Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πονάει όλο μου το σώμα


Recommended Posts

Απο τον 4 μηνα αρχισε να ποναει η μεση μου και συνεχιστηκε μεχρι τον 6.Τωρα διανυω τον 7 και ποναω παντου.Ποναω περισσοτερο οταν ξαπλωνω αλλα το βραδυ που παω να κοιμηθω υποφερω. Αρχιζει να με ποναει η μεση μετα απο καποιες ωρες η πλατη και κατα της 5 το πρωι πονανε τα ποδια μου ειδικα τα γονατα σαν να με βαρανε με καρφια. Εχω γεμισει το κρεβατι με μαξιλαρια και καθε 5 λεπτα γυρναω πλευρο αλλα τιποτα δεν μπορω να ηρεμησω.Στο τελος σηκωνομαι και περπαταω αλλα απο τα νευρα μου εχω και πονοκεφαλο.:cry: Εκανα στην αρχη καποιες ασκησεις αλλα τωρα δεν μπορω ποναω πολυ για να κανω γυμναστικη. Εχω ακουσει για την μεση αλλα ολο το σωμα ?Ο γιατρος μου λεει οτι θα περασει οταν γεννησω.(αντε βρε μου ηρθε να του πω):rolleyes:

Εχει συμβει σε καμια σας και αν ναι πως το αντιμετωπισατε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πω πω βρε Ιωαννα μου, τι να σου πω εγώ είμαι ακόμη στον 3ο μήνα και έχω κάτι πονάκια στην πλάτη ήδη...αν είναι έτσι όπως τα λές αργότερα......ωοήθειά μας....τι να σου πω κι εγώ? δοκιμασες να κάνεις κανένα ζεστό μπανάκι πρίν τον ύπνο λογικά θα βοηθάει στην ξεκούραση και την χαλάρωση...

y8rbp3.png
Link to comment
Share on other sites

Και γω κοριτσάκι μου πονούσα φοβερά σ' όλο το σώμα... Τίποτα δεν έκανα... υπομονή. Έπερνα και κανένα depon (έχω και ιστορικό ημικρανιών οπότε φαντάζεσαι τί υπέροχα βράδια έζησα..). Υπομονή, τί να πω... ρώτα τον γιατρούλη σου, κανένα παυσίπονο σου επιτρέπει να πάρεις? Έστω λίγο να ανακουφίζεσαι...

Evolve or Dissolve

 

Μάταιοι είναι οι αγώνες που δεν δόθηκαν ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

εγω στον 3-4 ποναγε η μεση μου και πλατη μου αν καθόμουνα έστω 15 λεπτα όρθια,τωρα που μπηκα στον 5ο σταματησαν οι πονοι,μονο όταν κουραστω πολύ με πιάνει η πλάτη μου

YiMXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και γω κοριτσάκι μου πονούσα φοβερά σ' όλο το σώμα... Τίποτα δεν έκανα... υπομονή. Έπερνα και κανένα depon (έχω και ιστορικό ημικρανιών οπότε φαντάζεσαι τί υπέροχα βράδια έζησα..). Υπομονή, τί να πω... ρώτα τον γιατρούλη σου, κανένα παυσίπονο σου επιτρέπει να πάρεις? Έστω λίγο να ανακουφίζεσαι...

Ναι για το κεφαλι μου ειπε κανενα ντεπον και να προσεχω μην ανεβαζω πιεση αλλα για τους πονους στο σωμα δεν μπορει λεει να κανει κατι.Σημερα μπηκα στην 30 εβδομαδα μαλλον μονο υπομονη μενει να κανω, αλλες 10 εμειναν που θα παει θα περασουν.Σημερα ευτυχως δεν εχω πονοκεφαλο κατι ειναι κι αυτο:P

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...