Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΥΨΗΛΗ ΡΗΞΗ ΜΕ ΠΡΟΒΟΛΗ ΘΥΛΑΚΙΟΥ ΚΑΙ ΔΙΑΣΤΟΛΗ


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ

 

ΕΙΜΑΙ 40 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΤΩΡΑ ΣΤΗΝ 21η ΕΒΔΟΜΑΔΑ . ΕΙΜΑΙ ΗΔΗ ΕΔΩ ΚΑΙ 2.5 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΣΤΗΝ ΚΛΙΚΙΚΗ ΜΕ ΥΨΗΛΗ ΡΗΞΗ ΚΑΙ ΠΡΟΒΟΛΗ ΘΥΛΑΚΙΟΥ ΚΑΙ ΔΙΑΣΤΟΛΗ 2 ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΤΗΝ ΚΑΝΑΜΕ ΣΥΡΡΑΦΗ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 1 ΕΒΔΟΜΑΔΑ

 

ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ

 

ΜΠΗΚΑ 2/6/2010 ΣΤΟ ΓΕΝΝΕΣΙΣ ΜΕ ΥΨΗΛΗ ΡΗΞΗ ΚΑΙ ΠΡΟΒΟΛΗ ΘΗΛΑΚΙΟΥ ΚΑΙ ΔΙΑΣΤΟΛΗ 2

Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΓΙΑ 10 ΗΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΜΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΕ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΑΠΑΙΣΙΟΔΟΞΗ ΚΑΙ ΜΕ ΠΛΑΓΙΟ ΤΡΟΠΟ ΜΕ ΚΑΘΟΔΗΓΟΥΣΕ ΣΤΟ ΝΑ ΤΕΡΜΑΤΙΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ :mad: ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΟΥΤΕ ΣΥΡΡΑΦΗ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΕ, ΜΕ ΕΙΧΕ ΜΟΝΟ ΜΕ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΚΑΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΥΧΩΝ ΜΟΛΥΝΣΗ :twisted:.

ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΑΠΟΦΑΣΗ ΚΑΘΩΣ ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΒΓΑΙΝΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΜΟΛΥΝΣΕΙΣ. ΤΟ ΜΩΡΟ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ Ο ΣΑΚΟΣ ΗΤΑΝ ΓΕΜΑΤΟΣ ΑΠΟ ΥΓΡΟ.

ΜΕΤΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΙΣ 10 ΗΜΕΡΕΣ ΕΠΑΝΩ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΕΣ ΜΟΥ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΗ ΑΛΛΟ ΤΗΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΑΩ ΣΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ Η ΝΑ ΒΡΩ ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ( ΚΑΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ).

Ο ΝΕΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ :-) ΑΜΕΣΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΠΡΙΝ 1 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΣΥΡΡΑΦΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΚΡΥΓΟΡΩ ΣΙΓΑ-ΣΙΓΑ ΑΡΧΙΣΑΝ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΤΗΣ ΡΗΞΗΣ ΝΑ ΜΕΙΩΝΟΝΤΑΙ ΕΑΝ ΟΧΙ ΝΑ ΕΞΑΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ. ΧΩΡΙΑ ΤΟ ΘΑΡΡΟΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΗΘΙΚΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΑΝΕΒΑΣΕΙ :-P.

ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΟΜΩΣ ΟΤΑΝ ΚΑΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΓΑΛΑ ΦΥΣΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ :shock:

ΞΕΡΕΤΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ? :roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!

Είχα κι εγώ υψηλή ρήξη από την 16η εβδομάδα (δες το θέμα μου εδώ http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=40766&highlight=%F1%E7%EE%E7 )

Βέβαια δεν ξέρω για τα υπόλοιπα συμπτώματά σου! Όμως με αρκετή προσοχή (κυρίως όχι μετακινήσεις και απότομες κινήσεις-τραντάγματα) και πολύ βοήθεια από τον άντρα μου και τους γονείς μου (γιατί έχω και μια μεγαλύτερη κόρη) γέννησα κανονικότατα στην εξαρχής προγραμματισμένη ημερομηνία με καισαρική (στην 38η εβδομάδα λόγω προηγούμενης καισαρικής).

Απ' ότι έχω καταλάβει η υψηλή ρήξη κάποια στιγμή κλείνει και αν προσέξεις πολύ μπορούν να πάνε όλα καλά. Την δεύτερη φορά που έχασα αμνιακό υγρό (στην 17η εβδ.) ο γιατρός μου είπε οτι η πρόβλεψη δεν είναι καλή και ψυχολογικά "αποχαιρέτισα" το μωρό μου, αλλά τελικά έχω μια απίθανη μπέμπα 9 μηνών και τρομάζω κάθε φορά που σκέφτομαι οτι έστω και μια στιγμή το μυαλό μου τόλμησε να την αρνηθεί!!!

Καλή συνέχεια κι ευχομαι να αποκτήσεις ένα γερό μωρό!

 

ΥΓ Ο γιατρός μου ήταν σε δημόσιο νοσοκομείο και νοσηλεύτηκα δυό φορές. Είμαι πολύ ευχαριστημένη από το πόσο με πρόσεξαν και γενικότερα πιστεύω πως και για λόγους εμπειρίας προσωπικού και για λόγους οικονομικούς είναι καλύτερο οι "δύσκολες" εγκυμοσύνες να παρακολουθούνται στα δημόσια νοσοκομεία - αλλά με συγκεκριμένο "δικό" σου γιατρό για να σε προσέξουν περισσότερο! Βέβαια αυτό είναι προσωπική άποψη και έχει σχέση και με τη γενικότερη φιλοσοφία μου, και με τα οικονομικά μου και επειδή εμπιστευόμουν τον γιατρό μου!:wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΟ ΕΧΑΣΑ ΣΤΗΝ 22η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΡΗΞΗΣ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΠΕΡΙΔΕΣΗΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ

ΤΟ ΕΧΑΣΑ ΛΟΓΩ ΑΥΤΟΥ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ 2ου ΕΠΙΠΕΔΟΥ

ΜΕ ΠΙΕΣΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΩΡΕΣ ΜΕ ΕΠΙΑΣΑΝ ΟΙ ΠΟΝΟΙ.

Link to comment
Share on other sites

λυπάμαι απέραντα κορίτσι μου!!!

Μα καλά, τι σόι γιατρός ήταν αυτός;; Που την έκανες την Β' Επιπέδου; Σε εγκυμοσύνη υψηλού κινδύνου και δεν πρόσεξε;;

 

Τι να πώ... κουράγιο...

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΕΙΔΗ ΗΔΗ ΝΟΣΗΛΕΥΟΜΟΥΝΑ ΣΤΟ ΓΕΝΝΕΣΙΣ 1 ΜΗΝΑ ΤΟΝ ΕΚΑΝΑ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ

ΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΤΟΝ ΕΚΑΝΕ Ο ΖΑΒΛΑΝΟΣ !!!!!!!!:twisted:

ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΝΟΜΙΚΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΩ ΤΙΠΟΤΑ

ΚΟΡΑΚΑΣ ΚΟΡΑΚΟΥ ΜΑΤΙ ΒΓΑΖΕΙ?:evil:

 

ΘΕΟΥ ΘΕΛΩΝΤΟΣ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΘΑ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ:roll:

 

ΘΑ ΕΧΩ ΑΝΟΙΧΤΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ:shock:

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...