Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

παροδικος πονος περιοδου..


Recommended Posts

εχει συμβει σε καμια κοπελα κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης (σε προχωρημενη περισσοτερο) να συμβει να παρουσιαστει παροδικος πονος περιοδου?

Συγκεκριμενα εμενα μου εχει γινει αυτο νυχτα που κοιμαμαι (δυο φορες στην ιδια νυχτα, οχι συνεχομενα) στην 27η εβδομαδα και αλλη μια φορα εχθες τη νυχτα (μεσα 32ης εβδομαδας)..βασικα ξυπνησα επειδη ενοιωθα τον πονο και η κοιλια ηταν πετρωμενη και σταματησε αφου πηγα στην τουαλετα και ουρησα οπου χαλαρωσε η περιοχη..μετα δεν ξαναεμφανιστηκε..υποψιν οτι παιρνω και pre par και μαγνησιο και εχω περιδεση..λετε να βιαζεται η μπεμπα να βγει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΛΟΓΙΚΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΟΔΙΚΟΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟΙ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ.ΚΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟΥΣ (ΠΑΙΡΝΩ ΜΟΝΟ ΜΑΓΝΗΣΙΟ) Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΠΕ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΗΣΩ ΑΝ ΓΙΝΟΥΝ ΣΥΧΝΟΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΙ.ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ...ΠΑΡΕ ΤΟΝ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΤΗΛ ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΙΣ ΤΙ ΝΙΩΘΕΙΣ

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι 34+α και απο την 29η ειχα πετρωματα και τσιμπηματα χαμηλα. στην 33η που με ειδε ο γιατρος με εβαλε για NST και ειχα συσπασεις γεννας και μετα ειδε και διαστολη. εμεινα 4 μερες στο νοσοκομειο με ορο να μην γεννησω. χτες ο υπερηχος εδειξε οτι παω μια εβδομαδα μπροστα δηλαδη ειμαι 35+4. μου ειπε οποτε και να γεννησω θα ειναι καλα το παιδι μιας και ειναι 2700 με αποκλιση 400γρ. ποτε θα σε ξαναδει ο γιατρος σου? παρε ενα τηλ γιατι εγω φοβομουνα και δεν επερνα αλλα παλι εμεινα νοσοκομειο. :?

Link to comment
Share on other sites

Και εγω τους εχω αυτους τους πονους και τις συσπασεις απο την 24 βδ. αλλα ευτηχως δεν επειρεαζουν τον τραχηλο και το μωρο δεν εχει εμπεδωθει για γεννα.. παντως τους πονους τους εχω και εγω και ο γιατρος μου ειπε θα πονας ετσι θα παει αλλα εμεινα και στο νοσοκομειο με ορο ποσες μερες και με παρακολουθουσε.. γιαυτο παρε τον ενα τηλεφωνο για σιγουρια..

 

 

 

 

dev364pp___.png

uiphp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μανουλα να σε ρωτησω κατι? ποσες συσπασεις ειχες το λεπτο οταν σε ειδε στο nst και σου ειπε οτι πας για γεννα? εγω ειχα 2 συσπασεις στο μισαωρο σε βαθμο 50 και μου ειπε ειναι οκ

 

 

 

 

 

dev364pp___.png

uiphp3.png
Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω για τις απαντησεις, μιλησα και μαζι του και ειπε να προσεξω εαν ξανασυμβει να τον ενημερωσω, αλλωστε ειναι να με δει σε λιγες μερες εκτος αν χρειαστει νωριτερα..

 

καλη λευθερια σε ολες

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω οποτε λέω στη γιατρό οτι εχω πόνους περιόδου μου λεει οτι ειναι φυσιολογικό. Ενω ήταν χαλαρα πονάκια αρχιζουν και γινονται πιο έντονα τώρα....αντε για να συνηθιζω τον πόνο λεω :D

Link to comment
Share on other sites

έχω πόνους περιόδου απο το 2ο μήνα περίπου και τώρα προς το τέλος δυναμώνουν αρκετά μπορώ να πώ .. η γιατρός μου είναι χαλαρή και μου λέει ότι είναι φυσιολογικό .. οπότε είναι φυσιολογικό :cool::cool:

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...