Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

κολπικες εκκρισεις !!!


Recommended Posts

κοριτσια καλησπερα...ειμαι 25 εβδ και που και που , συνηθως οταν περπαταω η σηκωνομαι εχω κολπικες εκκρισεις..αλλα δεν μυριζουν και δεν εχω τσουξιμο ....ειναι φυσιολογικο??????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπέρα!

Γενικα λένε οτι σην εγκυμοσύνη αυξάνονται τα υγρα και εφόσον είναι διάφανα ή υπόλευκα και αοσμα οπως συνήθως δηλαδή αλλά περισσοτερα, είναι και αφοβα!

Ομως εσύ πες το στο γιατρό σου για σίγουρα!

Πρόσεξε μην τυχον είναι σαν νερό ή τσίσα αλλά δίαφανα γιατι αυτό μπορεί να είναι διαρροη του πλακούντα πράγμα που θα δεί ο γιατρός σε υπέρηχο. Δε στο λέω για να τρομάξεις αλλα για να αξιολογήσεις την κατάσταση. Επικοινώνησε απλα με το γιατρό σου για να σαι σίγουρη!!

tHiNk PosSitiVe!:wink:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

Γενικα λένε οτι σην εγκυμοσύνη αυξάνονται τα υγρα και εφόσον είναι διάφανα ή υπόλευκα και αοσμα οπως συνήθως δηλαδή αλλά περισσοτερα, είναι και αφοβα!

Ομως εσύ πες το στο γιατρό σου για σίγουρα!

Πρόσεξε μην τυχον είναι σαν νερό ή τσίσα αλλά δίαφανα γιατι αυτό μπορεί να είναι διαρροη του πλακούντα πράγμα που θα δεί ο γιατρός σε υπέρηχο. Δε στο λέω για να τρομάξεις αλλα για να αξιολογήσεις την κατάσταση. Επικοινώνησε απλα με το γιατρό σου για να σαι σίγουρη!!

 

οχι ειναι υπολευκα και αοσμα!!!!!!! την αλλη εβδομαδα εχω ραντεβου μαζι του και θα του το πω.....

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχεις. Ειδικα αν ειναι αοσμα. Εγώ είχα συνέχεια πολλά άσπρα και ζητούσα από το γιατρό μου κ μου έκανε καλλιέργεια κάθε μήνα και ποτέ δε βρήκε κάτι. Μόνο μήκυτες είχα σε όλη την εγκυμοσύνη κ αυτοί μου προκαλούσαν φαγούρα.

Πες το στο γιατρό σου και καλού κακού κάνε και μια καλλιέργεια. Ο γιατρός σου λογικά κάθε φορά θα ελέγχει και την ποσότητα του αμνιακού υγρού...

Καλή συνέχεια σου εύχομαι

Link to comment
Share on other sites

οχι ειναι υπολευκα και αοσμα!!!!!!! την αλλη εβδομαδα εχω ραντεβου μαζι του και θα του το πω.....

 

ωραία! Αρα μάλλον δεν θαναι κατι σοβαρό! ή και τιποτα

Συμφωνώ απόλυτα με την joa. Καλλιέργεια και όλα καλά!!

καλή συνέχεια!!

tHiNk PosSitiVe!:wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αφού δεν έχεις άλλα συμπτώματα (οσμή, κνισμό κτλ) λογικά δεν είναι κάτι ανησυχητικό, αλλά αναμενόμενο.

 

Είμαι 37 εβδομάδων κι έχω βγάλει όλη την εγκυμοσύνη αλλάζοντας εσώρουχο 3-4 φορές τη μέρα λόγω εκκρίσεων, μην αγχώνεσαι...

27pzp3.png

 

qIUIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Είμαι 35 εβδομάδων και την προηγούμενη βδομάδα άρχισα να έχω κολπικές εκκρίσεις άοσμες, σχεδόν διάφανες και υγρές. Φοβήθηκα μήπως χάνω αμνιακό υγρό και τηλ αμέσως στο γιατρό μου. Μου είπε να πάω αμέσως από το ιατρείο του να το δούμε γιατί όντως υπήρχε αυτή η πιθανότητα. Τελικά όλα καλά. Καλό είναι να αποκλείσεις ότι είναι αμνιακό (καθώς και όλα τα υπόλοιπα πχ κολπική μόλυνση). Καλό υπόλοιπο εγκυμοσύνης!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι 35 εβδομάδων και την προηγούμενη βδομάδα άρχισα να έχω κολπικές εκκρίσεις άοσμες, σχεδόν διάφανες και υγρές. Φοβήθηκα μήπως χάνω αμνιακό υγρό και τηλ αμέσως στο γιατρό μου. Μου είπε να πάω αμέσως από το ιατρείο του να το δούμε γιατί όντως υπήρχε αυτή η πιθανότητα. Τελικά όλα καλά. Καλό είναι να αποκλείσεις ότι είναι αμνιακό (καθώς και όλα τα υπόλοιπα πχ κολπική μόλυνση). Καλό υπόλοιπο εγκυμοσύνης!

 

 

Είχα κι εγώ τέτοιες ανησυχίες τις περασμένες εβδομαδες κι όντως ήταν ελαφρά μειωμένο το αμνιακό, αλλά σε αυτή τη φάση (εγώ είμαι 37 εβδομάδων) είναι πια φυσιολογικο να χάνεται λίγο.

27pzp3.png

 

qIUIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

με ειχε δει την περασμενη εβδομαδα στα γρηγορα...δεν θα ειδε κ τον αμνιακο υγρο?? ανησυχησα τωρα :confused:

 

στο υπερηχογράφημα φαίνεται το αμνιακό!!

Το οτι δεν πήρε πολύ χρόνο δεν ειναι απολυτο οτι δεν το μέτρησε! Λέω τωρα εγώ!

tHiNk PosSitiVe!:wink:

Link to comment
Share on other sites

Για να δει αν χάνω αμνιακό με εξέτασε κολπικά. Μετά είδε και στον υπέρηχο ότι έχω αρκετό, αλλά αν έχεις διαρροή μόνο κολπικά μπορεί να το δει.

 

φαίνεται κι απ τον υπέρηχο, αν συγκρίνεις τις τιμές σε σχέση με την προηγούμενη φορά που σε μέτρησε!

27pzp3.png

 

qIUIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...