Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΑΝΩ ΤΩΝ 36


milver

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΣΥΖΗΤΑΩ ΣΕ FORUM.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΣΥΝΟΜΙΛΗΣΩ ΜΕ ΑΛΛΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΝ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΙΔΑΚΙ.

5ba48f516d.png.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις



Διαφημίσεις

Καλή αρχή στο φόρουμ!

 

Όσον αφορά το ερώτημά σου, έχω να σου πω πως η καλή πορεία της εγκυμοσύνης και η γέννηση ενός υγιούς παιδιού δεν είναι ανέφικτη με τα σημερινά ιατρικά δεδομένα.

 

Αν βρεις έναν καλό γιατρό να σε παρακολουθεί και να σε συμβουλεύει και αν προσέχεις τον εαυτό σου τότε όλα θα πάνε καλά!

 

Καλή επιτυχία και σύντομα με ένα μωράκι στην αγκαλιά σου.

Grow up and get a life!

Link to comment
Share on other sites

Καλή αρχή στο φόρουμ!

 

Όσον αφορά το ερώτημά σου, έχω να σου πω πως η καλή πορεία της εγκυμοσύνης και η γέννηση ενός υγιούς παιδιού δεν είναι ανέφικτη με τα σημερινά ιατρικά δεδομένα.

 

Αν βρεις έναν καλό γιατρό να σε παρακολουθεί και να σε συμβουλεύει και αν προσέχεις τον εαυτό σου τότε όλα θα πάνε καλά!

 

Καλή επιτυχία και σύντομα με ένα μωράκι στην αγκαλιά σου.

Grow up and get a life!

Link to comment
Share on other sites

Καλή αρχή στο φόρουμ!

 

Σ ευχαριστω πολυ yls.

 

Εχω ηδη ενα κοριτσακι που ειναι 9 χρονων :D:D , και μπηκα ξανα στη διαδικασια γιατι μου ζηταει ενα αδελφακι. Με το συζυγό μου προσπαθουμε εδω και 3 μηνες και ομολογώ ότι εχω αγχωθει αρκετα.....

5ba48f516d.png.png
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ νωρίς για να αγχωθείς..έτσι δεν είναι??

Η κουμπάρα μου είναι 38 χρονών και πριν 2 μήνες έφερε στον κόσμο το 2ο παιδάκι της...

Μην αγχώνεσαι..αυτό χειροτερεύει τα πράγματα..όλα θα γίνουν με προσπάθειες και αισιοδοξία!!!!!

Σου το εύχομαι!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ νωρίς για να αγχωθείς..έτσι δεν είναι??

Η κουμπάρα μου είναι 38 χρονών και πριν 2 μήνες έφερε στον κόσμο το 2ο παιδάκι της...

Μην αγχώνεσαι..αυτό χειροτερεύει τα πράγματα..όλα θα γίνουν με προσπάθειες και αισιοδοξία!!!!!

Σου το εύχομαι!!!!!

 

Σ ευχαριστώ fotinip.

 

Ειναι αισιόδοξο το μην σου. Να σου ζήσει το μωράκι σου είναι πανέμορφη.

 

(Γέννησε φυσιολογικά η με καισαρική η κουμπαρα?)

5ba48f516d.png.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η κουμπάρα μου γέννησε με καισαρική, αλλά όχι λόγω ηλικίας..λόγω ότι και στην 1η γέννα έκανε καισαρική, γιατί φοβόταν να γεννήσει φυσιολογικά :evil:

Πολύ με νευρίασε η στάση της..ποιά δε φοβάται..αλλά δεν ξέρει τι έχασε..

Επίσης να σου πω πως μια γειτόνισσά μου, γέννησε στα 39 της με καισαρική, αυτή λόγω προβλήματος σακχάρου..και σκέψου έμεινε έγκυος, χωρίς να το περιμένει...το είχε αποκλείσει...

οπότε μην αγχώνεσαι..όλα γίνονται!!!!

Link to comment
Share on other sites

Η κουμπάρα μου γέννησε με καισαρική, αλλά όχι λόγω ηλικίας..λόγω ότι και στην 1η γέννα έκανε καισαρική, γιατί φοβόταν να γεννήσει φυσιολογικά :evil:

Πολύ με νευρίασε η στάση της..ποιά δε φοβάται..αλλά δεν ξέρει τι έχασε..

Επίσης να σου πω πως μια γειτόνισσά μου, γέννησε στα 39 της με καισαρική, αυτή λόγω προβλήματος σακχάρου..και σκέψου έμεινε έγκυος, χωρίς να το περιμένει...το είχε αποκλείσει...

οπότε μην αγχώνεσαι..όλα γίνονται!!!!

 

 

Απίστευτο,να γεννήσει με καισαρική χωρίς να υπάρχει λόγος!!!!!

 

Γέννησα την κόρη μου φυσιολογικά και μαλιστα χωρίς επισκληρίδιο. Ηταν φανταστική εμπειρία!!!!!

5ba48f516d.png.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Milver και καλωσορισες.

 

Να σου ζησει η κορη σου.

 

Εγω έμεινα εγκυος χωρις να το περιμενω στα 39. Δυστυχως παλινδρομισε στους 9 εβδομαδες. Εμεινα παλι εγκυος μετα απο 5 μηνες, δυστυχως παλι το εχασε στις 5 εβδομαδες με αποβολη. Τον Ιουνιο 2007 εμεινα παλι εγκυος στα 42 μου και Δοξα Τω Θεο, ειχα μια πραγματικα ευλογημενη εγκυμοσύνη, χωρις καμια μα καμια επιπλοκη η αδιαθεσια, ουτε εμετους, ουτε ζαλαδες, ουτε ζαχαρο, ουτε πιεση. Ηταν τελεια!!! Γεννησα στις 4 Μαρτιου 2008 ενα πανεμορφο κοριτσακι και ζω ενα ονειρο. Γεννησα και εγω με καισαρική γιατι το μωρο ηταν σε οπισθια θεση και αρκετα μεγαλη. Στους 38 εβδομαδες που γεννησα ζυγιζε 3450 και ηταν 51 ποντους. Αρα αν αφηναμε να γεννηθει φυσιολογικα γυρω στους 40 εβδομαδες θα ηταν περιπου 3800, 53 ποντους και σε οπισθια θεση και απ οτι μου ειπε ο γιατρος μου που ηταν υπερ του φυσιολογικου τοκετου απο την αρχη, τελικα η καλυτερη λυση ηταν η καισαρικη γιατι μαλλον ετσι και αλλιως στο τελος αυτο θα γινοταν. Ημουν ομως ξυπνια και ειδα ολη τη διαδικασια η οποια ηταν συγκλονιστικη.

 

Ποτε δεν πιστευα οτι θα μπορουσα να κανω παιδι. Τωρα σκεφτομαι να δοκιμασω για δευτερο, για να εχει αδελφακι η Ραφαέλλα. Μακαρι να τα καταφερω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Milver και καλωσορισες.

 

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Πραγματικά Raphaella ειναι το καλυτερο μην που θα μπορουσες να μου στειλεις!!

Πόσο χρονών ειναι ο συζυγος? Η αποβολη και η παλινδρομιση εχουν να κανουν με την ηλικία ή απλώς ετυχε?

Συγγνώμη για τις ερωτήσεις αλλα εχω αγχωθει γιατί στην πρώτη εγκυμοσύνη μου ήμουν 28 χρονών και όλα πήγαν τελεια.Τώρα που προσπαθώ ξανά μπαινω στο internet διαβάζω διαφορα και εχω αγχωθεί αρκετα. Ο σύζυγός μου ειναι 45 και προσπαθούμε εδω και 3 μήνες.

 

 

(Το μωρακι σου ειναι πανέμορφο , να σου ζήσει)

5ba48f516d.png.png
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ Milva. Ο συζυγος μου με περναει ακριβως 13 μηνες. Εχει ενα γιο 17 χρονων απο τον πρωτο του γαμο και ηθελε παρα πολυ να κανει και αλλα παιδια.

 

Την πρωτη φορα που εμεινα εγκυος ετυχε να μαθουμε οτι ο πατερας μου ειχε μια σοβαρη ασθενεια. Μαλιστα εμαθα για την ασθενεια του ενω ημουν ηδη εγκυος αλλα δεν το ηξερα ακομα. Ετσι τον πηγαινα εγω στον νοσοκομειο για τις ραδιοθεραπειες που επρεπε να κανει πριν εγχειριστει. Μετα εξω απο το χειρουργειο που κρατησε 8 ωρες ημουν ολο αγωνια και αγχος. Στεναχωρεθηκα πολυ γιατι τον εγω και με εχει μεγαλη αδυναμια (Δοξα Τω Θεο ειναι καλα) Δεν ξερω αν οι ραδιοθεραπειες ειχαν καποια σχεση γιατι μολις τις εκανε μπαιναμε στο αυτοκινητο να παμε σπιτι. Παντως περασα πολυ ασχημη περιοδο τοτε και μαλιστα μολις πριν εγγραψα νεο θεμα στην ενοτητηα "Εγκυμοσυνη" με θεμα "Συμπεριφορα Γιατρου-Διαβολου" που μπορεις να διαβασεις αν θες.

 

Τη δευτερη φορα που εμεινα εγκυος ετυχε να παθω ουρολοιμωξη απο τη θαλασσα. Πριν παρω αντιβιωση εκανα τεστ και εδειξε αρνητικο. Πηρα την αντιβιωση αλλα η περιοδος δεν ερχοταν. Ξανα εκανα τεστ και βγηκε θετικο. Παρ ολιγο να λιποθυμησω!!!! Μου ειπε ο γιατρος οτι δεν ηταν τοση ισχυρη η αντιβιωση να κανει κακο και πιο πιθανον το ιδιο το μικροβιο της ουρολοιμωξης να εκανε ζημια.

 

Σε καληνυχτω για σημερα γιατι δεν βλεπω μπροστα μου απ τη νυστα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τον πρώτο μου γιο τον έκανα στα 26 με φυσιολ. τοκετό και μετά από 11 χρόνια σε ηλικία 37 ετών με μια μόνο επαφή έμεινα έγκυος στο 2ο αγοράκι μου που είναι οτι καλύτερο μου έχει συμβεί τα τελευταία χρόνια μετά τον πρώτο μου γιο φυσικά που τώρα είναι 13 ετών αντράκι.

Τη 2η φορά γέννησα με καισαρική γιατί δεν είχε καλή θέση και είχα και υψηλή πίεση.Η εγκυμοσύνη μου ήταν μια χαρά,μόνο η γέννα ήταν δύσκολη αλλά εξαιτίας του γιατρού που ήθελε να γεννήσω φυσιολογικά,πράγμα αδύνατον και με είχε για 12 ώρες με φρικτούς πόνους με πίεση με με...

Όλα ξεχάστηκαν όμως και πραγματικά άξιζε όλη η ταλαιπωρία αφού τώρα έχω το γλυκό μου αγοράκι.

Να μην φοβάσαι τίποτα και όλα θα πάνε καλά.Ένα μωρό σ΄αυτή την ηλικία είναι ελιξήριο νεότητας,θα σε ξανανιώσει!

716217ybmeeuyfgz.gif

Μανόλης:9/9/95_Νίκος:8/12/06

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!

ΕΓΩ ΕΦΕΡΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΜΙΑ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ 40 ΗΜΕΡΩΝ ΣΗΜΕΡΑ

ΕΙΜΕ 46 ΧΡΟΝΩΝ

Η ΕΓΚΙΜΟΣΗΝΗ ΠΗΓΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ

ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ Η ΓΕΝΝΑ ΜΟΥ

ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΜΕΛΑΝΧΟΛΙΑ ΜΕ ΕΠΙΑΣΕ ΑΛΑ ΤΩΡΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΜΟΥ ΦΕΥΓΗ

ΕΙΜΕ ΤΡΙΣΕΥΤΙΧΙΣΜΕΝΗ!!!!!!!!!!!

Α!!! ΦΕΝΩΜΕ ΓΙΑ 35 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕ ΜΕ ΚΑΝΕΙ 46 ΠΟΥ ΕΙΜΕ

ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΔΙΚΕΟΜΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΟΣΟ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΡΙΟΔΟ!!!

ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΓΛΥΚΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!

ΕΓΩ ΕΦΕΡΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΜΙΑ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ 40 ΗΜΕΡΩΝ ΣΗΜΕΡΑ

ΕΙΜΕ 46 ΧΡΟΝΩΝ

Η ΕΓΚΙΜΟΣΗΝΗ ΠΗΓΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ

ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ Η ΓΕΝΝΑ ΜΟΥ

ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΜΕΛΑΝΧΟΛΙΑ ΜΕ ΕΠΙΑΣΕ ΑΛΑ ΤΩΡΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΜΟΥ ΦΕΥΓΗ

ΕΙΜΕ ΤΡΙΣΕΥΤΙΧΙΣΜΕΝΗ!!!!!!!!!!!

Α!!! ΦΕΝΩΜΕ ΓΙΑ 35 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕ ΜΕ ΚΑΝΕΙ 46 ΠΟΥ ΕΙΜΕ

ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΔΙΚΕΟΜΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΟΣΟ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΡΙΟΔΟ!!!

 

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ.ΜΟΥ ΔΙΝΕΙΣ ΚΟΥΡΑΓΙΟ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗ ΜΕΛΑΓΧΟΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ.ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ,ΘΑ ΔΕΙΣ...........

 

ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΙ ΑΛΛΑ ΝΕΑ ΣΟΥ.............

ΦΙΛΑΚΙΑ

5ba48f516d.png.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!

ΕΓΩ ΕΦΕΡΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΜΙΑ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ 40 ΗΜΕΡΩΝ ΣΗΜΕΡΑ

ΕΙΜΕ 46 ΧΡΟΝΩΝ

Η ΕΓΚΙΜΟΣΗΝΗ ΠΗΓΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ

ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ Η ΓΕΝΝΑ ΜΟΥ

ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΜΕΛΑΝΧΟΛΙΑ ΜΕ ΕΠΙΑΣΕ ΑΛΑ ΤΩΡΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΜΟΥ ΦΕΥΓΗ

ΕΙΜΕ ΤΡΙΣΕΥΤΙΧΙΣΜΕΝΗ!!!!!!!!!!!

Α!!! ΦΕΝΩΜΕ ΓΙΑ 35 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕ ΜΕ ΚΑΝΕΙ 46 ΠΟΥ ΕΙΜΕ

ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΔΙΚΕΟΜΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΟΣΟ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΡΙΟΔΟ!!!

 

ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΗ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ.

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΠΟ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΑ ΑΠΕΚΤΗΣΑ ΟΙΚΟΠΕΔΟ ΣΤΟ ΜΟΝΟΛΙΘΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΟΙΑ.

5ba48f516d.png.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ γέννησα το τρίτο μου παιδί σε ηλικία 40. Η μικρή είναι 3,5 μηνών.

 

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΟΥ. Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΜΨΥΧΩΣΗ!!!

ΠΩΣ ΤΟ ΔΕΧΤΗΚΑΝ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΩΡΟ ΤΑ ΑΔΕΛΦΑΚΙΑ ΤΟΥ?

5ba48f516d.png.png
Link to comment
Share on other sites

milrer

ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ

ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΙΑ ΣΙΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΗ ΦΗΝΕΙΚΙΑ

ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΧΩΡΑΦΕΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΥΛΑΜΕ ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΠΙΟΣ ΘΑ ΠΑΕΙ;;

ΕΧΩ ΠΑΕΙ 3 ΦΟΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΩΡΑΙΟΤΕΡΟ ΝΗΣΙ

 

ΜΕΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΕ ΝΗΣΙ ΤΩΝ ΔΩΔΕΚΑΝΝΗΣΩΝ ΤΩΡΑ ΑΛΑ Η ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ

ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΓΛΥΚΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

καλώς ήρθες milver :D

Είμαι μαμά ενός μικρού που ακόμα δεν έχει κλείσει τον χρόνο κι είμαι πλέον 38 ετών :D

 

Η δική μου ζωή δεν μου έδωσε την ευκαιρία να κάνω νωρίτερα ένα παιδί...

Βλέπεις πήρα διαζύγιο απ τον πρώτο μου άντρα στα 30... άντε να βρεις μετά άλλον :lol:

Τέλος πάντων, δεν είναι τραγικά τα πράγματα... μια χαρά είναι για την ακρίβεια

Είναι μια συνειδητή επιλογή σε αυτές τις ηλικίες που δίνει κάποια θετικά που ισοσταθμίζουν τα όποια αρνητικά

 

Η επιστήμη πλέον είναι τόσο μπροστά και η καθημερινότητα με τις δουλειές και τις καριέρες είναι έτσι που πλέον το 35+ είναι συνηθισμένο...

 

Πέραν κάποιων εξειδικευμένων εξετάσεων που καλό είναι να γίνουν, εγώ δεν βρήκα κάποια δυσκολία στο όλο θέμα...

Ναι μεν έκανα καισαρική αλλά αυτό είχε να κάνει με το γεγονός ότι το μωρό ερχόταν με προσωπική προβολή... θα μπορούσε να έχει συμβεί ακόμα κι αν ήμουν 25

 

Μια χαρά είναι... η δε φύση προνοεί και ξανανιώνεις! :D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...