Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

εμβολια


maka

Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια..θελω να κανω μετα το χρονο τα εμβολια στο μωρο μου..κ η παιδιατρος δε το δεχεται κ λεει οτι ειναι υποχρεωτικο..

 

εγω ξερω οτι δε ειναι..εχετε κανα λινκ να εκτυπωσω να της αποδειξω οτι δε ειναι υποχρεωτικο?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


τα δικα μου παιδια τα βλεπει ομοιοπαθητικος και παιδιατρος για δευτερη γνωμη κανουμε οταν πρεπει τα εμβολια οχι πριν απο το χρονο και αν αν αν αν ..Να αλλαξεις παιδιατρο ,ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΒΑΣΕΙ ΝΟΜΟΥ,υπαρχει εδω μεσα ενα ενασ διαλογος και αναφερεται καθαρα αλλα θα σου λυσει και πολλες αποριες.....

Link to comment
Share on other sites

Το "Νέο Εθνικό Πρόγραμμα Εμβολιασμών Παιδιών και Εφήβων 2011" είναι εδώ. Πουθενά δεν αναφέρεται η λέξη "υποχρεωτικό". Λέει "συνίσταται".

Πάντως διάβάζοντας στο δίκτυο, βρήκα ότι όντως υπάρχει μια εγκύκλιος του Υπουργείου Υγείας από το 2008, η οποία λέει ότι είναι υποχρεωτικός ο εμβολιασμός για την εγγραφή στο σχολείο. Εσένα όμως αυτό δε σε ενοχλεί, αφού απλά θέλεις να αρχίσεις τα εμβόλια αργότερα, όχι να μην τα κάνεις καθόλου, σωστά;

 

Εγώ προσωπικά έχω κάνει όλα τα εμβόλια στον μικρό μου, αλλά μου τη σπάνε οι γιατροί που έχουν αυτό το αυταρχικό στυλ και δε συζητάνε.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...