Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

εγκυμοσηνη η οχι??


anna09

Recommended Posts

γεια σας κορίτσια εχω ένα θεμα που με προβληματιζει..αν ξερετε θελω την βοηθεια σας..εχω 8 μερες καθυστερηση στην 5η μερα εκανα ένα τεστ αλλα βγεικε αρνητικο..την επομενη μερα τι το ηθελα πηρα το ιδιο το τεστ το χρησιμοποιοιμενο κ το ξανα εκανα το παρατησα σε μια γωνια στο μπανιο κ εφυγα κ την άλλη μερα πηγα να το πεταξω το κοιταω κ τι να δω ηταν θετικο τρελαθηκα πηγα αμεσως κ πηρα ένα άλλο τεστ καινουργιο κ το εκανα στην 7η ημερα καθυστερησεις κ βγηκε αρνητικο σημερα το πρωι που το κοιταξα είναι ελαχιστα αχνο θετικο εσεις τι γνωμη εχετε γι αυτό σας ευχαριστω πολύ εκ των προτερων κ συγνωμη αν σας κουρασα με το μεγαλο μου ποστ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βρε κοριτσι αφου εχεις τοσες μερες καθυστερηση γιατι δεν κανεις μια χοριακη; μην πετας τα λεφτα σου σε τεστ. Μπορει να εδειξαν και λαθος. Ειδικα μια μαρκα που λενε τα κοριτσια εδω,δεν ειναι καθολου αξιοπιστη.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με την elina 78,η χοριακή είναι η πιο αξιόπιστη λύση!έκανα και εγώ το ίδιο λάθος γιατί έβγαινε αχνό θετικό και με την χοριακή ήμουν σίγουρη!καλά αποτελέσματα...

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

εγω το κλιαρ μπλου εκανα ναι το ξερω για την χοριακη..θα παω αν είναι την δευτερα να κανω μια..

 

Και τωρα να πας στην κανουν. Δε χρειαζεται να γινει το πρωι η εξεταση. Παντως μ'εντυπωσιαζει η ψυχραιμια σου....εγω δεν θα κρατιομουν!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ ενας θεος ξερει πως κρατιεμε...τωρα εχουν κλειση τα εργαστηρια εδώ στην πατρα θα περιμενω μεχρι την δευτερα κ βλέπουμε..κ βασικα είμαι κ λιγο χαλαρη κ δεν πιστευω να είμαι γιατι δεν ειχα ολοκληρωμενη επαφη με τον αντρα μου αν είμαι δηλαδή θα είναι από τα πρωτα υγρα που λενε κ επειδή είναι δυσκολο ετσι να μεινεις εγκυος.αυτο που με μπερδεψε είναι τα τεστ κ η καθυστερηση στην περιοδο μου.

Link to comment
Share on other sites

αχ ενας θεος ξερει πως κρατιεμε...τωρα εχουν κλειση τα εργαστηρια εδώ στην πατρα θα περιμενω μεχρι την δευτερα κ βλέπουμε..κ βασικα είμαι κ λιγο χαλαρη κ δεν πιστευω να είμαι γιατι δεν ειχα ολοκληρωμενη επαφη με τον αντρα μου αν είμαι δηλαδή θα είναι από τα πρωτα υγρα που λενε κ επειδή είναι δυσκολο ετσι να μεινεις εγκυος.αυτο που με μπερδεψε είναι τα τεστ κ η καθυστερηση στην περιοδο μου.

 

Δεν εχετε κεντρα τυπου βιοιατρικη κ.τ.λ.; εγω Σαββατο την ειχα κανει και βγηκε μετα απο λιγες ωρες.

Link to comment
Share on other sites

εχουμε αλλα περνουν αιμα μονο το πρωι μετα τελος

 

Εισαι σιγουρη; γιατι εδω παιρνουν αιμα ολη μερα και ειναι και το Σαββατο ανοιχτα. Δεν παιρνεις ενα τηλ.καλυτερα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα συμφωνήσω με τις προαλλήσασες και θα προσθέσω ότι πολλά τεστ φαρμακείου γράφουν ότι μετά από 10 λεπτά να αγνοήσουμε το όποιο αποτέλεσμα δείξουν. Οπότε, πρέπει να πας για χοριακή άμεσα!!!!

Καλά αποτελέσματα!

Link to comment
Share on other sites

τα κεντρα που εχουμε εδώ στην πατρα τελικα δεν περνουν αιμα απόγευμα κ μονο από δευτερα εως παρασκευη.δεν πειραζει θα κανω την δευτερα αν δεν εχω αδειαθετηση μεχρι τοτε..σας ευχαριστω πολύ με το που θα εχω νεα θα σας ενημερωσω..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια...Βοήθεια έχω φρικάρει..Στις 21/2 επισκέφτηκα την γυναικολόγο μου κ επιβεβαιώσαμε κύηση περίπου 5 εβδομάδων, είδαμε μόνο τον σάκο και μια αχνή σκιά εντός του σάκου που θα μπορούσε να είναι το σποράκι.Την ίδια μέρα 21/2 έκανα την πρώτη β-χοριακή που βγήκε 11480. Στις 24/2 έκανα και δεύτερη και βγήκε 18702. Η γιατρός μου ζήτησε και τρίτη μέτρηση από βδομάδα. Μου είπε ότι η αύξηση είναι μεν καλή αλλά όχι ιδανική.Χθες 6/3 έκανα και την τρίτη και ήταν 21916..Ακόμη δε μίλησα με τη γιατρό μου καθώς έχουμε προγραμματισμένο ραντεβού την ερχόμενη Πέμπτη. Έχω όμως αγχωθεί..στο ίντερνετ βλέπω διάφορες τιμές και δε ξέρω τι να πιστέψω..Είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη, δεν είχα ούτε αποβολές ούτε προηγούμενες παλινδρομίσεις. Πείτε μου σας παρακαλώ..εσείς τι νομίζεται έχω λόγο να ανησυχώ ή έχω ελπίδες να πιστεύω ότι θα πάνε όλα καλά??? Υπάρχει πιθανότητα να είναι παλίνδρομη κύηση?? Εξωμήτριο δεν ήταν..Μάλιστα μου είπε ότι είχε πάρει πολύ καλή θέση καθώς δεν ήταν ούτε πολύ χαμηλά ούτε και πολύ ψηλά.Απλά περίμενε λίγο πιο μεγάλο το σάκο.Συγνώμη αν σας κούρασα. Περιμένω εναγωνίως απάντησή σας. Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμη που αναιβενει ειναι καλο σημαδη..μην αγχωνεσε οτι ειναι να γινει θα γινει..κ ευχομε να γινει το καλυτερο εχω ακουσει πολλες ιστοριες με χαμηλη χοριακη κ ολα καλα..αν ανυπομονης παρε τον γιατρο σου να πας απο δευτερα να κανεις εναν υπερυχο.αααα...ολες της χοριακες στο ιδιο εργαστηριο της εκανες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τα κεντρα που εχουμε εδώ στην πατρα τελικα δεν περνουν αιμα απόγευμα κ μονο από δευτερα εως παρασκευη.δεν πειραζει θα κανω την δευτερα αν δεν εχω αδειαθετηση μεχρι τοτε..σας ευχαριστω πολύ με το που θα εχω νεα θα σας ενημερωσω..

 

Αννα καλημερα . Εύχομαι να πανε ολα καλα και να εχεις το μωρακι σου στην κοιλιτσα σου. Πάρε τηλ. Στο Ολύμπιο ίσως εκεί στην κάνουν και πάρει το αποτελεσμα το απόγευμα. Καλη επιτυχία

13/3/2014 η μέρα που ηρθε ο ήλιος στην ζωή μας ο γιος μας.

Μωρο μου σε λατρευω

Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμη που αναιβενει ειναι καλο σημαδη..μην αγχωνεσε οτι ειναι να γινει θα γινει..κ ευχομε να γινει το καλυτερο εχω ακουσει πολλες ιστοριες με χαμηλη χοριακη κ ολα καλα..αν ανυπομονης παρε τον γιατρο σου να πας απο δευτερα να κανεις εναν υπερυχο.αααα...ολες της χοριακες στο ιδιο εργαστηριο της εκανες?

 

Ναι κοπέλα μου όλες στο ίδιο..εύχομαι κ σε εσένα τα καλύτερα..η τρίτη αύξηση με στεναχωρεί..μόνο 3000 και κάτι σε 9 μέρες????!!!!! τέσπα όπως είπες ότι είναι να γίνει θα γίνει..είτε μ'αρέσει είτε όχι..σ'ευχαριστώ πολύ που απάντησες

Link to comment
Share on other sites

Εγω τελικα αδειαθετησα σημερα..δεν πηραζει καποια στιγμη θα μεινω κ εγω..εχω κ ενα κοριτσακη 2 ετων οποτε ολα καλα

 

Να σου ζησει η κορουλα αννουλα μου! Σιγουρα θα ξαναμεινεις εγκυος...αυτο ειναι σιγουρο!😊

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια.ΕΙμαι σχεδον καινουργια και θα ηθελα την βοηθεια σας.Δεν ξερω αν ειμαι στο σωστο θεμα.Λοιπον στις 15 γεναρη εχασα το μωρακι μου στον δευτερο μηνα (εχω στο ιστορικο μου δυο παλινδρομες κυησεις) δοξα το θεο εχω δυο υπεροχα πλασματακια που τα αγαπαω παρα πολυ.θελω ομως πολυ τριτο παιδακι . Λοιπον στις 8 του φεβρουαριου αδιαθετησα (πρωτη περιοδος μετα την αποξεση) στις 14/2 και στις 22\02 ηθραμε.σε επαφη με τον αντραμου στις 23/02 αρχισς μα με ποναει παρα πολυ το στηθος μου να ειναι πρησμενο πιστεψα για λιγο οτι κατι υπαρχει μεσα μου και ετσι αρχισα και προσεχα μεχρι που 4/03 αργα το βραδυ αδιαθετησα εχασα τη γη κατω απο τα ποδια μου ( να σημειωσω οτι ποτε δεν με ποναει το στηθος μου οταν ειναι να αδιαθετησω).συνεχιζω και εχω ενοχλησεις στο στηθος ειναι ακομα.πρισμενο και που κ που ποναει η μεση μου.Σας παρακαλω κοριτσια πειτε μου την γνωμη σας.σας ευχαριστω πολυ εκ τον προτερων

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια.ΕΙμαι σχεδον καινουργια και θα ηθελα την βοηθεια σας.Δεν ξερω αν ειμαι στο σωστο θεμα.Λοιπον στις 15 γεναρη εχασα το μωρακι μου στον δευτερο μηνα (εχω στο ιστορικο μου δυο παλινδρομες κυησεις) δοξα το θεο εχω δυο υπεροχα πλασματακια που τα αγαπαω παρα πολυ.θελω ομως πολυ τριτο παιδακι . Λοιπον στις 8 του φεβρουαριου αδιαθετησα (πρωτη περιοδος μετα την αποξεση) στις 14/2 και στις 22\02 ηθραμε.σε επαφη με τον αντραμου στις 23/02 αρχισς μα με ποναει παρα πολυ το στηθος μου να ειναι πρησμενο πιστεψα για λιγο οτι κατι υπαρχει μεσα μου και ετσι αρχισα και προσεχα μεχρι που 4/03 αργα το βραδυ αδιαθετησα εχασα τη γη κατω απο τα ποδια μου ( να σημειωσω οτι ποτε δεν με ποναει το στηθος μου οταν ειναι να αδιαθετησω).συνεχιζω και εχω ενοχλησεις στο στηθος ειναι ακομα.πρισμενο και που κ που ποναει η μεση μου.Σας παρακαλω κοριτσια πειτε μου την γνωμη σας.σας ευχαριστω πολυ εκ τον προτερων

 

Κοριτσι μου,καλησπέρα κατ'αρχην λυπάμαι για την απώλειά σας...απο τη στιγμη που αδιαθετησες δε νομιζω να υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης...οσο για το στηθος θα σου πω οτι εχει συμβει κ σε 'μενα πονουσε μεχρι τα μισα του επομενου κυκλου αν παρ'ολα αυτα ακομα αμφιβαλλεις κανε μια χοριακη η ενα τεστακι απλα για να ηρεμησεις...

WF0Ip3.pngGDwep3.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον στις 15 γεναρη εχασα το μωρακι μου στον δευτερο μηνα (εχω στο ιστορικο μου δυο παλινδρομες κυησεις) δοξα το θεο εχω δυο υπεροχα πλασματακια που τα αγαπαω παρα πολυ.θελω ομως πολυ τριτο παιδακι . Λοιπον στις 8 του φεβρουαριου αδιαθετησα (πρωτη περιοδος μετα την αποξεση) στις 14/2 και στις 22\02 ηθραμε.σε επαφη με τον αντραμου στις 23/02 αρχισς μα με ποναει παρα πολυ το στηθος μου να ειναι πρησμενο πιστεψα για λιγο οτι κατι υπαρχει μεσα μου και ετσι αρχισα και προσεχα μεχρι που 4/03 αργα το βραδυ αδιαθετησα εχασα τη γη κατω απο τα ποδια μου ( να σημειωσω οτι ποτε δεν με ποναει το στηθος μου οταν ειναι να αδιαθετησω).συνεχιζω και εχω ενοχλησεις στο στηθος ειναι ακομα.πρισμενο και που κ που ποναει η μεση μου.Σας παρακαλω κοριτσια πειτε μου την γνωμη σας.σας ευχαριστω πολυ εκ τον προτερων

Γιάννα, τι σε προβληματίζει? Αφού αδιαθέτησες, ολα καλά. Μπορεί αυτή η περίοδός σου, επειδή είναι η πρώτη μετά από την ατυχή εγκυμοσύνη να είχε πιο έντονα συμπτωματα.

Μερικές φορές το ενδομήτριο μετά από απόξεση δεν "παχαίνει" αρκετα ωστε να επιτευχθεί εμφύτευση του εμβρύου, μπορεί ακόμα και αυτό να έφταιξε, ποιος ξέρει. Σας είχε δωσει το οκ ο γιατρός σας? Συνήθως μετά από απόξεση συνιστούν να περάσουν 1-2 κύκλοι.

Και να μην απογοητεύεσαι και χανεις τη γη κάτω απ' τα πόδια σου, γι' αυτά τα πράγματα προνοεί η φύση, για να μην προχώρησε το έμβρυο θα υπήρχε πρόβλημα.

Ευχομαι να έρθει σύντομα το τρίτο παιδάκι σας

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω κοριτσια.ναι ο γιατρος μου ειπε μετα σπο 3 κυκλους να κανω προσπαθειες.Εχεται δικιο μαλλον οι αγωνιες μου οι φοβιες μου και οι ελπιδες μου με κανουν να σκεφτομαι πιο μακρυα απο σω πρεπει

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...