Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μενού για παιδικό πάρτυ


evi mou

Recommended Posts

Σε ένα μήνα περίπου θα κάνουμε τα πρώτα μας γενέθλια. Θα τα κάνουμε στον κήπο του σπιτιού μας, θα έχουμε σαν θέμα το Γουινι! Θα ήθελα όμως την βοηθειά σας όσων αφορά το μενού! Θα κάνω μπουφε αλλά θα προτιμούσα το φαγητό να ακολουθεί την ηλικία των βασικών καλεσμένων(δε θέλω αρνια κοκορέτσια και τα λοιπά....:lol:).

Εψαξα αλλά δεν βρίσκω αντίστοιχο θέμα! Μου αρέσουν αυτά που φτιάχνουν κάποιες με τα τοστάκια αλλά θα ήθελα και αν ξέρετε σελίδες που να έχουν και τη φωτογραφία του φαγητού!

Επίσης κάποια να μου εξηγήσει τι είναι οι μπόμπες γιατί το διάβασα αλλά....:oops:δεν το κατάλαβα!!

 

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σου, με το καλό να μαζέψεις αρκετές ιδέες για το πάρτυ πήγαινε:στο θέμα ''πάρτυ-παιδότοποι'' εκεί που λέει για μπουφέ για πάρτυ έχω γράψει μερικά δες και αν θες βοήθεια και για τούρτες μπορώ να σου πω γιατί και΄γω μόνη μου τις κάνω για τα παιδιά.......:D

a63700a23b.png 87032dd023.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ Κ ΑΠΟ ΜΕΝΑ...

ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΕΤΑΡΤΗ

1 ΙΟΥΛΙΟΥ.

ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΓΟΥΙΝΙ..(ΤΟ ΙΔΙΟ ΔΗΛΑΔΗ)!

ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΧΑΡΤΟΠΕΤΣΕΤΕΣ,ΠΟΤΗΡΑΚΙΑ,ΠΙΑΤΑΚΙΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΟΥ ΓΟΥΙΝΙ,

ΤΡΑΠΕΖΟΜΑΝΤΗΛΟ,ΤΟΥΡΤΑ,ΚΕΡΑΚΙ ΓΟΥΙΝΙ,ΜΠΑΛΟΝΙΑ ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ ΓΟΥΙΝΙ...

ΘΑ ΚΑΝΩ Κ ΓΩ ΜΠΟΥΦΕ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟΙ Κ ΜΟΝΟ 4 ΠΑΙΔΑΚΙΑ..

ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΑΡΤΥ ΤΟ ΠΑΡΤΥ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΜΟΥ Κ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ

ΠΑΙΔΙΚΑ...ΟΤΙ ΘΑ ΦΤΙΑΞΩ ΘΑ ΤΟ ΔΩ ΑΠΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΗΣ ΒΕΦΑΣ ΑΛΕΞΙΑΔΟΥ

''ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΑΡΤΥ"' ΩΡΑΙΕΣ ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΠΑΝΕΥΚΟΛΕΣ ΜΕ ΕΙΚΟΝΕΣ...

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Κ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ...

Link to comment
Share on other sites

Γειά και΄συ το ίδιο θέμα με την προηγούμενη έχεις;

Μόνη σου θα τα κάνεις όλα και την τούρτα;Μπορείς και στο google να μπεις και να πάρεις αρκετές ιδέες από εκεί, και΄γω μόνη μου τα κάνω και τις τούρτεςΗ τούρτα σας θα ειναι ο γουίνι ;Υπάρχουν και αλλα βιβλία εξίσου με πανεύκολες συνταγές, αλλα και διάφορα σχέδια για τούρτες μπορείς επίσης και στο ιντερνετ να βρεις.Εγώ των παιδιών αυτή τη φορά από εκεί πήρα ιδέες και ήταν τέλειες.Αν θέλεις κάτι μπορούμε να σου δώσουμε και άλλες ιδέες.:D

a63700a23b.png 87032dd023.png
Link to comment
Share on other sites

οι μπομπες ειναι ψωμι του τοστ αλλα στρογγυλο ορθιο και κομμενο σταυρωτα δλδ μπορει ο καθενα να παρει ενα τριγωνακι τοστ... εγω παραγγελνω απο το φουρνο και της φτιαχνω μονη και γινονται τελειες... μπορει να εχει μεσα απο ζαμπον-τυρι τονο ή οτι βαλει ο νους σου... εγω φτιαχνω 4 σε καθε παρτυ με 4 διαφορετικες γευσεις ειναι πολυ ευκολο και δεν μενει ψυχουλο...αν φτιαξεις να θυμηθεις το εξης 1 γεματο ενα αδειο δλδ βαζεις την πρωτη φετα ψωμι μετα ζαμπον τυρι μαγινεζα πχ μετα ψωμι και μετα παλι ψωμι ωστε να δημιουργηθει ενα τοστ πανω σ ενα τοστ για να μπορει ο κοσμος να σερβιριστει... εχω ακουσει οτι γινεται και με τετραγωνο ψωμι του τοστ αλα υποθετω οτι εκτος οτι θα ειναι δυσκολο να το κοψεις θα βγουν και πολυ μικρες οι μεριδουλες. Δυστυχως φωτο δεν εχω αλλα αν εχεις αλλες αποριες και μπορω να βοηθισω... με το καλο τα γενεθλια :)

hI1Vp3.png

1CJdp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΤΗΝ ΤΟΥΡΤΑ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ ΑΠΟ ΤΟ ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΕΙΟ Κ ΘΑ ΕΧΕΙ ΕΠΑΝΩ

ΤΡΙΣΔΙΑΣΤΑΤΟ ΤΟ ΓΟΥΙΝΙ Κ ΕΝΑ ΤΡΕΝΑΚΙ...

ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ,Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ,ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΩ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ

ΚΑΝΕΝΑΝ Κ ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ.

ΕΧΩ ΣΚΕΦΤΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΒΡΑΔΥ ΤΙ ΛΕΤΕ/??

ΕΙΜΑΣΤΕ Κ ΟΙ ΔΥΟ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ ΑΛΛΑ ΠΛΕΟΝ ΜΕΝΟΥΜΕ ΜΟΝΙΜΑ ΚΥΠΡΟ..

ΘΕΛΩ ΟΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ ΟΠΩΣ ΤΑ ΕΧΩ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙ..ΘΑ ΣΑΣ ΒΑΛΩ ΜΕΤΑ

ΦΩΤΟ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΠΩΣ ΣΑΣ ΦΑΝΗΚΑΝ..ΜΕΤΑ= ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΑΡΤΥ!

ΑΓΧΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!ΠΩ ΠΩ ΠΩ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Minnie! σε ευχαριστώ πολύ θα το κοιτάξω! Την τούρτα δε θα την κάνω μόνη μου, είμαι σίγουρη πως δε θα την πετύχω! Εχω ένα πρόβλημα με την διακόσμηση των γλυκών...

 

yiotagr και εγω πήρα πιατάκια ποτηράκια χαρτοπετσέτες τραπεζομάντηλο κεράκι γιρλάντα και καλαμάκια Γουίνι! :lol:πλάκα θα έχει νομίζω! Να βάλουμε φώτο μετά να σχολιάσουμε! Εμείς θα έχουμε ακόμα και ένα μηχάνημα που κάνει σαπουνόφουσκες που είχαμε αγοράσει για την βάπτιση και διάφορα μπαλόνια (αγορασμένα και αυτά για την βάπτιση) που ξεχάσαμε όμως να τα φουσκώσουμε! Ακόμα έχω ζητήσει από ξαδέρφες και φίλες ότι παιδικό τραπεζάκι έχουν και θα βάλω τα πιτσιρικάκια(23 περίπου) να φάνε μαζί. Στα τραπέζια τους σκέφτομαι να έχω βάλει μαρκαδόρους σε κουβαδάκια και τυπωμένες φιγούρες του Γουίνι για ζωγράφικη. Στους μεγάλους δε ξέρω τι να βάλω ακόμα!

 

Theni εννοείς πως το ζητάς το ψωμάκι στρογγυλό αντί για τετράγωνο και άκοπο;

Link to comment
Share on other sites

Εvi ψωμί τόστ για μπόμπα θα βρείς στον Ραυτόπουλο , ο φούρνος στην Αγ.Νικολάου ... κοντά στην σκάλες ανεβαίνοντας στο δεξι σου χέρι!

επίσης και εδω θα βρείς αρκετες ενδιαφέροντες προτασεις!

 

Καλή επιτυχια σε ότι και να φτιάξεις!:D

http://www.sintagespareas.gr/component/option,com_kunena/Itemid,100/func,showcat/catid,13/

 

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Theni!

 

Αφροδιτούλα πολύ καλό το σαιτ που πρότεινες κάπου το είχα ξαναπετύχει αλλά δε θυμόμουν πως ονομαζόταν. Στον Ραυτόπουλο πρέπει να το παραγγείλω ή έχει πάντα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω όσες φορές εχω χρειαστεί , εχω βρεί πάντα χωρίς να το παραγγείλω , αλλά για καλό κ για κακό πήγαινε 1 μέρα πρίν μιας και τα πάρτυ το καλοκαιράκι είναι περισσότερα ...

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

λοιπον δινω μια ιδεα απο μενου σε οποια κοπελα χρειαστει στο μελλον!!!!!

εμεις καναμε το δευτερο παρτι μας το σαββατο που μας περασε κ ειχαμε στο τραπεζι

πιτσα

γεμιστα αυγα

κεφτεδακια

κρεπες γεμιστες με κιμα

τυροπιτακια

λουκανοπιτακια

σπανακοπιτακια

τρενο απο τοστακι

κλαμπ σαντουιτσς

k κατι αλλα ψηλα γενικα δεν ειχα πατατακια κ τετοια για να μην πεσουν μετα μουτρα τα παιδια σε αυτα. κ να φανε γενικα λιγο πιο υγιηνο φαγητο,,,, να πω οτι την παρασταση εκλεψε ο σκατζοχιρος με τα κεφτεδακια,,,, το μονο κακο ειναι οτι ειχαφτιαξει κ τουρτα κδεν την εβγαλα φωτο κ ηταν καλη σχετικα....

να δυο φωτο

party055.jpg

party037.jpg

γενικα δεν εκανα πολλα αλλα ολα ηταν φτιαγμενα απο εμενα εξερεση καποια λιγα κ πανω απ ολα το χαρηκαν τα μικρα εξαλου ειναι κ γιαυτο παιδικο παρτι να χαρουν τα μικρα....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...