Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τι δουλειές κάνει η πεθερά η μαμά σας όταν έρχεται σπίτι σας ?


Recommended Posts

Λόγο προβλήματος στην εγκυμοσύνη πρέπει να μείνω στο κρεβάτι για 2 εβδομάδες να μην γεννήσω πρόωρα

 

και χτες την τρίτη ήρθε η πεθερά μου

 

να ρωτήσω κάτι και θέλω ειλικρινή απάντηση

ΟΤΑΝ ΛΕΤΕ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΠΕΘΕΡΑ

Η Η ΜΑΝΑ ΚΑΙ ΣΑΣ ΒΟΗΘΑΝ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ?

 

Γιατί εγώ περισσότερο κουραστικά κ νιώθω κ επισκέπτης στο σπίτι μου

 

Να πω τι έκανε η πεθερά αυτές τις μέρες πριν πείτε εσείς

 

πλύναμε μαζί την βεράντα το πρωί σήμερα αφού τις το είπα εγώ

Έβαλα 3 πλυντήρια του μπέμπη χτες και τα απλώσαμε μαζί

δεν μαγείρεψε γιατί δεν ήξερε που ήταν τα κατσαρόλια

και περιμένω να σκουπίσει ακόμη δεν σκούπισε από την τρίτη που ήρθε

τα κρεβάτια δεν τα έστρωσε χτες όταν γύρισα από νοσοκομείο ήταν άστρωτα της το ζήτησα εγώ σήμερα

της λέω να στρώσουμε λίγο τα κρεβάτια ?

 

Το μπάνιο όλο νερά χτες βραδύ εγώ τα μάζεψα

δεν μάζεψε όχι τα δικά μας αλά ούτε τα δικά της

αυτάαααααααααααααααααααααααααααα:(:(:(:(

 

μήπως είμαι εγώ πολύ σχόλατζα ρε κορίτσια?

εσάς τι κάνουν ?

τους λέτε η ξεκινανα και κάνουν δουλείες μονες >?

 

Άσε που τώρα δνε κάνει τίποτα ο σύζυγος όλες της μέρες βοηθούσε ενώ τώρα λέει ήρθε η μανά μου κα δεν κάνει τίποτα άνω κάτω είναι το σπίτι και τρελαίνομαι

 

Υποτίθεται ότι πρέπει να είμαι ξάπλα αλά δεν είμα

ι :(:(:(:(:(

να πάω ότι όσες μέρες ήταν η φίλη μου και η ανίψια μου

όλα ήταν σε τάξη και δεν έκανα τίποτα απολύτως

 

επίσης.........................

εγώ Ντίνο τον μικρό

εγώ τον ταΐζω

εγώ τον κοιμίζω

εγώ τον έκανα μπάνιο χτες

 

τελικά απορο γιατί ήρθε ?

πως βοηθάνε όταν έρχονται ?

όλο φωνές και πως κάνει έτσι ο μικρός ?

γιατί πέταξε τα παιχνίδια ? κτλ

 

και που είναι το ένα κ πιου είναι το άλλο μια στάλα κουζίνα εχώ γμτ

εκεί είναι όλα:o:o:o:o

η φίλη μου πως τα βρήκε όλα και έκανε τόσες μέρες φαγητό ?

 

μήπως είμαι πολύ απαιτητική πείτε σας παρακαλώ έχω σκάση:(:(:(

.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 365
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • sevoula

    sevoula 51 δημοσιεύσεις

  • Aeriko

    Aeriko 28 δημοσιεύσεις

  • mama_3

    mama_3 20 δημοσιεύσεις

  • mkcm

    mkcm 12 δημοσιεύσεις

Τίποτα γιατί απλά δεν έρχονται! Όχι μόνο για βοήθεια αλλά ούτε και για επίσκεψη και οι δυο πλεύρες είναι του στυλ μακρια και αγαπημένοι. Ειμαι πολύ χαρούμενη και περήφανη που τα καταφέρνω ΟΛΑ μόνη μου.

O5X4p2.png 

Link to comment
Share on other sites

η πεθερά μου δεν έκανε το παραμικρό. αντίθετα, έβλεπα πάντα τον σελτέ λερωμένο, την πετσέτα της κόρης μου επίσης, τον νεροχύτη να στάζει νερά σεόλο το έπιπλο, κάτω το πάτωμα της τουαλέτας γεμάτο νερά. όλα αυτά για να πλύνει την κόρη μου μετά το άλλαγμα.

αν πω δε για το καρεκλάκι φαγητού πόσο βρώμικο το άφηνε, για τον καναπέ απέναντι από το καρεκλάκι που είχε φαγητό της Χρύσπας;; έλεος!!!!! κα ιστο πάτωμα. παλιά και στο πάρκο. πώς τα κατάφερνε δεν ξέρω. και ποτέ βόλτα με καρότσι. μόνο μέσα στο σπίτι.

ψέμματα. τώρα θυμήθηκα ότι άπλωνε το πλυντήριο της μικρής που έβαζα το πρωί πριν φύγω για τη δουλειά.

αυτά τα πολλά, τα κουραστικά!

η μάνα μου αντίθετα, ποτίζει τα λουλούδια, κάνει φαγητό, αν δεν έχω, σκουπίζει, σφουγγαρίζει (ακόμα και τα σφουγγαρισμένα, γιατί βαριέται), πάει τη μικρή βόλτα, κάνει παντζούρια-τζάμια, τινάζει τα ριχτάρια, έχει πλυμμένα τα πάντα. σιδερώνει. ποτέ δεν μου άφησε ασιδέρωτο ρούχο, ακόμα κι αν της έχω πει να το αφήσει για μένα.

κάνει βεράντες, αγαπημένη εκτόνωση με λάστιχο!

μανούλα γλυκιά!

α, ψωνίζει σούπερ ή μανάβη, αν θέλει κάποιο υλικό για μαγείρεμα. Λωξάντρα!

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα γιατί απλά δεν έρχονται! Όχι μόνο για βοήθεια αλλά ούτε και για επίσκεψη και οι δυο πλεύρες είναι του στυλ μακρια και αγαπημένοι. Ειμαι πολύ χαρούμενη και περήφανη που τα καταφέρνω ΟΛΑ μόνη μου.

Ποτέ δεν ήρθε κ εμένα απλά είμαι έγκυος τωρα και πρέπει να είμαι στο κρεβάτι τις προηγούμενες μέρες ήταν μια φίλη μου και με βοηθούσε και τώρα ήρθε η πεθερά δεν γίνετε διαφορετικά εχω και τον αλο παιδί είναι 2 1/2 χρονών και καταλαβαίνεις

.....

Link to comment
Share on other sites

η πεθερά μου δεν έκανε το παραμικρό. αντίθετα, έβλεπα πάντα τον σελτέ λερωμένο, την πετσέτα της κόρης μου επίσης, τον νεροχύτη να στάζει νερά σεόλο το έπιπλο, κάτω το πάτωμα της τουαλέτας γεμάτο νερά. όλα αυτά για να πλύνει την κόρη μου μετά το άλλαγμα.

αν πω δε για το καρεκλάκι φαγητού πόσο βρώμικο το άφηνε, για τον καναπέ απέναντι από το καρεκλάκι που είχε φαγητό της Χρύσπας;; έλεος!!!!! κα ιστο πάτωμα. παλιά και στο πάρκο. πώς τα κατάφερνε δεν ξέρω. και ποτέ βόλτα με καρότσι. μόνο μέσα στο σπίτι.

ψέμματα. τώρα θυμήθηκα ότι άπλωνε το πλυντήριο της μικρής που έβαζα το πρωί πριν φύγω για τη δουλειά.

αυτά τα πολλά, τα κουραστικά!

η μάνα μου αντίθετα, ποτίζει τα λουλούδια, κάνει φαγητό, αν δεν έχω, σκουπίζει, σφουγγαρίζει (ακόμα και τα σφουγγαρισμένα, γιατί βαριέται), πάει τη μικρή βόλτα, κάνει παντζούρια-τζάμια, τινάζει τα ριχτάρια, έχει πλυμμένα τα πάντα. σιδερώνει. ποτέ δεν μου άφησε ασιδέρωτο ρούχο, ακόμα κι αν της έχω πει να το αφήσει για μένα.

κάνει βεράντες, αγαπημένη εκτόνωση με λάστιχο!

μανούλα γλυκιά!

α, ψωνίζει σούπερ ή μανάβη, αν θέλει κάποιο υλικό για μαγείρεμα. Λωξάντρα!

Σεβουλα ευχαριστώ για την απάντηση ποτέ δεν χρειάστηκε να έρθει ούτε η μητέρα μου ούτε η πεθερά μου πρώτη φόρα ήρθε η πεθερά όλα αυτά τα χρόνια μονή μου όταν γέννησα τον γιο μου γύρισα λεχώνα και σκουπίσω σφουγγάρισα μονή μου δεν ήθελα κανέναν για βοήθεια

 

τώρα όμως δεν γίνετε πρέπει να είμαι ξάπλα δεν γίνετε διαφορετικα

.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

όσο είχα αποκόλληση ερχόταν και η δική μου πεθερά να βοηθήσει. έχετε δει νοικοκυρά να σφουγγαρίζει με ένα χέρι, σπρώχνοντας το σφουγγαρόπανο σαν να σέρνεται; μου ανέβαινε η πίεση, κι ευτυχώς έχω χαμηλή. χάλια το μάρμαρο.

τίποτα άλλο εκτός από τάπερ φαγητό από πεθερό μαγειρεμένο, έτσι;;

η πεθερά είναι τύπος σουλτάνα! ο πεθερός το χανούμι!

Link to comment
Share on other sites

επειδή την κόρη μου την προσέχουν στο σπιτι τους το πρωί και η μαμά μου και η πεθερά μου εναλλάξ δεν έρχονται στο σπιτι μου.Τώρα, αν καμιά φορά θέλω να βγω το βράδι και έρχεται η πεθερά μου, καμιά φορά κάνει καμιά δουλειά, πλενει κανένα πιάτο, αλλά για να πω την αλήθεια δεν πολυθέλω γιατί δεν θέλω να νιώθω και υποχρεωμένη.Γι' αυτό και όταν είναι να την φωνάξω φροντίζω να έχω τακτοποιημένο το σπιτι.Τώρα αν ειναι να έρθει η μαμά μου και θέλω να μου κάνει καμιά δουλειά, εννοείται οτι καιτης το λέω.Άλλο μαμά, άλλο πεθερά;)

Link to comment
Share on other sites

η πεθερά μου δεν έκανε το παραμικρό. αντίθετα, έβλεπα πάντα τον σελτέ λερωμένο, την πετσέτα της κόρης μου επίσης, τον νεροχύτη να στάζει νερά σεόλο το έπιπλο, κάτω το πάτωμα της τουαλέτας γεμάτο νερά. όλα αυτά για να πλύνει την κόρη μου μετά το άλλαγμα.

αν πω δε για το καρεκλάκι φαγητού πόσο βρώμικο το άφηνε, για τον καναπέ απέναντι από το καρεκλάκι που είχε φαγητό της Χρύσπας;; έλεος!!!!! κα ιστο πάτωμα. παλιά και στο πάρκο. πώς τα κατάφερνε δεν ξέρω. και ποτέ βόλτα με καρότσι. μόνο μέσα στο σπίτι.

ψέμματα. τώρα θυμήθηκα ότι άπλωνε το πλυντήριο της μικρής που έβαζα το πρωί πριν φύγω για τη δουλειά.

αυτά τα πολλά, τα κουραστικά!

η μάνα μου αντίθετα, ποτίζει τα λουλούδια, κάνει φαγητό, αν δεν έχω, σκουπίζει, σφουγγαρίζει (ακόμα και τα σφουγγαρισμένα, γιατί βαριέται), πάει τη μικρή βόλτα, κάνει παντζούρια-τζάμια, τινάζει τα ριχτάρια, έχει πλυμμένα τα πάντα. σιδερώνει. ποτέ δεν μου άφησε ασιδέρωτο ρούχο, ακόμα κι αν της έχω πει να το αφήσει για μένα.

κάνει βεράντες, αγαπημένη εκτόνωση με λάστιχο!

μανούλα γλυκιά!

α, ψωνίζει σούπερ ή μανάβη, αν θέλει κάποιο υλικό για μαγείρεμα. Λωξάντρα!

sevoula η μαμα σου μου θυμίζει ακριβως την δικιά μου μαμά που παρολο που μενουμε σε διαφορετικές πολεις η καημένη οποτε ερχεται της φευγει ο πάτος για να τα κανει ολα.Η πεθερά σου πάλι μου θυμίζει καπως την δικιά μου.Οταν ερχεται το θα κανει κατι μονο αν της πω εγω, που δεν της λεω ποτε γιατι ντρεπομαι.Το μονο που κανει ειναι να χει τον μικρό ολη την ωρα αγκαλιά, δεν το αφήνει κατω και αυτος εκνευρίζεται οπότε αρχίζει η γκρίνια και τον παίρνω παλι εγω στο τέλος για να παιξουμε.Αστα αφου θέλω να ξεκινήσω πάλι δουλειά αλλα αν ειναι να μου ρχεται η πεθερά μου και να ναι ετσι η κατάσταση προτιμώ να κανω υπομονή μεχρι να παει καλύτερα στον παιδικό.

Link to comment
Share on other sites

εγώ πήγα στη δουλειά όταν η κόρη μου ήταν 3 μηνών. έχει διαφορά.

τώρα η πεθερά κρατάει την Χρύσπα στο σπίτι της. φτού ξελευτερία!

η μάνα μου είναι άnθρωπος μηχανή. της λες να κάτσει στον κώλο της και τρώγεται να ασχολείται με το σπίτι! σε 5άρι σπίτι, όλο και κάτι βρίσκει, όσο κι αν ασχολούμαι καθημερινά εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα κανείς, η μαμά μου μένει σε άλλη πόλη και η πεθερά μου έρχεται μόνο όποτε την καλούμε σαν επισκέπτης και φυσικά δεν βάζουμε τους επισκέπτες να μας κάνουν δουλιές. Έχουμε όμως μια εξαιρετική κυρία που κάνει τα πάντα!!!

There is no patch for human stupidity.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια είναι ανάγκη να είμαι ξάπλα καταλαβαίνετε δεν ήρθε να με βοηθήσει έτσι …

Δεν πρέπει να σηκώνομαι καθόλου μου έσπασαν τα νερά και να μην γεννήσω πρόωρα ειμαι ξάπλα με αντιβιοτικά κτλ

.....

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να υποχρεώνεσαι σε τρίτους να πάρεις μια γυναικα να ερχεται μια φορά την εβδομάδα και τα υπόλοιπα ο αντρας σου.

εγω 20 ευρώ δίνω την εβδομάδα και μετά εχω μονο το συμαζεμα πλυντηρια και σιδερο και μερα παρα μερα σκουππισμα σφουγγαρισμα.αυτα μπορει να τα κανει κ ο αντρας σου.κανεις δεν ειναι υποχρεωμενος να σε βοηθησει.

sevoula εσυ τυχερη εισαι αλλά δεν σκεφτεσαι την καημενη την μανουλα πως κουράζεται? κρίμα είναι.εκτος αν ειναι νεα κ δεν εχει δουλεψει ποτε στην ζωη της γιατι κ εμενα μπορει να απλωσει να σιδερωσει να συμμαζεψει αλλα ειναι 70 χρονων και πολυ κουρασμενη γυναικα και δεν την επιβαρυνω περισσοτερο.ειναι υπεραρκετο το οτι μου κραταει το παιδι βδομαδα παρα βδομαδα μεχρι να την στειλω βρεφικο το χριστουγεννα που θα μου την παρουν.

Link to comment
Share on other sites

sevoula η μαμα σου μου θυμίζει ακριβως την δικιά μου μαμά που παρολο που μενουμε σε διαφορετικές πολεις η καημένη οποτε ερχεται της φευγει ο πάτος για να τα κανει ολα.Η πεθερά σου πάλι μου θυμίζει καπως την δικιά μου.Οταν ερχεται το θα κανει κατι μονο αν της πω εγω, που δεν της λεω ποτε γιατι ντρεπομαι.Το μονο που κανει ειναι να χει τον μικρό ολη την ωρα αγκαλιά, δεν το αφήνει κατω και αυτος εκνευρίζεται οπότε αρχίζει η γκρίνια και τον παίρνω παλι εγω στο τέλος για να παιξουμε.Αστα αφου θέλω να ξεκινήσω πάλι δουλειά αλλα αν ειναι να μου ρχεται η πεθερά μου και να ναι ετσι η κατάσταση προτιμώ να κανω υπομονή μεχρι να παει καλύτερα στον παιδικό.

ποτέ δεν της έλεγα να κάνει κάτι πέραν της μικρής ή το πολύ του απλώματος του πλυντηρίου της Χρύσπας. αλλά μου έβγαζε πολλά με την τσαπατσουλιά. πεθερές ορκαλίες.

η μάνα μου κι αυτή μένει στο χωριό. έρχεται το πρωί με το λεωφορείο, κούραση-ταλαιπωρία, και την παίρνει ο πατέρας μου το μεσημέρι που σχολάω.

θα σου πρότεινα να σου τον κρατάει η πεθερά στο σπίτι της. εγώ βρήκα την υγεία μου έτσι. γλίτωσα από τα πρωινά ξινίσματα.

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να υποχρεώνεσαι σε τρίτους να πάρεις μια γυναικα να ερχεται μια φορά την εβδομάδα και τα υπόλοιπα ο αντρας σου.

εγω 20 ευρώ δίνω την εβδομάδα και μετά εχω μονο το συμαζεμα πλυντηρια και σιδερο και μερα παρα μερα σκουππισμα σφουγγαρισμα.αυτα μπορει να τα κανει κ ο αντρας σου.κανεις δεν ειναι υποχρεωμενος να σε βοηθησει.

sevoula εσυ τυχερη εισαι αλλά δεν σκεφτεσαι την καημενη την μανουλα πως κουράζεται? κρίμα είναι.εκτος αν ειναι νεα κ δεν εχει δουλεψει ποτε στην ζωη της γιατι κ εμενα μπορει να απλωσει να σιδερωσει να συμμαζεψει αλλα ειναι 70 χρονων και πολυ κουρασμενη γυναικα και δεν την επιβαρυνω περισσοτερο.ειναι υπεραρκετο το οτι μου κραταει το παιδι βδομαδα παρα βδομαδα μεχρι να την στειλω βρεφικο το χριστουγεννα που θα μου την παρουν.

Είμαι ξάπλα μου έσπασαν τα νερά μέχρι να πάρω τις 34 εβδομάδες δεν μπορώ να πάρω γυναίκα για 2 εβδομάδες διάβασες ποιο πάνω έχω και ένα άλλο παιδάκι καθημερινά μπαίνω στο νοσοκομείο για εξετάσεις

.....

Link to comment
Share on other sites

παντως για 2 μηνες λογω αποκολλησης ερχοταν μονο η μαμα. η πεθερα σφυριζε κλεφτικα .μετα αποφασισαμε για γυναικα γιατι ειδαμε πως θα τραβηξει οποτε δεν θα πεθαιναμε την κυρα φτυχο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μαμαλευτερακι την απαντηση την εδωσες μονη σου:εισαι πολυ σχολαστικη.:D;)

ετσι ειμαι και εγω και πολυ καλυτερα απο οτι να περιμενω ή να εξαρταμαι απο αλλους.

εμενα το πεθεριδιον μεινει σε χωριο , αλλα οταν ερχεται εδω περισσοτερο χαμος γινετε.(παππουτσια-ρουχα-παντοφλες-ζακετες-...ολα γυρω γυρω):?

η μαμα μου που μενει κοντα μας δεν της εχω ζητησει ποτε τιποτα,απλα οταν θελω να κανω καποιες πιο δυσκολες δουλειες μπορει να της παω το μικρο να τον κρατησει για λιγο.;)

 

γενικα θελω να τα κανω μονη μου ειμαι ιδιοτροπη,δε θελω δαχτυλιες,ουτε σταγονες,δε θελω χλωρινη κτλ:mrgreen:

 

ξερω ομως πολυ καλα οτι οταν εισαι λιγο κουλ και πιο χυμα απλα βολευεσαι να σε βοηθουν οι αλλοι δινοντας απλα οδηγιες.η κουμπαρα μου φευγοντας για δουλεια λεει στη πεθερα της:εχω ρουχα στο πλυντηρο*απλωσε τα και λιγα ασιδερωτα μεσα στη ντουλαπα.:mrgreen:

 

στη δικη σου περιπτωση ισως μια γυναικα μια φορα την εβδομαδα να βοηθουσε τη κατασταση καλυτερα,θα εισαι και πιο ηρεμη εφοσον θα δινεις απλα οδηγιες.

Link to comment
Share on other sites

παντως για 2 μηνες λογω αποκολλησης ερχοταν μονο η μαμα. η πεθερα σφυριζε κλεφτικα .μετα αποφασισαμε για γυναικα γιατι ειδαμε πως θα τραβηξει οποτε δεν θα πεθαιναμε την κυρα φτυχο.

γηναικα για δυο εβδομάδες ?

που να την βρω ?

μπενο βγενω νοσοκομειο

2 εβδομαδεσ χακόμη μέχρι να κλείσω τις 36 να μπω στον μήνα μου άμα γεννήσω δεν θέλω κανένα την τριτη ηρθε η πεθερα

τα κατάφερα περίφημα με τον πρώτο μου γιο δούλευα και δεν είχα καμία βοήθεια τέλος πάντων

 

το θέμα δεν είναι αν πάρω η όχι γυναίκα αλά τώρα που ήρθε και έχω ανάγκη να πληθουν βρεφικά κτλ πριν γεννήσω τι γίνετε ?

 

χτες ήρθε την τρίτη η πεθερά

.....

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να υποχρεώνεσαι σε τρίτους να πάρεις μια γυναικα να ερχεται μια φορά την εβδομάδα και τα υπόλοιπα ο αντρας σου.

εγω 20 ευρώ δίνω την εβδομάδα και μετά εχω μονο το συμαζεμα πλυντηρια και σιδερο και μερα παρα μερα σκουππισμα σφουγγαρισμα.αυτα μπορει να τα κανει κ ο αντρας σου.κανεις δεν ειναι υποχρεωμενος να σε βοηθησει.

sevoula εσυ τυχερη εισαι αλλά δεν σκεφτεσαι την καημενη την μανουλα πως κουράζεται? κρίμα είναι.εκτος αν ειναι νεα κ δεν εχει δουλεψει ποτε στην ζωη της γιατι κ εμενα μπορει να απλωσει να σιδερωσει να συμμαζεψει αλλα ειναι 70 χρονων και πολυ κουρασμενη γυναικα και δεν την επιβαρυνω περισσοτερο.ειναι υπεραρκετο το οτι μου κραταει το παιδι βδομαδα παρα βδομαδα μεχρι να την στειλω βρεφικο το χριστουγεννα που θα μου την παρουν.

θα είχε πολύ γέλιο αν την γνώριζες. δεν το έχει να καθήσει στον καναπέ, να δει τηλεόραση. με τίποτα. όλα κούκλα τα αφήνω. και με σαφείς εντολές.αλλά η μανούλα μου το βιολί της. δεν υπάρχει περίπτωση να μη βρει κάτι να κάνει. το χαίρεται. ιδίως όταν μου λέει "έκανα αυτό, έκανα το άλλο" γελάνε και τα αυτιά της! είναι 60, με πολλά προβλήματα υγείας. αλλά δεν έχει σταματημό, δεν κάνει πίσω σε τίποτα. είμαι ψώνιο με τη μανούλα μου!:-D

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να υποχρεώνεσαι σε τρίτους να πάρεις μια γυναικα να ερχεται μια φορά την εβδομάδα και τα υπόλοιπα ο αντρας σου.

εγω 20 ευρώ δίνω την εβδομάδα και μετά εχω μονο το συμαζεμα πλυντηρια και σιδερο και μερα παρα μερα σκουππισμα σφουγγαρισμα.αυτα μπορει να τα κανει κ ο αντρας σου.κανεις δεν ειναι υποχρεωμενος να σε βοηθησει.

Ποια είναι αυτή η κυρία που παίρνει μόνο 20 ευρώ. Την θέλω και εγώ. Στείλε μου μήνυμα αν θες.

O5X4p2.png 

Link to comment
Share on other sites

Η πεθερά δεν έρχεται. Μένει απο κάτω και η δουλειά που κάνει είναι να κραταει την μικρή για να πάω στη δουλειά.

Η μαμά μου έρχεται και κρατάει την μικρή για να κάνω εγώ τις δουλειές.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια είναι ανάγκη να είμαι ξάπλα καταλαβαίνετε δεν ήρθε να με βοηθήσει έτσι …

Δεν πρέπει να σηκώνομαι καθόλου μου έσπασαν τα νερά και να μην γεννήσω πρόωρα ειμαι ξάπλα με αντιβιοτικά κτλ

 

 

τοτε θα κανεις απλα υπομονη και θα ανεχτεις μια ανακατωσουρα.εξαλλου σε λιγο καιρο θα εισαι παλι οκ και θα τρεχεις με δυο παιδια στο σπιτι.χιχιχι:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

εμενα η μαμα μου κανει τα παντα μιας και μενουμε μαζι αυτη απο κατω και εγω απο πανω .η πεθερα ειναι εγαζομενη ετσι δεν μπορει να με βοηθησε σε δουλειες του σπιτιου πολλες φορες οταν θα ερθει ομως μου κανει αρκετα βεβαια παντα με ρωταει γιατι ειμαι και στραβοξηλο δεν θελω πολλα ανακατεματα φουντωνω . βεβαια δεν εχω αντιμετοπησει ποτε καποιο θεμα υγεις μεχρι τωρα και να ειμαι παντα καλα αλλα γενικα βοηθανε σε οτι μπορουνε !

Link to comment
Share on other sites

τοτε θα κανεις απλα υπομονη και θα ανεχτεις μια ανακατωσουρα.εξαλλου σε λιγο καιρο θα εισαι παλι οκ και θα τρεχεις με δυο παιδια στο σπιτι.χιχιχι:D:D:D

Απλά δεν βοηθά καθόλου

και λέω να της πω να φύγει

 

καλύτερα να ηρεμίσω

 

και όπως τα κάνουμε μόνη μας

 

δεν υπάρχει λόγος αναστατώσεις και για εκείνη κ για εμένα

.....

Link to comment
Share on other sites

Επειδή η γυναίκα δεν καταλαμβαίνει ή δεν θέλει να καταλάβει την κατάσταση σου μην σκεφτείς ούτε δουλειές ούτε τίποτα και ξάπλα. Στην ανάγκη πες ότι από τις δουλειές και επειδή δεν ξεκουράζεσαι είδες αίμα και πήρες το γιατρο τηλ και είπε πλήρη ακινησία για λίγες μέρες. Ή που θα την κάνει με πηδήματα αλά καγκουρώ ή που θα πιάσει να φτιάξει κανένα φαγητό.

 

Εσύ όμως σκέψου το σποράκι και ξάπλα, μην τρελλένεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...