Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

κοβεται το γαλα;με αντλησεις;


Recommended Posts

Κοριτσια συγνωμη αλλα πραγματικα δεν καταλαβαινω..διαβαζω σε διαφορα σημεια του forum οτι με δυο θηλασμους μετα το χρονο κοβεται το γαλα..

εγω που αντλω τωρα πια τρεις φορε μετα απο 12 μηνες κ 1 εβδομαδα...

κινδυνευω;Προς το παρον την φτανει κ περισσευει κ λιγο..λετε να κοπει;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια συγνωμη αλλα πραγματικα δεν καταλαβαινω..διαβαζω σε διαφορα σημεια του forum οτι με δυο θηλασμους μετα το χρονο κοβεται το γαλα..

εγω που αντλω τωρα πια τρεις φορε μετα απο 12 μηνες κ 1 εβδομαδα...

κινδυνευω;Προς το παρον την φτανει κ περισσευει κ λιγο..λετε να κοπει;

 

 

εσύ έχεις την δυνατότητα να ελέγχεις η ίδια την ποσότητα που παράγεις και χρειάζεται το μωρό σου. Όταν θηλάζεις απευθείας δεν ξέρεις πόσα μλ έχει πάρει το μωρό. Αν σου φτάνει δεν ανησυχείς αν λιγοστέψει κάνεις παραπάνω αντλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ούτως ή άλλως το θήλαστρο μείωνει την ποσότητα τους γάλακτος ή ακόμα και το κόβει εντελώς, όχι μόνο μετά από ένα χρόνο αλλά και από την αρχή του θηλασμού. Το γάλα παράγεται κατά την διαδικασία θηλασμού του μωρού εκείνη και μόνο την ώρα. Για αυτό λένε ζήτηση και προσφορά. Εσύ το δίνεις μόνο στο μπουκάλι το γάλα σου ή θηλάζεις κιόλας;

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν μειωνει το θηλαστρο το γαλα..

εγω το εβγαζα απο την αρχη τρεις φορες με το μινι ελεκτρικ για 4 μηνες..

μετα ανακαλυψατο φορουμ κ πηρα το symphony..εβγαζα τοτε περισσοτερες φορες..

μετα επεσα στις 4 τωρα ειμαι στισ 3..και καμια φορα λεω να βγαζω κ μονο 2...γιατι εχω ξαναγεμισει την καταψυξη..

απλα η απορια μου ηταν γιατι λετε οτι με δυο θηλασμους κοβεται..εγψδεν θηλαζω καθολου,μονο μπουκαλι...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...