Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΡΟΥΧΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια!!

Και εγώ θα πάω σήμερα στο mothercare να δω και ίσως και στο H&M μιας και λέτε ότι έχουν κάποια.

Στα Λητώ τα ρούχα δεν μου αρέσουν καθόλου. Η ξαδέρφη μου που πήγε στα mothercare και έμεινε ευχαριστημένη.

Θα πάω και εγώ σήμερα και θα σας πω. Ελπίζω να μην έχουν 50 € το ένα παντελόνι...

Qxemp2.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


τον τελευταιο χρονο ψωνιζω Online απο τα www.asos.com

στην αγγλία. απ' όσο εχω δει έχει πολλά ρουχα εγκυμοσυνης. φτιαχνετε ενα λογαριασμο, δινετε εκεινη τη στιγμη μια καρτα και σας τα στελνουν. εγω πληρωνω καθε φορα 6 ευρω εξοδα αποστολης για να τα στειλουν σε 5 μερες και 12 ευρω για να μου τα στειλουν σε 2. δεν θεωρω οτι ειναι πολλα τα εξοδα αποστολης αν αναρωτηθει κανεις ποσα κερδιζουμε απο τη τιμη που εχουν τα ρουχα συγκριτικα με ελλαδα. βασικα εχει ρουχα για ολα τα πορτοφολια, ριξτε μια ματια μπορει να δειτε κατι που σας αρεσει. καλο shopping!

 

ειχα παρει για παραδειγμα δωρο στην αδελφουλα μου αυτο παντελονι με 20 ευρω και το ειχε καταβολευτει!

image1xl.jpg

Link to comment
Share on other sites

ψαχνοντας βρηκα κι αυτο το φουστανακι το οποιο θεωρω ιδανικο για οσες κοπελες εργαζονται σε γραφειο και πρεπει να ειναι καπως πιο "επιμελημενες".

 

υ.γ. μηπως να ζητησω ποσοστα απο τους αγγλους?

 

ΚΟΣΤΙΖΕΙ 26.47? ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΒΡΕΙΤΕ http://www.asos.com/Asos/Asos-Maternity-Exclusive-3/4-Sleeve-Bodycon-Dress/Prod/pgeproduct.aspx?iid=1077893&cid=5813&sh=0&pge=0&pgesize=-1&sort=-1&clr=Black

 

image1xl.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ πήγα την Παρασκευή στο mothercare και πήρα ένα τζην με τη φλάσκα πάνω (δεν ξέρω πως το λένε )

Πλήρωσα 89 ευρώ. Το παντελονι το πήρα ελάχιστα πιο μεγάλο για να το έχω και για ποιο μετά. Το έπληνα στο χέρι με κρύο νερό γιατί είχε το λάστιχο πάνω και όταν πήγα να το φορέω χτες για να πάω στη δουλειά, το παντελόνι μου έπεφτε. Έβαλα ζώνη και πάλι τα ίδια ήταν!!!!

Δεν νομίζω να έχασα έγκυος γυναίκα 10 κιλά από την Παρασκευή!!!

Qxemp2.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

έκανα κι εγω τη βόλτα μου στα hm χθες. Κι εκεί τα τζιν 50 ευρώ. γύρω στα 20ευρώ είχε ελάχιστα τζιν, μάλλον πιο καλοκαιρινά και πολύ στενά! Στα 50 είχε σε διάφορες γραμμές, στενά πόδια, φαρδιά κλπ. Σε υφασμάτινα είχε πιο οικονομικά, γύρω στα 20 ευρώ και στενά και φαρδιά. Πουκαμίσες-μπλούζες γύρω στα 20 ευρώ...

Είχα δει και στα prenatal τζιν 50-70 ευρώ, με περισσότερη ποικιλία όμως στα 70ε

Αυτά από τη δική μου έρευνα αγοράς!

hm ποια ειναι και που εχει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σαςκοριτσια!εγω πηγα το σαββατο στο zara και πηρα ενα πολυ καλο τζινακι στενο βεβαια αλλα πολυ ελαστικο που δε με σφιγκει καθολου και εχει κι αλλο περιθωριο!45 ευρω!επισης πηρα και απο το mothercare αλλο ενα που δεν εχει τη μεγαλη μπασκα αλλα ενα λαστιχακι που εχει περιθωριο να ανοιξει κι αυτο 45 ευρω ηδη τα εχω βαλει και ειμαι αρκετα ευχαριστημενη!επισης εχουν βγει ενα σωρο ωραια φορεματακια για τωρα με κολαν και μπαλαρινα και ειναι πολυ ωραια πηρα και απο αυτα!ειχε στο zara και γενικοτερα εχει παντου!

KLinp2.pngjvcQp2.png
Link to comment
Share on other sites

το τζινακι που πηρα απο το zara ειναι τυπου σωληνα και εχει μεγαλη μπασκα!αυτο απο τα mothercare ειναι λιγο πιο ανοιχτο οχι υπερωολικα και δεν εχει μπασκα απλα ενα λαστιχο μπροστα που εχει περιθωριο να ανοιξει κι αλλο

KLinp2.pngjvcQp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τα ρουχαλάκια!!!

πολύ ωραίο site aliki, θα παραγγείλω σίγουρα. επιφυλάσσομαι λίγο με τα νούμερα όμως: είδα ότι το πιο μικρό είναι το 8 και λέει ότι είναι για μεση 93 εκατοστά. εγώ σήμερα που μετρήθηκα ημουν 84. λες να περιμένω να μεγαλώσει κι άλλο η κοιλιά και μετά να παραγγείλω?

εχει τελεια παντελόνια στενά σωλήνες πάντως! και καλές προσφορές.

Ως τώρα έχω πάρει ένα παντελόνι από h&m 15 ευρώ προσφορά (καλοκαιρινό), απο mothercare ενα τζην και μια μπλούζα 3/4, από benetton μια φούστα και από bebe jou ένα παντελόνι και μια μπλούζα.

Μπορώ να πω΄ότι μονο το h&m έχει αρκετά στενά ρούχα, τα άλλα μου είναι ανετα. αλλα δεν τρελαίνομαι για h&m...οπότε θα με βόλευε αυτό το asos

Link to comment
Share on other sites

πολύ ωραίο site aliki, θα παραγγείλω σίγουρα. επιφυλάσσομαι λίγο με τα νούμερα όμως: είδα ότι το πιο μικρό είναι το 8 και λέει ότι είναι για μεση 93 εκατοστά. εγώ σήμερα που μετρήθηκα ημουν 84. λες να περιμένω να μεγαλώσει κι άλλο η κοιλιά και μετά να παραγγείλω?

εχει τελεια παντελόνια στενά σωλήνες πάντως! και καλές προσφορές.

Ως τώρα έχω πάρει ένα παντελόνι από h&m 15 ευρώ προσφορά (καλοκαιρινό), απο mothercare ενα τζην και μια μπλούζα 3/4, από benetton μια φούστα και από bebe jou ένα παντελόνι και μια μπλούζα.

Μπορώ να πω΄ότι μονο το h&m έχει αρκετά στενά ρούχα, τα άλλα μου είναι ανετα. αλλα δεν τρελαίνομαι για h&m...οπότε θα με βόλευε αυτό το asos

 

Δεν τα παραγγέλνεις άπό τώρα?? Καλύτερα να σου είναι χαλαρά από ότι να σου είναι στενά!!

Qxemp2.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα, δίκιο έχεις Αλίκη! μέχρι να έρθουν, θα έχω φουσκώσει κι άλλο εξάλλου! οπότε τα παρήγγειλα, μόλις τώρα: ένα πανελόνι, μια μπλούζα και μια ζακέτα. νομίζω είναι ότι πρέπει για Φθινόπωρο-Χειμώνα. όλα μαζί 100 ευρώ + 6 ευρώ μεταφορικά, νομίζω είναι καλά. ήθελα κι ένα τζην αλλά έχω ήδη ένα, οπότε είπα να κάνω λίγη οικονομία!

image4xl.jpgimage1l.jpg image1l.jpg την ασπρη ζακετα, το χακι παντελόνι και τη μπλούζα

Link to comment
Share on other sites

kxristina τελικά τι νούμερο παράγγειλες. Θέλω να παραγγείλω και εγώ αλλά δεν ξέρω τι νούμερο να πάρω είμαι στη 12η εβδομάδα και δεν έχω βάλλει ακόμα κιλά σκεφτομου για το 12 σάις?

Πάντα φορούσα το 12 σάις τώρα δεν ξέρω τι νούμερο να παραγγείλω.

eOwnp2.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

kxristina τελικά τι νούμερο παράγγειλες. Θέλω να παραγγείλω και εγώ αλλά δεν ξέρω τι νούμερο να πάρω είμαι στη 12η εβδομάδα και δεν έχω βάλλει ακόμα κιλά σκεφτομου για το 12 σάις?

Πάντα φορούσα το 12 σάις τώρα δεν ξέρω τι νούμερο να παραγγείλω.

τελικά παρήγγειλα το 8, είμαι στην 20η εβδομάδα. μην κοιτάς τι φορούσες πριν, καλύτερα μετρήσου (στήθος, κοιλιά και περιφέρεια) με μια μεζούρα και δες τα materinty sizes που έχει στο site. είναι διαφορετικα από τα κανονικά νομίζω. δες εδώ

http://www.asos.com/infopages/SizeGuide/pgesizechart.html

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε που μπορώ να βρω κολάν εγκυμοσύνης αλλά σε στιλ ιππασία. Οσα κολάν βρίσκω είναι σαν χοντρά καλσόν. Εγώ το θέλω παντελόνι στενό στο κάτω μέρος και όχι μαύρο, έλεος με τα μαύρα ρούχα εγκυμοσύνης. Τι πράγμα είναι αυτό!

Link to comment
Share on other sites

Έχει ανοίξει outlet της mothercare στον Ταύρο (Καλλιθεα) , στη Δαβάκη τέρμα μόλις κατεβαίνει η γέφυρα 1ος δρόμος δεξιά στην οδό Τεω κάτι δεν υθμάμαι αριθμό.

Πήγα προχθες και είχε αρκετά ρούχα εγκυμοσύνης με μεγάλες εκπτώσεις χειμερινά. Όποια είναι κοντά και δεν βαριέται ας ρέξει μια ματιά, από νούμερα... σε άλλα είχαν μείνει τα μεγάλα απο 14 και άνω, και σε άλλα τα μικρά. Βέβαια ψωνίζω από εγκυμοσύνης κυρίως γιατί είναι πιο χαλαρά στην κοιλιά ή γιατί μου αρέσει στα χειμερινά που σκεπάζουν την κοιλίτσα και δεν κρυώνω....

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε που μπορώ να βρω κολάν εγκυμοσύνης αλλά σε στιλ ιππασία. Οσα κολάν βρίσκω είναι σαν χοντρά καλσόν. Εγώ το θέλω παντελόνι στενό στο κάτω μέρος και όχι μαύρο, έλεος με τα μαύρα ρούχα εγκυμοσύνης. Τι πράγμα είναι αυτό!

κοιτα στον ζαρα ειχα παει περσυ βεβαια λλα ειχα δει οτι τα ξαναειχε κ οχι μονο μαυρο. εγω ειχα βολευτει απο Η&Μ ΖΑΡΑ Κ LA REDOYTE καταλογος on line εχει καλες ποιοτητες.

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...