Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καλός γιατρός για υπογονιμότητα


Recommended Posts

κοριτσια καλησπερα προσπαθω να βρω ενα γυναικολογο ο οποιος να ειδικευεται σε προβληματα υπογονιμοτητας κ να ειναι ανθρωπινος προσιτος κ αξιοπιστος εχετε καποιον υπ οψιν σας?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΜΙΝΑΡΕΤΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ-ΜΑΙΕΥΤΗΡΑΣ,ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΣΤΗΝ ΥΠΟΒΟΗΘΟΥΜΕΝΗ ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΓΑΡΟ ΜΟΥΣΙΚΗΣ,ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΗΡΕΜΟΣ, ΣΥΖΗΤΗΣΙΜΟΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ.

 

1956484dsh2s7o6cu.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

EΓΩ ΠΡΟΣΠΑΘΩ 4 ΜΗΝΕΣ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΤΙΠΟΤΑ ...ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΤΩΡΑ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΩ ΑΡΧΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ SIMS HUHNER TEST ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΜΕΤΑ ΕΙΠΕ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ.

 

1956484dsh2s7o6cu.gif

Link to comment
Share on other sites

ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΤΗΝ ΩΟΡΗΞΙΑ ΜΟΥ ΤΗΝ 10η ΚΑΙ ΤΗΝ 14η ΜΕΡΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΟ ΩΑΡΙΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΕΡΘΩ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΗΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΑΦΗ ΘΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΕΣΤ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΟ ΤΕΣΤ ΠΑΠ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΥΓΡΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΑΧΗΛΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΘΑ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΕΙ ΣΤΟ ΜΙΚΡΟΣΚΟΠΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙ ΑΝ ΥΠΗΡΞΕ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΣΤΑ ΣΠΕΡΜΑΤΟΖΩΑΡΙΑ ΑΝ ΗΤΑΝ ΖΩΝΤΑΝΑ Κ.Τ.Λ

 

1956484dsh2s7o6cu.gif

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΕΛΠΙΖΩ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΧΑΠΙΑ ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ ΕΚΑΝΑ ΚΥΣΤΗ ΚΑΙ ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΝΤΙΣΥΛΛΗΤΠΙΚΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΗΝΑ...ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΩΡΑ ΝΑ ΞΑΝΑΜΠΩ ΣΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΛΙ :)

 

1956484dsh2s7o6cu.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες!! Γνωρίζετε μήπως να μου συστήσετε κάποιον καλό γιατρό στην Αθήνα που να ειδικεύεται σε θέματα υπογονιμότητας ? Υπάρχουν κάποια μεγάλα κέντρα υπογονιμότητας-εξωσωματικής, αλλά είναι απ'όσο ξερω απρόσωπα. Θα ήθελα έναν γιατρό που να είναι πάνω απ'όλα άνθρωπος και να μπορώ να στηριχτώ, σχετικά με το πρόβλημα σύλληψης που αντίμετωπίζουμε με τον άντρα μου.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων και εύχομαι σε όλες ό,τι καλύτερο!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακι εγω πηγαινω σε εναν γιατρο ο οποιος ειναι γυναικολογος με ειδικοτητα στην υποβοηθουμενη γονιμοποιηση,ειναι καταρχην πολυ καλος επιστημονας και πολυ οικειος σαν ανθρωπος.Ειχα αλλο γυναικολογο σε αυτον πηγαινω τους τελευταιους 4 μηνες που προσπαθω να μεινω εγκυος με εχει βαλει σε ενα προγραμμα εχω ηρεμησει και πιστευω ολα να πανε καλα.Ειναι απεναντι απο το μεγαρο μουσικης σε ενα στενο αν θες πεσμου να σου στειλω πμ

 

1956484dsh2s7o6cu.gif

Link to comment
Share on other sites

Dinaki σ'ευχαριστώ πολύ, όποτε μπορείς στείλε μου pm!! Eμείς για να καταλάβεις προσπαθούμε πάνω απο΄ενάμιση χρόνο και ακόμα τίποτα! Θα πρέπει να πάω για σαλπιγγογραφία, γιατί μόνο αυτή η εξέταση μου μένει και η αλήθεια είναι πως την τρέμω λίγο!!Εσείς πόσο καιρό προσπαθείτε? περιμένω pm για το γιατρό, και πάλι ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Να πας για τη σαλπιγγογραφια συντομα... πριν ενα μηνα την εκανα και εγω ειναι πολυ σημαντικη εξεταση και εγω ολο απο αναβολη σε αναβολη το πηγαινα αλλα τελικα δεν γινοταν αλλιως και πηγα...ειμαι στον 5ο μηνα προσπαθειας τωρα περιμενω περιοδο 20 του μηνα για να δουμε...μακαρι να μην ερθει :( ...

 

1956484dsh2s7o6cu.gif

Link to comment
Share on other sites

Το έλαβα το πμ και σου έστειλα και απάντηση!! Για τη σαλπιγγογραφία στο ΙΑΣΩ θα πάω, εσύ εκεί την έκανες? Πάντως είναι πολύ σημαντικό που βρήκες γιατρό που σε έχει ηρεμήσει και σ'έβαλε σε μία σειρά... Είμαι σίγουρη πως θα σου τύχει σύντομα ένα μωρό, έχω ακούσει και οτι η σαλπιγγογραφία βοηθάει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βοηθαει ετσι λενε την εκανα στο μητερα,πηγα πολυ φοβισμενη γιατι ειχα ακουσει διαφορα...μπηκα μεσα και ετρεμα σαν ψαρι αλλα οκ...δεν θα σου πω οτι δεν ποναει καθολου οπως λενε μερικοι γιατροι αλλα δεν ποναει ωστε να μην μπορεις να αντεξεις κιολας!!Αλλωστε η ολη διαδικασια ειναι υποθεση 10 λεπτων ακτινογραφια ειναι βασικα...δοξα το θεο μου βγηκε καλη.

 

1956484dsh2s7o6cu.gif

Link to comment
Share on other sites

Είσαι πολύ τυχερή που βγήκε καλή, θα σου΄φυγε μαγάλο βαρος φαντάζομαι. Εγώ έκανα τον προηγούμενο μήνα το sims huhner test που πολλοί γιατροί θεωρούν σημαντικό να γίνει, άλλοι πάλι δεν ασχολούνται. Εμένα βγήκε καλό και τουλάχιστον χάρηκα απ' αυτό!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω με αυτο το τεστ τι γινεται και γιατι αλλοι γιατροι το πιστευουν και αλλοι οχι... το εκανα και εγω αλλα δεν βγηκε θετικο βασικα δεν επρεπε να παω καθολου γιατι η επαφη δεν εγινε σωστα, την προηγουμενη μερα ο καλος μου ειχε παθει διαστρεμμα στο ποδι και ειχαμε τεχνικα προβληματα :(:( δεν ειχε εκσπερματισει κανονικα εκει που επρεπε γιατι πονεσε πολυ καποια στιγμη στο ποδι και τραβηχτηκε ο καημενος αστα πολυ γελιο και πικρα μαζι :o:o αλλα αυτο δεν με νοιαζει πολυ αλλωστε πολυ γιατροι δεν το κανουν πια καθολου....αφου η σαλπιγγογραφια και οι ορμονικες μου ειναι καλες λιγο ηρεμησα...

 

1956484dsh2s7o6cu.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΓΙΑΤΙ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.

ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΖΥΓΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΧΡΟΝΟ.ΠΡΙΝ 5 ΜΗΝΕΣ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ Κ Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ.ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ Κ ΓΙΑΤΡΟΣ, ΑΛΛΑ ΜΕΓΑΛΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ.ΜΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΩΟΡΡΗΞΙΑ.ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΓΙΑ 3 ΜΗΝΕΣ CLOMIPHENE KAI CYCLAKUR.ΤΕΛΙΚΑ ΕΚΑΝΑ ΩΟΡΡΗΞΙΑ ΤΟΥΣ 2 ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΤΗΣ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΜΕ ΕΝΕΣΗ PRΕGNYL ΤΙΣ 2 ΑΥΤΕΣ ΦΟΡΕΣ.ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΔΙΟΤΙ ΑΠΟΔΗΧΤΗΚΕ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ Ο ΣΥΖΥΓΟΣ ΜΟΥ. ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑΜΕ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΟΠΟΥ ΤΗΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ ΤΟΥ ΣΥΖΥΓΟΥ ΜΟΥ. ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ, ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΝΑ ΚΑΝΕΙ Κ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΝΑ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΟΥΣΑΜΕ ΜΑΖΙ ΘΕΡΑΠΕΙΑ??? ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΧΑΜΕΝΟΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΜΗΝΕΣ??? ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕΤΑ, ΜΟΥ ΕΙΠΕ: ΚΑΤΣΕ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΓΙΑ ΣΕΝΑ!!! ΔΗΛΑΔΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΡΕΛΕΝΕΣΑΙ!!!! ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΕΝΑΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΣΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΑΣ???:(

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙ SORRY ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΜΗΝΥΜΑ.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι καλώς ήλθες στην παρέα μας..

 

Εφόσον έχετε και οι δύο πρόβλημα νομίζω ότι το καλύτερο θα ήταν να πάτε κατευθείαν σε ένα κέντρο εξωσωματικής. Εκεί είναι εξειδικευμένοι στα προβλήματα γονιμότητας και θα αντιμετωπίσουν την περίπτωσή σας όπως ακριβώς πρέπει..

 

Υπάρχει ειδική κατηγορία στο φόρουμ "Κέντρα Εξωσωματικής Γονιμοποίησης" όπου μπορείς να βρεις ότι ακριβώς θέλεις..

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ.

ΣΈΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.

ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΟΥΜΕ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ??

ΕΝΑΝ ΑΠΛΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΨΑΧΝΩ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΤΕΥΘΗΝΕΙ.

ΕΧΕΙΣ ΥΠΟΨΗΝ ΣΟΥ ΚΑΠΟΙΟΝ?

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσα να σου συστήσω τον δικό μου στον οποίο έχω τυφλή εμπιστοσύνη διότι τον ξέρω αρκετά χρόνια και έχει αναλάβει και όλα τα θηλυκά μέλη της οικογενείας μου.

 

Αφού κάναμε όλες τις εξετάσεις που χρειαζόταν μαζί του αυτός μας έστειλε και σε ουρολόγο αλλά και σε εξωσωματικό γιατρό. Προχωρήσαμε σε εξωσωματική και τώρα είμαι έγκυος 1 μηνός περίπου..

 

Αν θες, δεν έχω κανένα πρόβλημα να σου στείλω μήνυμα με τα στοιχεία του.

 

Μπορείς να πάρεις τηλέφωνο, να κλείσεις ραντεβού, να τα πείτε από κοντά και αν σου κάνει συνεχίζεις μαζί του.. αν πάλι κάτι δεν σου κολλάει, κανένα πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Αναστασία έχεις π.μ. για το δικό μου γυναικολόγο που πέρασα πολύ δύσκολα (είχα εξωμήτριο μετά από εξωσωματική και ενώ οι άλλοι οι άσχετοι μου έλεγαν να βγάλω τη σάλπιγγα, αυτός την κάθαρισε και χτες που έκανα που εκανα σαλπιγγογραφία ήταν σε άψογη κατάσταση) και μου στάθηκε καλύτερα από συγγενής. Στον συνιστώ με κλειστά τα μάτια. Στα λέω πολύ συνοπτικά, ότι απορία έχεις μου λες.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα προσπαθω να βρω ενα γυναικολογο ο οποιος να ειδικευεται σε προβληματα υπογονιμοτητας κ να ειναι ανθρωπινος προσιτος κ αξιοπιστος εχετε καποιον υπ οψιν σας?

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Καταρχήν μη τρελλαίνεστε. Η ζωή είναι ωραία. Η δική μας εμπειρία ξεκίνησε το 1997 και τελείωσε στις 14-02-2006 που γεννήθηκε ο Αντρίκος μας. Θα αναρωτιέσαι τώρα τι λέει ο άνθρωπος! Για κουράγιο μας τα λέει; Μη βιάζεσαι. Φτάσαμε εδώ μετά από 33 γυναικολόγους! Όλοι τους ήταν πολύ καλοί! Όλοι τους πρώτοι! Μα, κανένας δεύτερος! Βγαίνουν πολλοί από αυτούς στη τηλεόραση και λέμε να ρε ο φίλος μας ο ... που μας είχε συστήσει να κάνουμε ...! Ρε το μ....α!

 

Θες να πούμε και κάτι να γελάσουμε;

 

Όπως ξέρεις το πρώτο που πρέπει να κάνουμε είναι να τελειώσει ο σύζυγος όλες τις σχετικές εξετάσεις. Σε μένα συστήθηκε να κάνω και ένα υπερηχογράφημα γεννητικών οργάνων. Σε πληροφορώ έκανα τρία υπερηχογραφήματα. Ξεκίνα να χαμογελάς!

 

1ο υπερηχογράφημα (ΜΗΤΕΡΑ): Κυρσοκήλη στον αριστερό όρχυ. Συνιστάται άμεση επέμβαση.

2ο υπερηχογράφημα (ΙΑΣΩ): Κυρσοκήλη στο δεξιό όρχυ. Συνιστάται άμεση επέμβαση.

3ο υπερηχογράφημα (ας πάμε κάπου αλλού): Κυρσοκήλες και στους 2 όρχεις. Προκαλείται έντονος πανικός στη σύζυγο που περίμενε έξω. Πρέπει να με χειρουργήσουν αμέσως! Τρέλα. Δεν γελάς όμως!

 

Δεν έδωσα καμμία σημασία στους καραγκιόζηδες.

 

Γυναικολόγος μέσα στο ΜΗΤΕΡΑ μας σύστησε να κάνει η σύζυγος κάποιες εξετάσεις. Όταν το ρώτησα γιατί γιατρέ μου απήντησε: "Θα κάνετε αυτό που σας λέω. Αν δεν το κάνετε να πάτε στη Ζιμπάμπουε να υιοθετήσετε ένα παιδάκι!". Κορυφή ο τύπος! Πρώτο όνομα! Στην έξοδο μας ζήτησαν να πληρώσουμε και ένα υπερηχογράφημα το οποίο δεν έγινε αλλά ήταν σύνηθες πακέτο σε όσους απλά χαιρετούσαν το γιατρό.

 

Και έχω και άλλες 31 ιστορίες να σου πω όποτε θέλεις! Όμως κάθε τι αρνητικό τραβά τον άνθρωπο. Έχουμε εμπειρία. Εσείς όμως χρειάζεστε ηρεμία και απλή λογική. Σκέψου μόνο θετικά! Αγκαλιά με το συζυγάτο σου! Μία μπουνιά!

 

Το βασικότερο όλων είναι η ψυχολογία της γυναίκας. ΧΑΛΑΡΩΣΕ! Μη φορτώνεις. Μπορείς να ρωτάς πράγματα. Να ακους πολλά. Όμως μη τρελλαίνεσαι! Κάθε ένας μπορεί να αναφέρεται σε ότι έχει περάσει. Είναι φυσικό. Πέρασε μέσα από μια τρικυμία και τώρα ηρεμεί. Εσείς όμως τώρα ξεκινάς.

 

Συγκεντρώνετε όλα τις εξετάσεις που έχετε κάνει εσύ και ο σύζυγος. Ξεχωριστό ντοσιέ ο καθένας σας. Ταξινομημένα κατά ημερομηνία.

 

Επιλέγεις όποιο γυναικολόγο θέλεις. Συζητάς μαζί του. Κόβεις κίνηση. Σου κάνει εσένα; Ο σύζυγος από δίπλα. Δε μιλά πολύ απλά και κάνει την εξής ερώτηση: "Γιατί να το κάνουμε αυτό γιατρέ;". Ο γιατρός που θα απαντήσει τα περισσότερα γιατί είναι ο γιατρός που θα έχει κερδίσει την εμπιστοσύνη σου!

 

Προχώρα και ψηλά το κεφάλι! Και για να μη το ξεχάσω για όποιο παιδάκι γεννηθεί από 01/05/2010 και μετά έχουμε έκπτωση 50% στο Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων! Πλάκα κάνω ρε όχι διαφήμιση!

 

Να είστε ευλογημένοι!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...