Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολες τις μαμαδες.Θα ηθελα να με βοηθησει οποια γνωριζει σε ποια ειδικοτητα γιατρου πρεπει να απευθυνθω για πιθανο συνδρομο fapa του παιδιου μου.Εχει νοσηλευτει σε επαρχιακο νοσοκομειο οπου εκει μας μιλησαν για το συνδρομο αυτο κ σκοπευουμε να απευθυνθουμε σε γιατρο στην αθηνα οπου μενουμε πιο κοντα.Το παιδι εχει τα περισσοτερα απο τα συμπτωματα του συνδρομου(περιοδικους πυρετους,λεμφαδενιτηδα,αμυγδαλιυηδα και αφθες στο στομα)κ ο παιδιατρος του νοσοκομειο μας μιλησε γι αυτο.Ξερει καποια-ος για το που πρεπει να απευθυνθω η για τυχον εξετασεις που πρεπει νατου κανω η την ειδικοτητα που πρεπει ναπαω?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 1 χρόνο μετά...

Καλημέρα,

 

Είμαι η μαμά της σχεδόν 3 χρονών Μαρίας. Με το που τέλειωσε ο θηλασμός στον 11 ο μήνα, η Μαρία μας παρουσίασε πολύ υψηλό πυρετό για περίπου 1 εβδομάδα. Η κατάσταση αυτή ήταν επαναλαμβανόμενη κάθε μήνα για περίπου 2 χρόνια. Στα 2 αυτά χρόνια, η Μαρία έπρεπε να πάρει 2 φορές αντιβίωση διότι δεν έπεφτε ο πυρετός.

 

Κάποια στιγμή αποφασίσαμε να πάρουμε αφυγραντήρα διότι το σπίτι μας είχε πάνω από 80 % υγρασία. Από τότε έχουν περάσει 3 μήνες και η Μαρία δεν αρρώστησε ξάνα τουλάχιστον με φάπα. Ξεκίνησε παιδικό στάθμο πριν 2 μήνες και χρειάστηκε να πάρει μια φορά αντιβίωση εξαιτίας της ωτίτιδας.

 

Ενοιωσα ότι ήθελα να μοιραστώ την εμπειρία μου μαζί σας χωρίς να σημαίνει αναγκαστικά ότι η υγρασία ήταν το πρόβλημα ή ότι το ξεπεράσαμε μια για πάντα. Η αγωνία μας κάθε μήνα να βλέπουμε την Μαρία να ψήνεται στο πυρετό ήταν τεράστια και τότε ψάχνοντας να δούμε τι συμβαίνει μπήκα στο συγκεκριμένο foroum και διάβασα τι έλεγαν οι άλλες μανούλες κάτι που με έκανε να νοιώσω ότι δεν πάλευω μόνη!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Καλησπέρα..είμαι νέο μέλος και ήθελα με μοιραστώ την δίκη μου υπόθεση και οποία μπορεί να με κατατοπίσει..ο γιος μου είναι 37 μηνών και απο τον 22 μήνα αντιμετωπίζουμε phapa..έχουμε καταλήξει πλέον μετά απο παρακολούθηση και χρήση κορτιζόνης ότι πρόκειται για αυτό..ήθελα να μου πει κάποια αν έχει κάνει αμυγδαλεκτομη και είδε αποτέλεσμα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...