Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΧΑΜΗΛΗ ΠΙΕΣΗ!!!


Recommended Posts

κοριτσια τη βοηθεια σασ! εγω παντα ειχα χαμηλη πιεση....8 η 9 η 10!!!! τωρα ειμαι στην 14η βδομαδα...εδω και 2 βδομαδες μου πεφτει η πιεση...εχει τυχει 3 φορεσ...απο 11 η 10 να πηγαινει 9 και εχω τρομερους πονοκεφαλουσ!!! εν τω μεταξυ παρακολουθω την πιεση γιατι ξερω οτι ειναι επικινδυνο....αυριο θα μιλησω κ με τον γιατρο μου, γιατι εγινε 1 φορα-δεν το θεωρησα σοβαρο---αλλα 3 φορες σε 2 βδομαδες...ξερω γω???ξερω οτι η υψηλη πιεση ειναι σοβαρο θεμα!! εχει τυχει σε καμια κατι αναλογο? ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


και εμένα η πίεση μου ηταν πάντα χαμηλή ακομα και τωρα στην εγκυμοσυνη, πριν μεινω εγκυος ηταν 9 η μεγαλη και 6 η μικρη, τωρα στην εγκυμοσυνη παει 10 η μεγαλη και 5ή 6 η μικρή. Το καλοκαιρι η μικρη μου ειχε παει στα 4 το ειπα στο γιατρο και μου συνεστησε να πινω πολλα υγρα κατα τη διαρκεια της ημερας. Δεν ειναι κατι το ανησυχητικό αλλα θελει παρακολουθηση.

Γιώργος 26.10.2002 Άγγελος 12.07.2007 Εμμανουέλα 02.03.2012 Παναγιώτης 02.02.2015

Link to comment
Share on other sites

και εμένα η πίεση μου ηταν πάντα χαμηλή ακομα και τωρα στην εγκυμοσυνη, πριν μεινω εγκυος ηταν 9 η μεγαλη και 6 η μικρη, τωρα στην εγκυμοσυνη παει 10 η μεγαλη και 5ή 6 η μικρή. Το καλοκαιρι η μικρη μου ειχε παει στα 4 το ειπα στο γιατρο και μου συνεστησε να πινω πολλα υγρα κατα τη διαρκεια της ημερας. Δεν ειναι κατι το ανησυχητικό αλλα θελει παρακολουθηση.

Μια από τα ίδια Στην εγκυμοσυνη είχα φτασει σε ιστορικα χαμηλα 5 με 8,5!!

Θελει προσοχη..να μην λυποθυμισεις πουθενα Να εχεις μαζι σου καραμελιτσες και να πινεις πολλα υγρα και πορτοκαλαδα

Αλλα δες το θετικα! καλυτερα χαμηλη πιεση παρα υψηλη

p7z6p3.pngsQqep3.png
Link to comment
Share on other sites

Παρομοίως! Πολύ χαμηλή πίεση και πριν και τώρα στην εγκυμοσύνη ακόμα πιο χαμηλή. Μέχρι 8 με 4,5 έφτασα και γενικά είχα στην αρχή λυποθυμικές τάσεις και τρελούς πονοκεφάλους. Πολλά υγρά θέλει. Εμένα μου έκανε καλό να τρώω καμιά ελιά όταν ένιωθω ατονία. Δεν ειναι ανησυχητικό απλά πρόσεχε στο περπάτημα και στην οδήγηση μη λυποθυμήσεις.

CzyLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα η πίεση μου είναι πολύ χαμηλή...8 με 5... ο γιατρός μου όμως μου είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα με αυτό και καλύτερα χαμηλή παρά υψηλή...

lcw130egh.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγώ το ίδιο, πάντα είχα χαμηλή πίεση και τώρα ακόμα χαμηλότερη. Συνήθως είναι 10 με 5 αλλά έχει πέσει και στο 8 με 4, ειδικά μου έχει συμβεί στον ύπνο και έχω ξυπνήσει με μία πολύ άσχημη αίσθηση με δύσπνοια και αδυναμία ακόμα και να ανασηκωθώ λίγο. Εγώ όταν πέφτει δεν έχω πονοκέφαλο αλλά σίγουρα νιώθω ζάλη και αδυναμία και τάση λιποθυμίας. Απ'ότι ξέρω κι εγώ η χαμηλή πίεση δεν είναι επικίνδυνη αρκεί να μη λιποθυμήσεις. Αυτό με φοβίζει εμένα, μη συμβεί όταν είμαι έξω ή στο αυτοκίνητο. Σίγουρα όμως όπως είπαν και τα κορίτσια δεν θέλουμε την υψηλή πίεση.

M1g4p3.png

t7kQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ίδια και εγώ. Τελευταία φορά που τη μέτρησα ( την προηγούμενη εβδομάδα ) 9 μεγάλη 5,5 μικρή. Δεν υπάρχει θέμα, έτσι την έβγαλα και στην πρώτη εγκυμοσύνη. Καλό είναι να έχεις μαζί κανένα ξηρό καρπό που ανεβάζει την πίεση (κανά αλμυρό φυστικάκι για παράδειγμα) και εάν μπορεί το στομάχι σου πίνε χυμό πορτοκάλι κατά προτίμηση φρέσκο.

Ήρθες!!!!! 21/4/2008

Ήρθαν και τα ζουζούνια μου 4/8/2012

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...