Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ποσες ωρες κοιμαται το μωρο σας????


κατερινα1973

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους!!!

 

θα ηθελα να μαθω εαν ειναι φυσιολογικο για ενα μωρο 40 μολις ημερων να κοιμαται μονο γυρω στις 11 ωρες το 24ωρο...με απασχολει παρα πολυ αυτο το θεμα γιατι γενικα τις υπολοιπες ωρες ειναι πολυ ανησυχος και νευρικος(το οποιο πιστευω ειναι λογικο απ'την στιγμη που δεν ξεκουραζεται αρκετα!!!)

κι ο βραδινος του υπνος δεν ειναι καθολου στρωμενος....

 

Να ανησυχω????

 

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κατερινα να σου ζησει!

μονο 11 ωρες και το λες ετσι ξεδιαντροπα?

εμενα αν κοιμονταν 9 ωρες ειναι ζητημα,βεβαια δεν ξυπνουσε το βραδυ αλλα τη μερα δεν κοιμοταν καθολου και ειχαμε κολικους

ριξε μια ματια και εδω για να καταλαβεις οτι δεν εισαι η μονη ξενυχτησα

 

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=9376

Link to comment
Share on other sites

εμένα μέχρι να κλεισει τον 3ο μήνα, από τους κολικούς, δεν κοιμόταν παρά 15λεπτο ή μισάωρο και αυτό μόνο μπρούμυτα στην αγκαλιά μας!!!!!!!Ρωτουσα το γιατρό:"Καλά αυτό ποτέ δεν θέλει να κοιμάται;Δεν νυστάζει;"

μην είσαι αχάριστη!!!!!!!όλα μια χαρα είναι και να δεις θα πανε ακόμα καλύτερα!

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!!!

Κατερίνα να σου ζήσει. Εμένα η μπέμπα μου είναι τώρα στον 5ο μήνα και κοιμάται από την αρχή 15 με 20 λεπτά την ημέρα. Το βράδυ βέβαια κοιμάται γύρω στις 8-9 ώρες πάντα με κάποια διαλείμματα ενδιάμεσα. Μην ανησυχείς...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

κι εμένα δεν κοιμόταν σχεδόν καθόλου τους πρώτους 3,5 μήνες που υποφέραμε από κολικούς...οι ώρες του κλάματος ήταν πολύ περισσότερες από αυτές του ύπνου! :cry: τώρα όμως όλα καλά...αφού κοιμάται την νύχτα, δεν με πειράζει καθόλου αν δεν κοιμάται την ημέρα! :D

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

κατερινα να σου ζησει!

μονο 11 ωρες και το λες ετσι ξεδιαντροπα?

Συμφωνώ και επαυξάνω...:lol:

Εγώ δεν είχα παιδί αλλά νυχτερίδα... συνολικά όλο το 24ωρο κοιμόταν δεν κοιμόταν 5-6 ώρες μέχρι τον 3ο μήνα! Για τρεις μήνες κοιμόμουνα με το ζόρι 2-3 ώρες κι αυτές σπασμένες σε μισάωρα... και ο παιδίατρος να σου λέει υπομονή! :( Τώρα είναι στον όγδοο μήνα και κοιμάτε γύρω στις 9-10 ώρες (όχι πάντα) με άπειρα ξυπνήματα κι εγώ από 1 ώρα μέχρι 5(δεν με χάλασε)... Πόσο να αντέξω η μάνα μου λέτε;;; :D

Όπως και να χει κατερινάκο μου κάνε υπομονή γιατί πέραν της πλάκας ο πρώτος καιρός είναι πολύ ζόρικος για μια μανούλα. φιλιά :wink:

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

Μερικά μωρά κοιμούνται όντως λιγότερο και είναι φυσιολογικό αλλά θεωρώ προϋπόθεση το παιδί να είναι ήρεμο και ικανοποιημένο. Αν είναι νευρικό κτλ, μάλλον του λείπει ύπνος.

 

κατερινα1973, με το θηλασμό πώς τα πάτε;

"Θήλαζε και μη ερεύνα!"  Qw1Ep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και ο δικος μου μικρουλης που ειναι 2.5 μηνων κοιμαται 9-11 ώρες το βραδυ απο τοτε που τον πηγα στο δωματιο του (μεγαλη αποφαση για μενα!) Και γενικά ειναι υπναρας κοιμαται και την μερα αναμεσα στα γευματα κανενα μισάωρο την φορά!

5om2p2.png

 

sCPfp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...