Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Προσκολληση χαμηλα στη μητρα...


Recommended Posts

Καλησπερα σας και καλο Φθινοπωρο! Απο χθες εχω στα χερια μου ενα θετικο τεστ κυησεως και μια χοριακη με 2738 μοναδες. Πηγα για τον πρωτο υπερηχο πριν λιγες ωρες και ειδαμε σακο εντος της μητρας μονο, οχι καρδιακο παλμο καθως εχω μολις κλεισει την 5η εβδομαδα(ΤΕΡ 27/07). Δεν ξερω ποσο πρεπει να ανησυχισω καθως ο γιατρος μου εκανε λογο για προσκολληση χαμηλα, λιγο πιο πανω απο εκει που τελειωνει ο τραχηλος. Ανεφερε οτι θα ηθελε το κυημα πιο πανω και κλεισαμε επομενο ραντεβου για την ερχομενη Παρασκευη ελπιζοντας να μην εχουμε καμια ασχημη εξελιξη. Ποια η γνωμη σας? Επισης θα ηθελα να ακουσω αναλογες εμπειριες και ποια ηταν η εκβαση τους. Ευχαριστω!!!

0vwrp3.png

 

 

mZ5jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


O γιατρός σου υποθέτω ότι φοβαται μηπως λόγω της χαμηλής προσκόλησης του κυηματος αναπτύξεις επιπωματικό πλακούντα. Είναι νωρις ακομη για να φανει η εξέλιξη. Πολλές φορές ο πλακούντας ανεβαίνει όσο μεγαλώνει η μήτρα. Ακόμη και αν παραμείνει χαμηλά ο πλακούντας μπορεί η κύηση να εξελιχθεί επιτυχώς απλά ενδεχεται να χρειαστεί μετα την 32η εβδομαδα να μείνεις κλινήρης ή στο τελος να χρειαστεί καισαρική. Ψυχραιμία και αισιοδοξία! Είναι πολύ νωρίς ακόμη! Εγω σου ευχομαι την 8η εβδομάδα να ακουσεται καρδιακή λειτουργία, στη συνεχεια μια καλή αυχενική, μετα έναν καλό β επιπεδου και μετα την 37η εβδομάδα έναν καλό τοκετό!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Ευακι καλησπερα,

 

ακριβως το ιδιο συμβαινει και με μενα, ειναι χαμηλα το εμβρυο και πρεπει να παω για εξεταση παλι την αλλη εβδομαδα. τι σε συμβουλευσε ο γιατρος σου και πως εισαι τωρα?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...