Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Φαγητό στον παιδικό σταθμό


Recommended Posts

Φέτος η κόρη μου πάει για πρώτη φορά στον παιδικό σταθμό και τα μεσημέρια τρώει κανονικά εκεί. Από ότι μου λένε οι δασκάλες αλλά και η ίδια (μιας και είναι πια μεγάλο παιδί και μπορούμε να συννεννοηθούμε) τρώει όλο το φαί της κανονικά.

Στο σταθμό τρώνε στις 12...δηλ. σχετικα νωρίς.

Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι πάντα όταν έρχεται στο σπίτι πεινάει. Είτε την πάρω 3 είτε 4...πεινάει πολύ και θέλει να φάει αμέσως μόλις μπούμε μέσα.

Γιατί συμβαίνει άραγε αυτό;

Υποψιάζομαι ότι οι μερίδες στο σταθμό θα είναι σχετικά μικρές...

Και η κόρη μου είναι γενικά φαγανό παιδάκι...αλλά τόσο πολύ?

 

Έχετε παρόμοια εμπειρία;

kTB4p3.png

N9Mep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ακριβως το ιδιο κανει και ο γιος μου....ειναι γενικα ολιγοφαγος, και ενω υποτιθεται οτι τρωει εκει ολο του το φαγητο - και ο ιδιος το λεει και η δασκαλα- ερχεται σπιτι στις 2.30 και τρεχει στην κατσαρολα και κατεβαζει αλλο ενα πιατο......ενω το ΣΚ μετα το πρωινο κανουμε αμαν να ξαναφαει στις 4....

Μου ειπε ο ιδιος οτι το φαγητο εκει ειναι πολυ λιγο...και το πληρωνουμε και 40 ευρω εξτρα αλλα θελω να το κανω για να μαθαινει σε ολα τα φαγητα και ας ξανατρωει σπιτι, εκει θα φαει και φασολαδα, και ιμαμ εφαγε, και κολοκυθακια, και σπανακορυζο, και ολα οσα σε μενα κανει νερα.....

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω μαζί σου...

Σε κάποια δύσκολα φαγητά...καλύτερα λίγο σπανακόρυζο στο σταθμό, παρά καθόλου στο σπίτι.

Αλλά όχι και να πεινάει τόσο πολύ το παιδί!!!!

Δεν ξέρω πως να το χειριστώ.

Να τους το πω άραγε..???

kTB4p3.png

N9Mep2.png

Link to comment
Share on other sites

Koιτα και να το πεις, θα σου πουνε το τρωει ολο

οποτε τι να διαπραγματευτεις?

οτι ειναι μικρη η μεριδα?

ξερω κι εγω.......εγω ντρεπομαι να πω κατι τετοιο να ειμαι ειλικρινης

οσο κι αν φαει κερδος ειναι αφου ουσιαστικα θα ξαναφαει μετα

και χαιρομαι που εμαθε να τρωει τα παντα

εστω κι αν στο σπιτι χαιδευεται

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ πάντως ξέρω ότι και στον δικό μας σταθμό (που είναι ιδιωτικός) αλλά και σε δημόσιους που πηγαίνουν παιδιά φίλων, προσφέρεται και 2ο πιάτο αν τα παιδιά τελειώσουν το 1ο και θέλουν κι άλλο...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εμάς ιδιωτικός είναι...

Όντως μπορεί να προσφέρουν κι άλλο πιάτο, αλλά μάλλον η μικρή μου ντρέπεται να ζητήσει... Ίσως να το δουλέψω έτσι το όλο θέμα. Να της πω να ζητάει κι άλλο αν πεινάει ακόμα.

Κάλή ιδέα!!!

kTB4p3.png

N9Mep2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...