Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

οι πολυυυυυυ καλες πεθερες!!!!!


maria-giannis

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 203
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

να φανταστειτε λιγες μερες πριν γεννησω....εφτιαχνε κατι βαρια φαγητα..απα πααααααα...ειχα και πολλες καουρες απο την εγκυμοσυνη ειχαν σπασει τα νευρα μου....

Link to comment
Share on other sites

μια φίλη, μου έλεγε πάντα σε γκομενοσυζητήσεις:

"φιλενάδα, το γκομενάκι που θα πάρεις επ' ώμου, φρόντισε να 'ναι ορφανό".....

σωστη η φιλη!!!μελιτινι εμενα ο γιος μου τη φοβαται.οταν ερχεται απο εδω θελει μονο τη μανα μου την αλλη ουτε να τη φτυσει!τον παιρνει αγκαλια και ο καημενος γκρινιαζει,θελει την αλλη γιαγια!εμ εχουν ενστικτο τα παιδακια μας!

qcKmp2.png
Link to comment
Share on other sites

σοβαρά το λες;;;

 

 

εσυ τι λες να κανω πλακα? δεν φανταζεσαι πως θυμωσα...γκρρρ....παντως με παρηγορει οτι και η Μαρια τραβαει τα ιδια....δεν ειμαι η μονη :roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

η δικια μου η πεθερα κ ο πεθερος...νομιζει οτι πεθαναμε:rolleyes: παιρνει τηλ 1 το πολυ 2 φορες το χρονο(ασχετα που ο αντρας μου δε κρατιεται κ 1 φορα τη βδομαδα την παιρνει τηλ!)δεν εχει στειλει τιποτα για τα παιδια απο τη μερα που γεννηθηκαν.χωρις πλακα δεν εχει ξοδεψει ουτε μισο ευρω.ακομα κ οταν παμε ελλαδα δεν τους εχει παρει ουτε ενα ζευγαρι καλτσες ουτε μια σοκολατα ...τιποτα!!!επισης οταν γεννησα δεν πηρανε ενα τηλ για να πουν να μας ζησει:rolleyes:

 

Κάτσε βρε Δήμητρα είναι δυνατόν;;; είναι άποροι οι άνθρωποι;;; ούτε μια σοκολάτα;;

Link to comment
Share on other sites

αμα βρω καμια σε καλη τιμη θα σου πω!!!αφου να φανταστεις για το χαλβα της την ειπα στο τελος!!!ααα και στον αντρα μου του το εχω πει οτι μου τη δινει η μανα σου γιατι οοοολο κλαιει οοοοολο μεσα στο βασανο ειναι οοοοοοοοολοοοοοο με πρηζει.μπορει να ακουγονται γελια ετσι οπως τα λεω αλλα πραγματικα δεν αντεχεται αυτο το πραγμα!θα στη στειλω πακετο και θα καταλαβεις τι εννοω,να θα της πω εχει προσφερθει μια κοπελα απο το παρεντς να σας φιλοξενισει,δεν εισαι σιριαλ κιλερ ετσι?!γαμωτο......!!!!!!:lol:

 

 

Καλά μιλάμε βραδυάτικα έχω πεθάνει στα γέλια!!!!!:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Χρόνια πολλά, να χαίρεσαι το παιδάκι σου, βλέπω στο τίκερ ότι έχει γενέθλια! Να έχει υγεία και να το δεις όπως επιθυμείς ή καλύτερα όπως επιθυμεί αυτό!

EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites

αμα βρω καμια σε καλη τιμη θα σου πω!!!αφου να φανταστεις για το χαλβα της την ειπα στο τελος!!!ααα και στον αντρα μου του το εχω πει οτι μου τη δινει η μανα σου γιατι οοοολο κλαιει οοοοολο μεσα στο βασανο ειναι οοοοοοοοολοοοοοο με πρηζει.μπορει να ακουγονται γελια ετσι οπως τα λεω αλλα πραγματικα δεν αντεχεται αυτο το πραγμα!θα στη στειλω πακετο και θα καταλαβεις τι εννοω,να θα της πω εχει προσφερθει μια κοπελα απο το παρεντς να σας φιλοξενισει,δεν εισαι σιριαλ κιλερ ετσι?!γαμωτο......!!!!!!:lol:

 

 

 

Ακόμα γελαω!!!!! Θα ξυπνήσω και το μωρό! Σίριαλ κίλερ δεν είμαι αλλά μπορώ να γίνω... Κι έψαχνα για δουλειά τελευταία!:idea:

EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τελικα εγω που δεν εχω ουτε πεθερα ουτε πεθερο ειμαι καλα η εχω προβλημα? (Εχουν αποδημησει εις Κυριον εδω και πολλα χρονια)

 

 

Χωρίς παρεξήγηση μες στην ατυχία του άντρα σου εσύ είσαι η πιο τυχερή απ' όλες..:wink:

EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δε λες πάλι καλά που μένουν επαρχία.. Πού μένεις είπαμε? Στον Άλιμο? Για να έχω το νου μου για καμιά γκαρσονιέρα!!

 

αμα βρω καμια σε καλη τιμη θα σου πω!!!αφου να φανταστεις για το χαλβα της την ειπα στο τελος!!!ααα και στον αντρα μου του το εχω πει οτι μου τη δινει η μανα σου γιατι οοοολο κλαιει οοοοολο μεσα στο βασανο ειναι οοοοοοοοολοοοοοο με πρηζει.μπορει να ακουγονται γελια ετσι οπως τα λεω αλλα πραγματικα δεν αντεχεται αυτο το πραγμα!θα στη στειλω πακετο και θα καταλαβεις τι εννοω,να θα της πω εχει προσφερθει μια κοπελα απο το παρεντς να σας φιλοξενισει,δεν εισαι σιριαλ κιλερ ετσι?!γαμωτο......!!!!!!:lol:

 

Εντάξει, καλή νύφη είσαι , της μιλάς και στον πληθυντικό! Άλλο όμως εννοούσα εγώ! Να βρω μια γκαρσονιέρα κοντά στο σπίτι σας, αφού είπες πως θέλουν οι άνθρωποι να νοικιάσουν για να έρχονται πιο συχνά να σας βλέπουν!!! Να τους στερήσουμε τη χαρά??? :mrgreen:

EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites

εσυ τι λες να κανω πλακα? δεν φανταζεσαι πως θυμωσα...γκρρρ....παντως με παρηγορει οτι και η Μαρια τραβαει τα ιδια....δεν ειμαι η μονη :roll:

 

 

έλα πες την αλήθεια... πλάκα κάνεις....

και ήρθανε μαζί σας μετα το γάμο;;;;;

και σε ποιο μέρος το 'χουν έθιμο αυτό;;;;;

Link to comment
Share on other sites

έλα πες την αλήθεια... πλάκα κάνεις....

και ήρθανε μαζί σας μετα το γάμο;;;;;

και σε ποιο μέρος το 'χουν έθιμο αυτό;;;;;

 

o γαμος ο θρησκευτικος δεν εγινε ακομα...θα γινει μαζι με την βαφτησι του μικρου....προς το παρων καναμε πολιτικο...περιπου σε 10 μηνες....απο το Μεσολογγι ειναι...το εθιμο που ακουσα ειναι κατι με πεταλο οταν επιστρεφει το ζευγαρι απο την εκκλησια η εγω της δινω ενα πεταλο η αυτη σε μενα..ειλικρινα δεν κανω πλακα...:(

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε βρε Δήμητρα είναι δυνατόν;;; είναι άποροι οι άνθρωποι;;; ούτε μια σοκολάτα;;

 

καθολου αποροι δεν ειναι.το αντιθετο μαλιστα...εχουν 2 αυτοκινητα δικο τους φουρνο κ δεινουν προιοντα σε 7 χωρια.επισης το μαγαζι δε χρωσταει πουθενα.να φανταστεις οτι ο πεθερος μου επειδη εχει ψωρα με το ψαρεμα αγορασε 600 ευρω ειδικες μποτες ψαρεματος :shock:

Link to comment
Share on other sites

Άλλο όμως εννοούσα εγώ! Να βρω μια γκαρσονιέρα κοντά στο σπίτι σας, αφού είπες πως θέλουν οι άνθρωποι να νοικιάσουν για να έρχονται πιο συχνά να σας βλέπουν!!! Να τους στερήσουμε τη χαρά??? :mrgreen:

 

παράθεση από maria-giannis

[εγω αρρωστησα κολλησα το μωρο μετα εγινα καλα και με κολλησε αυτο!!τωρα αρχιζω και γινομαι καλα και ελπιζω να μη το ξανακολλησω.τι να κανεις ομως αν εισαι αρρωστη και πρεπει να εισαι με το μωρο?λογικο δεν ειναι να κολλησει και αυτο το καημενακι?]

 

 

Oρίστε στα λόγια μου θα έρθεις, αν έρθει να μείνει κοντά η πεθερούλα, θα σε βοηθάει και με το παιδί! Θα στο κρατάει και στη γκαρσονιέρα όταν αρρωσταίνεις, για να μην κολλάει!

EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

o γαμος ο θρησκευτικος δεν εγινε ακομα...θα γινει μαζι με την βαφτησι του μικρου....προς το παρων καναμε πολιτικο...περιπου σε 10 μηνες....απο το Μεσολογγι ειναι...το εθιμο που ακουσα ειναι κατι με πεταλο οταν επιστρεφει το ζευγαρι απο την εκκλησια η εγω της δινω ενα πεταλο η αυτη σε μενα..ειλικρινα δεν κανω πλακα...:(

 

τι να πω κι εγώ;;;;;;;;;;

καλά κουράγια ρε κορίτσια.......

Link to comment
Share on other sites

o γαμος ο θρησκευτικος δεν εγινε ακομα...το εθιμο που ακουσα ειναι κατι με πεταλο οταν επιστρεφει το ζευγαρι απο την εκκλησια η εγω της δινω ενα πεταλο η αυτη σε μενα..:(

 

 

Εμείς μετά το γάμο πατήσαμε ένα πέταλο μπαίνοντας στο σπίτι. Στο δικό σας έθιμο καλύτερα να της το δώσεις εσύ... από μακριά... σημαδεύοντας! Όλο και κάπου θα την πετύχεις!

 

καθολου αποροι δεν ειναι.το αντιθετο μαλιστα...εχουν 2 αυτοκινητα δικο τους φουρνο κ δεινουν προιοντα σε 7 χωρια.επισης το μαγαζι δε χρωσταει πουθενα.να φανταστεις οτι ο πεθερος μου επειδη εχει ψωρα με το ψαρεμα αγορασε 600 ευρω ειδικες μποτες ψαρεματος :shock:

 

Είναι απλώς αδιάφοροι. Καλύτερα, από μακριά κι "αγαπημένοι"...

EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites

εμένα πάλι δεν ήθελε να μου δώσει πέταλα κτλ αλλά μας τάραξε στα τηλέφωνα το επόμενο πρωί μετά το γάμο για να πάμε σπίτι της να φάμε που είχε καλέσει όλο το σόι .όταν της είπαμε ότι δεν θα πάμε στράβωσε η κυρία !μέχρι να το χωνέψει ότι δε θα πάμε απο το σπίτι της μας πήρε τουλάχιστον 4 φορές. ρίξαμε κι ένα καβγά με τον άντρα μου που σήκωνε τα τηλέφωνα ,χαμός έγινε. τα θυμήθηκα τώρα και συγχύστηκα!:evil::evil::evil:

Link to comment
Share on other sites

εμένα πάλι δεν ήθελε να μου δώσει πέταλα κτλ αλλά μας τάραξε στα τηλέφωνα το επόμενο πρωί μετά το γάμο για να πάμε σπίτι της να φάμε που είχε καλέσει όλο το σόι .όταν της είπαμε ότι δεν θα πάμε στράβωσε η κυρία !μέχρι να το χωνέψει ότι δε θα πάμε απο το σπίτι της μας πήρε τουλάχιστον 4 φορές. ρίξαμε κι ένα καβγά με τον άντρα μου που σήκωνε τα τηλέφωνα ,χαμός έγινε. τα θυμήθηκα τώρα και συγχύστηκα!:evil::evil::evil:

 

σεβασμός μηδέν...τσιπα δεν εχουν πανω τους?

Link to comment
Share on other sites

η δικια μου η πεθερα κ ο πεθερος...νομιζει οτι πεθαναμε:rolleyes: παιρνει τηλ 1 το πολυ 2 φορες το χρονο(ασχετα που ο αντρας μου δε κρατιεται κ 1 φορα τη βδομαδα την παιρνει τηλ!)δεν εχει στειλει τιποτα για τα παιδια απο τη μερα που γεννηθηκαν.χωρις πλακα δεν εχει ξοδεψει ουτε μισο ευρω.ακομα κ οταν παμε ελλαδα δεν τους εχει παρει ουτε ενα ζευγαρι καλτσες ουτε μια σοκολατα ...τιποτα!!!επισης οταν γεννησα δεν πηρανε ενα τηλ για να πουν να μας ζησει:rolleyes:

 

Ε τότε να μην παραπονιέμαι εγώ για τα δικά μου πεθερικά:confused:.Υπάρχουν και χειρότερα:rolleyes:.Εγώ όταν γέννησα ήρθε στο νοσοκομείο ο πεθερός μου να δει το μωρό (η πεθερά ήταν άρρωστη) και στη διαδρομή που ερχόταν με τον κουνιάδο μου ρώτησε πόσα κιλά ήταν το μωρό.Όταν του είπαν 2600,0 γυρνάει και λέει:πολύ λίγος δεν είναι ο μικρός;Αχ και του δώσαμε και το όνομά του:mad:.Μένουν 10 λεπτα με το αυτοκίνητο από το σπίτι μας και έχουν να τον δουν από τα Χριστούγεννα:?:.Τι να πεις:roll:;Μετά θα απορούν όταν δεν θα τους αναγνωρίζει ο μικρός:shock::lol:.

Link to comment
Share on other sites

η δική μου παντως εχει ολα τα καλα....στήνει αφτι και κρυφακουει οποτε ερχεται αθηνα....ειναι καταπιεστικη σε σημειο αηδιας....θελει ντε και καλα να μας αρεσουν τα φαγητα της ενω ειναι υπερβολικα βαρια....ειναι παντα μαυροντυμενη με σκυμενο κεφαλι λες και ειναι σε κηδεια...δεν διαφωνει ποτε λες και δεν εχει δικη της αποψη....κλαιει με το παραμικρο ακομα κι αν της πω πως ο γιος της ανεβασε λιγο πυρετο....σου δινει κατι κι αν πεις δεν θελω θα επιμενει μεχρι να πεις το ναι...οτιδηποτε δεν της αρεσει γενικα μιλαω θα βρει χιλιους δυο τροπους να αποδειξει ποσο κακο ειναι οτι κι αν ειναι αυτο...για παραδειγμα..αν ενα ζευγαρι που παντρευεται καλεσει 20 ατομα σε γαμο θα πει οτι το κανουν για εντυπωσεις....οταν στο μαιευτηριο με ενοχλησε οτι πηρε μια πετσετα που επεσε κατω και σκουπισε το στομα του παιδιου και της το ειπα εβαλε τα κλαματα και ηταν λες και ειχε πενθος....απα πααααααα......και το χειροτερο? εχει μαλωσει με το μπανιο...το νερο...τα βετεξ...τη χλωρινη....μαλιστα οταν γεννησα με ρωτησε αν το παιδι πρεπει να κανει μπανιο :shock: η ιδια κανει μπανιο ακομα και το καλοκαιρι καθε 10 μερες και αν....οταν πηγαινει τουαλετα δεν καθαριζει ποτε πισω της καταλαβαινεται τι θελω να πω...τα πιγκαλ μαλλον την ενοχλουν....μια μερα δεν αντεξα οταν ηταν σπιτι μας και της ειπα να μην ξανα πλυνει τα πιατα και εβαλε τα κλαματα...ξερετε πως τα επλενε? ειχαμε φτιαξει κοκκινιστο και μεσα στην κατσαρολα με τη σαλτσα εβαλε ava και τα επλενε με τις σαλτσες με αποτελεσμα να βρωμανε τα ποτηρια και να ειναι μες στη βρωμα...επεφτε κατω η πιπιλα του παιδιου και πηγαινε αμεσως να του τη ξανα δωσει στο στομα....ε δεν κρατηθηκα...δεν την αφησα να ξανα κανει τιποταααααααααα.....θελετε κι αλλα??????

Link to comment
Share on other sites

η δική μου παντως εχει ολα τα καλα....στήνει αφτι και κρυφακουει οποτε ερχεται αθηνα....ειναι καταπιεστικη σε σημειο αηδιας....θελει ντε και καλα να μας αρεσουν τα φαγητα της ενω ειναι υπερβολικα βαρια....ειναι παντα μαυροντυμενη με σκυμενο κεφαλι λες και ειναι σε κηδεια...δεν διαφωνει ποτε λες και δεν εχει δικη της αποψη....κλαιει με το παραμικρο ακομα κι αν της πω πως ο γιος της ανεβασε λιγο πυρετο....σου δινει κατι κι αν πεις δεν θελω θα επιμενει μεχρι να πεις το ναι...οτιδηποτε δεν της αρεσει γενικα μιλαω θα βρει χιλιους δυο τροπους να αποδειξει ποσο κακο ειναι οτι κι αν ειναι αυτο...για παραδειγμα..αν ενα ζευγαρι που παντρευεται καλεσει 20 ατομα σε γαμο θα πει οτι το κανουν για εντυπωσεις....οταν στο μαιευτηριο με ενοχλησε οτι πηρε μια πετσετα που επεσε κατω και σκουπισε το στομα του παιδιου και της το ειπα εβαλε τα κλαματα και ηταν λες και ειχε πενθος....απα πααααααα......και το χειροτερο? εχει μαλωσει με το μπανιο...το νερο...τα βετεξ...τη χλωρινη....μαλιστα οταν γεννησα με ρωτησε αν το παιδι πρεπει να κανει μπανιο :shock: η ιδια κανει μπανιο ακομα και το καλοκαιρι καθε 10 μερες και αν....οταν πηγαινει τουαλετα δεν καθαριζει ποτε πισω της καταλαβαινεται τι θελω να πω...τα πιγκαλ μαλλον την ενοχλουν....μια μερα δεν αντεξα οταν ηταν σπιτι μας και της ειπα να μην ξανα πλυνει τα πιατα και εβαλε τα κλαματα...ξερετε πως τα επλενε? ειχαμε φτιαξει κοκκινιστο και μεσα στην κατσαρολα με τη σαλτσα εβαλε ava και τα επλενε με τις σαλτσες με αποτελεσμα να βρωμανε τα ποτηρια και να ειναι μες στη βρωμα...επεφτε κατω η πιπιλα του παιδιου και πηγαινε αμεσως να του τη ξανα δωσει στο στομα....ε δεν κρατηθηκα...δεν την αφησα να ξανα κανει τιποταααααααααα.....θελετε κι αλλα??????

Ηρωα σε βρίσκω εγώ θα την είχα σφάξει στο γόνατο.Απαπαπαπα:twisted::twisted:

Δήμητρα

Link to comment
Share on other sites

Ηρωα σε βρίσκω εγώ θα την είχα σφάξει στο γόνατο.Απαπαπαπα:twisted::twisted:

 

χαχαχαχα.....και λιγα λεω....αν κατσω να τα γραψω ολα θα χρειαστω πολλες σελιδες και πολυ χρόνο....ευτυχως δεν μενει αθηνα αλλα οταν πλησιαζει η ωρα της ανταμωσης με πιανει το κεφαλι μου...:cry: να μην πω και για τον αντρα της..ακομα χειροτερος...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι που λένε μακρια και αγαπημένοι.Πάντως χαρα στην υπομονή σου.Αλλα είσαι και αχάριστη εμ έπλυνε τα πιάτα εμ δεν ήθελες να μοιρίζουν κιόλας.Αν δεν μοιρίζουν πώς θα καταλάβουν οι ξένοι ότι τρώτε ε;;;;;;;;:lol::lol:

Δήμητρα

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...