Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αναλαμβάνω τη φροντίδα μωρού στο σπίτι μου, Θεσσαλονίκη


Recommended Posts

Χαίρεται,

η δημοσίευση αυτή αφορά τις νέες μανούλες που μόλις γέννησαν ή πρόκειται να γεννήσουν και πρέπει να επιστρέψουν σύντομα στη δουλειά τους και δεν ξέρουν που να αφήσουν τα μωράκια τους. Αν μένετε ή δουλεύετε στην Ανατολική Θεσσαλονίκη (εγώ μένω Κάτω Τούμπα), μπορώ να αναλάβω εγώ τη φροντίδα του μωρού σας τις πρωινές ώρες, παρέα με το πέντε μηνών σήμερα μωράκι μου. Το σπίτι μου είναι πολύ ασφαλή, ζεστό, με όλες τις ανέσεις και τις απαιτήσεις που έχει ένα μωρό και δεν θα βρει σε κανένα παιδικό. Εγώ αναγκάστηκα να μείνω σπίτι μου για να μεγαλώσω τα παιδάκια μου καθώς δεν έχω κανέναν οικείο κοντά μου που να εμπιστευτώ τη φύλαξή τους.

Για 4-5 ώρες καθημερινά χρεώνω 50? την εβδομάδα και δέχομαι μόνο έως δύο μωρά ή παιδάκια. Δηλαδή αν αναλάβω τη φύλαξη δυδίμων δεν θα δεχτώ άλλα παιδάκια. Για περισσότερες ώρες πρέπει να το συζητήσουμε για να δούμε αν βολεύει πρώτα. Η μανούλα θα περάσει τις πρώτες μέρες σπίτι μου μέχρι τα μωράκια της να με συνηθίσουν, να μάθω τι τους αρέσει και τι όχι. Έπειτα εκείνη θα αποφασίσει αν θέλει ή όχι να συνεργαστούμε. Δεν χρειάζεται να αναφέρω ότι θα αγαπάω και θα φροντίζω το παιδάκι της όπως το δικό μου (αυτό θα το διαπιστώσει και η ίδια -- μπορώ να τραβάω και βίντεο και να της το δείχνω).

Αποφάσισα να βάλω αυτή την αγγελία γιατί λατρεύω τα παιδάκια και μιας και έμεινα στο σπίτι πιστεύω ότι μπορώ να βοηθήσω άλλες μανούλες να μην αφήσουν κι αυτές τη δική τους δουλειά, γιατί οι καιροί είναι πολύ δύσκολοι και πιθανόν να μην μπορέσουν να βρουν αργότερα άλλη εργασία. Επειδή πήρα πρόσφατα αυτή την απόφαση, αυτή τη στιγμή δεν έχω κανένα μωράκι στο σπίτι (εκτός από το δικό μου) επομένως μπορώ να δεχτώ έως δύο. Αν σας βολεύει το πρωινό ωράριο και μπορείτε να φέρνετε και να παίρνετε το μωράκι σας από το σπίτι μου, μπορείτε να μου στείλετε pm για να το συζητήσουμε και να μάθετε περισσότερες πληροφορίες για μένα και την οικογένειά μου.

Έλενα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...