Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τη βοηθεια σας!


Recommended Posts

Καλησπερα Μανουλες καταρχας καλες γιορτες να εχουμε ολοι!!Ειμαι λιγο εξαλλη και θα ηθελα τις αποψεις σας ειχα παει την μικρη μου πρωτη φορα στον πιο καλο σταθμο που βρηκα εδω στην περιοχη αφου λοιπον ολα κυλουσαν ομαλα μετα απο 20 μερες αφου το παιδι ειχε αρχισει και ειχε προσασμοστει τελεια ερχεται μια μερα και μου λεει μαμα σημερα σκουπισα τον ιακωβο στην τουαλετα γιατι η κυρια δεν ηταν εκει..Με πειραξε αλλα δεν εδωσα βαση μετα απο λιγες μερες ερχεται η μικρη και το βραδυ οπως παω να την πλυνω να της αλλαξω εσωρουχο μου λει μη μη με τσυτζεις!!!!!!Μεναω καγκελο κοιταω και ηταν συγγαμνεη στο πουλακι της και στο ποπο!!!τις βαζω κρεμα παω την επομενη μερα στο σταθμο τους βαζω κολοχερο συγνωμη για την εκφραση και μου λενε δεν ξερω πως εγινε τους λεω σας παρακαλω δεν εχει συγκαει οταν ηταν μωρο και συγκαηκε τωρα??εγω ομως ημουν αποφασισισμενη να την παρω απο το συγκερκιμενο σταθμο και αρχισα την αναζητηση για αλλον παω και τους λεω οτι θα το παρω το παιδι για αυτο το λογο και αρχισαν να μου λενε κατι μπαρουφες και να δικαιολουγουν τη θεση τους το θεμα ειναι οτι εχουν το θρασσος να μου ζητανε να τους πληρωσω 3 δοσεις βαση συμφωνητικου που υπεγραψα επειδη σπαω το συμφωνητικο ισχυει κατι τετοιο???Ευχαριστω εκ τον προτερων!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αν ειναι δυνατον! Δηλαδη το ενα παιδακι σκουπιζει το αλλο??? Κοιτα με τα νομικα δεν εχω σχεση, θα βρεθει καποια κοπελα να σου πει, περυσι ομως τον Ιουλιο που πηγα να διαγραψω το γιο μου απ τον δημοτικο παιδικο μας (οπου ειχαμε πολλα θεματα παρομοια με τα δικα σου) απαιτησαν να τους κανω εγγραφη αναφορα του τι εχει γινει, γιατι λεει μας εκαναν χαρη και επαιρναν τα λεφτα καθε μηνα για να μας ερχονται πιο λιγα, αλλα οι κανονικες δοσεις ηταν τριμηνες και ειχε καθοριστει το φαγητο του παιδιου και για τον Ιουλιο.....

Τους εγραψα ενα ωραιοτατο mail με κοινοποιησεις λοιπον, δισελιδο,με ολα τα προβληματα μου, και τελικα δεν εδωσα ουτε ευρω.......τους το εγραφα βεβαια οτι δεν ημουν διατεθειμενη να πληρωσω και τον Ιουλιο, γιατι μου επαιρναν καθε μηνα 25 ευρω για πουλμαν, και το παιδι μου μονο το εφερναν, οποτε τους ειπα εχω ηδη πληρωσει 12,5 ευρω επι 10 μηνες παραπανω απ το κανονικο, κρατηστε τα απο κει. Μα δεν εχουνε το θεο τους ρε παιδι μου πια! Εσυ εχεις οντως υπογραψει τετοιο πραγμα???

κουράγιο αδέρφια...

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι δυνατον! Δηλαδη το ενα παιδακι σκουπιζει το αλλο??? Κοιτα με τα νομικα δεν εχω σχεση, θα βρεθει καποια κοπελα να σου πει, περυσι ομως τον Ιουλιο που πηγα να διαγραψω το γιο μου απ τον δημοτικο παιδικο μας (οπου ειχαμε πολλα θεματα παρομοια με τα δικα σου) απαιτησαν να τους κανω εγγραφη αναφορα του τι εχει γινει, γιατι λεει μας εκαναν χαρη και επαιρναν τα λεφτα καθε μηνα για να μας ερχονται πιο λιγα, αλλα οι κανονικες δοσεις ηταν τριμηνες και ειχε καθοριστει το φαγητο του παιδιου και για τον Ιουλιο.....

Τους εγραψα ενα ωραιοτατο mail με κοινοποιησεις λοιπον, δισελιδο,με ολα τα προβληματα μου, και τελικα δεν εδωσα ουτε ευρω.......τους το εγραφα βεβαια οτι δεν ημουν διατεθειμενη να πληρωσω και τον Ιουλιο, γιατι μου επαιρναν καθε μηνα 25 ευρω για πουλμαν, και το παιδι μου μονο το εφερναν, οποτε τους ειπα εχω ηδη πληρωσει 12,5 ευρω επι 10 μηνες παραπανω απ το κανονικο, κρατηστε τα απο κει. Μα δεν εχουνε το θεο τους ρε παιδι μου πια! Εσυ εχεις οντως υπογραψει τετοιο πραγμα???

Μα το θεμα ειναι ιδιωτικος ο σταθμος φαντασου να ηταν δημοσιος!!!Και μονο που εχω την εικονα οτι το παιδι μου σκπουπιζε αλλο παιδακι μου ανεβαινει το αιμα στο κεφαλι αλλα το αποκορυφωμα ειναι οτι την συγκαψανε!!και εκει καθησε μολις 1 μηνα που να πηγαινε ολο το χρονο!!

Link to comment
Share on other sites

Απαραδεκτο κοπελα μου τι να πω μου εχει σηκωθει η τριχα.......

εγω παλι πιο πολυ τα πηρα με το οτι σκουπισε αλλο παιδακι......

εχεις υπογραει τετοιο πραγμα, θυμασαι?

ε ρε καταγγελια που θελουνε.........

εμενα μετα την αναφορα μου με πηρε η ιδια η δασκαλα και μου ζητησε συγνωμη αλλα τι να το κανω.......το παιδι ακομα και τωρα οταν θυμωνει λεει "θα παρω την ------ τηλεφωνο να ερθει να σε παρει"

τραυμα του εχει μεινει.........ευτυχως φετος εχουμε καταπληκτικο παιδικο απο αποψη φροντιδας και αγαπης ειναι σα να ειμαι εκει

κουράγιο αδέρφια...

Link to comment
Share on other sites

.......αλλα φετος με τετοια οικονομικη δυσχερεια δε νομιζω να πρεπει να πληρωσεις παραπανω μηνες, πολυ κουλο μου φαινεται......δικηγορινες που ειστε καλε??????

κουράγιο αδέρφια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειπα να παρω το παιδι μου απο κει και να φυγω οπως και εκανα και να μην το συνεχισω αλλα με πηραν και μου ζητανε να τους πληρωσω 225ε για το μισο Νοεμβρη και τους υπολοιπους 2 επειδη ετσι υπεγραψα και δεν παιζει ρολο γιατι φευγω απλα σπαω το συμβολαιο!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω κοπελα μου θα πρεπει να σε συμβουλεψει καποιος δικηγορος ισως, δεν εχω τις γνωσεις, μακαρι να βρεις την ακρη αλλα εμενα μου φαινεται οτι ριχνουν αδεια για να πιασουν γεματα......πες οτι μενατε ανεργοι εσυ κι ο αντρας σου και γι αυτο επαιρνες το παιδι, τι θα εκαναν τοτε??????

κουράγιο αδέρφια...

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω κοπελα μου θα πρεπει να σε συμβουλεψει καποιος δικηγορος ισως, δεν εχω τις γνωσεις, μακαρι να βρεις την ακρη αλλα εμενα μου φαινεται οτι ριχνουν αδεια για να πιασουν γεματα......πες οτι μενατε ανεργοι εσυ κι ο αντρας σου και γι αυτο επαιρνες το παιδι, τι θα εκαναν τοτε??????
Δεν ξερω βρε veronica να αξιζαν τα λεφτα αυτα να τους τα δωσω και με το παραπανω δεν θελω να ειμαι αδικη αλλα τωρα το εχω παρει πατριωτικα το θεμα!!Σε ευχαριστω πολυ παντως!!
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...