Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ για πάνες/βρεφικά, σε σούπερμάρκετ (ΓΙΑ ΝΑ ΧΤΥΠΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ)


Recommended Posts

κοριτσια σημερα πηρα απο περιπτερο της κικκο factory καροτσακι lite way τοπ με 79.90 καινουργιο σε τελεια κατασταση ... υ. και ειχε κ καθησματα αυτποκινητου αλλα δεν ειδα τιμες αυτο ομως που θελω να πω ειναι οτι η πωλητρια μου ειπε οτι θα φερουν απο εβδομαδα ενα ροζ αν θυμαμαι καλα ειπε 50 ευρω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 9,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μου ηρθανε τα νεα κουπονια της babylino κ γραφουνε πανω οτι εξαιρουνται οι συσκευασιες με εκπτωτικο stickers :mad::evil::mad:

μαγκεψαν ολες οι εταιρειες , πρωτα η παμπερς μετα η λιμπερο κ τωρα η μπεμπιλινο....

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια σημερα πηρα απο περιπτερο της κικκο factory καροτσακι litle way τοπ με 79.90 καινουργιο σε τελεια κατασταση ... υ. και ειχε κ καθησματα αυτποκινητου αλλα δεν ειδα τιμες αυτο ομως που θελω να πω ειναι οτι η πωλητρια μου ειπε οτι θα φερουν απο εβδομαδα ενα ροζ αν θυμαμαι καλα ειπε 50 ευρω...

 

 

 

που το πουλάνε αυτό το καθισματάκι;; χρειαζόμαστε δεύτερο δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Στο Σκλαβενιτη στη Νεα Χαλκηδονα εχει -2ευρω τις μεγαλες συσκευασιες και -1ευρω τις μικρες (σε babylino αναφερομαι)...ειχα και κουπονακια και πηγα και στοκαρα...και με καθε οικονομικη συσκευασια ή 2 μικρες δινουν δωρο και ενα καρεκλακι...πηρα 3!!!! Εννοειται βεβαια οτι τα εψαλα στην κοπελα που εκανε το promotion λεγοντας της πως εαν δεν ειχα τα κουπονια δεν θα επερνα babylino και μου ειπε πως εαν δεν ειχα θα μου εδινε αυτη!!! Οποτε κοριτσια αμα δειτε καμια διπλα στα babylino αρχιστε τα παραπονα...:wink:

Παντως συνεχισαμε την κουβεντα και της ειπα αυτα που εχουμε πει κι εδω...ναι μου λεει αλλα η καινουργια δεν ειναι καλυτερη και πιο λεπτη??? Οκ της λεω ειναι πιο λεπτη αλλα και με την προηγουμενη ημουνα ευχαριστημενη και δεν την πληρωνα και χρυση και της εδειξα τη μικρη συσκευασια νουμερο 3 οπου 22 πανες εχουν 7,5ευρω χωρις την εκπτωση...εκει μουγγα!!!!!!:rolleyes:

 

Ερώτηση α': από που προμηθεύεστε κουπόνια για babylino?

Ερώτηση β': στα lidl είναι πιο φθηνά τα pampers? (για όσες αγοράζουν από εκεί).

Ευχαριστώ!:cool:

tZh5p3.png

G0KVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στο Σκλαβενιτη στη Νεα Χαλκηδονα εχει -2ευρω τις μεγαλες συσκευασιες και -1ευρω τις μικρες (σε babylino αναφερομαι)...ειχα και κουπονακια και πηγα και στοκαρα...και με καθε οικονομικη συσκευασια ή 2 μικρες δινουν δωρο και ενα καρεκλακι...πηρα 3!!!! Εννοειται βεβαια οτι τα εψαλα στην κοπελα που εκανε το promotion λεγοντας της πως εαν δεν ειχα τα κουπονια δεν θα επερνα babylino και μου ειπε πως εαν δεν ειχα θα μου εδινε αυτη!!! Οποτε κοριτσια αμα δειτε καμια διπλα στα babylino αρχιστε τα παραπονα...:wink:

Παντως συνεχισαμε την κουβεντα και της ειπα αυτα που εχουμε πει κι εδω...ναι μου λεει αλλα η καινουργια δεν ειναι καλυτερη και πιο λεπτη??? Οκ της λεω ειναι πιο λεπτη αλλα και με την προηγουμενη ημουνα ευχαριστημενη και δεν την πληρωνα και χρυση και της εδειξα τη μικρη συσκευασια νουμερο 3 οπου 22 πανες εχουν 7,5ευρω χωρις την εκπτωση...εκει μουγγα!!!!!!:rolleyes:

 

 

και εγω 3 καρεκλακια πηρα :!::!::!:!πηγα στον σκλαβενιτη που ανοιξε πριν μια εβδομαδα στο κορωπι και ειχε τις μικρες -1 ευρω και τις μεγαλες -6 ευρω.αλλα τραγικες τιμες....22 πανες 7,42 ??????? ΕΛΕΟΣ!!!! 0,34 λεπτα μια πανα :shock::shock::shock::shock:

 

καλα της τα ειπες!!!!

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

δεν πειράζει οταν δουν οτι οι πωλήσεις τους πανε κατά διαόλου θα το καταλάβουν

 

Να σου πω, μυρίζομαι 'σιωπηρή συμφωνία κυρίων' για νέους όρους στην αγορά ? Τι εννοώ ?

 

μου ηρθανε τα νεα κουπονια της babylino κ γραφουνε πανω οτι εξαιρουνται οι συσκευασιες με εκπτωτικο stickers :mad::evil::mad:

μαγκεψαν ολες οι εταιρειες , πρωτα η παμπερς μετα η λιμπερο κ τωρα η μπεμπιλινο....

 

Δεν είναι και πολύ παράξενο αυτό. Να συνεννοήθηκαν όλες μαζί - δεν είναι και χίλιες - να ανεβάσουν τιμές και να μειώσουν ποσότητα, να κόψουν τα εκπτωτικά κουπόνια, είτε απότομα είτε σταδιακά, να μην δέχονται μαζί κουπόνια και στίκερ.

 

Γι'αυτό προιόντα ιδιωτικής ετικέτας, λίντλ κλπ. Αν το παιχνίδι προχωρήσει μέχρι εκεί, ας αφήνουμε τα παιδιά μας κατουρημένα, τι να πώ. Πάντως σίγουρα κάτι πρέπει να κάνουμε. Εκείνοι πάντα είναι σε ενιαίο μέτωπο, οι καταναλωτές όμως ?......

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω, μυρίζομαι 'σιωπηρή συμφωνία κυρίων' για νέους όρους στην αγορά ? Τι εννοώ ?

 

 

 

Δεν είναι και πολύ παράξενο αυτό. Να συνεννοήθηκαν όλες μαζί - δεν είναι και χίλιες - να ανεβάσουν τιμές και να μειώσουν ποσότητα, να κόψουν τα εκπτωτικά κουπόνια, είτε απότομα είτε σταδιακά, να μην δέχονται μαζί κουπόνια και στίκερ.

 

Γι'αυτό προιόντα ιδιωτικής ετικέτας, λίντλ κλπ. Αν το παιχνίδι προχωρήσει μέχρι εκεί, ας αφήνουμε τα παιδιά μας κατουρημένα, τι να πώ. Πάντως σίγουρα κάτι πρέπει να κάνουμε. Εκείνοι πάντα είναι σε ενιαίο μέτωπο, οι καταναλωτές όμως ?......

 

 

συμφωνω ;););).κατι βρωμαει και δεν ειναι το καμενο μου φαγητο :lol::lol:

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω ;););).κατι βρωμαει και δεν ειναι το καμενο μου φαγητο :lol::lol:

 

:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

Εξ' άλλου, ας μην νομίζουμε ότι έχουμε ανακαλύψει την Αμερική. Όπως ενημερωνόμαστε εμείς από το φόρουμ, έτσι μπορεί να ενημερωθεί ο καθένας. Πολύ απλά και άνευ κόστους.

 

Το θέμα είναι εμείς τι κάνουμε.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

Εξ' άλλου, ας μην νομίζουμε ότι έχουμε ανακαλύψει την Αμερική. Όπως ενημερωνόμαστε εμείς από το φόρουμ, έτσι μπορεί να ενημερωθεί ο καθένας. Πολύ απλά και άνευ κόστους.

 

Το θέμα είναι εμείς τι κάνουμε.

 

 

και παλι συμφωνω ;).

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω κοπελιές ότι προχθές πήρα από φαρμακείο αντιλιακές προσώπου (ισχύει και για κανονική και για παιδική) 1 + 1 δώρο. Αν δεν ανοίξετε τη δεύτερη, κρατάει μέχρι την ημερομηνία λήξης, δηλαδή κάνουμε στοκ και για του χρόνου. :D

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση α': από που προμηθεύεστε κουπόνια για babylino?

 

από το site τους κάπου πρεπει να καταχωρεις τα στοιχεια σου και σου στελνουν τα πρωτα κουπόνια και ενα χαρτι να συμπληρωσεις και να τους το στειλεις πίσω για να ξαναστειλουν

Ερώτηση β': στα lidl είναι πιο φθηνά τα pampers? (για όσες αγοράζουν από εκεί).

 

ΟΧΙ

 

 

Ευχαριστώ!:cool:

με κοκκινο

jHgFp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ PEPI1979!!!!

 

Πάντως κορίτσια, πήρα κι εγώ τις babylino sensitive από Σκλαβενίτη (με δώρο το καρεκλάκι) και να σας πω ότι τις προτίμησα από pampers και libero για 2 λόγους:

α) η ΜΕΓΑ είναι ελληνική εταιρία

β) αναγράφουν ότι έχουν πιστοποίηση για απουσία βλαβερών ουσιών

 

Πάντως στις κανονικές τους τιμές (το τεμάχιο) οι babylino (η μεγάλη μπλε συσκευασία με το χαμομήλι) είναι πιο φθηνές από τις pampers και γι' αυτό τις προτιμώ. Μιλάω για το νούμερο 4+.

Κι ο Σκλαβενίτης συχνά έκανε έκπτωση 8 ευρώ στις babylino... μέχρι πρότινος! Λέτε να τις κόψει αυτές τις εκπτώσεις?

 

Επίσης όσες ενδιαφέρεστε για ΕΒΟΛ γάλα, κατσικίσιο, βιολογικό, ο Σκλαβενίτης το έχει 1,81 σε σύγκριση με τον ΑΒ που είναι πανάκριβο.

tZh5p3.png

G0KVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ PEPI1979!!!!

 

Πάντως κορίτσια, πήρα κι εγώ τις babylino sensitive από Σκλαβενίτη (με δώρο το καρεκλάκι) και να σας πω ότι τις προτίμησα από pampers και libero για 2 λόγους:

α) η ΜΕΓΑ είναι ελληνική εταιρία

β) αναγράφουν ότι έχουν πιστοποίηση για απουσία βλαβερών ουσιών

 

Πάντως στις κανονικές τους τιμές (το τεμάχιο) οι babylino (η μεγάλη μπλε συσκευασία με το χαμομήλι) είναι πιο φθηνές από τις pampers και γι' αυτό τις προτιμώ. Μιλάω για το νούμερο 4+.

Κι ο Σκλαβενίτης συχνά έκανε έκπτωση 8 ευρώ στις babylino... μέχρι πρότινος! Λέτε να τις κόψει αυτές τις εκπτώσεις?

 

Επίσης όσες ενδιαφέρεστε για ΕΒΟΛ γάλα, κατσικίσιο, βιολογικό, ο Σκλαβενίτης το έχει 1,81 σε σύγκριση με τον ΑΒ που είναι πανάκριβο.

 

 

θυμασαι ποσα τεμαχια εχει μεσα το καινουργιο 4+ της babylino?της pampers το 4+ εχει μεσα 52 τεμαχια με τιμη στον σκλαβενιτη 18 ευρω.

 

νομιζω πλεον οτι της babylino εχει λιγοτερες απο 52 και τιμη 17 και κατι.εαν ειναι ετσι πιο φθηνες πλεον δυστηχως δεν ειναι.......

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν, έχει 46 τεμάχια και με την έκπτωση των 2 ευρώ που είχε (δηλ. το πακέτο το πήρα 15,30Ε) κόστισε το τεμάχιο 0,33Ε. Τα ίδια pampers (4+) έχουν κόστος 0.35 το τεμάχιο. Η διαφορά δεν είναι μεγάλη, αλλά επειδή προτιμώ και την ποιότητα τους επέλεξα τα babylino. Τώρα, χωρίς την έκπτωση των 2Ε δεν ξέρω τι θα κάνω... Βλέπουμε! :cool:

tZh5p3.png

G0KVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έχει 46 τεμάχια και με την έκπτωση των 2 ευρώ που είχε (δηλ. το πακέτο το πήρα 15,30Ε) κόστισε το τεμάχιο 0,33Ε. Τα ίδια pampers (4+) έχουν κόστος 0.35 το τεμάχιο. Η διαφορά δεν είναι μεγάλη, αλλά επειδή προτιμώ και την ποιότητα τους επέλεξα τα babylino. Τώρα, χωρίς την έκπτωση των 2Ε δεν ξέρω τι θα κάνω... Βλέπουμε! :cool:

 

 

αρα 17,30 αρχικη babylino με 46 τεμαχια και 18 ευρω αρχικη pampers με 52 τεμαχια .....και εγω παντως babylino προτιμουσα,τωρα απογοητευτηκα.......

 

 

παντως οπως εγραψα και πιο πανω στο κορωπι στον σκλαβενιτη ειχε babylino οικονομικη -6 ευρω και -1 ευρω την μικρη.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω κοπελιές ότι προχθές πήρα από φαρμακείο αντιλιακές προσώπου (ισχύει και για κανονική και για παιδική) 1 + 1 δώρο. Αν δεν ανοίξετε τη δεύτερη, κρατάει μέχρι την ημερομηνία λήξης, δηλαδή κάνουμε στοκ και για του χρόνου. :D

σε ποια μαρκα ανφερεσαι???

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα το Σάββατο από Σκλαβενίτη babylino Νο 5 οικογενειακή συσκευασία 15,30 - 4 ευρώ κουπόνι που είχα και δώρο το καρεκλάκι το οποίο είναι πάρα πολύ καλό και γερό (μέχρι 30 κιλά).

20iyp2.png mI5Hp2.png
Link to comment
Share on other sites

μου ηρθανε τα νεα κουπονια της babylino κ γραφουνε πανω οτι εξαιρουνται οι συσκευασιες με εκπτωτικο stickers :mad::evil::mad:

μαγκεψαν ολες οι εταιρειες , πρωτα η παμπερς μετα η λιμπερο κ τωρα η μπεμπιλινο....

 

Ναι αλλά όταν τα σουπερ κάνουν προσφορές δεν βάζουν εκπτωτικό στικερ έτσι? Άρα τότε δέχονται και τα κουπόνια ?

20iyp2.png mI5Hp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια,

 

οι νέες προσφορές της libero: στα ΣΥΜΜΕΤΡΟΝ-ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ από 2/5/-21/5 όλες οι οικονομικές συσκευασίες ανοικτής πάνας -30%

στον μασούτη οι συσκευασίες mega pack sticker -4.5 euro από 1/5-30-6

στον κοντογιωργα, όλες οι μικρές συσκευασίες ανοικτής πάνας & up & go -20% από 6/5-23/5

στα carrefour όλες οι οικονομικές συσκευασίες & οι megapack -30% από 6/5-7/5

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...