Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

βροφονηπιακος στα Ανατολικα προαστεια


Recommended Posts

Κοριτσια επειδη σκεφτομαι για βροφονηπιακο σταθμο, θα ηθελα να μου πειτε τη γνωμη σας, για καποιο καλο σταθμο στις περιοχες....Αρτεμιδα, Ραφηνα, Σπατα και Πικερμι. Δεν εχω ιδεα που και πως γιατι ειμαι και νεα κατοικος της περιοχης. Επισης δεν εχω αποφασισει αν θα ειναι ιδιωτικος ή δημοσιος....ισως οτι εχει καλυτερες συστασεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ακριβώς το ίδιο ποστ θα άνοιγα κι εγώ σήμερα...

ΠΡΕΠΕΙ να πάμε την Αγγελιάννα παιδικό... θα δούμε τι και πώς...

 

Εφουλάκι που μένεις εσυ ?

Εμείς Αρτέμιδα...

 

Το μόνο που ξέρω να σου πώ είναι ότι στην Αρτέμιδα υπάρχει μόνο ένας κρατικός, δεν έχω πάει να δώ αν και θέλω, ΘΑ πάω κάποια στιγμή...

Για τις υπόλοιπες περιοχές δεν ξέρω ακόμα... Σήμερα ξεκίνησα να ψάχνω... Από κάποιους γονείς που είχα μιλήσει σε έναν παιδότοπο της περιοχής, αυτό που μου είχαν πεί είναι ότι στα Σπάτα υπάρχει Η ΧΙΟΝΑΤΗ και μου είπαν ότι είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ.

 

Φαντάζομαι ότι θα ψάχνεις κι εσύ, οπότε θα χαρώ να ανταλάσσουμε απόψεις.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμείς την μικρή από 2,5 την πάμε στο Ροδινο Τραίνο που είναι στην Παιάνια και είμαστε πάρα πολυ ευχαριστημένοι. Αν θέλετε πείτε μου να σας στείλω πμ με πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω στην Αρτεμιδα μενω.....και θελω να μαθω για τους σταθμους που ειναι κοντα μας. Μαλλον για δημοτικο μας βλεπω....γιατι για να πανε και τα δυο παιδια σταθμο...θα πρεπει να πληρωνω πιο πολλα απο οτι δινω στη νταντα. :?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 months later...
ΡΟΥΛΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 19, 2007 7:35 pm Θέμα δημοσίευσης:

Κορίτσια εμείς την μικρή από 2,5 την πάμε στο Ροδινο Τραίνο που είναι στην Παιάνια και είμαστε πάρα πολυ ευχαριστημένοι. Αν θέλετε πείτε μου να σας στείλω πμ με πληροφορίες.

 

Είπα να ανατρέξω στο topic αυτό για να πάρω γνώμες σχετικά με άλλους σταθμούς στην ανατολική αττική και να κάνω σύγκριση του σταθμού που στέλνω τον δικό μου γιό.

 

Κι εγώ στο Ρόδινο Τραίνο τον στέλνω εδώ και 1 χρόνο.

 

Ρούλα, ακόμα εκεί την έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Τι ηλικία είναι η κόρη σου; (είμαι εδώ και λίγες μέρες στο site και ακόμα μπερδεύομαι με ονόματα, ηλικίες παιδιών κλπ).

Ο δικός μου είναι 2,5 ετών και είναι στον σταθμό από 16 μηνών.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

μενω και εγω αρτεμιδα και ψαχνω για εναν παιδικο σταθμο κοντα στην περιοχη μου, αν και μετα απο ερευνα που εκανα ο κρατικος που εχουμε στην περιοχη δεν με καλυψε καθολου τουλαχιστον εξωτερικα (γιατι εσωτερικα δεν με αφησε η διευθηντρια να τον δω βιαζοταν για να φυγει) ηταν ενα γκρι κτιριο που θυμιζε περισσοτερο εφορια παρα παιδικο, αντιθετα ακουσα για τον σταθμο στα σπατα και στο μαρκοπουλο οτι ειναι μακραν σε εγκαταστασεις ,τους θεωρουν προτυπους, αλλα το θεμα ειναι πως να τον γραψω εκει? αν καποια μανουλα εχει ακουσει τιποτα ας ριξει τα φωτα της, σορι αν κουρασα.......

καθε μερα ολο και περισσοτερες εκπληξεις....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

να μαι παλι ξαναπηγα επισκεψη στον σταθμο, για να ρωτησω πληροφοριες για την εγγραφη, αυτη την φορα η διευθηντρια ηταν πιο εξυπηρετικη με αφησε να δω και τον σταθμο μεσα ομορφα ηταν και καθαρα, τα τμηματα ειναι γυρω στα 20-23 παιδακια και το ωραριο απο τις 7 μεχρι της 15:45, πληρωνουμε μια μικρη συμμετοχη γυρω στα 70 ευρω και τα δικαιολογιτικα θα τα ανακοινωσει σε 10 μερες.

καθε μερα ολο και περισσοτερες εκπληξεις....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
το γραφω κι εδω....Εχθες ανακυψα εναν καινουριο δημοτικο παιδικο σταθμο στη Χριστουπολη Σπατων. Ειναι πισω απο το Γιαλου και ειναι παραρτημα.

 

ομως efoulaki επειδη εμεις ειμαστε απο αλλον δημο μας δεχονται?

καθε μερα ολο και περισσοτερες εκπληξεις....

Link to comment
Share on other sites

Kathi, ξερεις αν ο παιδικος στη Λουτσα εχει και σχολικο?

 

δεν μου ανεφερε κατι , αλλα δεν την ρωτησα και εγω γιατι θα τον πηγαινω με αυτοκινητο.

καθε μερα ολο και περισσοτερες εκπληξεις....

Link to comment
Share on other sites

αααα μαλιστα ετσι γινεται η δουλεια..............το ειχα ακουσει αυτο αλλα ειχα ακουσει επισης οτι ζητανε κατι λογαριασμους, κατι νοικιαστηρια κλπ, δεν ξερω ομως αν ισχυουν αυτα............οποτε μαλλον θα αρκεστω στου δημου τον σταθμο.

καθε μερα ολο και περισσοτερες εκπληξεις....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 χρόνια μετά...

Κορίτσια αν σας ενδιαφέρει, ΟΝΟΜΆΖΟΜΑΙ Παραπανήσιου Ευηλία και είμαι δασκάλα μπαλέτου και γαλλικών τα τελευταία 6 χρόνια. Μένω στα Ανατολικά προάστια και μπορώ να σας εξυπηρετήσω στο θέμα της απασχόλησης των παιδιών σας τις ώρες 14-17, με μαθήματα μουσικοκινητικής αγωγής και εκμάθησης Γαλλικών.

Όσον αφορά το θέμα της μεταφοράς, επίσης μπορεί να λυθεί και εννοείται ότι οι τιμές θα είναι προσιτές ώστε να εξυπηρετείστε όσο το δυνατόν καλύτερα.

Το τηλέφωνό μου είναι :6958184423 kai e-mail: [email protected]

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...