Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Χριστούγεννα με παιδιά


Recommended Posts

Πλησιάζουν Χριστούγεννα και είναι η εποχή για εξόδους και δραστριότητες με τα μικρά μας.

 

αν και μου αρέσει πολυ αυτή η εποχή, η ιδέα να στριμωχτώ, να περάσω ατελείωτες ώρες στην ουρά, να αγχώνομαι ότι η μικρή θα εξαφανιστεί στο λεπτό αποθαρρύνομαι.

 

για πείτε χριστουγεννιάτικες βόλτες/δραστηριότητες που έχετε κάνει με τα πιτσιρίκια (η μικρή μου είναι 27 μηνών) και τις χαρήκατε χωρίς να κινδυνεύετε από ασφυξία, ποδοπάτημα και αγοραφοβία.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 75
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Στο McArthur Glen, κατά προτίμηση καθημερινή απόγευμα. Αν σε βολευει η περιοχή. Έχει πολύ ωραίο στολισμό, αλλά όχι κάτι παραπάνω, μεχρι στιγμής. Σαββατο το αποφεύγουμε.

 

Στο MEC Παιανίας, πέρυσι που πήγαμε, δεν είχε ιδιαίτερο κόσμο... Απογεύγουμε όμως Κυριακές, δεν ειναι να πας πουθενά σε τέτοια μέρη. Δεν θυμάμαι και τι μέρα είχαμε πάει... Εκεί φαντάσου είναι σαν ένα μεγάλο, στεγασμένο luna park με κάποιες λιγες χριστουγεννιάτικες πινελιές.

 

Το θέμα είναι ότι έχει αυξηθεί η κίνηση από κόσμο που κάνει βόλτες! Και ειναι να γλιτώσεις από πάρκινγκ, κίνηση... Στο mall τώρα τελευταία πάει αρκετός κόσμος για βόλτα και δεν έχει κόσμο όπως τα Σάββατα. Σάββατα Δεκέμβριο δεν πάμε ούτε καν στην ευρύτερη περιοχή, έχει πολλή κίνηση. Επίσης δεν είδα κάτι ιδιαίτερο, είναι απλά στολισμένα.

 

Κατά καιρούς τα malls βγάζουν και κάτι ιδιαίτερο, όπως απασχόληση παιδιών.

Link to comment
Share on other sites

περισσότερο με βολεύουν το κέντρο και τα νότια προάστια.

 

σκεφτόμουνα βόλτα στην μαρίνα του φλοίσβου. αλλά εκεί το θέμα παρκάρισμα είναι πρόβλημα τις καθημερινές πόσο μάλλον τις γιορτές.

 

και το χριστουγεννιάτικο χωριό στο Γκάζι θα ήθελα να δω. πήγε κανείς πέρισυ? είναι για μικρές ηλικίες 2+?

Link to comment
Share on other sites

Στη Μαρίνα δεν πηγαίνουμε τέτοια εποχή, αλλά πάλι αν σχεδιάσεις προσεκτικά την ώρα που θα φτάσεις, κάτι γίνεται. Πρακτικά να ξεκινήσετε πολύ νωρίς, αν γίνεται και να παρκάρετε προς το Αβέρωφ. Και τέτοια εποχή δεν μαζεύει πάρα πολύ κόσμο, όσο τις ηλιόλουστες μέρες, άλλες εποχές του χρόνου. Και καλοκαίρι που έχει πολλή κίνηση έχει τύχει να πάμε αμέσως μετά τη δουλειά καθημερινή και βρήκαμε πάρκινγκ πολυ κοντά, όταν δεν έχει πέσει ακομα ο ήλιος και δεν έχει πλακώσει ο κόσμος, μια χαρά.

 

Αρκετά καλά ήταν και στο Athens Metro Mall, πήγαμε πριν στολίσουν εντελώς Έχουν και συμπαθητικό παιδότοπο, σε σχέση με άλλα malls. Δεν ξέρω αν θα έχουν κάτι ιδιαίτερο για τα Χριστούγεννα, όλο και κάτι θα κάνουν και εκείνοι.

 

Στο άλλο που λες, στο Γκάζι δεν έχουμε πάει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα...

Έχω δυο αγοράκια 5,5 και 4 ετων και σε μικρότερη ηλικία με άγχωνε κι εμένα η παραμονή των παιδιών στο σπίτι για τόσες μέρες και η απασχόλησή τους....

 

Τώρα που μεγάλωσαν κάπως βρήκα πολλές ενδιαφέρουσες δραστηριότητες για παιδάκια με ή χωρίς την παρουσία γονέα στις δημοτικές παιδικές βιβλιοθήκες..Βλέπω οι περισσότερες μένετε Αθήνα, εγώ Θεσ/νίκη και έχει π.χ πολλές κατασκευές χριστουγεννιάτικων στολιδιών με μανταλάκια, βαζάκια κτλ όπως και εργαστήρια ζαχαροπλαστικής, Καραγκιόζη κτλ..Είναι με προεγγραφή και δωρεάν γι΄αυτό μην το καθυστερήσετε...

Πιστεύω είναι μια καλή λύση, ασφαλής για τα παιδιά, ενδιαφέρουσα και οικονομική...

Πιστεύω να βοήθησα..Καλά Χριστούγεννα με τα ζουζούνια σας...

Link to comment
Share on other sites

και στο mall einai ωραια αυτη τη περιοδο. Το christmas factory το εχω δει και εγω... αν παει καμια να μας πει εντυπωσεις.

 

* Στο christmas factory Γκαζι ειχαμε παει περισυ, περναω φετος καθε μερα απ εξω ειναι ιδιο απλα εχουν προσθεσει μερικα (συναυλιες κυριως). Δεν μας αρεσε γιατι δεν εχει ατμοσφαιρα, αλλα επισης γιατι εχει ατελειωτες ουρες και στην ουσια ειναι σαν λουνα παρκ (ροδα, τρενακι κλπ) και περιμενεις καθε φορα σε αλλη ουρα, επισης περιμενεις σε ουρα για τις μαρκες (ενω εχει εισοδο...). Εχει και Αγιο Βασιλη, face painting κλπ αλλα περιμενεις, σπρωχνουν απο πισω γονεις, ξερετε :cool: ....

 

* Στο Mc Arthοur εχει τους Τομ και Τζερρυ, στον Α' οροφο.Εχουμε ηδη παει φετος δυο φορες. Της μικρης της αρεσε, εχει χωρο στολισμενο Χριστουγεννιατικα, με τραπεζακια για να ζωγραφιζουν, ενω περνανε και οι αμοιροι ντυμενοι με τις ολοσωμες στολες και βγαζουν φωτογραφιες με τα παιδια. Εμεις παμε συχνα επειδη ειμαστε εκει κοντα και κανουμε καλα ψωνια- ειναι πολυ φθηνα.

 

* Στο Golden Hall περισυ και προπερισυ περασαμε πολυ καλα, δινουν μεχρι και μικρα δωρακια στα παιδια, εχουν μπαντα, εργαστηρια, εξωτερικες δραστηριοτητες και Αγιο Βασιλη, δωρεαν καρουσελ.

 

* Οι κλειστοι χωροι MEC, αεροδρομιο κλπ συνηθως ειναι κατι αναμεσα σε λουνα παρκ-φουσκωτα με λιγο στολισμο, σε αχανεις σκοτεινους χωρους, σε τετοια δεν περασαμε καλα οποτε πηγαμε (και ουρες ατελειωτες...) οποτε δεν το σκεπτομαστε καν.

 

Κριμα που δεν εχουν πια εκδηλωσεις Ζαππειο, περναγαμε υπεροχα, ειχε ατμοσφαιρα...

 

Εχει παει καμμια φετος στο ΟΑΚΑ? http://www.snow-land.gr/el

λεμε να παμε φετος

Link to comment
Share on other sites

* Στο christmas factory Γκαζι ειχαμε παει περισυ, περναω φετος καθε μερα απ εξω ειναι ιδιο απλα εχουν προσθεσει μερικα (συναυλιες κυριως). Δεν μας αρεσε γιατι δεν εχει ατμοσφαιρα, αλλα επισης γιατι εχει ατελειωτες ουρες και στην ουσια ειναι σαν λουνα παρκ (ροδα, τρενακι κλπ) και περιμενεις καθε φορα σε αλλη ουρα, επισης περιμενεις σε ουρα για τις μαρκες (ενω εχει εισοδο...). Εχει και Αγιο Βασιλη, face painting κλπ αλλα περιμενεις, σπρωχνουν απο πισω γονεις, ξερετε

Θα σας πω εντυπώσεις όταν πάμε, πάντως σε αυτά τα μέρη είναι να πηγαίνεις σε άσχετες ώρες, το πρωί, τις καθημερινές, πριν τις γιορτές, μετά τις γιορτές κλπ γιατί μαζεύουν πολύ κόσμο με τα αναμενόμενα αποτελέσματα ;)

 

Εμείς θα πάμε ή Πέμπτη βράδυ ή Σάββατο πρωί. Θα σας πω εντυπώσεις.

 

Για τον Άγιο Βασίλη και το face painting πληρώνεις έξτρα;

Link to comment
Share on other sites

Θα σας πω εντυπώσεις όταν πάμε, πάντως σε αυτά τα μέρη είναι να πηγαίνεις σε άσχετες ώρες, το πρωί, τις καθημερινές, πριν τις γιορτές, μετά τις γιορτές κλπ γιατί μαζεύουν πολύ κόσμο με τα αναμενόμενα αποτελέσματα ;)

 

Εμείς θα πάμε ή Πέμπτη βράδυ ή Σάββατο πρωί. Θα σας πω εντυπώσεις.

 

Για τον Άγιο Βασίλη και το face painting πληρώνεις έξτρα;

 

Για τον Αγιο Βασιλη και το face painting περισυ δεν πληρωνες εξτρα. Πληρωνες για το τρενακι, τη ροδα κλπ.

 

Περισυ απογευμα καθημερινης ειχαμε παει, αν και πιο κοντα στα Χριστουγεννα...γεματο ηταν. Καποιοι γονεις θυμαμαι ειχαν αγανακτησει, φωναζαν στις ουρες. 45' ειχαμε κανει μονο για να μπουμε μεσα. 15 ' περιμεναμε στο τρενακι και παει λεγοντας. Ισως φετος να ειναι πιο αδειο γιατι δεν ειναι κατι καινουργιο. Τα πρωινα (καθημερινες) που περναω ειναι ακομα αδειο εννοειται. Σαββατο δεν στο προτεινω αν δεν σου αρεσει η πολυκοσμια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ισως φετος να ειναι πιο αδειο γιατι δεν ειναι κατι καινουργιο. Τα πρωινα (καθημερινες) που περναω ειναι ακομα αδειο εννοειται. Σαββατο δεν στο προτεινω αν δεν σου αρεσει η πολυκοσμια.

Ευελπιστώ ότι φέτος θα έχει λιγότερο κόσμο γι' αυτό το λόγο και επίσης επειδή ο χώρος έχει μεγαλώσει (έτσι άκουσα). Σάββατο αν πάμε θα πάμε εξ ανάγκης, όχι από επιλογή. Λέμε να πάμε νωρίς, 11:30 το αργότερο να είμαστε εκεί. Τώρα τι να σου πω, θα δείξει.

 

Η άλλη λύση είναι η Ονειρούπολη Δράμας :P

Link to comment
Share on other sites

Στο mall και σε αυτα ωραια ειναι, αλλα πολυς κοσμος παιδια...κουραζεσαι ζαλιζεσαι για ποιο λογο; Για να δουν εναν ψευτικο Αη Βασιλη και να ανεβουν σε ενα τρενακι. Τετοια εχω και στην πλατεια της περιοχης μου δεν χρειαζεται τοση ταλαιπωρια.

Στο ΟΑΚΑ που λετε τι εχει ακριβως; Πηγατε;

Link to comment
Share on other sites

Πλησιάζουν Χριστούγεννα και είναι η εποχή για εξόδους και δραστριότητες με τα μικρά μας.

 

αν και μου αρέσει πολυ αυτή η εποχή, η ιδέα να στριμωχτώ, να περάσω ατελείωτες ώρες στην ουρά, να αγχώνομαι ότι η μικρή θα εξαφανιστεί στο λεπτό αποθαρρύνομαι.

 

για πείτε χριστουγεννιάτικες βόλτες/δραστηριότητες που έχετε κάνει με τα πιτσιρίκια (η μικρή μου είναι 27 μηνών) και τις χαρήκατε χωρίς να κινδυνεύετε από ασφυξία, ποδοπάτημα και αγοραφοβία.

 

Δεν έχω βρει τέτοιο μέρος. :mrgreen:

 

Η μόνη λύση είναι είτε να πας σε μια εντελώς άσχετη στιγμή στα μέρη που αναφέρθηκαν νωρίτερα (πχ πάρε άδεια και πηγαίνετε καθημερινή πρωί, αρκετές μέρες πριν τα Χριστούγεννα), ή να περιμένεις να στολίσουν οι δήμοι και να έχουν δρώμενα σε πλατείες, παιδικές χαρές κτλ, αλλά και πάλι να αποφύγετε μέρες και ώρες αιχμής.

Link to comment
Share on other sites

45΄λεπτά στην ουρά, τι λέτε βρε κορίτσια ο χειρότερος εφιάλτης μου.

 

είναι το γνωστό σενάριο: ξεκινάς μέσα στη χαρά, δυσκολεύεσαι για πάρκινγκ αρχίζεις να φορτώνεις, περιμένεις σε ουρά φορτώνεις πάλι, περιμένεις στην ουρά για τον Άγιο φορτώνεις και άλλο.ε...αρκεί ένα άσχετο γεγονός για να πλακωθείς με το έτερον ήμισυ και η έξοδος να καταλήξει σε φιάσκο.

 

εγώ σκεφτόμουνα να την πάω στο τουριστικό τρενάκι στο Σύνταγμα να κάναμε βόλτα να έβλεπε στολισμένη την πόλη. αλλά πόσοι άλλοι θα έχουν την ίσια ιδέα με μένα?

Link to comment
Share on other sites

Στο Christmas factory, είχα εργαστεί πέρσι για το συγκεκριμένο διάστημα και έχω να πω τα εξής....(ότι ίσχυε πέρσι)

- Μέχρι να κλείσουν τα σχολεία, είχε κάθε πρωί , επισκέψεις από πολλά σχολεία, ιδιωτικούς παιδικούς, συλλόγους ΑΜΕΑ κλπ.Οταν έπεφταν αρκετά σχολεία μαζί , γενικά υπήρχε παντού καθυστέρηση......τα παιδάκια περίμεναν πολλή ώρα για το face painting ή το γράμμα στον Αη-Βασίλη. Από μεσημέρι και μετά ,ήταν πιο άνετα

- Τα ΣΚ ,όπως και η 25η Δεκέμβρη απόγευμα , η 26η ήταν ό,τι χειρότερο.Οι ουρές ατελείωτες για την ρόδα , το καρουζέλ, το τρένο....όλα , μέσα -έξω. Οι γονείς με νεύρα , τα παιδιά βαριόντουσαν να περιμένουν.Αν μπορείτε να αποφύγετε τα ΣΚ (καταλαβαίνω ότι είναι δύσκολο), είναι καλύτερα.. Εγώ πήγα τον γιο μου ένα μεσημέρι γύρω στις 15 00.

 

Στο Metro mall πήγαμε χθες, έχει έξω το καρουζέλ.Μέσα , στον 3ο όροφο , έχει παιδική γωνιά για Χριστουγεννιάτικες κατασκευές,face painting, Αη Βασίλη για φωτο...

 

Γενικά απ ότι είδα υπάρχουν σε όλα τα εμπορικά διάφορες εκδηλώσεις για παιδιά και έχουν αναρτημένο το πρόγραμμα τους.

3W24p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

45΄λεπτά στην ουρά, τι λέτε βρε κορίτσια ο χειρότερος εφιάλτης μου.

 

είναι το γνωστό σενάριο: ξεκινάς μέσα στη χαρά, δυσκολεύεσαι για πάρκινγκ αρχίζεις να φορτώνεις, περιμένεις σε ουρά φορτώνεις πάλι, περιμένεις στην ουρά για τον Άγιο φορτώνεις και άλλο.ε...αρκεί ένα άσχετο γεγονός για να πλακωθείς με το έτερον ήμισυ και η έξοδος να καταλήξει σε φιάσκο.

 

εγώ σκεφτόμουνα να την πάω στο τουριστικό τρενάκι στο Σύνταγμα να κάναμε βόλτα να έβλεπε στολισμένη την πόλη. αλλά πόσοι άλλοι θα έχουν την ίσια ιδέα με μένα?

 

ακριβώς:evil: 45 και λίγα λες.....εγώ τους έβλεπα.....ωρες να περιμένουν στις ουρές και τους λυπόμουν. Και εννοείται ότι δεν πρόκειται να του πω τίποτα για γράμμα κλπ

3W24p3.png

Link to comment
Share on other sites

45΄λεπτά στην ουρά, τι λέτε βρε κορίτσια ο χειρότερος εφιάλτης μου.

 

είναι το γνωστό σενάριο: ξεκινάς μέσα στη χαρά, δυσκολεύεσαι για πάρκινγκ αρχίζεις να φορτώνεις, περιμένεις σε ουρά φορτώνεις πάλι, περιμένεις στην ουρά για τον Άγιο φορτώνεις και άλλο.ε...αρκεί ένα άσχετο γεγονός για να πλακωθείς με το έτερον ήμισυ και η έξοδος να καταλήξει σε φιάσκο.

 

εγώ σκεφτόμουνα να την πάω στο τουριστικό τρενάκι στο Σύνταγμα να κάναμε βόλτα να έβλεπε στολισμένη την πόλη. αλλά πόσοι άλλοι θα έχουν την ίσια ιδέα με μένα?

 

Αχ μεσα επεσες. 100%. Γι αυτο το αποφευγουμε. Ιδιως στον Κεραμεικο και στο αεροδρομιο, ηταν δραμα η κατασταση να μαλωνουν αρκετοι στην ουρα, αστα. Δεν παω στην εφορια για διασκεδαση παω...:mrgreen:

 

Το τρενακι στο Συνταγμα το εχουμε παρει πολλες φορες, ειναι ωραιο αλλα κανει να ξερεις καμμια ωρα, μια ωρα και κατι. Επισης ντραπηκα λιγο, γιατι σε αλλες χωρες σου λενε κατι περισσοτερο απο το "δεξια σας, η Ακροπολη-to your right, the Acropolis". Τελεία.

Link to comment
Share on other sites

Εμ ελατε Μαραθωνα!!! Φετος εχουμε διαδρομη των παιδιων με ποδηλατο απο τον Τυμβο στην παραλια, μετα θα καψουν το καραβακι, θα πεσουν βεγγαλικα και θα ερθει ο Αγιος Βασιλης μεσα...σε βαρκα απο τη θαλασσα.... υπερπαραγωγη!!! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, διαφήμιζέ το εσύ να σου' ρθει το φόρουμ σύσσωμο, να μην έχει που να παρκάρει ο Αη! :mrgreen:

 

Άλλος για τη βάρκα???

Insanity is doing the same thing over and over again and expecting different results.

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Ναι, διαφήμιζέ το εσύ να σου' ρθει το φόρουμ σύσσωμο, να μην έχει που να παρκάρει ο Αη! :mrgreen:

 

Άλλος για τη βάρκα???

 

χαχα λες? Πρεπει να νοικιασουμε κανενα γιωτ καλυτερα? Εδω που τα λεμε, τετοια μας ειχε υποσχεθει ο Ηλιας!

Link to comment
Share on other sites

- Τα ΣΚ ,όπως και η 25η Δεκέμβρη απόγευμα , η 26η ήταν ό,τι χειρότερο.Οι ουρές ατελείωτες για την ρόδα , το καρουζέλ, το τρένο....όλα , μέσα -έξω. Οι γονείς με νεύρα , τα παιδιά βαριόντουσαν να περιμένουν.

Εντάξει, πρέπει να είσαι τρελλός (ή πολύ αισιόδοξος!) για να πας 25η ή 26η Δεκεμβρίου σε τέτοια μέρη και να περιμένεις να μην έχει ουρές και πολυκοσμία.

 

Επίσης Γκάζι με το αυτοκίνητο δεν λέει ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ όχι μόνο τα Χριστούγεννα αλλά ούτε μια τυχαία Τετάρτη του Μάη. Και δεν υπάρχει λόγος στην τελική, αφού το μετρό είναι ακριβώς δίπλα.

 

Νικόλ να σε ρωτήσω κάτι άλλο; Για πολύ μικρά παιδάκα (3-4 χρονών) αξίζει το Christmas Factory ή θα πάμε τζάμπα;

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, πρέπει να είσαι τρελλός (ή πολύ αισιόδοξος!) για να πας 25η ή 26η Δεκεμβρίου σε τέτοια μέρη και να περιμένεις να μην έχει ουρές και πολυκοσμία.

Επίσης Γκάζι με το αυτοκίνητο δεν λέει ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ όχι μόνο τα Χριστούγεννα αλλά ούτε μια τυχαία Τετάρτη του Μάη. Και δεν υπάρχει λόγος στην τελική, αφού το μετρό είναι ακριβώς δίπλα.

 

Νικόλ να σε ρωτήσω κάτι άλλο; Για πολύ μικρά παιδάκα (3-4 χρονών) αξίζει το Christmas Factory ή θα πάμε τζάμπα;

 

Ετσι είναι , έλα όμως που την μεγαλύτερη φασαρία την έκαναν οι γονείς,να προσπαθούν να παρακάμψουν τις ουρές και άλλα χαριτωμένα:P Τι να κάνουμε ...τέτοιες μέρες έχει παντού κόσμο.

Εννοείται ΜΟΝΟ με μετρό !!

Φέτος δεν ξέρω τι έχει μέσα , πέρσι είχε έναν ιμάντα διασκεδασης , σαν τσουλήθρα και καθόταν το παιδάκι σε ένα τύπου έλκηθρο και κατέβαινε,face painting, έφτιαχναν μόνα τους κάποια γλυκάκια , γράμμα στον Αη-Βασίλη και κανα 2 άλλες δραστηριότητες ,που δεν πλήρωνες έξτρα.

Τα παιχνίδια ρόδα, καρουζελ , τρένο είχαν 2-2,50 ευρώ

 

Εκτός από το γράμμα στον Αη-Βασίλη , ο γιος μου είχε πάει στα υπόλοιπα και ήταν κάτω από 3 χρονών.

 

Εδώ θα βρεις το πρόγραμμα του

http://thechristmasfactory.gr/index.php/component/content/article/107-industrix/diafora/358-2014-09-25-07-40-56

 

και εδώ οι δραστηριότητες που περιλαμβάνονται στην τιμή εισόδου

http://thechristmasfactory.gr/index.php/2014-11-12-20-58-46

 

Γενικά στο fb , εχει τα προγράμματα για Metro mall, golden hall κλπ

3W24p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες Νικόλ!

 

Πήγε μια φίλη μου σήμερα στο Christmas Factory και μου είπε ότι ήταν πάρα πολύ ωραία - και χωρίς κόσμο λόγω βροχής. Είδα τις φωτογραφίες της στο Facebook και όντως φαίνεται σούπερ. Έχει και κρασί glόhwein σε κούπες :)

 

Εμείς τελικά θα πάμε το Σάββατο το πρωί. Ελπίζω να μην βρέχει, πάντως αν είναι να έχει λιγότερο κόσμο, μάλλον θα πρέπει να κάνω το χορό της βροχής και να πάρω ομπρέλα.

 

Προλαβαίνω άραγε να αγοράσω γαλότσες? :P

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες Νικόλ!

 

Πήγε μια φίλη μου σήμερα στο Christmas Factory και μου είπε ότι ήταν πάρα πολύ ωραία - και χωρίς κόσμο λόγω βροχής. Είδα τις φωτογραφίες της στο Facebook και όντως φαίνεται σούπερ. Έχει και κρασί glόhwein σε κούπες :)

 

Εμείς τελικά θα πάμε το Σάββατο το πρωί. Ελπίζω να μην βρέχει, πάντως αν είναι να έχει λιγότερο κόσμο, μάλλον θα πρέπει να κάνω το χορό της βροχής και να πάρω ομπρέλα.

 

Προλαβαίνω άραγε να αγοράσω γαλότσες? :P

 

Ωραία, ελπίζω να περάσετε τέλεια:Pκαι μετά περιμένουμε εντυπώσεις.

 

Μην το παρακάνεις όμως με τον χορό της βροχής,γιατί πέρσι μια μέρα που έβρεχε παρα πολύ , δεν λειτουργούσε τίποτα !!!!!όλα τα σπιτάκια-μαγαζάκια κλειστά και τα παιχνίδια.Η είσοδος φυσικά ήταν ελεύθερη , και είχαν μπει 2-3 με μωρά σε καρότσια και πορτ μπεμπέ:shock:Να κάνουν τι ?????

 

Εγώ σκέφτομαι και την Παιανία φέτος , αλλά μόνο λόγω απόστασης ,αλλάζω αμέσως γνώμη:mrgreen:

3W24p3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...