Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

15 χρονων- κικ μποξινγκ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


εγώ θα ήμουν θετική. (αλήθεια ο βαθμός πού κολλάει?)

Κάνει ο σύζυγος χρόνια και εκτός από τα αυτονόητα (αυτοπροστασία, καλή φυσική κατάσταση) τον βοήθησε πολύ στο ψυχολογικό κομμάτι.

τον ανεβάζει δηλαδή πολύ η ενασχόληση.

Για τα κιλά δεν ξέρω. καλύτερα να είσαι γενικά αδύνατος πάντως, βοηθάει.

Η ηλικία είναι ιδανική.

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Η κορη μου ειναι 15 χρονων και θελει εδω και ενα χρονο να παει κικ μποξινγκ... να σημειωσω πως ειναι 36 κιλα και ειναι μαθητρια του 19... τι να κανω?

 

Το κικ μποξινγκ δεν ειναι κατι κακο, αν ειναι επιθετικια, μουτρωμενη δεν μιλαει πολυ τοτε το θεμα εκει αλλαζει. Οτι ειναι 36 κιλα ειναι λιγο ανησυχιτικο. Αν ειναι αυτα που εγραψα παραπανω και σημειωνω αμα δεν εχει πολλες φιλες, μπορει κατι να γινεται στο σχολειο.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, ειναι καλη στους υπολογιστες και ειδε το σαιτ και το θεμα που ανοιξα... μετα απο μια συζητηση δεχτηκε να το συνεχισει αυτη... οποτε απο εδω και περα τα επομενα μηνυμα θα ειναι απο την κορη μου σε αυτο το θεμα... ελπιζω να βγει μια ακρη... ( τη λενε χριστινα)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας και απο εμενα! ΜΑΡΙΤΙΑΝΑ η αληθεια ειναι οτι δεν εχω φιλους-φιλες και αυτο που ριχνει τη ψυχολογια. Εχεις να μου προτεινεις κατι για τα κιλα?

Link to comment
Share on other sites

Για μένα το συγκεκριμένο άθλημα ειναι πολυ επιθετικό κ ταιριάζει σε πιο δυναμικούς χαρακτήρες. Αν εισαι κλειστή σαν άνθρωπος, δεν εχεις φίλους σκέψου που μπορεί να οφείλεται αυτό. Για μένα πολυ κοινωνική δραστηριοτητα κ χαρούμενη,ειναι ο χορός!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω δοκιμασει χορο... δε μου καθεται... δε μου αρεσει κιολας... αυτο θεπω να κανω... απο καιρο πριν το ηθελα αλλα τωρα που μεγαλωσα το ειπα κιολας... και το διεκδικω

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν βλέπω το λόγο να μην δοκιμάσεις. Δεν έχει νόημα να κάθεσαι αυτή την ώρα μπροστά στον υπολογιστή και να συζητάς με ανθρώπους που δεν σε ξέρουμε τι θα γίνει αν κτλ. κτλ., αν τα κιλά είναι πρόβλημα, αν η κοινωνικότητά σου είναι πρόβλημα ή όχι... Στο κάτω κάτω δεν χρειάζεται να πληρώσεις εκ των προτέρων όλο το εξάμηνο, έτσι δεν είναι; Εσύ θα δεις αν σου κάθεται.

 

απο καιρο πριν το ηθελα αλλα τωρα που μεγαλωσα το ειπα κιολας... και το διεκδικω

 

Μ΄αρέσει η αυτοπεποίθησή σου.

Link to comment
Share on other sites

Σε αντιθεση με αυτο που πιστευουν πολλοι, το kick boxing , οπως και πολλες αλλες πολεμικες τεχνες, δεν δημιουργουν επιθετικο χαρακτηρα. Ισα ισα, που απαιτει μεγαλη αυτοσυγκεντωση και πειθαρχια. Καθαριζεις το μυαλο σου απο ο,τι σε απασχολει και αυτο ειναι πολυ χαλαρωτικο.

Μην εχεις την αισθηση οτι θα κανω πολεμικη τεχνη για να τους "πλακωσω ολους στο ξυλο". Καμια σχεση.

 

Μεγαλη προσοχη στην επιλογη σχολης ..... θα σου συνιστουσα να πας σε γυμναστηριο που μεταξυ των αλλων προγραμματων κανει και αυτο. Και πιο αθλητικα ειναι τα πραγματα και λιγοτερο πιθανο να πεσεις σε διαφορες ....παγιδες.

 

Επισης, να ξερεις οτι το Kick κανει ασχημο σωμα στις γυναικες.

 

Προσωπικα συστηνω το καρατε (ή αλλες ιαπωνικες κ κινεζικες πολεμικες τεχνες) , που απαιτουν και περισσοτερη πνευματικοτητα και κανουν πολυ καλυτερο σωμα.

 

Αν θες να συνδιασεις χορο με πολεμικη τεχνη, ανεπιφυλακτα capoera.

 

Παντως να ξερεις ο,τι ολες οι πολεμικες τεχνες ειναι πολυ δυσκολες, ειναι αυτο που λεμε σου φευγει η...μαγκια.

 

Ειδικα αν το πας παρακατω, σε muai tai κλπ....

 

Τεσπα...εγω ολα τα εχω δοκιμασει, και ολα τα κανω (τωρα κανω παυση καθ οτι εγκυος) και εμενα προσωπικα μου αρεσει περισσοτερο το καρατε και το kick boxing.

 

Σου προτεινω να ξεκινησεις με καρατε και βλεπεις.....Παντως βρες ενα γυμναστηριο που να εχει διαφορα πολεμικα , για να μπορεις να δοκιμασεις . ΜΗ δεσμευτεις σε εξειδικευμενη σχολη....για αρχη τουλαχιστον ....

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φανταζομαι πλατες-ωμους-μπρατσα που δεν ειναι πολυ "θηλυκοι" με την παραδοσιακη εννοια? Εγω εχω ετσι κι αλλιως (φαντασου στα περισσοτερα σουτιεν με στενευει η πλατη και βαζω επεκταση) και δεν με πειραζει, καποιες ισως τις πειραζει ομως.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...