Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κόβεται το επίδομα των τριτέκνων?


NASIA

Recommended Posts

Κορίτσια μήπως είδατε σήμερα Αυτιά γιατί κάποια στιγμή τον άκουσα να λέει ότι κόβεται το επίδομα των τριτέκνω.Ισχύει?γιατί αν ισχύει θα τρελαθώ και θα πηδηχτώ από το παράθυρο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 498
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια μήπως είδατε σήμερα Αυτιά γιατί κάποια στιγμή τον άκουσα να λέει ότι κόβεται το επίδομα των τριτέκνω.Ισχύει?γιατί αν ισχύει θα τρελαθώ και θα πηδηχτώ από το παράθυρο.

Κατι τέτοιο διαβασα και εγω καπου.....ότι υπόθηκε στην εκπομπή του Αυτιά........Ακομα να βαλουν χέρι στα πολυτεκνικα επιδόματα μας ελειπε........να δω με τι μουτρα θα βγουν να το ανακοινώσουν!!!!!!!

ΑΣ ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΕΊΝΑΙ ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΙΛΑ.......

Link to comment
Share on other sites

και ομως να δειτε όλα θα τα κόψουν .... Αχρηστοι ειναι ολοι τους !

 

και μετα βγαινει ο Αρουλης και ο καθε @@ρας και λεει οτι με τον ιδρωτα του αγορασε Βιλλα

 

βρε ουστ όλοι τους

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

κι εγω το ακουσα και το λεω απο το πρωι που το ακουσα.θα παρουμε τα παιδια παραμασχαλα και μολοτοφ και θα τους καψουμε ολους οσους τολμησουν να κοψουν το επιδομαααααααααααααααααααααααααααααααααααααα αεεεεεεεεεεεεεεερρραααααααααααααααααααααααααααααααααααα

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ΔΥΣΤΙΧΩΣ αυτό παει να γινει:evil::evil:...απλα φοβουνται να το βγαλουν στον αερα.....συναντησα χθες τον προεδρο των τριτεκνων της περιοχης μου και μου είπε πως κατι πανε να κοψουν απο τους τριτεκνουσ αλλά τους το ανακοινώνουν μες το σταγομετρο.... και οι πληροφορίες είναι πολύ συγκαχιμένες αλλά κατι δουλευεται κατω απο το τραπέζι.............σε λιγες μερες θα σκασει η βόμβα.........

Εγω το ξαναλεω....ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μήπως είδατε σήμερα Αυτιά γιατί κάποια στιγμή τον άκουσα να λέει ότι κόβεται το επίδομα των τριτέκνω.Ισχύει?γιατί αν ισχύει θα τρελαθώ και θα πηδηχτώ από το παράθυρο.

 

Κορίτσια καλημέρα , είμαι μανούλα 2 παιδιών και τον αύγουστο περιμενω το τρίτο.Είχα διαβάσει ότι με τη γ΄εννα δικαιούμαι 2000 ευρω και το επιδομα ισχύει τίποτα απο ολα αυτα ή τα έκοψαν όλα?

Link to comment
Share on other sites

Πριν 9 μήνες αποφασίσαμε να κάνουμε 3ο παιδάκι γιατί θα μπορούσαμε να το συντηρήσουμε με το επίδομα των τριτέκνων. 9 μήνες μετά και νομίζω πως θα βγούμε να βόσκουμε στα χωράφια! Σε λίγο ο σπιτονοικοκύρης θα φτάσει το ενοίκιο 500 ευρώ, έχουμε κόψει κάθε έξοδο, παίρνουμε τις φθηνότερες πάνες, το φθηνότερο τυρί, το φθηνότερο ψωμί κλπ! Ε Λ Ε Ο Σ πια!

Νεφέλη:1-1-08 Άλκηστις:1-4-09 Ίριδα:17-6-10

Link to comment
Share on other sites

κάποια στιγμή τον άκουσα να λέει ότι κόβεται το επίδομα των τριτέκνω.Ισχύει?

 

Κι εγω απο Σεπτεμβρη τριτεκνη θα ειμαι,δυστυχως δεν ακουσα ειδησεις γιατι με τον μικρο ολη μερα δεν ανοιγω τηλεοραση.Ενημερωνομαι απο σας....αλλα ειναι δυνατον?Πανε να βγαλουνε απο την μυγα ξυγκι????Ελεος πια.....Απο κει θα κοψουνε για να ξεχρεωσουνε????Το θεωρω αδιανοητο.....

ΤΑΣΟΣ 9/2/09

ΧΡΗΣΤΟΣ 21/7/10

ΘΑΝΟΣ 21/7/10

Link to comment
Share on other sites

:mad: ΕΧΩ ΤΗΥΜΩΣΕΙ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΝΟΙ Η ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ.... ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ?

ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ ΟΛΟΙ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΣΑΝ ΜΙΑ ΒΟΗΤΗΕΙΑ .... ΤΙ ΝΑ ΠΩ.... ΝΑ ΠΑΡΑΚΑΛΑΜΕ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΙ .... ΑΛΛΙΩΣ ΤΗΑ ΠΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΤΟ ΠΣΩΜΙ ΠΣΩΜΑΚΙ....:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μήπως είδατε σήμερα Αυτιά γιατί κάποια στιγμή τον άκουσα να λέει ότι κόβεται το επίδομα των τριτέκνω.Ισχύει?γιατί αν ισχύει θα τρελαθώ και θα πηδηχτώ από το παράθυρο.[/QUOT

 

 

Καλησπερα μαμαδες!!Εαν ισχυει κατι τετοιο θα τρελαθω!!!!!!!!!!!!Δεν προλαβα να παρω και το 2χιλιαρο της γεννας (του τριτου μωρου) το οποιο το εχουμε χιλιουπολογισει σ ολες τις τρυπες που μας παρουσιαζονται....Πραγματικα ποσο @@@@λ@@κες ειναι οι ανθρωποι!!!

Το χαρτζιλικακι που διναν στις τριτεκνες μαμαδες θα σωσει τις ρεμουλες τους.....ΑΙΣΧΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ(Οι φορεις των τριτεκνων οργανωνουν καμια αντιδραση η' θα μας πιασουν ξανα στον υπνο????)

Η ΩΡΑΙΟΤΕΡΗ ΛΕΞΗ...."ΜΑΜΑ"!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΟΥΤΕ ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΠΡΟΛΑΒΑ ΤΟ 2ΧΙΛΙΑΡΟ ΕΧΩ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΕΝΟΣ ΜΗΝΟΣ ... ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑΤΙ Η ΒΟΗΤΗΕΙΑ ΕΠΙΣΗΣ ΤΟΥ 2ΜΗΝΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ.....¨ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΛΥΠΑΜΑΙ... ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝΕ ΚΑΤΙ ΟΙ ΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΕΔΩ ΚΟΒΟΥΝΕ ΑΠΟ ΤΙΣ ΧΗΡΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΟΡΦΑΝΑ ΚΑΙ ΤΗΑ ΑΦΗΣΟΥΝΕ ΕΜΑΣ?

ΠΩΣ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙΣ?

Link to comment
Share on other sites

.¨ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΛΥΠΑΜΑΙ... ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝΕ ΚΑΤΙ ΟΙ ΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΕΔΩ ΚΟΒΟΥΝΕ ΑΠΟ ΤΙΣ ΧΗΡΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΟΡΦΑΝΑ ΚΑΙ ΤΗΑ ΑΦΗΣΟΥΝΕ ΕΜΑΣ?

ΠΩΣ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙΣ?

πες το ψεμματα.....χανεις τον ανθρωπο σου ....εχεις και ποσα κουτσουβελα...και σου κοβουν και τη συνταξη;;;;ελεος!!!!και εγω τριτεκνη μαμα ειμαι.... με τα δυο μεγαλα...να ειναι φουλ υποχρεωσεων....το επιδομα ειναι ανασα....αν το κοψουν..τη βαψαμε!!!και θα ηθελα και τεταρτο τρομαρα μου!!!!!

561874hhz1c12ps5.gif1298739qm9p56dlj4.gif

η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια!!!

Link to comment
Share on other sites

as elpisoyme oti den tha to afhsyne na ginei ... ti nap pv......:-(

εμεις και ολοι μας να μην το αφησουμε να γινει.οταν στην σουιδια στην ολανδια στην γερμανια μια μανα περνει επιδομα κοντα στα 200ε για το 1ο και το καθε παιδι μετεπειτα εμεις θα σηκωνουμε τα χερια και θα παρακαλαμε να μην γινει?οταν ΔΕΝ τα βγαζουμε περα και ημαστε με την ψυχη στο στομα θα παρακαλαμε?οχι ολοι μαζι με τους συλογους πρεπει να ενεργησουμε καποια πραγματα ειναι περα απο τα ορια της κοινης λογικης.τι πανε να κανουνε?να μας φτασουν στην εξαθλιωση?χηρες μανουλες με(αν εχουν εργασια)700-800ε και πας να κοψεις την συνταξη του αντρα σου που πληρωνε χρονια ολοκληρα!!ή απο οικογενειες που παλευουν να μεγαλωσουν σε αυτο τον τοπο τα πολλα παιδια τους!!!!!ΟΧΙ δεν θα το αφησουμε

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kορίτσια άκουσα στον Παπαδάκη ότι έχουν παγώσει όλα τα επιδόματα που έδινε ο ΟΓΑ οπότε μάλλον δεν έχει επίδομα μιας και μας το παρέχει ο ΟΓΑ.Τι να πώ τί άλλο θα κόψουνε.Κόβουνε κόβουνε αλλά μισθούς υπουργών,Προέδρων Δημοκρατίας,Πρωθυπουργών βουλευτών δεν κόβουνε.Πόσα θα φάνε ακόμα?Εμείς παιδιά δεν έχουμε?Έλεος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:evil:

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά, καλά κάνουν και το κόβουν, τι αφού εγκληματίσαμε κάνοντας παιδιά πρέπει να τιμωρηθούμε!!!!! :evil::evil:

Σε λίγο θα μας βάλουν να πληρώνουμε όπως για τους ημιυπαίθριους!!! Για την διατήρηση ενός παιδιού τόσα, για την διατήρηση δυο παιδιών τόσα, για την διατήρηση τριων παιδιών τόσα, από τέσσερα και πάνω θα χαρακτηριζόμαστε εγκληματίες κατά συρροήν και θα χρήζουμε ειδικής μεταχείρησης!!!!!!!

 

ΣΑΝ ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ΤΑ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ!!!!!!!

Αυτοί όλοι τους είναι ανθέλληνες και κοιτάνε πως θα εξοντώσουν τον Ελληνικό λαό ή μάλλον για να το θέσω καλύτερα όλους όσους κατοικούν στην Ελλάδα!!!

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά, καλά κάνουν και το κόβουν, τι αφού εγκληματίσαμε κάνοντας παιδιά πρέπει να τιμωρηθούμε!!!!! :evil::evil:

Σε λίγο θα μας βάλουν να πληρώνουμε όπως για τους ημιυπαίθριους!!! Για την διατήρηση ενός παιδιού τόσα, για την διατήρηση δυο παιδιών τόσα, για την διατήρηση τριων παιδιών τόσα, από τέσσερα και πάνω θα χαρακτηριζόμαστε εγκληματίες κατά συρροήν και θα χρήζουμε ειδικής μεταχείρησης!!!!!!!

ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ....ΤΙ ΤΑ ΘΕΛΕΙΣ ΚΥΡΑ ΜΟΥ ΤΟΣΑ ΠΑΙΔΙΑ???????

ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟΣΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΤΑΙΖΕΙΣ,ΤΑ ΝΤΥΝΕΙΣ,ΤΟΥΣ ΔΙΝΕΙΣ ΧΑΝΤΖΙΛΙΚΙ,ΤΑ ΣΤΕΛΝΕΙΣ ΦΡΟΝΤΗΣΤΗΡΙΑ....ΑΡΑ ΕΧΕΙΣ ΛΕΦΤΑ.....ΠΟΘΕΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΚΥΡΙΑ ΜΟΥ??????...ΑΡΑ ΦΟΡΟΔΙΑΦΕΥΓΕΙΣ........:evil::evil::evil::evil:!!!!!!!!!!!ΘΑ ΕΊΝΑΙ ΔΛΔ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΤΟ ΤΕΚΜΗΡΙΟ...ΟΠΩς ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΑΚΙΝΗΤΑ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΠΛΟΥΣΙΟΣ ΈΤΣΙ ΌΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΆ ΠΑΙΔΙΑ ΕΊΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΛΥΣΙΟΣ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ.........

ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΑΠΟ ΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΝΑ ΚΟΨΟΥΝ........ΚΑΙ ΨΑΧΝΟΥΝ ΘΥΜΜΑΤΑ!!!!!!!

Επεξεργάστηκαν by κλάρα
Προσθηκη στοιχειων
Link to comment
Share on other sites

ε βεβαια!!!!!!

καπως ετσι ειναι!!!!!!

 

και μετα βγαινουν και σου μιλανε για τη ... χωρα των γεροντων και οτι θα μας φανε λαχανο οι... αλλοδαποι που κανουν απο 5-6 παιδια!!!!!!!!! :evil:

απο κινητρα η Ελλαδιτσα μας, μια ζωη βρισκοταν στο 0, αλλα τωρα εχει πεσει ποοοοολυ υπο του μηδενος!!!!!!!!!!!!! :evil::evil::evil:

 

 

εχουν κοψει τα παντα, απο ανθρωπους που ζουνε μ΄ενα μεροκαματο, μ΄ενα μισθο, με μια ψωροσυνταξη και υπολογιζουν σοβαρα σε καποια επιδοματα!!!!!

και εχεις τους παπαρες εκει μεσα, να στρογγυλοκαθονται σε μια πολυθρονα, να λενε του κοσμους τις παπαριες στη Βουλη... και να καλοπερνανε!!!!!!!!!!!

αει σιχτιρ ολοι τους!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

:evil::evil::evil::evil:!!!!!!!!!!!ΘΑ ΕΊΝΑΙ ΔΛΔ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΤΟ ΤΕΚΜΗΡΙΟ...ΟΠΩς ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΑΚΙΝΗΤΑ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΠΛΟΥΣΙΟΣ ΈΤΣΙ ΌΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΆ ΠΑΙΔΙΑ ΕΊΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΛΥΣΙΟΣ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ.........!!!!!

 

 

Σωστά το θέτεις, κι αν δεν μπορείς να πληρώσεις για το τεκμήριο, εμμμ παιδί ήθελα να πω, θα έχεις την δυνατότητα να το ρίχνεις στον Καιάδα, μιας και επιστροφές δεν γίνονται δεκτές!!!!

 

ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ, ΚΛΕΦΤΕΣ ΚΑΙ ΑΛΗΤΕΣ

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

θέλω τόσο πολύ να γράψω κάτι επί του θέματος κ πραγματικά δε μπορώ!!!:shock::shock::shock:

ΖΩΓΡΑΦΙΣΕ ΤΟ!!ή βαλε πολλα μπιπ!πες μην τα κρατας μεσα σου000202F6.gif

 

 

 

 

 

sig.asp?img=ad1

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...