Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πως σας φαίνεται αυτή η μπουμπουνιέρα?


ΒΙΚΥ

Recommended Posts

Εγώ ξετρελάθηκα με αυτή τη μπουμπουνιέρα, αλλά το περιεχόμενο 40ml δεν είναι λίγο??? Το είδα στο μπιμπερό και μου φαίνεται λίγο. Εσείς τι λέτε?

 

javascript:popupWindow('http://www.baptisis.gr/vaptisis/osc/popup_image.php?pID=559')

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις



Διαφημίσεις

Συμπαθητική είναι αλλά δεν θα την επέλεγα για 3 λόγους. :(

 

1) Γιατί θα είναι βαριά στη μεταφορά

 

2) Θα είναι δύσκολο να την κρατούν στο χέρι παιδιά και γονείς, άσε που μπορεί να πέσει και να σπάσει και να κολλάτε ολόκληροι..

 

3) Αν έχεις πολλά παιδάκια και δεν κάνεις ξεχωριστά παιδικές δεν νομίζω να ενθουσιαστούν.

 

4) Νομίζω ότι δεν αρέσει σε πολλούς το γλυκό κουταλιού.

 

Θα την επέλεγα μόνο αν μου άρεσε πολύυυυυυυυ και αν έκανα τη βάφτιση σε νηστίσιμη περίοδο.! Πάντως μην προβληματίζεσαι και πάρα πολύ γιατί θα είναι δύσκολο αν όχι ακατόρθωτο να βρεις κάτι που να αρέσει σε όλους....!!! 8)

 

Αν αρέσει εσένα και του συζύγου σου τότε είναι τέλεια...!!!!!!!!! Εσύ βαφτίζεις το παιδί σου όχι οι καλεσμένοι..! :lol::lol::lol:

Αγάπη.... η χαραμάδα της αιωνιότητας..

Ernesto Cardenal

Link to comment
Share on other sites

εσενα σου αρεσει?????? αν ναι ζητα να βαλουν πιο πολυ υλικο μέσα (αλλα συνηθως αυτο το χρυσοπληρωνεις). Ετσι και αλλιως κανενας δε καθεται να το μετρησει,,,,,,,,,

αν σου αρεσει βουρ!

Link to comment
Share on other sites

την είδα τελικά και μου αρέσει πολύ.Για τους μεγάλους θα είναι μια ευχάριστη έκπληξη :D για τα παιδάκια νομίζω δεν ταιριάζει...θα προτιμούσα κάτι πιό παιδικό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ειναι ομορφη και διαφορετικη.οντως τα 40μ.λ.ειναι μικρη ποσοτητα και ισως δειχνει μικρουλα σε μεγεθος απο την αλλη θα ειναι γλυκουλα! αν σε ενοχλει το μεγεθος ομως γιατι δεν ρωτας σε καποιο ζαχαροπλαστειο αν σου την φτιαχνουν στο μεγεθος που θελεις,στα χρωματα που σου αρεσουν και να διαλεξεις και το γλυκο που θελεις εσυ να εχει μεσα.μια ακομα ιδεα ειναι να βαλεις στην ετικετα το ονομα του παιδιου σου και την ημερομηνια,διαφορετικα στην κορδελα το ονομα του παιδιου και στην ετικετα την φωτογραφια του.τωρα που εχεις βρει την ιδεα φερε την στα μετρα σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια, σας ευχαριστώ για το χρόνο σας!

Να σας πω οτι δεν βγαίνει σε μεγαλύτερη. Έχω δει τα βαζάκια τα γυάλινα που είναι διάφανα και με βιδωτό καπάκι αλλά είναι κάτι συνηθισμένο πια.

Σε αυτή μου άρεσε το "κούμπωμα", και το μικροσκοπικό ξύλινο κουταλάκι.

Επίσης σκέφτηκα αντί αυτής να πάρω κάτι μεταλικά ανθρωπάκια που έχω δει, έχουν ύψος 15εκατοστά και κρατάνε ένα κουβαδάκι που μέσα μπορώ να βάλω κουφετάκια που θα είναι σε πουγκάκι, και το κάθε ανθρωπάκι α το βάλω στο πιάτο του κάθε καλεσμένου. Μπορείτε να το φανταστείτε σαν εικόνα? Τι λέτε? Το προτειμάτε? Αν έχετε καμιά άλλη ιδέα, πείτε μου please!!!

Νιννέτα μου πολύ μου αρέσει η ιδέα της ετικέτας!

cruelty, θα τις βρεις αυτή και άλλες πολλές στο http://www.vaptisi.gr

Renia &Mαrilena, χουν γλυκάκι, κεράσι ή βύσσινο, ή κυδώνι ή καρπούζι

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το βαζακι με το γλυκο μου αρεσει περισσοτερο δεν το εχω δει ακομα σε βαφτιση και δεν εχω παει σε λιγες!!και τα ανθρωπακια ειναι ομορφα ομως αν θελεις την γνωμη μου ψηφιζω την πρωτη.καποια ιδεα σε μπουμπουνιερα δεν εχω. γενικοτερα ομως εχω καποιες ιδεες για βαφιση που αφορουν στο πως θα μοιραστουν εχω ακουσει πως υπαρχουν γραφεια που στελνουν κοπελα ντυμενη νεραιδα για να τα μοιρασει ενω διπλα μπορεις να βαλεις ενα τραπεζακι στολισμενο με χρωματιστο τουλι και πανω να βαλεις ενα δεντρακι σε γλαστρακι διπλα πολλα λευκα καρτελακια και κορδελες εκει θα ειναι το δεντρο των ευχων οι καλεσμενοι θα γραφουν μια ευχη για το μωρο σου και ετσι θα εχεις ενα ομορφο αναμνηστικο!!

Link to comment
Share on other sites

ουπς!ξεχασα να πω οτι τα καρτελακια τα βαζουν οι καλεσμενοι στα κλαδια του δεντρου ενω πρεπει να εχεις και μαρκαδορο μακρας διαρκειας.το δεντρακι μπορει να ειναι το ιδιο με το γλυκο σου.π.χ.γλυκο του κουταλιου νεραντζακι και το δεντρακι μινι νεραντζια.μια ακομα ιδεα για γλυκο ειναι πορτοκαλακια γεμιστα με γρανιτα παγωτο ενα μικρο κουταλακι μεσα και μια χαρτοπετσετα στο χρωμα της μπουμπουνιερας!ας με σταματησει καποιος γιατι το θεμα βαφτιση μου αρεσει πολυ :lol:

Link to comment
Share on other sites

Νιννέτα, πολύ ωραίες οι ιδέες σου! Να σου πω στην βάπτιση του μεγάλου μου γιού είχα κλόουν ντυμένο ΜΙκυ-Μάους και μοίρασε αυτός τις μπουμπουνιέρες και μέτα έφτιαξε και μπαλονοκατασκευές στα παιδάκια!

Αυτό με το πορτοκάλι πολύ ωραία ιδέα! Πότε σερβίρεται? και ποιός το φτιάχνει?

Αν έχεις άλλες ιδέες μην διστάζεις ή ακόμα καλύτερα δεν φτιάχνουμε ένα γραφείο που να ασχολέιται αποκλειστικά με την βάπτιση?! :lol::lol::lol::wink:

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites

Αγγελικη ευχαριστω πολυ!!!

Βικυ μακαρι κατι να σου φανει χρησιμο.τα πορτοκαλακια τα γεμιζουνε και τα βαζουνε στην καταψυξη.ετσι ειναι ετοιμα σερβιρισμενα και τα μοιραζεις οπως τις μπουμπουνιερες.τα φτιαχνουν σε μεγαλα ζαχαροπλαστεια.οσο για το γραφειο μην μου βαζεις ιδεες γιατι δεν θελω και πολυ ετοιμη ειμαι!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πως σας φαίνεται το παρακάτω για φάκελλος προσκλητηρίου?

 

 

Πως σας φαίνεται αυτό το κουτάκι για μπομπονιέρα?

 

http://www.weddingaccessories.net/images/favors/4707_tuxedo_favor_box.jpg

http://images.hardingschicago.com/Dp801.jpg

 

Η κάρτα μέσα στον φάκελλο θα προεξέχει και θα φαίνεται μόνο το κεφάλι ενός μωρού που θα φοράει ημίψηλο καπέλο καθώς θα τραβας την κάρτα του προσκλητηρίου θα βλέπεις οτι το μωρό είναι γυμνούλι, και το κείμενο θα λέει, αποφάσισα την πάνα μου να βγάλω ,το κουστούμι μου να βάλω!

Ακούω γνώμες. Ειλικρινά ε?!

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...