Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

χειροποίητες μπομπονιέρες και όχι μόνο!!!!!!!!


arleta

Recommended Posts

καλησπέρα!!!!!!!!!

 

πιάνουν τα χέρια σας;;;;

σας αρέσει να κάνετε κατασκευές;;;

φτιάξατε μόνες σας τις μπομπονιέρες για τα παιδιά σας;;;;

(σαν διαφήμιση ακούγεται ε;)

 

οκ.....

αν θέλετε πείτε μας τι φτιάξατε για τη βάφτιση του παιδιού σας με τα χεράκια σας!!!!!!!

κι ακόμα καλύτερα ανεβάστε και φωτογραφίες!!!!!!!!

 

μου αρέσει πολύ να φτιάχνω διάφορα κι ειδικά όταν αφορά τα παιδιά μου!!!!!!! κι αυτή τη φορά στη βάφτιση του μικρούλη μου λέω να τα κάνω πάλι όλα μόνη μου!!!!!!!

 

περιμένω τις δικές σας ιδέες και κατασκευές!!!!!!!!!! :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 269
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

aaaaaaaa περιμενε περιμενε, να αναρτησω φωτο. Εφτιαξε η μαμα μου μπακλαβα και τον τυλιξε σε διαφανη ζελατινα, τα εδεσε με μια κορδελιτσα και ενα λευκο με γαλαζιο λουλουδακι!

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι...αυτο το γλυκο ειχαμε

 

το ειχε φτιαξει η μανα μου και στο κρεβατι του γαμου, αλλα με ολολευκο λουλουδακι και κορδελιτσα

 

στη φωτογραφια χανει λιγο....στη πραγματικοτητα ηταν πολυ εντυπωσιακο!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει χιλιάδες κατασκευές,αλλά καμία για βάφτιση...

Πειράζει να πω και εγώ ιδέες?????????:-P

 

σε περιμένουμε με ιδέες και φωτό!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σαν πουγκι. Και το λουλουδακι ηταν εκει που ενωνονται οι ζελατινες.

 

Η αληθεια ειναι οτι κοστιζει καπως παραπανω, αλλα ειναι πολυ εντυπωσιακο...και η μανα μου για το εγγονι της δε κανει εκπτωσεις!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για γλυκό στην εκκλησία είχα βαζάκια με γλυκό του κουταλιού σε τρεις γεύσεις. Στο δέσιμο είχα βάλει γαλάζια γάζα στο καπάκι και για το κουταλάκι κορδέλα σε καρώ άσπρο-γαλάζιο. Το αποτέλεσμα ήταν πολύ όμορφο και γλυκό...α...είχα γράψει επάνω σε κάθε βαζάκι με ειδικό μαρκαδόρο για γυαλί και το όνομα του μικρού;)

 

φωτό δεν ξέρω να βάζω:oops::oops::oops:

Link to comment
Share on other sites

με την κουμπαρα μου φτιαξαμε τα βαζακια για το γλυκο του κουταλιου για τη βαπτιση της βαπτιστηρας μου.πως σας φαινεται?κατι αναλογο θα κανω και για τη βαπτιση του γιου μου!!!

2202.jpg

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ για γλυκό στην εκκλησία είχα βαζάκια με γλυκό του κουταλιού σε τρεις γεύσεις. Στο δέσιμο είχα βάλει γαλάζια γάζα στο καπάκι και για το κουταλάκι κορδέλα σε καρώ άσπρο-γαλάζιο. Το αποτέλεσμα ήταν πολύ όμορφο και γλυκό...α...είχα γράψει επάνω σε κάθε βαζάκι με ειδικό μαρκαδόρο για γυαλί και το όνομα του μικρού;)

 

φωτό δεν ξέρω να βάζω:oops::oops::oops:

 

καλή ιδέα να μην έχεις μόνο μια γεύση γλυκό!!!!

τι είχες βάλει από γεύσεις;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Σαν πουγκι. Και το λουλουδακι ηταν εκει που ενωνονται οι ζελατινες.

 

Η αληθεια ειναι οτι κοστιζει καπως παραπανω, αλλα ειναι πολυ εντυπωσιακο...και η μανα μου για το εγγονι της δε κανει εκπτωσεις!

 

έτσι είναι οι γιαγιάδες.....

ξεπουλιούνται για τα εγγόνια τους!!!!!!!!! :P:P

Link to comment
Share on other sites

με την κουμπαρα μου φτιαξαμε τα βαζακια για το γλυκο του κουταλιου για τη βαπτιση της βαπτιστηρας μου.πως σας φαινεται?κατι αναλογο θα κανω και για τη βαπτιση του γιου μου!!!

 

καλα ειναι πανεμορφα!!!

να ρωτησω ομως κατι?? αν και η ικανοποιηση να φτιαχνεις κατι μονος σου ειναι πολυ μεγαλη, μηπως χονδρικα μπορεις να υπολογισεις ποσο σου στοιχισε το καθενα?

σε ρωταω γιατι οι τιμες για τα βαζακια με γλυκο -αν δεν κανω λαθος- ερχονται στο 1 με εναμιση ευρω το ενα..κι απλα ηθελα να υπολογισω κατα ποσο σε συμφερει οικονομικα..

ευχαριστω

83hKp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλή ιδέα να μην έχεις μόνο μια γεύση γλυκό!!!!

τι είχες βάλει από γεύσεις;;;;;

 

Είχα κάμποσα βαζάκια με γλυκό βύσσινο, άλλα με κεράσι και άλλα με φράουλα...το τελευταίο ήταν και το καλύτερο;)

Link to comment
Share on other sites

γυρω στο 1 ευρω στοιχησε με ετοιμο γλυκο. τοσο περιπου θα μου παει κι εμενα που θα το φτιαξω μονη μου. δε νομιζω οτι βρισκεις ετοιμο με 1-1,5 ευρω.

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites

με την κουμπαρα μου φτιαξαμε τα βαζακια για το γλυκο του κουταλιου για τη βαπτιση της βαπτιστηρας μου.πως σας φαινεται?κατι αναλογο θα κανω και για τη βαπτιση του γιου μου!!!

2202.jpg

 

Δεν έχω δει ωρααιότερα βαζάκια! Μπράβο belovedaki!

EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Tη γάζα την κόψατε εσείς ή την πήρατε έτοιμη κομμένη σε τετράγωνα?

 

νομίζω αν έχεις καλό ψαλίδι απ' αυτά που έχουν κι οι μοδίστρες μπορείς να πετύχεις εξαιρετικό αποτέλεσμα!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

την πηραμε ετοιμη κομμενη!τωρα που πηρα για τα δικα μας μου στοιχησαν τα 200 τεμ 20 ευρω.με το ψαλιδι δε μπορεις να τα κοψεις τελειως τετραγωνα οπως επισης ξεφτιζει ευκολα η γαζα!!!

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...