Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αίμα στην 6η εβδομάδα


Afro85

Recommended Posts

Mxas καλωσηρθες κ απο μενα ..κ καλημερα..οπως σου ειπαν κ τα κοριτσια ολες λιγο πολυ ειχαμαι κ αιμα κ καφε κανε οτι σου λεει ο γιατρος σου κ ολα καλα θα πανε κ να κανεις θετικές σκέψεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας. Το μισο με ενα ειναι τσιγαρα και οχι πακετο. Καπνιζα κανονικα και τωρα το εχω περιορισει τοσο. Δυσκολο αλλα πρεπει. Δεν ειναι μονο το καφε ειναι και οι πονοι που νε αγχωνουν. Απορω...η1η εγκυμοσυνη ηταν καμια σχεση.ουτε ζαλαδες ουτε πονοι τιποτα.το βασικο αγχος μου ειναι οτι ηθελα να προσπαθησω για φυσιολογικο μιας και η πρωτη μου ηταν καισαρικη.οποτε αναρωτιεμαι οτι αν ξεκινα ετσι...σιγα μην μπορεσω να φτασω οπως θελω. Εχετε δικαιο ας συγκεντρωθω στο να παραμεινει ο σπορος...και τα υπολοιπα θα δειξει...με το καλο ευχομαι οι μαμαδες που κοντευουν

Link to comment
Share on other sites

Mxas πονακια παντως ελεφρια περιοδου ειχα και εγω στην αρχη...ειναι και που διαμορφωνεται η μητρα...μην ανχωνεσαι και να παραμεινεις ξεκουραστη και ολα θα πανε τελεια!!!

Ολες μας εδω ειχαμε αποκολλησεις αιμα και πονακια παρολα αυτα τα μπεμπεδια μεγαλωνουν!ετσι θα μεγαλωσει και το δικο σου μπεμπεδι!πολυ προσοχη και θα λεγα οχι θαλασσα!

Οι αλλες κοκονες τι κανουν????αφρο τελικα δεν πηρατε ενα απο αυτα τα δυο που μου δειχνες?βαλε λινκ να το δουμε!!!

Τι ομορφες αγορες ειναι οι αγορες των μπεμπεδων μας...

Δεν κρατιεμαι και εγω ....

Πασχαλιτσα εσυ εχεις παρει τπτ του μπεμπη?εστω μικρο....?

Η θες να περιμενεις???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πασχαλιτσα μονη σου τις κεντησες?τι καλα...μακαρι να ξερα και εγω..θα ασχολιομουνα τωρα που καθομαι....

Μαρακι μονη μου ..κ ειναι τοσο ευκολο μια βελονια κανεις συνεχως ..αν πας σε ενα μαγαζι κ πεις στης κοπελες οτι θελεις να κεντησης πανα κ δεν ξερεις σιγουρα θα σου δειξουν ειναι πανευκολο κ θα ναι κ κατι απ τα χερακια σου ανεκτιμητη αξια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια μου!!! Τι κανετε??? Εμεις λιγο δουλεια, λιγα μπανακια, την παλευουμε. Ανυπομονω ομως να φυγει βρε παιδια αυτο το καλοκαιρι! Δεν ξερω! Δε μου κατσε καλα! Ολο τον Ιουνιο βροχες και τον Ιουλιο καυσωνα! Ο Αυγουστος αραγε τι μας επιφυλασσει???

Χαιρομαι παρα πολυ που ξεκινησατε τα ψωνια σας!!! Η ψυχολογια σας εχει αλλαξει πολυ απ τον πρωτο καιρο! Τωρα ασχολειστε με τα ψωνια και τα της γεννας και τα μικροπροβληματακια σας μπηκαν στην ακρη! Μπραβο βρε κοριτσια!!!

Το οτι οι αντρες αρχιζουν και γκρινιαζουν προς το τελος ειναι γεγονος! Στην αρχη καμαρωνουν και μετα κουραζονται. Ειναι η ελλειψη σεξ, το ξοδεμα επιπλεον χρηματων, ολη η προετοιμασια και το ψυχολογικο...... Επικεντρωθειτε στα μπεμπακια σας, κατεβαστε και κανεναν διακοπτη! Λιγο εμεινε!

Mxas καλωσηρθες στην παρεα! Σ αυτο το topic θα παρεις πολυ δυναμη και κουραγιο απ τα κοριτσια! Τα βγαλανε περα σε δυσκολες καταστασεις και δεν το βαλανε κατω! Και σε λιγο θα κρατανε στην αγκαλιτσα τους τα μωρουλινια τους!!!! Καλα εκανες κι ελαττωσες τοσο πολυ το τσιγαρο. Σειρα εχει να το κοψεις! Εγω να σου πω την αληθεια στον πρωτο μου καπνιζα ενα με δυο τσιγαρα τη μερα. Αλλα στον δευτερο το εκοψα εντελως για ενα χρονο! Προσπαθησε να μη κανεις πολλες και βαριες δουλειες κι επιβαρυνεις την κατασταση σου. Για το πρωτο τριμηνο τουλαχιστον! Ευχομαι να πανε ολα καλα!

Πολλα φιλια κοριτσια μου!!!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!τι κάνετε;μόλις γυρίσαμε απο την θάλασσα!είχε κύμα όμως σήμερα και πλατσούρισα!πήρα λίγο χρώμα...Ανάμεσα σε αυτήν και σε μια άλλη ήμασταν Μαράκι μου αλλά τελικά διαλέξαμε αυτή!http://www.casababy.gr/paidika-krevatia/%cf%83%ce%b5%cf%84-venere-ve2/?portfolioID=4092 και το σετ προίκας είναι αυτό http://www.oneira.gr/index.php?route=product/product&product_id=6459#container είναι τέλεια αυτά τα ψώνια και ανυπομονώ και για τα υπόλοιπα!με το καλό κορίτσια μου!!!Πασχαλίτσα,τέλειο που τα φτιάχνεις μόνη σου!είναι και ωραίος τρόπος να περνάει η ώρα σου και έχουν άλλη αξία έτσι!mxas,όπως σου είπε και η Μαρία,είχαμε και εμείς πονάκια αλλά ήταν φυσιολογικό!εύχομαι καλή εξέλιξη!υπομονή μέχρι το ραντεβού...κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική λένε ούτως ή άλλως αλλά μπορεί στην συνέχεια να είναι όλα καλά και γίνουν όλα όπως τα θες!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αφρο μου με το καλο να τα χαρειτε....και να κανετε ονειρα γλυκα!τον τοιχο θα τον βαψετε?η κουνια ειναι καταπληκτικη......

πασχαλιτσα που πρεπει να παω να ζητησω?ειναι οντος ευκολο?οντως θα εχει κατι απο την μαμα !

Αξια ανεκτιμητηηηηη...

Μιςς λεμον να περνατε τελεια...να σου πω και εγω θελω να φυγει αυτο το καλοκαιρι γιατι δεν το ευχαριστιεμαι καθολου...δεν παω πουθενα ξεκουραζομαι και οδρωνω και ξειδρωνω σπιτι...

το καλο ειναι οτι ερχονται φιλοι και μας κανουν παρεακι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αφρο μου με το καλο να τα χαρειτε....και να κανετε ονειρα γλυκα!τον τοιχο θα τον βαψετε?η κουνια ειναι καταπληκτικη......

πασχαλιτσα που πρεπει να παω να ζητησω?ειναι οντος ευκολο?οντως θα εχει κατι απο την μαμα !

Αξια ανεκτιμητηηηηη...

Μιςς λεμον να περνατε τελεια...να σου πω και εγω θελω να φυγει αυτο το καλοκαιρι γιατι δεν το ευχαριστιεμαι καθολου...δεν παω πουθενα ξεκουραζομαι και οδρωνω και ξειδρωνω σπιτι...

το καλο ειναι οτι ερχονται φιλοι και μας κανουν παρεακι...

Μαρακι πηγενε ειναι πανευκολο θα δεις κ οτι θα το χαρεις περισοτερο απ τα αγοραστα θα καμαρονεις κ θα λες αυτο το εκανα εγω

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια κορίτσια σας άρεσει;εμένα μου αρέσει πιο πολύ η συρταριέρα που είναι μοντέρνα και θα είναι ωραία και όταν μεγαλώσει πιστεύω!θα βάψουμε ροζ τον τοίχο και θα πάρω και κάποια αυτοκόλλητα να βάλουμε!Ναι,το χειροποίητο κορίτσια έχει άλλη αξία όπως και να'χεί και αν είναι και απ'τα χεράκια σας ένα παραπάνω!καληνύχταααα...

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια κορίτσια σας άρεσει;εμένα μου αρέσει πιο πολύ η συρταριέρα που είναι μοντέρνα και θα είναι ωραία και όταν μεγαλώσει πιστεύω!θα βάψουμε ροζ τον τοίχο και θα πάρω και κάποια αυτοκόλλητα να βάλουμε!Ναι,το χειροποίητο κορίτσια έχει άλλη αξία όπως και να'χεί και αν είναι και απ'τα χεράκια σας ένα παραπάνω!καληνύχταααα...
αφρο μου καλημερα λοιπον κ κουνια κ συρταριερα ειναι παραπολη ωραια κ μεντερνα κ ωραιο χρωμα , τωρα οσο για το χρωμα στον τοιχο ενας πολυ ωραιος συνδιασμος ειναι τα παλ ετσι ροζ με λεπτομεριες λιλα-μωβ ανειχα κοριτσακι ετσι θα το εκανα .οχι εντονα ροζ φουξια κ τετοια στους τοιχους μπορεις να το βαψεις οπως σου λεω κ να παρεις μια ταπετσαρια- αυτοκολητο με παιδικη παρασταση κ να βαλεις κ αυτη να μην ειναι σκετο κουρτινες παλι ιδια χρωματα κ τελειωσες , ετσι θα το κανω εγω με φυστικι- λεμονι
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσιααααα!τι κάνετε;ξεκουράζεστε;Πασχαλίτσα μου,ευχαριστώ για τις ιδέες σου!πολύ ωραίο ακούγεται αλλά δεν θέλω να βάλω κάτι ακριβό στον τοίχο που δεν μπορώ να το πάρω μετά γιατί κάποια στιγμή θα φύγουμε απο αυτό το σπίτι λόγο χώρου αν και θα μου άρεσε η ταπετσαρία και επίσης δεν μ'αρέσουν καθόλου μα καθόλου το μοβ,λιλά και το πορτοκαλί!έχω ένα κόλλημα αλλά θα παίξω με διάφορες αποχρώσεις του ροζ και στην πορεία μπορεί να βρώ και άλλο χρώμα να το ταιριάξω!μου έφεραν και ένα παιδικό φωτιστικό από τα ικεα δώρο...πολύ όμορφο!αύριο θα παραγγείλουμε και το καρότσι για να τελειώσουμε και μ'αυτό!μου λένε όλοι ό,τι επειδή είναι το πρώτο,θα πάρουμε όλο τον 9ο αλλά δεν είναι και σίγουρα αυτά!μια γνωστή μου γέννησε τώρα με το που μπήκε στον 9ο!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσιααααα!!!

Και εμεις σε ενοικιο μενουμε και σκεφτηκα οπως μου ειπατε και εσεις να παιξω με πρασινο που ναι ουδετερο αντε και λιγο κιτρινακι σε αυτοκολλητα τοιχου αναμεικτα με πρασινο...αλλα ρε κοριτσια να σας πω οτι το δωματιο εχει μπλε ντουλαπες...και σκεφτομαι οτι δεν θα κολαει η πρασινη κουνια μας και το πρασινο θεμα μας...τι να κανω?ουτε μπλε κουνια θελω γιατι θα με δεσμευει...αφηστε που θα θελα κατι φωτεινο με χρωμα χαρουμενο δηλαδη πρασινο αλλα η μπλε ντουλαπεςςςς?

Επισης δεν θα βαψουμε τον τοιχο και θα ειναι ασπρος απλα σκεφτηκα τα αυτοκολλητα να δωσουν θεμα και χρωμα...οποτε ουτε ασπρη ολοασπρη κουνια θελω γιατι θα ναι μουντιλα δεν θα ναι?

Μακαρι παντως να παρουμε ολο τον μηνα μας...ειναι καλο για τα μπεμπεδακια πιστευω ...

Σημερα κοιταγα μπας και μου χωραγε να παρω κουνια ξεχωριστη απο αλλαξιερα γιατι η κουνια casababy creta αν βαλετε στο ιντερνετ ειναι πανεμορφη και με τα χρωματα που θελω αλλα δυστηχως η συρταριερα δεν χωραει πουθενα...οποτε σιγουρα την πολυμορφικη!!!

Εσεις πως νιωθετε ?κοριτσια νιωθω να πειναω πιο πολυ τωρα...βεβαια προσπαθω να συγκρατουμε αλλα καμια φορα δεν τα καταφερνω!εσειςςςς?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαρία μου,είναι πρόβλημα η μπλε ντουλάπα αλλά αφου νοικιάζετε και εσείς,σημασία έχει να πάρεις κάτι που θα σας αρέσει γιατί θα την έχετε και αργότερα που μπορεί να έχετε μετακομίσει!σίγουρα δεν μπορείτε να πάρετε μπλέ κουνιά γιατί θα σας δεσμεύσει!εμένα μ'αρέσει το λευκό γιατί είναι κλασσικό και μπορείς να βάλεις ό,τι χρώματα θες γύρω γύρω για να την ομορφύνεις αλλά αφού δεν σ'αρέσει,πάρ'την σε πράσινο!αυτή που λες που έχει και ο φίλος σας,είναι πολύ όμορφη αλλά αφού δεν σου χωράει η συρταριέρα,δεν βολεύει!άσ'τα...και'μένα μου έχει ανοίξει τώρα η όρεξη και δεν χορταίνω με τίποτα αλλά πρέπει να προσέχουμε,μην ξεφύγουμε!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια το σπιτι το οτι ειναι με ενοικιο ειναι προβλημα σε περιοριζη ...κ εμεις στο ενοικιο .ομως τελος του μηνα μετακομιζουμε σε δικο μας γιατι αυτο εδω ειναι πολυ μικρο, οσο για το φαει εγω κοριτσια δεν σταματαω πριν εφαγα 4 κομματια γλυκο

Link to comment
Share on other sites

Ναι,είναι πρόβλημα να νοικιάζεις!δεν μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα γενικά!ήθελα να βάλω και στο σαλόνι ταπετσαρία αλλά δεν είχε νόημα...εμείς δεν μας βλέπω για δικό μας γιατί αυτά που έχουμε είναι μικρότερα απο αυτό που νοικιάζουμε και σιγά μην αγοράσουμε ποτέ άλλο!!!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Pasxalitsa me το καλο να μπειτε στο δικο σας σπιτακι και κανε λιγο κρατη με τα γλυκα μεχρι να κανεις το ζαχαρο...

Ουτε εμας μας βλεπω σε δικο μας οποτε απλα συμβιβαζομαστε!!!!

Μεγαλη υποθεση να μην εχεις ενοικιο κοριτσιαααα!

Παω να κανω νουνου και σασ φιλω μανουλες...τα λεμε αυριο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κοριτσακια μου ποσο σας νιωθω!!! Εμεις μειναμε 5 χρονια στο σπιτι της πεθερας μου. Δυοροφο. Πανω αυτη, κατω εμεις. Ηταν μικρο (μια κρεβατοκαμαρα) αλλα μεχρι να φτιαξουμε το δικο μας ηταν οτι καλυτερο! Δεν ηταν φτιαγμενο κι ετσι το διακοσμησα εγω απ την αρχη. Κουφωματα, πλακακια, κουζινα, καγκελα.... Η πεθερα μου ομως ηταν παντα απο πανω μου και διαλεγε εκεινη γιατι μου λεγε: εσυ καποτε θα φυγεις, σε μενα θα μεινουν αυτα, και δεν ταιριαζουν τα γουστα μας! Φρικη!!! Οταν ηρθε ο μπεμπης δεν ειχαμε που να τον βαλουμε! Βγαλαμε τη μπαλκονοπορτα της κρεβατοκαμαρας, χτισαμε το μπαλκονι, βαλαμε παραθυρο κι εγινε ενας επιπλεον χωρος για το μωρο. Μειναμε εκει μεχρι που εγινε 3! Ισα ισα το κρεβατακι χωρουσε και μια συρταριερα μικρη! Δεν ειχα διαθεση ουτε για διακοσμηση! Ετσι ειναι! Στο σπιτι σου κανεις οτι "γουσταρεις". Στο ξενο απλα συμβιβαζεσαι! Εσεις ευτυχως δεν εχετε πεθερες πανω απ το κεφαλι σας οποτε μπορειτε να κανετε πολλα περισσοτερα απο μενα!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Πασχαλίτσα μου,με το καλό να μπείτε στο σπιτάκι σας,να είναι καλορίζικο και να υποδεχτήτε το μωράκι σας και όσα ακόμα μωράκια θέλετε!μένετε μέσα στα Χανιά;προσοχή με τα γλυκά γιατί και εγώ παρ'όλο που δεν τα τρώω,την πάτησα!

Καληνύχτα Μαράκι και εύχομαι και εσείς και εμείς να αποκτήσουμε δικά μας σπίτια κάποια στιγμή!

Αχ!miss lemon,τι περάσατε και εσείς...τουλάχιστον τώρα μένετε μακριά τους;και εγώ δεν θα'θελά με τίποτα να μένω κοντά με τα πεθερικά μου αλλά ούτε και με τους γονείς μου!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου...

Μιςς λεμον πως αντεξες?στα αληθεια....

Ουτε εγω κοριτσια μακρια απο τα πεθερικα μακρια και αγαπημενοι που λενε...αλλα με τους γλυκουληδες καλουληδες χαριτωμενους γονεις μου θα θελα χεχεχεχεχεχεχεχεχεχεχε

Εμενα αυτη την εβδομαδα επειδη δηλωσα οτι δεν κανω τιποτα και ξεκουραζομαι μου στελνει φαει μια η μαμα μου και μια η πεθερα...εχθες η πεθερα μετραγε τα ταπερ και μου λεγε στο τηλ που ειναο αυτο το ταπερ και το χασα?καο ειχα 6μεσσαι 5μικρα 3μεγαλα...πηγα να της πω τιποτα...αλλα ειμαι και ευγενικη!

Αχ αφρο πλεον στους καιρους μας δεν μας βλεπω να αγοραζουμε σπιτια για τα παιδακια μας...αλλα η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια!

Σημερα θα πατε για το καροτσι?

Πασχαλιτσα οπου να ναι εχουμε επιπεδου?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου κ σας ευχαριστω παρα πολη κ ευχομαι να αποκτησετε οτι τραβαη η ψυχη της καθε μιας ...αφρο δεν μενουμε μες την πολη αλλα ειναι κοντα ....μαρακι ναι παρασκευη εχω την β επιπεδου κ εχω αγωνια ...οσο για τα γλυκα ζω μια φρικη σημερα ξημερωματα ξυπνησα κ παλι πηναγα κ εφαγα γλυκο πρεπει να το κοψο μεχρι την καμπυλη εχεις δικιο ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.τα καφε υγρα εχουν σταματησει απο το σαββατο το μεσημερι.αλλα γεικως νιωθω εξουθενωμενη.σας ευχαριστω πολυ για τα ενθαρυντικα σας λογια.

Οσο αφορα αυτο γθα το δωματιο που συζητατε εχετε δθκαιο.ειτε ενοικιο ειτε δικο δικο σου αν ο χωρος ειναι μικρος γενικα περιοριζεσαι. Στην μικρη που εχουμε λευκο τοιχο με λαχανι απαλο κολονες και μια παιδικη μπορντουρα γυρω γυρω με τα αρκουδακια της αγαπης.επισης στον ενα τοιχο εχω βαλει σχεδον στον μισο τοιχο αυτοκολλητο με αρκιυδακιατης αγαπης.παραγγελια ολο αυτο. Το προβλημα ειναι αν φτασω στην γεννα δεν χωρανε καιβτα δυο στο δωματιοοτης και δεν υπαρχει τριτο δωματιο.ηδη ειναστε πολυ στριμωγμενα.οπως και να εχει εοιχαμε παιξει σε κουνια.αλλαξιερα κτλ σε καχανι και μπεζοκιτρινοο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κούκλες!χαχαχαχα...Μαρία μου,εννοείτε πως οι γονείς μας είναι οι καλύτεροι αλλά δεν θα τους ήθελε ο άντρας μου κοντά και πάλι θα ήταν πρόβλημα!να είσαι ευγενική εσύ και ασ'την να λέει...θα πάμε σήμερα για το καρότσι,αν πάρω απόφαση να βγώ έξω στην ζέστη!

Ναι Πασχαλίτσα,πρόσεχε μέχρι την καμπύλη τουλάχιστον!όλα θα είναι καλά και στην β'επιπέδου...υπομονή!!!καλύτερα έξω απ'την πόλη πιστεύω...η γιαγια του άντρα μου μένει Λενταριανά και οι γονείς του Κουνουπιδιανά και αν και είναι πιο μακριά,είναι πιο ωραία και ήσυχα!

Καλημέρα Mxas,χαίρομαι που είσαι καλύτερα!εύχομαι να τα βρεί και ο γιατρός σου όλα τέλεια!ναι,αυτό με το δωμάτιο είναι πρόβλημα και για'μας...μέχρι το δεύτερο θα πρέπει να έχουμε μετακομίσει!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...