Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Οταν αποφασιζει ο ανδρας για ΟΛΑ


pitsikoki

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια.Εχω μια φιλη που γενναει οπου να ναι. Αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι ο ανδρας της δεν την αφηνει να κανει επισκληριδιο!!

Μα ειναι δυνατον να αποφασιζει ο ανδρας της για το αν θα κανει επισκληριδιο ή οχι; Αυτο δεν ειναι καθαρα αποφαση της επιτοκου; Και γενικα δεν της δινει και πολλα περιθωρια.Δεν επετρεψε να δουνε αν το παιδι ειναι αγορι ή κοριτσι, διαλεξε μονος του την κλινικη που θα γεννησει, κανονισε να παρει αδεια με το που θα γεννηθει το μωρο για να την βοηθαει μονο αυτος και οχι η μαμα της (καλα το τελευταιο δεν ειναι απαραιτητα κακο) αλλα ρε κοριτσια πολυ επιβολη δεν πεφτει; Εσεις θα το επιτρεπατε αυτο;

Xρωμα δεν αλλαζουνε τα ματια...μονο τροπο να κοιταμε.

tALVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ακούγονται κάπως όλα αυτά...κοιτα κ ο δικός μου ήταν απόλυτος στο θέμα επισκληρήδιος αλλα όταν ήρθε η ώρα δεν έβγαλε κιχ...!!τώρα τα υπόλοιπα....κακώς τον αφήνει κι αυτή.πάντα πιστεύω ότι όταν γίνεται κάτι φταίνε και οι δύο.αν δεν του λέει τίποτα...αυτός νομίζει ότι κάνει το καλό. φαντάζομαι!!!

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά πιστευω ότι σε κάποια θέματα δεν πρέπει να ανακατεύονται καθόλου οι άντρες. Ένα απ' αυτά είναι και η εγκυμοσύνη, η επιλογή γιατρού είναι καθαρά θέμα της εγκύου, σαφως και το αν θα κάνει επισκληρίδιο, θα το αποφασίσει η ίδια σε συνεννόηση με το γιατρό της.

 

Αυτού του άντρα θέλω να του χώσουνε ένα αγγούρι από πίσω και να του το σπρώχνουνε μέχρι να το βγάλει απ' το πουλί του. Αργά αργά, να πάρει τουλάχιστον 8 ωρες. Χωρίς επισκληρίδιο. :twisted::twisted::twisted:

 

Αυτός ο κύριος πάντως πρέπει να είχε δώσει δείγματα κι από πριν. Δεν μπορεί έτσι ξαφνικά σε μια μέρα να παίρνει όλες τις πρωτοβουλίες και να μην αφήνει καμία στη σύζυγο. Άρα η σύζυγος, όπως έστρωσε θα κοιμηθεί.

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά πιστευω ότι σε κάποια θέματα δεν πρέπει να ανακατεύονται καθόλου οι άντρες. Ένα απ' αυτά είναι και η εγκυμοσύνη, η επιλογή γιατρού είναι καθαρά θέμα της εγκύου, σαφως και το αν θα κάνει επισκληρίδιο, θα το αποφασίσει η ίδια σε συνεννόηση με το γιατρό της.

 

Αυτού του άντρα θέλω να του χώσουνε ένα αγγούρι από πίσω και να του το σπρώχνουνε μέχρι να το βγάλει απ' το πουλί του. Αργά αργά, να πάρει τουλάχιστον 8 ωρες. Χωρίς επισκληρίδιο. :twisted::twisted::twisted:

 

Αυτός ο κύριος πάντως πρέπει να είχε δώσει δείγματα κι από πριν. Δεν μπορεί έτσι ξαφνικά σε μια μέρα να παίρνει όλες τις πρωτοβουλίες και να μην αφήνει καμία στη σύζυγο. Άρα η σύζυγος, όπως έστρωσε θα κοιμηθεί.

:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω λέω να παει και να γεννήση αυτος αντι για αυτην ..........θα τρελαθούμε τελείως ......δηλαδη αυτη συμφώνησε να μην κάνει επισκληρίδιο αφου το είπε ο άντρας της ?....αφου αυτος δεν θα ποναει που ειναι το προβλημα ........να την πληρωση μόνο γιατί άραγε .......

δεν θα περάση καλά η φίλη σου καλή μου .....θα της πει και πως να το θυλάζει ή θα το κάνει και αυτο αυτός .....

πες στην φίλη σου να του βάλει λίγο φρένω διότι δεν θα τα πάνε καλά ........

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά πιστευω ότι σε κάποια θέματα δεν πρέπει να ανακατεύονται καθόλου οι άντρες. Ένα απ' αυτά είναι και η εγκυμοσύνη, η επιλογή γιατρού είναι καθαρά θέμα της εγκύου, σαφως και το αν θα κάνει επισκληρίδιο, θα το αποφασίσει η ίδια σε συνεννόηση με το γιατρό της.

 

Αυτού του άντρα θέλω να του χώσουνε ένα αγγούρι από πίσω και να του το σπρώχνουνε μέχρι να το βγάλει απ' το πουλί του. Αργά αργά, να πάρει τουλάχιστον 8 ωρες. Χωρίς επισκληρίδιο. :twisted::twisted::twisted:

 

Αυτός ο κύριος πάντως πρέπει να είχε δώσει δείγματα κι από πριν. Δεν μπορεί έτσι ξαφνικά σε μια μέρα να παίρνει όλες τις πρωτοβουλίες και να μην αφήνει καμία στη σύζυγο. Άρα η σύζυγος, όπως έστρωσε θα κοιμηθεί.

 

Εγω αυτο που της ειπα ειναι την επομενη φορα που θα παει οδοντιατρο ο κυριος να μην του κανουν αναισθησια!Αν χρειαστει να του βγαλουνε και κανενα δοντι τοτε να δω τι θα λεει...:mrgreen::mrgreen:

Xρωμα δεν αλλαζουνε τα ματια...μονο τροπο να κοιταμε.

tALVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτο που της ειπα ειναι την επομενη φορα που θα παει οδοντιατρο ο κυριος να μην του κανουν αναισθησια!Αν χρειαστει να του βγαλουνε και κανενα δοντι τοτε να δω τι θα λεει...:mrgreen::mrgreen:

χαχαχαχα!!!

Πολυ καλη ιδεα!!

jyjdp3.png

sWN4p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλά βρε κορίτσια μην τον βαράτε τον άνθρωπο...δεν ξερουμε πώς το σκέφτηκε..πχ μπορεί κάποια γνωστή του να είχε προβληματα μετά την επισκληρίδιο (εγω έχω δυστυχως 5 τέτοιες περιπτώσεις) και να φοβάται...είναι δύσκολο να κρίνουμε μια κατάσταση χωρις να ξέρουμε ούτε τη μια ούτε την άλλη πλευρα...(γιατί το θέμα ανοίγεται από τρίτο άτομο)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο άλλος μας εξουσιάζει μέχρι εκεί που τον αφήνουμε...Εμείς τραβάμε τη γραμμή των ορίων μας και λέμε ''ως εδώ σε παίρνει''....

 

Εγώ το έχω ξανακούσει αυτό από γνωστό μου που κοκορεύτηκε μάλιστα γιατί δεν άφησε τη γυναίκα του να γεννήσει με επισκληρ. για να νιώσει λέει όλη την εμπειρία...Του την είπα τότε αλλά αυτός γέλαγε και το έβλεπες πως ένιωθε πολύ άντρας :twisted:!Αποτέλεσμα: Μετά από 3 χρόνια η γυναίκα του, η οποία είχε αρνηθεί να κάνουν άλλο παιδί, τον χώρισε...Ευτυχώς για αυτήν, κρίμα για το παιδάκι...:(

 

Η φίλη σου παραπονιέται καθόλου που την κάνει ό,τι θέλει ή απλώς εσύ τα βλέπεις αυτά και τα παίρνεις;;;Γιατί αν εκείνη γουστάρει (υπάρχουν σχέσεις θύτη-θύματος πάμπολλες) τότε ό,τι και να πούμε εμείς είναι περιττό...

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι δυνατον δηλαδη αν η γυναικα πεθαινει απτον πονο και λιποθυμαει τι θα της πει "σου ειπα οχι δεν επιτρεπω την επισκληριδιο":shock::shock::shock:.θεωρω οτι φταιει η ιδια της που δεν τον βαζει στη ΘΕΣΗ του.αυτη ειναι δικη της αποφαση κ εχει να κανει με την αντοχη της στον πονο.

Link to comment
Share on other sites

καλά βρε κορίτσια μην τον βαράτε τον άνθρωπο...δεν ξερουμε πώς το σκέφτηκε..πχ μπορεί κάποια γνωστή του να είχε προβληματα μετά την επισκληρίδιο (εγω έχω δυστυχως 5 τέτοιες περιπτώσεις) και να φοβάται...είναι δύσκολο να κρίνουμε μια κατάσταση χωρις να ξέρουμε ούτε τη μια ούτε την άλλη πλευρα...(γιατί το θέμα ανοίγεται από τρίτο άτομο)

 

Αυτό που λες μπορει να έχει βάση, αλλά δεν επιβάλεις στην γυναίκα αν θα κάνει ή όχι, λες τη γνώμη σου κι αποφασίζετε απο κοινού. Την κλινική γιατί την επέλεξε μόνος του; Αμ το να μη δει το φύλο του παιδιού, πού το πας; Εσυ μπορει να μη θέλεις, αλλά η άλλη να θέλει, μπορείς να της το απαγορεύσεις;

Link to comment
Share on other sites

Στο σώμα μας θεωρώ ότι έχουμε δικαίωμα εμείς και κανένας άλλος.

Ποιος θα μου πει αν θα κάνω επισκληρίδιο ή όχι???

Ας γεννήσει αυτός για μένα αν θέλει!!!

Εγώ έκανα επισκληρίδιο τη στιγμή που ένιωθα ότι θα λιποθυμήσω από τον πόνο , ποιός είναι αυτός που θα κρίνει αν πονάω ή όχι , μην τρελλαθούμε ρε παιδιά...

 

Πάντως η κοπέλα γενικά πρέπει να είναι του "δεν μιλάω" , δεν εξηγείται αλλιώς η επιλογή κλινικής από το μπαμπά...

 

ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΖΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ....Σ'ΑΓΑΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι ο τύπος ''εγώ πληρώνω άρα εγώ αποφασίζω'';;;;Δουλεύει η φιλενάδα σου;

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κάθε άνθρωπος βάζει τα όριά του στις παρεμβάσεις του συντρόφου και γενικά των τρίτων. Αλύτρωτοι άνθρωποι δεν υπάρχουν (πια). Πάντως πολύ αρρωστημένοι και οι δύο...

Δυστυχώς έχω ακριβώς το ίδιο παράδειγμα κι εγώ από φίλη μου και δεν ξέρω πως κρατιέμαι να μην της τα χώσω για τον άντρα της. Δεν το κάνω, γιατί δεν είναι δική μου δουλειά. Δεν ξέρουμε τα ενδότερα του κάθε ζευγαριού...

Πρόσφατα, διάβαζα και ένα φόρουμ, όπου ένας νεοφαλλοκράτης,υποτιθέμενος διανοούμενος και συγγραφέας, όπως ισχυριζόταν, ανορθόγραφος έως τύφλωσης(!), ισχυριζόταν ότι ο τοκετός εμπεριέχει ηδονή και τον φοβούνται οι Ελληνίδες, καθότι είναι όλες τους υστερικές, ανοργασμικές, γι' αυτό και επιβάλλουν στους γιατρούς τους την καισαρική! Μπήκα στον πειρασμό να του απαντήσω, αν έχει δοκιμάσει την ηδονή της πολύωρης διέλευσης ενός καρπουζιού, αλλά ευτυχώς με πρόλαβε ένας γυναικολόγος, έγκριτος μάλιστα, με τον οποίο διαπληκτίζονταν για αρκετές σελίδες. Δυστυχώς δεν έχω το λινκ...

Δεν ήξερα αν έπρεπε να οργιστώ ή να γελάσω.

Πάντως τέτοιοι, φανατικοί θρησκόληπτοι, αιρετικοί, φαλλοκράτες, διεστραμμένοι, κρυφοσαδιστές ή απλά αδιάφοροι ζαμανφουτίστες υπάρχουν πολλοί... Το θέμα είναι γιατί τους ανέχονται οι γυναίκες τους...

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά πιστευω ότι σε κάποια θέματα δεν πρέπει να ανακατεύονται καθόλου οι άντρες. Ένα απ' αυτά είναι και η εγκυμοσύνη, η επιλογή γιατρού είναι καθαρά θέμα της εγκύου, σαφως και το αν θα κάνει επισκληρίδιο, θα το αποφασίσει η ίδια σε συνεννόηση με το γιατρό της.

 

Αυτού του άντρα θέλω να του χώσουνε ένα αγγούρι από πίσω και να του το σπρώχνουνε μέχρι να το βγάλει απ' το πουλί του. Αργά αργά, να πάρει τουλάχιστον 8 ωρες. Χωρίς επισκληρίδιο. :twisted::twisted::twisted:

Αυτός ο κύριος πάντως πρέπει να είχε δώσει δείγματα κι από πριν. Δεν μπορεί έτσι ξαφνικά σε μια μέρα να παίρνει όλες τις πρωτοβουλίες και να μην αφήνει καμία στη σύζυγο. Άρα η σύζυγος, όπως έστρωσε θα κοιμηθεί.

Συμφωνώ σε γενικές γραμμές, έχω ένσταση στο αγγούρι :lol::lol: Θα προτιμούσα ανανά!

 

Πάντως, πέραν της πλάκας, δεν ξέρουμε πως έστρωσε η σύζηγος, υπάρχουν και άνθρωποι άβουλοι που ίσως βρίσκουν το άλλο τους μισό σε τέτοιους άντρες, έτσι με γειά τους και χαρά τους!

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

καλά βρε κορίτσια μην τον βαράτε τον άνθρωπο...δεν ξερουμε πώς το σκέφτηκε..πχ μπορεί κάποια γνωστή του να είχε προβληματα μετά την επισκληρίδιο (εγω έχω δυστυχως 5 τέτοιες περιπτώσεις) και να φοβάται...είναι δύσκολο να κρίνουμε μια κατάσταση χωρις να ξέρουμε ούτε τη μια ούτε την άλλη πλευρα...(γιατί το θέμα ανοίγεται από τρίτο άτομο)

Λοιπόν επειδή μου είπαν κι εμένα για την επισκληρήδιο α) ότι κάποια γνωστή έπαθε αλλεργικό σοκ β) ότι προκαλεί προβλήματα στη μέση (ακόμα κι αν δεν είχε πρίν κάποια)

μήπως να μας πείς κι εμάς οι 5 περιπτώσεις οι δικές σου τί εμφάνισαν?

(έτσι για να έχουμε κάτι να αγχωνόμαστε :lol: )

Συμφωνώ και πάλι με τη newbieG , ρίχνει στο τραπέζι τη γνώμη του και το συζητάνε, όχι "δεν κάνεις επισκληρήδιο, αποφασίζω και διατάζω"

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

και εμενα ο αντρας μου δεν ηθελε να κάνω επισκληρίδιο......

OK ....εχουν και οι αντρες τους φοβους τους.....

  1. Τέσσερα πράγματα στη ζωή δε γυρίζουν πίσω. Οι στιγμές που έζησες, οι πράξεις που έκανες, τα λόγια που είπες και οι ευκαιρίες που έχασες.

Link to comment
Share on other sites

Αυτού του άντρα θέλω να του χώσουνε ένα αγγούρι από πίσω και να του το σπρώχνουνε μέχρι να το βγάλει απ' το πουλί του. Αργά αργά, να πάρει τουλάχιστον 8 ωρες. Χωρίς επισκληρίδιο. :twisted::twisted::twisted:.

 

:P :p :P :p :P :p πολύυυ καλόοοο

Link to comment
Share on other sites

Μα ειναι δυνατον να αποφασιζει ο ανδρας της για το αν θα κανει επισκληριδιο ή οχι; Αυτο δεν ειναι καθαρα αποφαση της επιτοκου;

Έχεις ακούσει την παροιμία "σε ξένου κ%!ο τι είναι τριάντα βουρδουλιές;"

 

Ειλικρινά πιστευω ότι σε κάποια θέματα δεν πρέπει να ανακατεύονται καθόλου οι άντρες.

Ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια.Εχω μια φιλη που γενναει οπου να ναι. Αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι ο ανδρας της δεν την αφηνει να κανει επισκληριδιο!!

Μα ειναι δυνατον να αποφασιζει ο ανδρας της για το αν θα κανει επισκληριδιο ή οχι; Αυτο δεν ειναι καθαρα αποφαση της επιτοκου; Και γενικα δεν της δινει και πολλα περιθωρια.Δεν επετρεψε να δουνε αν το παιδι ειναι αγορι ή κοριτσι, διαλεξε μονος του την κλινικη που θα γεννησει, κανονισε να παρει αδεια με το που θα γεννηθει το μωρο για να την βοηθαει μονο αυτος και οχι η μαμα της (καλα το τελευταιο δεν ειναι απαραιτητα κακο) αλλα ρε κοριτσια πολυ επιβολη δεν πεφτει; Εσεις θα το επιτρεπατε αυτο;

:shock::shock::shock::shock::shock::shock: συγνωμη η φιλη σου τι αγαπησε απο τον κυριο????:shock::shock::shock: αν φερεται ετσι σε θεματα που αφορουν ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ τη γυναικα,οπωs αν κανει επισκληριδιο....σε αλλα σοβαρα θεματα τηs ζωηs τι θα κανει????? μαλλον θα πιστευει οτι ειναι ο αντραs o πολλα βαρυs αλλα ημαρτον....πεs στη φιλη σου περαστικα απο εμενα.....για τον αντρα που βρηκε:evil::evil::evil::evil: συγνωμη αν ειμαι κακια αλλα βαζω τον εαυτο μου στη θεση τηs.....:?

dev000br___.png
Link to comment
Share on other sites

Όταν γέννησα την κόρη μου γεννούσε και μια άλλη κοπέλα...σφάδαζε από τον πόνο...και μου λέει πήγαινε σε παρακαλώ πες τον άντρα μου να μου κάνουν επισκληρίδιο...πάω κι εγώ...βρίσκω τον άντρα της τον πεθερό σόι γενικώς και την πεθερά. Απευθύνομαι στον άντρα της με το ζητούμενο της κοπέλας.

 

Πετάγεται ωσάν αυτό που καταλάβατε η πεθερά και λέει:όχι όχι να μην κάνει δεν περιάζει υπομονή πες της....:evil::evil::evil:

 

Και επειδή η κοπέλα με ξανάστειλε (δεν της είπα τα τεκταινόμενα..της είπα ότι θα το κοιτάξει...τι να έκανα εκείνη την ώρα...) ξανασυνέβη το ίδιο, όπου αρπαγμένη εγώ ξανααπευθύνομαι στον άντρα της και μου λέει:Είναι ανάγκη πες της? Δεν αντέχει με τπτ?:evil:

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Όταν γέννησα την κόρη μου γεννούσε και μια άλλη κοπέλα...σφάδαζε από τον πόνο...και μου λέει πήγαινε σε παρακαλώ πες τον άντρα μου να μου κάνουν επισκληρίδιο...πάω κι εγώ...βρίσκω τον άντρα της τον πεθερό σόι γενικώς και την πεθερά. Απευθύνομαι στον άντρα της με το ζητούμενο της κοπέλας.

 

Πετάγεται ωσάν αυτό που καταλάβατε η πεθερά και λέει:όχι όχι να μην κάνει δεν περιάζει υπομονή πες της....:evil::evil::evil:

 

Και επειδή η κοπέλα με ξανάστειλε (δεν της είπα τα τεκταινόμενα..της είπα ότι θα το κοιτάξει...τι να έκανα εκείνη την ώρα...) ξανασυνέβη το ίδιο, όπου αρπαγμένη εγώ ξανααπευθύνομαι στον άντρα της και μου λέει:Είναι ανάγκη πες της? Δεν αντέχει με τπτ?:evil:

:shock::shock::shock::shock: ημαρτον.....τουλαχιστον η πεθερα επρεπε να την καταλαβαινει,μανα ειναι και αυτη,γεννησε!!!

dev000br___.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...