Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΧΑΛΑΡΩΝΟΥ....Ή ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ??


Recommended Posts

Κοριτσια καλημερα εδω ειμαι παλι ρεγω και οι προβληματισμοι μου!!!Απο το τε σχεδον που εκανα την αυχενικη 28.11 ισως και λιγο πιο πριν το στηθος μου δεν πονα πια δεν ειναι τοσο σκληρο παραμενει βεβαια ελαφρος πρησμενο!!!ορεξη εχω οχι τρελη βεβαια ισως γιατι βαρενω ευκολα!!Υπαρχει περιπτωση να μην πηγαινει κατι καλα???τρεμω!!!!:-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


α και κατι αλλο δεν βλεπω καμια αλλαγη στις θηλες που λενε!!μου φαινονται οι ιδιες ροζ ισως με κατι λιγα πολυ μικρα εξωγκοματακια!τιποτα ιδιαιτερο ομως!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Το γεγονος οτι τα συμπτωματα αρχιζουν να υποχωρουν ειναι ενδεικτικο των εβδομαδων που βρισκεσαι. Με το που τελειωνει το πρωτο τριμηνο ο οργανισμος μας εχει συνηθισει την εκτοξευση ορμονων και ηρεμει. Ετσι κι εγω θυμαμαι δε με ποναγε το στηθος πια, ακομα δεν με ποναει 33 εβδομαδων, δεν ειχα ναυτιες κ εμετους και ελεγα μα καλα ειμαι εγκυος τωρα; μονο αγχος ειχα οπως εσυ και δεν χαρηκα εκεινους τους μηνες. Μην ανησυχεις ολα ειναι φυσιολογικα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Το γεγονος οτι τα συμπτωματα αρχιζουν να υποχωρουν ειναι ενδεικτικο των εβδομαδων που βρισκεσαι. Με το που τελειωνει το πρωτο τριμηνο ο οργανισμος μας εχει συνηθισει την εκτοξευση ορμονων και ηρεμει. Ετσι κι εγω θυμαμαι δε με ποναγε το στηθος πια, ακομα δεν με ποναει 33 εβδομαδων, δεν ειχα ναυτιες κ εμετους και ελεγα μα καλα ειμαι εγκυος τωρα; μονο αγχος ειχα οπως εσυ και δεν χαρηκα εκεινους τους μηνες. Μην ανησυχεις ολα ειναι φυσιολογικα!

Mακαρι βρε κοριτσι μου γιατι κι εγω μια απο τα ιδια δεν μπορω να το ευχαριστηθω!!!για τις θηλες τι εμπειριες υπαρχουν???

Link to comment
Share on other sites

ηρεμησε!! καμια εγκυμονουσα γυναικα δεν εχει τον οργανισμο σου! και καμια δεν προκειται να περασει την εγκυμοσυνη σου , οπως ακριβως εσυ! Εδω που τα λεμε, ουτε εσυ η ιδια θα περασεις τις εγκυμοσυνες σου με τον ιδιο ακριβως τροπο!

Μην ψαχνεις συμπτωματα (δεν μιλαμε για αιμορραγιες κλπ) γιατι ΔΕΝ ΒΓΑΖΕΙΣ ΑΚΡΗ ΜΕ ΤΙΣ ΟΡΜΟΝΕΣ! Σε διαστημα 9 μηνων , οι αλλαγες θα ειναι πολλες κ διαφορες! Αλλες πιο εμφανεις, αλλα αναιπαισθητες!

Χαλαρωσε κ μη σκεφτεσαι αρνητικα!

φιλια!

9Kmap2.png

 

 

lupip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εχεις δικο αλλα δυστυχως δεν μπορω να λειτουργησω ετσι λογω και μιας αποβολης που εχω στο ιστιρικο μου γι αυτο θελω τις γνωμες κοριτσιων που εχουν περασει ηδη μια εγκυμοσυνη!!εσυ εχεις 100%δικιο!!

Link to comment
Share on other sites

και γω, για να χαλαρωσεις, σημερα που μπηκα στον 3ο ειμαι μια χαρα - ηδη εδω κ μια βδομαδα ειμαι μια χαρα δλδ-

τερμα οι ανακατωσουρες, τερμα τα υγρα στομαχου που βγαζα καθημερινα, τερμα ολα! ξεκινησα περπατημα, εγω που πηγαινα μεχρι το σουπερ στη γωνια κ κρατιομουν απ τις κολωνες της Δεη.

Εισαι στο σωστο χρονικο διαστημα κατα το οποιο εξισορροπουνται οι ορμονες. Μακαρι να συνεχισουμε ετσι αερατες μεχρι το τελος!!

9Kmap2.png

 

 

lupip2.png

Link to comment
Share on other sites

μακαρι ρε κοριτσακι!!!με τις θηλες και το στηθος τι γινεται???συγνωμη που ρωταω ετσι ωμα!!

 

εχω κ γω αυτα τα εξογκωματακια που λες, απ την αρχη. να χουν σκουρυνει δε νομιζω, βεβαια εμενα παντα οι θηλες μου ηταν ανοιχτο ροζ γιατι ειμαι κ ανοιχτοχρωμη. Ισως καποιες φορες να ναι πιο σκουρες, οταν ξυπναω το πρωι , μαλλον επειδη κοιμαμαι μπρουμυτα - ακομα-

Αλλα να σου πω, δεν τις πολυπαρατηρω! Δεν ειναι συμπτωμα καλης / κακης εγκυμοσυνης το στηθος! Ευτυχως δηλαδη! :-P:-P:-P:-P

9Kmap2.png

 

 

lupip2.png

Link to comment
Share on other sites

εχω ακουσει τοσα πολλα για το στηθος που κοντεβω να τρελαθω ουτε εγω ειχα ποτε σκουρες θηλες κι ας ειμαι μελαχρινη!!φλεβες διακρινεις??εμενα μια φαινονται ελαφρως και μια οχι!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εχω ακουσει τοσα πολλα για το στηθος που κοντεβω να τρελαθω ουτε εγω ειχα ποτε σκουρες θηλες κι ας ειμαι μελαχρινη!!φλεβες διακρινεις??εμενα μια φαινονται ελαφρως και μια οχι!!

 

Ναι φαινονται, αλλα εμενα παντα μου φαινονταν κανα 2-3 σε συγκεκριμενο σημειο, απο παντα. Δηλαδη κ απ οταν περιμενα περιοδο! ειδες που σου λεω, να μη ψαχνεις συμπτωματα;; δλδ αν εγω τωρα δε σου λεγα οτι παντα μου φαινονταν φλεβες κ σου απαντουσε ενα ξερο "ναι εχω φλεβες!", θα χες τρελαθει!

μη κολλας με το στηθος! τη κοιλιτσα σου να προσεχεις, να τρως σωστα, να ξεκουραζεσαι κ ολα τ αλλα τ αποφασιζει η φυση!

9Kmap2.png

 

 

lupip2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκι ειδικά για το στήθος επειδή κι εγώ ρώτησα το γιατρό μου μου είπε ότι δεν θα είναι κάθε μέρα, ούτε καν κάθε ώρα της ημέρας ίδιο. Παρατήρησε αν κάνεις μπάνιο με ζεστό νερό θα χαλαρώσει. Εμένα το πρωί είναι βαρύ και σκούρες οι θηλές άμα όμως δε φορέσω για ώρες σουτιέν πέφτει. Ειδικά το στήθος μη σε αγχώνει είναι μυς και λίπος και είναι ευμετάβλητο!

AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμένα οι θηλές μου ποτέ δεν σκούρηναν ούτε εξογκώθηκαν, απλά το στήθος μου μεγάλωσε λίγο (μετά τη γέννα δυστυχώς έγινε πιο μικρό και από πριν μείνω έγκυος). Φλέβες δεν είδα ποτέ. Επίσης, η όρεξή μου δεν άλλαξε ιδιαίτερα, έτρωγα φυσιολογικά, ίσως ελάχιστα περισσότερο. Παρεμπιπτόντως είμαι κι εγώ μελαχρινή. Μην ανησυχείς, τα συμπτώματα είναι διαφορετικά σε κάθε έγκυο. Το γεγονός ότι δεν έχεις αυτά που έχουν άλλες κοπέλες δε σημαίνει ότι κάτι δεν πάει καλά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μακαρι κοριτσακι θα πρεπει να κανω υπομονη μεχρι τις αρχε Ιανουαριου που θα κανω τον υπερηχο!!!κοριτσια ποτε θα το 'ακουσουμε' το μπεμπε μας??

Link to comment
Share on other sites

μακαρι κοριτσακι θα πρεπει να κανω υπομονη μεχρι τις αρχε Ιανουαριου που θα κανω τον υπερηχο!!!κοριτσια ποτε θα το 'ακουσουμε' το μπεμπε μας??

KOΡΙΤΣΙΑ ΞΕΡΕΤΕ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΘΕΜΑ?

Link to comment
Share on other sites

Για τις θηλες συμφωνω με τις προλαλησασες! Δεν ειναι ενδεικτικο για τιποτα. Σε αλλες σκουρσινουν και σε αλλες οχι, οποτε βγαλτο απο το μυαλουδακι σου.

Εγω ημουν σιγουρη οτι ακουσα το μπεμπε την 20 εβδομαδα. Πιο πριν κατι ενιωθα αλλα μπορει να ηταν κ το εντερο μου. Ομως μην αγχωνεσαι βρε! Κανε το μωρο σου χαρουμενο! Αφου τα ξερεις! Περιμενει κυματα χαρας απο τη μαμα για να νιωσει κι αυτο πιο ανετα!

Link to comment
Share on other sites

Για τις θηλες συμφωνω με τις προλαλησασες! Δεν ειναι ενδεικτικο για τιποτα. Σε αλλες σκουρσινουν και σε αλλες οχι, οποτε βγαλτο απο το μυαλουδακι σου.

Εγω ημουν σιγουρη οτι ακουσα το μπεμπε την 20 εβδομαδα. Πιο πριν κατι ενιωθα αλλα μπορει να ηταν κ το εντερο μου. Ομως μην αγχωνεσαι βρε! Κανε το μωρο σου χαρουμενο! Αφου τα ξερεις! Περιμενει κυματα χαρας απο τη μαμα για να νιωσει κι αυτο πιο ανετα!

 

Να δω ποτε θα ηρεμησω ουσιαστηκα!!!ισως ποτε τι να πω!!!!εχω κολλησει με το στηθος ρε γαμωτο!!!:shock::shock:

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο λενε και για τις ελιες και τις φακιδες, αλλα σε εμενα δεν εχει σκουρηνει τιποτα απο τα δυο!

 

Αυτο δεν το ηξερα η αληθεια ειναι!!!!:Pειμαι αγχωδης τελικα!!!:wink::wink:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...