Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κάπνισμα μέσα στο σχολικό


Recommended Posts

Σήμερα το πρωί ερχόμουν στην δουλεία Ν. Ηράκλειο και βλέπω έναν οδηγό μέσα στο σχολικό να καπνίζει και μέσα ήταν ΠΑΙΔΙΑ. Ήταν σταματημένο (μάλλον περίμενε άλλο παιδί). Αλλά για μένα ότι και να είναι δεν θα έπρεπε να καπνίζει με παιδάκια μέσα. Να μου πείτε ότι και οι γονείς μπορεί να καπνίζουν στο σπίτι με τα παιδιά μπροστά αλλά μου φάνηκε λίγο απαράδεκτό...Μικρά παιδάκια ήταν..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γιατι δεν πήρες κατευθείαν τηλ.να ενημερώσεις την υπέυθυνη του παιδικού?Προφάνως πάνω στο σχολικό θα έγραφε και το τηλ.του σταθμού :evil::evil:Εγω ποτε δεν καπνίζω με το παιδί στο αυτόκίνητο αλλά και χωρίς το παιδί αφου υποτίθεται οτι ο καπνός θα "κάτσει " στο καρεκλάκι του αλλά και στο σπίτι ακόμα και με μείον εμεις και οι φίλοι μας βγάινουμε στο μπαλκόνι.

Εχουν περάσει πια οι εποχές που γινόμασταν υποχρεωτικά παθητικοί καπνιστές απο τους γονείς μας.:evil:

Link to comment
Share on other sites

Οπωσδηποτε ειναι απαραδεκτο και να το αναφερεις. Ομως δεν ειναι το χειροτερο που εχω δει...

Καθε πρωι περιμενω το λεωφορειο σε ωρα και σημειο που περνανε ολων των παιδικων σταθμων απο Β Προαστια, (κυριως Χαλανδρι-Μαρουσι-Κηφισια) πολυ γνωστοι σταθμοι. ΚΑΝΕΝΑΣ οδηγος δεν εχει δεμενα τα παιδια-μαλιστα πολλες φορες τα βλεπεις να τρεχουν μεσα στο σχολικο!!!!

Παιδια παρτε απο πισω κανενα σχολικο με τα παιδια σας σε ανυποπτο χρονο να δειτε αν κανει τα ιδια ο δικος σας....ειναι πολυ σοβαρο ζητημα.

Link to comment
Share on other sites

nefelirine, έχεις δίκιο. Είδα μόνο την επωνυμία του σχολικού αλλά ήταν τόσο ξαφνικό που δεν έψαξα για τηλ να σου πω την αλήθεια. Αφου κάθε μέρα κάνω την ίδια διαδρομή κάπου πάλι θα το πετύχω.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Α καλάάά..και να ήταν μόνο το τσιγάρο...δούλευα σε ιδιωτικό παιδικό σταθμό στην Θεσσαλονίκη...Ο οδηγός κάπνιζε,μιλούσε όλη την ώρα στο τηλέφωνο,έβριζε,έτρεχε,έκανε παρανομίες...Επειδή έκανα πρακτική εκεί,το συζήτησα με τους καθηγητές και με βγάλανε και κακιά της υπόθεσης γιατί όπως είπε η διευθύντρια,έθιξα στον παιδικό σταθμό της..συμφωνώ στο να παρακολουθήσετε το σχολικό σε ανυποψίαστη στιγμή!

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

nefelirine, έχεις δίκιο. Είδα μόνο την επωνυμία του σχολικού αλλά ήταν τόσο ξαφνικό που δεν έψαξα για τηλ να σου πω την αλήθεια. Αφου κάθε μέρα κάνω την ίδια διαδρομή κάπου πάλι θα το πετύχω.....

 

Ποιά ήταν η επωνυμία του σταθμού να βρούμε το τηλέφωνο???

 

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ

kTB4p3.png

N9Mep2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

και εγώ δούλευα σε παιδικό σταθμό και έκανα και δρομολόγια.αλλά ούτε κατά διάνοια δεν κάπνιζε ο οδηγός και φυσικά το σχολικό δεν ξεκίναγε εάν δεν έδενα όλα τα παιδιά.πέρσυ όμως αφού είχα σταματήσει τη δουλειά μου εκεί είδα άλλον οδηγο και κάπνιζε αλλά ήταν άδειος ούτε συνοδός δεν υπήρχε.πήρα όμως την υπευθυνη τηλ. και της το είπα γιατί είναι πολύ άσχημο .....και συμφωνώ να ακολουθούμε τα σχολικά ακόμα και να τα παρακολουθούμε .......

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...