Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

21 μηνων δεν σηκωνεται μονος του


Recommended Posts

καλημερα ! ειμαστε 21 μηνων ,περπαταμε απο 17 μηνων ,τρεχουμε ,αλλα δεν σηκωνεται μονος του περιμενει να τον σηκωσει καποιος και τρεχει!!η παιδιατρος μου λεεει οτι αφου περπαταει δεν εχει κατι παθολογικο !!εχει τυχει σε καποια αυτο;:roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δηλαδή' date=' αν τον αφήσετε, δεν πρόκειται να σηκωθεί;[/quote']

 

δεν τον αφηνουμε πολυ ωρα μονο του !εχει 2 αδερφες 14 και 11 χρονων οποτε παντα καποιος θα τον σηκωσει!!

Link to comment
Share on other sites

Σταματήστε να τον σηκώνετε λοιπόν,δεν είναι πια μωρό,είναι ολόκληρο παιδάκι!

 

Μάλλον καλοεμαθε και τεμπελιαζει...

 

Οταν πέφτει εκεί που τρέχει ή το πρωί όταν ξυπνά δεν σηκώνεται μόνος?

Τι κάνει?Σας φωνάζει και πάτε εσείς να τον σηκώσετε?

Link to comment
Share on other sites

Σταματήστε να τον σηκώνετε λοιπόν,δεν είναι πια μωρό,είναι ολόκληρο παιδάκι!

 

Μάλλον καλοεμαθε και τεμπελιαζει...

 

Οταν πέφτει εκεί που τρέχει ή το πρωί όταν ξυπνά δεν σηκώνεται μόνος?

Τι κάνει?Σας φωνάζει και πάτε εσείς να τον σηκώσετε?

 

το πρωι οχι δεν σηκωνεται μονος του !ξυπνα και χαλαρωνει και οταν βαριεται φωναζει !οταν τρεχει και πεφτει παμε και τον σηκωνουμε αν τον αφησουμε κλαιει !δεν τον αφηνουμε να κλαιει πολυ !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχού το μαναρι μου!!

Σας παίζει ρε συ!

Τώρα σε αυτή την ηλικία καταλαβαίνει πολλά, μήπως εκεί που πας να τον σηκώσεις να κανεις ότι πέφτεις και πονας και δεν μπορείς να σηκώθεις, να δούμε τί θα κάνει;

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται οτι τους παίζει,κανονικότατα!

Είναι ο μικρότερος και το μεγαλύτερο αφεντικό!

 

Πάντως επειδή σε αυτή την ηλικία αρχίζουν να συνειδητοποιούν για τα καλά τη δύναμή τους και τον έλεγχο που αυτή ασκεί πάνω σας,καλό θα είναι σιγά - σιγά (αν όχι γρήγορα-γρήγορα) να σταματήσει αυτό που συμβαίνει,ώστε να μην έχεις μεγαλύτερα θέματα στο μέλλον (βλ.απαιτητική συμπεριφορά κοκ)

άστον να κλάψει,δεν είναι κακό... Ή βάλε κάτι που του αρέσει πολύ σε ένα εμφανές σημείο και απομακρυνθείτε...που θα πάει θα σηκωθεί!

Link to comment
Share on other sites

μακαρι να ειναι οπως τα λετε!αλλα ποσο να τον αφηνουμε !αν τον αφηνω πολυ αρχιζει νακλαει και η αδερφη του δεν τον λυπασαι τον καημενο!η αλλη μου βαζει τις φωνες ακαρδη μανα!!!(εφηβεια)ετσι τον σηκωνω και ηρεμει το σπιτι !!θα προσπαθησουμε σιγα σιγα με παιχνιδακια να τον αφηνω μονο του !!

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την εμπειρία μου απο τον αδερφό μου. Ειμαστε και εμείς 3 αδερφια 27,25 και 6. Ναι ναι μεγάλη διάφορα ηλικίας! Ειμαστε απο τπυς ίδιους γονείς. Εγω λοιπον δεν ειχα κανενα πρόβλημα να κλαιει τον πηγαινα βόλτα δεν ηθελε να κάθεται στο καρότσι ηθελε όρθιος, του έλεγα αν δεν κάτσεις θα γυρίσουμε πιςω γυρίσαμε άπειρες φορες μεχρι να αποφασίσει να κάτσει. Ίδια λογική ακολουθούσε και ο πατέρας μου. Ο αδερφός μου και η μαμά μου έκαναν οτι ηθελε γιατι πιστευω η μαμά μου απο την κουραση δεν άντεχε να τον ακουει. Ειναι πολυ ισχυρό γνωμών παιδι. Απο εμάς τωρα δέχεται και υπάκουει οταν τον διαβάζουμε για τκ σχολείο γιατι παει πρώτη απο τη μαμά μου δεν δέχεται τιποτα. Απλά το αναφέρω δεν κάνω την έξυπνη. Μπορει στο δικο μου παιδι τωρα να μην μπορέσω να κρατήσω αυτη τη σταση.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...