Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

οι πολυυυυυυ καλες πεθερες!!!!!


maria-giannis

Recommended Posts

φυσικα αυτα γινανε οταν δεν μπορουσα εγω να τα κανω γιατι στον τελευταιο μηνα εγκυμοσυνης δεν μπορουσα να κουνηθω καθολου....ε και μετα απο καισαρικη παλι τα ιδια για 5 μερες..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 203
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

η δικια μου η πεθερα κ ο πεθερος...νομιζει οτι πεθαναμε:rolleyes: παιρνει τηλ 1 το πολυ 2 φορες το χρονο(ασχετα που ο αντρας μου δε κρατιεται κ 1 φορα τη βδομαδα την παιρνει τηλ!)δεν εχει στειλει τιποτα για τα παιδια απο τη μερα που γεννηθηκαν.χωρις πλακα δεν εχει ξοδεψει ουτε μισο ευρω.ακομα κ οταν παμε ελλαδα δεν τους εχει παρει ουτε ενα ζευγαρι καλτσες ουτε μια σοκολατα ...τιποτα!!!επισης οταν γεννησα δεν πηρανε ενα τηλ για να πουν να μας ζησει:rolleyes:

 

τυχερη εισαι βρε δημητρουλα!!!1-2 φορες τον χρονο???τελεια!!εμενα παιρνει 2-3 φορες τη μερα κ αν δεν ειμαι σπιτι με παιρνει στο κιν να δει που ειμαι,τι εφαγε ο θανος το μεσημερι,αν εχεσε ο θανος αν εκλασε ο θανος,αν φταρνιστηκε ο θανος κτλ!!!!

Link to comment
Share on other sites

η δική μου παντως εχει ολα τα καλα....στήνει αφτι και κρυφακουει οποτε ερχεται αθηνα....ειναι καταπιεστικη σε σημειο αηδιας....θελει ντε και καλα να μας αρεσουν τα φαγητα της ενω ειναι υπερβολικα βαρια....ειναι παντα μαυροντυμενη με σκυμενο κεφαλι λες και ειναι σε κηδεια...δεν διαφωνει ποτε λες και δεν εχει δικη της αποψη....κλαιει με το παραμικρο ακομα κι αν της πω πως ο γιος της ανεβασε λιγο πυρετο....σου δινει κατι κι αν πεις δεν θελω θα επιμενει μεχρι να πεις το ναι...οτιδηποτε δεν της αρεσει γενικα μιλαω θα βρει χιλιους δυο τροπους να αποδειξει ποσο κακο ειναι οτι κι αν ειναι αυτο...για παραδειγμα..αν ενα ζευγαρι που παντρευεται καλεσει 20 ατομα σε γαμο θα πει οτι το κανουν για εντυπωσεις....οταν στο μαιευτηριο με ενοχλησε οτι πηρε μια πετσετα που επεσε κατω και σκουπισε το στομα του παιδιου και της το ειπα εβαλε τα κλαματα και ηταν λες και ειχε πενθος....απα πααααααα......και το χειροτερο? εχει μαλωσει με το μπανιο...το νερο...τα βετεξ...τη χλωρινη....μαλιστα οταν γεννησα με ρωτησε αν το παιδι πρεπει να κανει μπανιο :shock: η ιδια κανει μπανιο ακομα και το καλοκαιρι καθε 10 μερες και αν....οταν πηγαινει τουαλετα δεν καθαριζει ποτε πισω της καταλαβαινεται τι θελω να πω...τα πιγκαλ μαλλον την ενοχλουν....μια μερα δεν αντεξα οταν ηταν σπιτι μας και της ειπα να μην ξανα πλυνει τα πιατα και εβαλε τα κλαματα...ξερετε πως τα επλενε? ειχαμε φτιαξει κοκκινιστο και μεσα στην κατσαρολα με τη σαλτσα εβαλε ava και τα επλενε με τις σαλτσες με αποτελεσμα να βρωμανε τα ποτηρια και να ειναι μες στη βρωμα...επεφτε κατω η πιπιλα του παιδιου και πηγαινε αμεσως να του τη ξανα δωσει στο στομα....ε δεν κρατηθηκα...δεν την αφησα να ξανα κανει τιποταααααααααα.....θελετε κι αλλα??????

ελα τωρα πες την αληθεια,δε μπορει να μοιαζουν τοοοοοοοοσοοοοοοο πολυ!εχω αρχισει και τρομαζω,βρηκα το alter ego της πεθερας μου!!!πως τη λενε ελα λεγε!δεν υπαρχει!!!οσο για το εθιμο ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ βεβαιως βεβαιως οτι ηρθαν στο σπιτι μας μετα ετσι?!και στον πολιτικο και στον θρησκευτικο.λοιπον εγω για να γλυτωσω τις πολλες διαδρομες τι εκανα:εκανα τη βαπτιση και εμειναν εδω μιαμιση βδομαδα!λεω οτι αν τωρα εμειναν τοσο στο γαμο ποσο θα μεινουν???οποτε εκανα το θρησκευτικο μια μερα πριν τα γεννεθλια του γιαννη(το ticker πρεπει να εχει κολλησει στις 16 ιανουαριου ειχε γεννεθλια!)οποτε με ενα σμπαρο 2 τριγωνια!για να μη ξαναρχονται κοντα κοντα!!!η κατασταση ειναι τραγικη!ασε στο μαιευτηριο που ηθελε να ειναι ολη τη μερα εκει!!!οσο για το μπανιο,ενα θα σου πω,μεινανε πανω απο μια βδομαδα παλι,αλλα μεινανε στο σπιτι της μανας μου απο κατω γιατι πατησα ποδι οτι παντρευομαστε και δε θελω κανεναν αλλο μεσα εδω.εμεινε λοιπον η μανα μου στη γιαγια μου και εκεινοι κατω.ε ρε παιδια ουτε για το γαμο δε κανανε μπανιο!!εχουν μαλωσει με τη καθαριοτητα!εμπαινες στο σπιτι και νομιζες οτι ειχε ψωφισει καν ποντικι εκει μεσα!ηθελα ναξερα δεν ενοχλουνται απο τη μυρωδια???και μετα περνουν αγκαλια το παιδι μου!μπλιαξξξξξξξξ!!!!!!!!!!!!!!!

qcKmp2.png
Link to comment
Share on other sites

ελα τωρα πες την αληθεια,δε μπορει να μοιαζουν τοοοοοοοοσοοοοοοο πολυ!εχω αρχισει και τρομαζω,βρηκα το alter ego της πεθερας μου!!!πως τη λενε ελα λεγε!δεν υπαρχει!!!οσο για το εθιμο ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ βεβαιως βεβαιως οτι ηρθαν στο σπιτι μας μετα ετσι?!και στον πολιτικο και στον θρησκευτικο.λοιπον εγω για να γλυτωσω τις πολλες διαδρομες τι εκανα:εκανα τη βαπτιση και εμειναν εδω μιαμιση βδομαδα!λεω οτι αν τωρα εμειναν τοσο στο γαμο ποσο θα μεινουν???οποτε εκανα το θρησκευτικο μια μερα πριν τα γεννεθλια του γιαννη(το ticker πρεπει να εχει κολλησει στις 16 ιανουαριου ειχε γεννεθλια!)οποτε με ενα σμπαρο 2 τριγωνια!για να μη ξαναρχονται κοντα κοντα!!!η κατασταση ειναι τραγικη!ασε στο μαιευτηριο που ηθελε να ειναι ολη τη μερα εκει!!!οσο για το μπανιο,ενα θα σου πω,μεινανε πανω απο μια βδομαδα παλι,αλλα μεινανε στο σπιτι της μανας μου απο κατω γιατι πατησα ποδι οτι παντρευομαστε και δε θελω κανεναν αλλο μεσα εδω.εμεινε λοιπον η μανα μου στη γιαγια μου και εκεινοι κατω.ε ρε παιδια ουτε για το γαμο δε κανανε μπανιο!!εχουν μαλωσει με τη καθαριοτητα!εμπαινες στο σπιτι και νομιζες οτι ειχε ψωφισει καν ποντικι εκει μεσα!ηθελα ναξερα δεν ενοχλουνται απο τη μυρωδια???και μετα περνουν αγκαλια το παιδι μου!μπλιαξξξξξξξξ!!!!!!!!!!!!!!!

 

χαχαχαααααααα...έλεοςςςςςςς.......... στο είπα ειναι ίδιεεεεεεεςςςς :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock: ειδες? που το ηξερα εγω για το μπανιο??????? :shock::shock::shock::shock: καλε εμενα στο μαιευτηριο ηταν συνεχεια...ουτε για 5 λεπτα δεν εφυγε....εσυ εχεις και παραπονο??? ντροπη σου :) οσο για την καθαριοτητα...χαχα...επαθα μυκητες στην εγκυμοσυνη εξαιτιας τους...στα χερια μου στα δαχτυλα οταν καθαριζα τις βρωμιες τους..μεχρι και ο γυναικολογος φρικαρε....:shock: τη δικια μου Ελενη...τη δικια σου?????

Link to comment
Share on other sites

ο καλος της ο αντρουλης οταν ηρθαν να μεινουν σ' εμας....τη νυχτα σηκωθηκε και εκανε εμετο στο νεροχυτι και ουτε νερο δεν εριξε να καθαρισει....και καπνιζε 3 πακετα μπροστα μου ενω ημουν εγκυος....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ο καλος της ο αντρουλης οταν ηρθαν να μεινουν σ' εμας....τη νυχτα σηκωθηκε και εκανε εμετο στο νεροχυτι και ουτε νερο δεν εριξε να καθαρισει....και καπνιζε 3 πακετα μπροστα μου ενω ημουν εγκυος....

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

δεν υπαρχει!!!ενταξει εμενα χρυσα τη λενε αλλα εχει και μια διδυμη οποτε ανησυχησα!!!!!καλα ρε μελιτινι τι μου θυμησες τωρα!!!ο εξυπνος ο πεθερος μου μολις ειχα φερει το παιδι στο σπιτι απο το νοσοκομειο και ενω ειχα απαγορεψει το καπνισμα μεσα στο σπιτι(εννοειται νεογεννητο ειχα!!)μπηκε μεσα στο μπανιο με το παραθυρο κλειστο και εκανε το τσιγαρακι του κυριος!!!λες και δε θα το καταλαβαιναμε οτι καπνισε!!!αλλα που να ανοιξει το παραθυρο ηταν και ιανουαριος μηνας μην την αρπαξει κιολας!!τον εχεσα κανονικα και γελαγε!!ασε για τα παπουτσια οταν τα βγαζουν,toxic gaz!!!!

qcKmp2.png
Link to comment
Share on other sites

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

δεν υπαρχει!!!ενταξει εμενα χρυσα τη λενε αλλα εχει και μια διδυμη οποτε ανησυχησα!!!!!καλα ρε μελιτινι τι μου θυμησες τωρα!!!ο εξυπνος ο πεθερος μου μολις ειχα φερει το παιδι στο σπιτι απο το νοσοκομειο και ενω ειχα απαγορεψει το καπνισμα μεσα στο σπιτι(εννοειται νεογεννητο ειχα!!)μπηκε μεσα στο μπανιο με το παραθυρο κλειστο και εκανε το τσιγαρακι του κυριος!!!λες και δε θα το καταλαβαιναμε οτι καπνισε!!!αλλα που να ανοιξει το παραθυρο ηταν και ιανουαριος μηνας μην την αρπαξει κιολας!!τον εχεσα κανονικα και γελαγε!!ασε για τα παπουτσια οταν τα βγαζουν,toxic gaz!!!!

 

απα πα...με τα παπουτσια κ εμεις εχουμε θεμα! πφφφ...για το ονομα του παιδιου δεν ειχαν εμμονή?

Link to comment
Share on other sites

Εχω ξαναγράψει για την δικιά μου την πεθερά και μάλλον αποτελεί εξαίρεση. Με βοηθάει πολύ με τα παιδιά, μαγειρεύει πολλές φορές και μας στέλνει φαγητό, ό, τι της ζητήσω σκίζεται να με εξυπηρετήσει, κρατάει τα παιδιά για να βγούμε, συν το ότι όταν είχα γεννήσει την πρώτη φορά ξημεροβραδιαζόταν εναλάξ με τη μαμά μου στο μαιευτήριο, να με βοηθήσει να κάνω μπάνιο γιατί είχα κάνει καισαρική, να πάρει τα ρούχα μου να τα πλύνει, όταν έρχεται σπίτι μας μονίμως ψάχνει για δουλειές για να με ξεκουράζει, ένα πράγμα δηλαδή σαν τη μαμά μου. Εντάξει, πρέπει κάποιες φορές να πηγαίνεις με τα νερά της, αλλά γενικώς είναι διακριτική και το ενδιαφέρον της για όλους το δείχνει έμπρακτα. Ετσι ακριβώς είναι και η μαμά μου σαν πεθερά προς τη νύφη μου.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ξαναγράψει για την δικιά μου την πεθερά και μάλλον αποτελεί εξαίρεση. Με βοηθάει πολύ με τα παιδιά, μαγειρεύει πολλές φορές και μας στέλνει φαγητό, ό, τι της ζητήσω σκίζεται να με εξυπηρετήσει, κρατάει τα παιδιά για να βγούμε, συν το ότι όταν είχα γεννήσει την πρώτη φορά ξημεροβραδιαζόταν εναλάξ με τη μαμά μου στο μαιευτήριο, να με βοηθήσει να κάνω μπάνιο γιατί είχα κάνει καισαρική, να πάρει τα ρούχα μου να τα πλύνει, όταν έρχεται σπίτι μας μονίμως ψάχνει για δουλειές για να με ξεκουράζει, ένα πράγμα δηλαδή σαν τη μαμά μου. Εντάξει, πρέπει κάποιες φορές να πηγαίνεις με τα νερά της, αλλά γενικώς είναι διακριτική και το ενδιαφέρον της για όλους το δείχνει έμπρακτα. Ετσι ακριβώς είναι και η μαμά μου σαν πεθερά προς τη νύφη μου.

 

Κοιτα κ η δικια μου κανει ολα αυτα που λες...το θεμα ειναι πως τα κανει...που να την εμπιστευτω? αν της ζητησω να φτιαξει γαλα του παιδιου θα πεσει καμια πατατα στο μπιμπερο η κανενα χαρτι..απα πα..

Link to comment
Share on other sites

Αχχχχχ κοριτσια μεγαλη συζητηση ανοιξατε!!!!

Η δικια μου το παιζει ότι κ καλα στεναχωριεται που δεν μπορει να ερθει να δει την εγγονη της ερχεται μια φορα στους 4-5 μηνες…..ποτε δεν ερχεται σαβ/κο δεν ξερω αν είναι τυχαιο αλλα ο κουνιαδος μου εχει ταβερνα κ τα σαβ/κα βοηθαει τον κανακαρη της …τον αλλον της τον γιο τον εχει χεσμενο

Τελευταια μου την εχουν δωσει τοσο πολύ που θελω να τους βρισω…..

Αυτή την βδομαδα ειπε θα ερθει αλλα γιατι?Γιατι την ξεχεσε ο αντρας μου τηλεφωνικως….κ ετσι αποφασισε να ερθει να μας δει!!!!Δεν θελω να ερθει καθολου…νομιζω πως δεν θα αντεξω κ θα την βρισω….

Πριν μια εβδομαδα ηρθε ο πεθερος μου ο οποιος ειχε να δει την μικρη από τον Αυγουστο, αυτην δεν ηρθε μαζι του γιατι κ καλα της ειχε δωσει καποια χαπια ο γιατρος κ της εφερναν υπνηλια …..ερχεται λοιπον ο πεθερος μου , το απογευματακι συζητουσαμε κ λεει :Αχ η καημενη η Ν……. θα τρεχει ολη μερα σημερα. Γιατι? Ρωταω εγω.. μου λεει ασε κ χθες ολη νυχτα εκανε ετοιμασιες κ σημερα ολη μερα γιατι περιμενουν μεγαλη παρεα στο μαγαζι για τραπεζωμα!!!

Δεν ειπα τιποτα μπροστα του αλλα το ειπε μετα στον αντρα μου….καλα μας περνανε για χαζους κ μας κοροιδευουν μπροστα στα ματια μας?

Κοριτσια θα μπορουσα να γραφω για ωρες…….μιλαμε τον τελευταιο καιρο μου ερχονται όλα μαζεμενα στο κεφαλι κ συγχυζομαι

Από νοικοκυροσυνη?Θελει να παινευεται ότι κανει φαγητα πιτες κτλ (και κανει η αληθεια είναι)αλλα τι να το κανω το φαι αμα με τρωει η μπιχλα στο σπιτι?

Ειχε ερθει όταν γεννησα κ εκανε καποιες δουλειες σπιτι οσο ημουν στο μαιευτηριο ευτυχως όταν βγηκα εφυγε….ερχεται κανενα 4 μηνο μετα να με βοηθησει κ καλα….μου λεει να κανω καμια δουλεια?λεω βαλε μια σκουπα της βγαζω την σκουπα κ παω στο μωρο ,μετα από κανενα 15λεπτο κοιμηθηκε το μωρο παω μεσα να την ρωτησω αν θελει βοηθεια κ την βλεπω να σκουπιζει σκυμμενη…της λεω τι κανεις εκει?λεει σκουπιζω... εεεε κ γιατι δεν ανοιγεις το κονταρι της σκουπας να μην σκυβεις της λεω….τι μου απαντησε?εεεεε ανοιγει? δεν ηξερα!!!

Καλα νοικοκυρα τοσα χρονια κ δεν ξερει από σκουπες ?Ακομα θυμαμαι την σκηνη κ μου ερχονται γελια!!!

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοιτα κ η δικια μου κανει ολα αυτα που λες...το θεμα ειναι πως τα κανει...που να την εμπιστευτω? αν της ζητησω να φτιαξει γαλα του παιδιου θα πεσει καμια πατατα στο μπιμπερο η κανενα χαρτι..απα πα..

και γω συμφωνω,το θεμα ειναι πως τα κανει τα πραγματα.το μωρο ηταν ανησυχο 2 ωρες και ηταν χεσμενο το καημενακι και αυτη ουτε να της περασει απο το μυαλο μηπως τα εχει κανει να τον δει.ασε για το νερο ουτε λογος λες και τα παιδια δε διψανε!!!οταν πηγαμε περσι το καλοκαιρι οι αδερφες της μας ελεγαν συνεχεια να τον αφησουμε εκει και να παμε καμια βολτα,σιγα να μην τον αφηνα μαζι της!!!δεν την εμπιστευομαι ουτε εγω ουτε ο γιος της!και στη τελικη στη μανα σου μπορεις να μιλησεις οπως θες,εγω τουλαχιστον αμα μου κανει καμια βλακεια της λεω και ενα αντε χεσε με,στη πεθερα μου τι να πω?μελιτινι στο ονομα ειχαμε τρομερο θεμα.εμενα οι γονεις μου εινα χωρισμενοι με τον πατερα μου δε μιλαω και ο ανθρωπος που με μεγαλωσε ηταν ο παππους μου τον οποιο ΥΠΕΡΑΓΑΠΟΥΣΑ.τον ελεγαν γιαννη.απο παιδι ειχα πει οτι το πρωτο παιδι που θα κανω θα το βγαλω ιωαννη η ιωαννα.το ειχα πει και στον αντρα μου και την ειχε σεβαστει την επιθυμια μου γιατι δε τον πολυ ενοιαζαν και ολα αυτα με τα ονοματα.οταν εμεινα εγκυος τη μερα που το μαθαμε ηταν του αγ.ιωαννη του ρωσου.οταν το ακουσανε αυτο τα πεθεριξ ο πεθερος συγκεκριμενα εγινε τουρκος!εγω ειχα προβλημα με την εγκυμοσυνη εμενα στο κρεβατι ολη μερα κοντεψα να χασω το παιδι ΜΟΥ και εκεινος ειχε πει οτι δεν τον ενοιαζε αν θα το κρατησω η αν θα το χασω,για μενα εχει σημασια μονο το ονομα!!!:shock::shock::shock:καταλαβες ?αποφασιζουν οι αλλοι τι θα κανω εγω με το παιδι ΜΟΥ,πως θα πω το παιδι ΜΟΥ,και θελουν να εχουν δικαιωματα μανας και πατερα στο παιδι ΜΟΥ.ε θες κιαλλα?

qcKmp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμπιστοσυνη?Εμενα να δεις τι εκανε η δικια μου....

Μια μερα μου λεει βγες για εναν καφε...λεω κ εγω ας παω μια ωριτσα

Γυρναω σπιτι...πριν ανοιξω την πορτα μου βρωμουσε κατι καμμενο...μπαινω μεσα βλεπω το παραθυρο του σαλονιου ανοιχτο το σπιτι γεματο καπνους κ να βρωμαει καμμενο...λεω τι εγινε?

Η γειτονισσα μαγειρευει στην βεραντα(αλλη ιστορια αυτη)εφυγε κ ξεχασε το φαγητο στην βεραντα...το φαγητο καηκε αχισαν να βγαινουν καπνοι κ αυτην πηρε το μωρο κ πηγε κλειστηκε στο δωματιο ουτε να με παρει τηλεφωνο ουτε να κανει καμια κινηση να μην παρουμε φωτια....ευτυχως κατεβηκε μια αλλη γειτονισσα απο τον πανω οροφο πηδηξε απο την βεραντα μου στην διπλα βεραντα κ εβγαλε την κατσαρολα απο την φωτια!!!

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites

και γω συμφωνω,το θεμα ειναι πως τα κανει τα πραγματα.το μωρο ηταν ανησυχο 2 ωρες και ηταν χεσμενο το καημενακι και αυτη ουτε να της περασει απο το μυαλο μηπως τα εχει κανει να τον δει.ασε για το νερο ουτε λογος λες και τα παιδια δε διψανε!!!οταν πηγαμε περσι το καλοκαιρι οι αδερφες της μας ελεγαν συνεχεια να τον αφησουμε εκει και να παμε καμια βολτα,σιγα να μην τον αφηνα μαζι της!!!δεν την εμπιστευομαι ουτε εγω ουτε ο γιος της!και στη τελικη στη μανα σου μπορεις να μιλησεις οπως θες,εγω τουλαχιστον αμα μου κανει καμια βλακεια της λεω και ενα αντε χεσε με,στη πεθερα μου τι να πω?μελιτινι στο ονομα ειχαμε τρομερο θεμα.εμενα οι γονεις μου εινα χωρισμενοι με τον πατερα μου δε μιλαω και ο ανθρωπος που με μεγαλωσε ηταν ο παππους μου τον οποιο ΥΠΕΡΑΓΑΠΟΥΣΑ.τον ελεγαν γιαννη.απο παιδι ειχα πει οτι το πρωτο παιδι που θα κανω θα το βγαλω ιωαννη η ιωαννα.το ειχα πει και στον αντρα μου και την ειχε σεβαστει την επιθυμια μου γιατι δε τον πολυ ενοιαζαν και ολα αυτα με τα ονοματα.οταν εμεινα εγκυος τη μερα που το μαθαμε ηταν του αγ.ιωαννη του ρωσου.οταν το ακουσανε αυτο τα πεθεριξ ο πεθερος συγκεκριμενα εγινε τουρκος!εγω ειχα προβλημα με την εγκυμοσυνη εμενα στο κρεβατι ολη μερα κοντεψα να χασω το παιδι ΜΟΥ και εκεινος ειχε πει οτι δεν τον ενοιαζε αν θα το κρατησω η αν θα το χασω,για μενα εχει σημασια μονο το ονομα!!!:shock::shock::shock:καταλαβες ?αποφασιζουν οι αλλοι τι θα κανω εγω με το παιδι ΜΟΥ,πως θα πω το παιδι ΜΟΥ,και θελουν να εχουν δικαιωματα μανας και πατερα στο παιδι ΜΟΥ.ε θες κιαλλα?

 

αχ! Τι μου θυμισες τωρα! στο μαιευτηριο εκανα 2 μερες να σηκωθω μετα απο καισαρικη...για να του αλλαξει πανα επρεπε να γινει χαμος...οταν το μωρο συγκαηκε κ αρχισα να της τα χωνω βρηκε κατι ηλιθιες δικιολογιες...οσο για το ονομα λενε κ καλα ειναι ντροπη να μην δινουν το ονομα του πεθερου! Οι λ@λακιες του πεθερου δεν ειναι ντροπη? αει σιχτηρ πια

Link to comment
Share on other sites

αχ, βρε παιδια, εγω παντως σας θαυμαζω οσες το ριχνετε στην πλακα..

εγω το παιρνω κατακαρδα, που π.χ. τωρα στην εγκυμοσυνη με εχουν γραμμενη.. τι κι αν ποναω.. τι κι αν εχω αιμοραγιες.. τι κι αν υποφερω.. και να τα υποννοουμενα απο πεθερα και κουνιαδα "αχ, θα μας φερνει ο κωστας(συζυξ) τη μπεμπα οταν θα σαι στη δουλεια" κλπ.. του τυπου, ας βλεπουμε εμεις τα παιδια και εσυ δεν πας να πεθανεις καλυτερα?? πειτε μου κι εμενα το κολπο...

the hand that rocks the cradle, is the hand that rules the world..

πριγκιπακος και νεραϊδουλα ..

Link to comment
Share on other sites

καλα πανε καλα με τους καπνους??εγω οταν ειχα φερει το μωρο ειχα ανοιξει στο σαλονι να αεριστει το σπιτι και μπηκε μια μυγα.την ειδα καποια στιγμη αφου ειχα κλεισει και τη κυνηγουσα να τη βγαλω εξω για να μη παει στο μωρο.τελος παντων με τα πολλα τη βγαζω.περναει η ωρα και λεω παω να θηλασω το μωρο,κλεινω τη πορτα του δωματιου γιατι αμα τη εχω μισανοιχτη ερχεται και κρυφοκοιταει να δει τι κανουμε,και αφου θηλαζω το μωρο και το εχει παρει ο υπνος αρχισε και μου μυριζε τυγανιλα!!!το βαζω το παιδι στο κρεβατι του και ανοιγω τη πορτα!τι να δω παιδια ολος ο διαδρομος μες την ομιχλη!!!τρεχω στη κουζινα και η κυρια με κλειστο παραθυρο κλειστο αποροφητηρα τυγανιζε κολοκυθακια!!!!ανοιγω το παραθυρο και της λεω καλα γιατι δεν ανοιγατε το παραθυρο θα πεθανουμε εδω μεσα!και τι μου λεει?!εεε μαρια μου εγω για τη μυγα το εκανα να μη ξαναμπει μεσα!λες και παραμονευε η μυγα απεξωποτε θα ξανανοιξουμε το παραθυρο για να μπουκαρει!!!!προτειμω να κοβει βολτες η μυγα μεσα στο σπιτι και να τη κυνηγαω να μη κατσει πανω στο μωρο παρα να το πνιξω στους καπνους!!!ελεος ρε γαμωτο μυαλο θελει??

qcKmp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ, βρε παιδια, εγω παντως σας θαυμαζω οσες το ριχνετε στην πλακα..

εγω το παιρνω κατακαρδα, που π.χ. τωρα στην εγκυμοσυνη με εχουν γραμμενη.. τι κι αν ποναω.. τι κι αν εχω αιμοραγιες.. τι κι αν υποφερω.. και να τα υποννοουμενα απο πεθερα και κουνιαδα "αχ, θα μας φερνει ο κωστας(συζυξ) τη μπεμπα οταν θα σαι στη δουλεια" κλπ.. του τυπου, ας βλεπουμε εμεις τα παιδια και εσυ δεν πας να πεθανεις καλυτερα?? πειτε μου κι εμενα το κολπο...

κοριτσι μου ξεκαθαρισε3 το απο τωρα οτι εσυ αποφασιζεις για το παιδι σου και οτι αμα γουσταρεις δε το βλεπουν και ποτε!!και το ριχνουμε στη πλακα γιατι το θεμα για γελια ειναι,αμα το παρουμε στα σοβαρα θα σφαχτουμε καμια ωρα!να ευχαριστεις το θεο που σε εχουν "χεσμενη" γιατι πραγματικα οταν αρχιζει και περιοριζεται ο προσωπικος σου χωρος και συ δεν εχεις πολλα περιθωρια να αντιδρασεις τι κανεις??τιποτα,δε μιλας γιατι δε μπορεις να μιλησεις.ασε που σου λεω μια χαρα εισαι,ελα εδω να μας λες τα παραπονα σου και ασε τους αλλους να κουρευονται!

qcKmp2.png
Link to comment
Share on other sites

αχ! Τι μου θυμισες τωρα! στο μαιευτηριο εκανα 2 μερες να σηκωθω μετα απο καισαρικη...για να του αλλαξει πανα επρεπε να γινει χαμος...οταν το μωρο συγκαηκε κ αρχισα να της τα χωνω βρηκε κατι ηλιθιες δικιολογιες...οσο για το ονομα λενε κ καλα ειναι ντροπη να μην δινουν το ονομα του πεθερου! Οι λ@λακιες του πεθερου δεν ειναι ντροπη? αει σιχτηρ πια

δε ξερψ που γεννησες αλλα προφανως θα ειχε rooming in ετσι?εγω γεννησα στο μητερα και το αλλαζαν οι μαιες το παιδι.καισαρικη εκανα και γω και τη πρωτη μερα που ηρθα σπιτι εκλεγα απο τους πονους αλλα το παιδι το πιαναμε μονο εγω και ο αντρας μου.ειχαμε κανει συμφωνια οτι μεχρι να σαραντησει δε το πιανει κανεις εκτος απο εμας.ασε ρε καπνιζουν δεν πλενονται εχουν τοσα μικροβια και θα τους δωσεις το νεογεννητο?πονουσα αλλα ποτειμουσα να ποναω και να εχω το κεφαλι μου ησυχο.ουτε η μανα μου ουτε η πεθερα μου κανεις.με βοηθαγε και ο αντρας μου ομως.εχει σηκωθει ουκ ολιγες φορες 3 το πρωι για να ξεχεσει!!αλλα αυτο το κλαιει το μωρο 3 το πρωι και μπουκαρανε ολοι μεσα στο δωματιο χωρις να χτυπησουν οσο το θυμαμαι μου ανεβαινει το αιμα στο κεφαλι!!δηλαδη αν ημουν με το βυζι εξω τι θα γινοταν???

qcKmp2.png
Link to comment
Share on other sites

και οι μ@λ@κιες του πεθερου δεν ειναι ντροπη γιατι εκεινος εχει ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ!!!!!ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΤΟ ΧΑΖΗ ΜΑΝΑ ΕΣΥ Α Π Λ Α ΤΟ ΓΕΝΝΗΣΕΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΩΝ ΠΑΠΠΟΥΔΟΓΙΑΓΙΑΔΩΝ!!!!!!!

qcKmp2.png
Link to comment
Share on other sites

Axxxx ενα ενα μου ερχονται στο μυαλο κ φορτωνω!!!!!

Παμε σαβ/κο στο χωριο(πεθερικα)αραδιαζω πανω στον παγκο της κουζινας γαλατα,κρεμες,μπουκαλια,πιπιλες κ τα συναφη(εννοειται τον ειχα απολυμανει τον παγκο πρωτα)καποια στιγμη κατεβαινω να κανω γαλα στην μικρη εκεινη την ωρα ερχεται κ ο αντας μου....βλεπω πανω στον παγκο διπλα στα μπουκαλια κτλ ενα πραγμα στρογυλλο....λεω στον αντρα μου τι ειναι αυτο?Μου απαντα δεν ξερω λες να ειναι κανενα αρωματικο?Μπα του λεω δεν νομιζω....πανε να ρωτησεις την μανα σου γιατι μου κανει για εντομοκτονο κατι του λεω....εεεε μου λεει δεν νομιζω!!!

Εεεεε φυσικα επεσα μεσα ηταν καποιο σκευασμα με φαρμακο για τα μυρμηγκια,διπλα απο τα μπουκαλια της μικρης

Αφηστε κοριτσια ειναι αλλη ιστορια.....οι μουρλες που μπλεξαμε

 

ultraviolet κοριτσι μου μην το παιρνεις καθολου κατακαρδα....εσυ το μωρακι σου κ οντρας σου να ειστε καλα,αυτους γραψτους

Και εγω μια πο τα ιδια...με μια παλλινδρομη στο ιστορικο μετα απο εναν μηνα εμεινα εγκυος....δεν προλαβα να παω στο γιατρο μετα το θετικο τεστ εγκυμοσυνης κ μια μερα ενω ημουν στην δουλεια αρχισα να αιμορραγω.....η αιμορραγια τεραστια το αιμα στους αστραγαλους λεω παει το μωρακι μου....πηγα στο γιατρο κ η ζουζουνα μου ηταν εκει(τωρα ειναι διπλα κοιμαται)για τον επομενο 1,5 μηνα ημουν ξαπλα κ ο πεθερος μου με πηρε μετα απο 2 μηνες τηλεφωνο κ με το που το σηκωνω μου λεει:τι κανεις καλε?

Γραψτους κοριτσι μου δεν αξιζουν σου λεω!!!

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites

δε ξερψ που γεννησες αλλα προφανως θα ειχε rooming in ετσι?εγω γεννησα στο μητερα και το αλλαζαν οι μαιες το παιδι.καισαρικη εκανα και γω και τη πρωτη μερα που ηρθα σπιτι εκλεγα απο τους πονους αλλα το παιδι το πιαναμε μονο εγω και ο αντρας μου.ειχαμε κανει συμφωνια οτι μεχρι να σαραντησει δε το πιανει κανεις εκτος απο εμας.ασε ρε καπνιζουν δεν πλενονται εχουν τοσα μικροβια και θα τους δωσεις το νεογεννητο?πονουσα αλλα ποτειμουσα να ποναω και να εχω το κεφαλι μου ησυχο.ουτε η μανα μου ουτε η πεθερα μου κανεις.με βοηθαγε και ο αντρας μου ομως.εχει σηκωθει ουκ ολιγες φορες 3 το πρωι για να ξεχεσει!!αλλα αυτο το κλαιει το μωρο 3 το πρωι και μπουκαρανε ολοι μεσα στο δωματιο χωρις να χτυπησουν οσο το θυμαμαι μου ανεβαινει το αιμα στο κεφαλι!!δηλαδη αν ημουν με το βυζι εξω τι θα γινοταν???

 

 

στο αλεξανδρας γεννησα αλλα στο μητερα εχω τον κακουλακη...;) φυσικα ειχα το μωρο συνεχεια μαζι...το αλλο? ηθελα να θηλασω και εκεινη επιανε τα μπουκαλακια αλμιρον του νοσοκομειου για να το ταισει εκεινη :shock::shock::shock::shock::shock::shock: και για το βυζι που λες εγω δεν γουσταρα να θηλασω μπροστα της...και της το ξεκαθαρισα πριν γεννησω...οποτε της ελεγα να βγει εξω ελεγε..απο μενα ντρεπεσαι? της λεω καλα δεν το κανω μπροστα στη μανα μου σε σενα γιατι να το κανω? ενα πρωι στο σπιτι κοιμομουν και της λεει ο αντρας μου να χτυπησει την πορτα για να με ρωτησει οτι θελει γιατι ηξερε ημουν με ενα σεντονι μονο...ρε παιδια μπουκαρε κατευθειαν ελεος :shock:

Link to comment
Share on other sites

και οι μ@λ@κιες του πεθερου δεν ειναι ντροπη γιατι εκεινος εχει ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ!!!!!ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΤΟ ΧΑΖΗ ΜΑΝΑ ΕΣΥ Α Π Λ Α ΤΟ ΓΕΝΝΗΣΕΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΩΝ ΠΑΠΠΟΥΔΟΓΙΑΓΙΑΔΩΝ!!!!!!!

 

ασε Μαρια ωρες ωρες τα σκεφτομαι και μου ερχεται να τους παρω τηλ. και να τους βρισω πολυ ασχημα...:twisted:

Link to comment
Share on other sites

οταν ημουν στον 7 μηνα εγκυμοσυνης ειχαν ερθει αθηνα...κοντευα να γεννησω προωρα γιατι ειχε συμβει κατι πολυ σοβαρο που με αναστατωσε....κι αυτοι φωναζανε ολη μερα...δεν μαζευανε τιποτα απο οτι χρησιμοποιουσανε....και κοιμηθηκα σε αλλο κρεβατι για να βολευτουν αυτοι κι οχι εγω με την κοιλια στο στομα...

Link to comment
Share on other sites

Axxxx ενα ενα μου ερχονται στο μυαλο κ φορτωνω!!!!!

Παμε σαβ/κο στο χωριο(πεθερικα)αραδιαζω πανω στον παγκο της κουζινας γαλατα,κρεμες,μπουκαλια,πιπιλες κ τα συναφη(εννοειται τον ειχα απολυμανει τον παγκο πρωτα)καποια στιγμη κατεβαινω να κανω γαλα στην μικρη εκεινη την ωρα ερχεται κ ο αντας μου....βλεπω πανω στον παγκο διπλα στα μπουκαλια κτλ ενα πραγμα στρογυλλο....λεω στον αντρα μου τι ειναι αυτο?Μου απαντα δεν ξερω λες να ειναι κανενα αρωματικο?Μπα του λεω δεν νομιζω....πανε να ρωτησεις την μανα σου γιατι μου κανει για εντομοκτονο κατι του λεω....εεεε μου λεει δεν νομιζω!!!

Εεεεε φυσικα επεσα μεσα ηταν καποιο σκευασμα με φαρμακο για τα μυρμηγκια,διπλα απο τα μπουκαλια της μικρης

Αφηστε κοριτσια ειναι αλλη ιστορια.....οι μουρλες που μπλεξαμε

 

ultraviolet κοριτσι μου μην το παιρνεις καθολου κατακαρδα....εσυ το μωρακι σου κ οντρας σου να ειστε καλα,αυτους γραψτους

Και εγω μια πο τα ιδια...με μια παλλινδρομη στο ιστορικο μετα απο εναν μηνα εμεινα εγκυος....δεν προλαβα να παω στο γιατρο μετα το θετικο τεστ εγκυμοσυνης κ μια μερα ενω ημουν στην δουλεια αρχισα να αιμορραγω.....η αιμορραγια τεραστια το αιμα στους αστραγαλους λεω παει το μωρακι μου....πηγα στο γιατρο κ η ζουζουνα μου ηταν εκει(τωρα ειναι διπλα κοιμαται)για τον επομενο 1,5 μηνα ημουν ξαπλα κ ο πεθερος μου με πηρε μετα απο 2 μηνες τηλεφωνο κ με το που το σηκωνω μου λεει:τι κανεις καλε?

Γραψτους κοριτσι μου δεν αξιζουν σου λεω!!!

οπως ειπα παραπανω ειχα προβλημα στην εγκυμοσυνη και επρεπε να μεινω στο κρεβατι.ειχα ιστορικο πονοκεφαλων συχνα πυκνα ειχα κανει και θεραπειες με νευρολογο και τα λοιπα και οταν εμεινα εγκυος το διαστημα που επρεπε να μεινω στο κρεβατι με ειχε πιασει το κεφαλι μου τοσο πολυ που ηθελα να το σπασω,εκανα εμετο δεν εβλεπα μπροστα μου και ειχα τον πεθερο μου να μου λεει σε εχει πιασει γιατι εισαι ολη μερα αραχτη και λαιτ!!!!ε πως να σηκωθω ρε ανθρωπε οταν δεν επιτρεπετε?ασε για το γαμο τι μας κανανε!ηταν να παντρευτουμε 2 μηνες μετα αφου εμεινα εγκυος.πιασαμε το μικρακι μας ομως και με το προβλημα τον ακυρωσαμε.του αντρα μου ειναι δευτερος γαμος και θελανε να παρουμε τα βουνα και τα λαγκαδια για να μη μας δει κανεις οτι παντρευομαστε και δε μπορεσει μετα να ξεπλυνει τη ντροπη!!!!!!χωριατες!πριν μερικους μηνες ειχα μια αποβολη χωρις να ξερω οτι ειμαι εγκυος,πραγμα ομως που δε σημαινει οτι δε με επιρεασε.οταν ο αντρας μου το ειπε στη πεθερα μου η απαντηση της ηταν,ε ενταξει μωρε δεν εισασταν ετοιμοι για δευτερο δε πειραζει την αλλη φορα!ε τι να πεις....

qcKmp2.png
Link to comment
Share on other sites

οταν ημουν στον 7 μηνα εγκυμοσυνης ειχαν ερθει αθηνα...κοντευα να γεννησω προωρα γιατι ειχε συμβει κατι πολυ σοβαρο που με αναστατωσε....κι αυτοι φωναζανε ολη μερα...δεν μαζευανε τιποτα απο οτι χρησιμοποιουσανε....και κοιμηθηκα σε αλλο κρεβατι για να βολευτουν αυτοι κι οχι εγω με την κοιλια στο στομα...

καλα αυτο δεν επαιζε με τη καμια ομως,ας κοιμηθουν και στο πατωμα λιγο με νοιαζει πλεον.μακαρι να μη χρειαζοταν να τους βλεπω.σκεφτομαι οτι αν ηταν εδω δε ξερω πως θα τη παλευα!

qcKmp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...