Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

είναι φυσιολογικό;


niadk

Recommended Posts

Ηρθε σήμερα ο γιατρός στο σπίτι για την μηνιαία επίσκεψη και το εμβόλιο της μικρής. Τη ζυγίσαμε και το μωρό τον τελευταίο μήνα δεν έχει πάρει ούτε γραμμάριο, παρότι τρώει κανονικά. 8.760 κιλά στις 15/12 και 8.760 κιλά στις 14/1. Ο γιατρός είπε να τα πούμε σε δέκα ημέρες περίπου, αλλά εγώ ανησυχώ. Είναι φυσιολογικό αυτό;Μήπως πρέπει να το κοιτάξουμε άμεσα;Εσεις τι λέτε; σας έχει τύχει να είναι στάσιμο στο βάρος το μωρό σας;

an1cCqX00001110MDAwODM1ZHwwMDAwMTExZGF8RWxlbmkgaXMgaGVyZSBmb3I.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


να σου πω δεν μου ετυχε αλλα να σκεφτω να πω κατι γιατι και η δικια μας την ιδια ηλικια εχει:

πηρε ύψος και περιμετρο κεφαλής;

μηπως λογω ηλικιας τρεχει ολη μερα και κανει πολλές καύσεις οποτε και δεν παιρνει βαρος

αλλωστε περιπου 300 γρ νομιζω παιρνουν ανα μηνα

στις καμπυλες αναπτυξης πως ειναι; σε ποια;

αφου δεν ειπε κατι ο γιατρος θα ειναι κατι που συμβαινει

 

για σκεψου αυτα που ρωταω λιγο και πες, μην ανησυχεις, αφου ο γιατρος ειπε ετσι ετσι θα ειναι

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

ψήλωσε ένα πόντο (από 74 εκατοστά, 75) και περίμετρος κεφαλής μεγάλωσε 0,3. Τώρα για τις καμπύλες δεν ξέρω, τι να σου πω... Ο γιατρός είχε πει ότι πριν τρεις μήνες απλά ότι είναι ψηλή για την ηλικία της. Τις κοίταξε εκείνος τώρα για το βάρος και είπε να μιλήσουμε σε δέκα μέρες ...

an1cCqX00001110MDAwODM1ZHwwMDAwMTExZGF8RWxlbmkgaXMgaGVyZSBmb3I.gif
Link to comment
Share on other sites

ψήλωσε ένα πόντο (από 74 εκατοστά, 75) και περίμετρος κεφαλής μεγάλωσε 0,3. Τώρα για τις καμπύλες δεν ξέρω, τι να σου πω... Ο γιατρός είχε πει ότι πριν τρεις μήνες απλά ότι είναι ψηλή για την ηλικία της. Τις κοίταξε εκείνος τώρα για το βάρος και είπε να μιλήσουμε σε δέκα μέρες ...

 

δες το βιβλιαριο του παιδιου εχει καμπυλες αναπτυξης, αυτες δειχνουν με τι ρυθμο αναπτυσσεται το παιδι.

Επισης, πρωτα παιρνουν στο κεφαλι, μετα ψηλωνουν και τελος βαζουν βαρος οποτε αφου εκανε τα αλλα δυο μην ανησυχεις. Δες και τις καμπυλες

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...