Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ερωτησεις: θηλασμος, περιοδος, ορμες.


Recommended Posts

1)θελω να ρωτησω ποτε και αν ερχεται η περιοδος στη γυναικα για οσο διαστημα θηλαζει. διαβασα οτι οταν αρχιζουν τα στερεα.εγω θηλαζω με τηνιδια συχνοτητα ακομα παραλληλα με το φαγητο του.

2)να ρωτησω και επισης αν η ελλειψη σεξ/κων ορμων παει αυστηρα σε πακετο με την ελλειψη εμμηνων της θηλαζουσας (δεν εχω σκοπο να αποθηλασω για πολλους πολλους μηνες πρωτα ο Θεος αλλα η οργανικη ισορροπια κοριτσια ποτε ερχεται?)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Από προσωπική εμπειρία: Η περίοδος μου ήρθε σε κάτι λιγότερο από ένα μήνα αφού αντικατέστησα δύο από τους θυλασμούς με γεύματα (πρωί για φρούτα και απόγευμα για κρέμα). Όχι ακριβώς δηλαδή όταν αρχίζουν τα στερεά. αλλά όταν κόβεις γεύματα από εσένα. Αυτό έγινε περίπου στο εξάμηνο, λίγο μετά.

Ακριβώς τότε, άρχισα να έχω και δείγματα ορμών. Όταν λέω δείγματα όμως το εννοώ, είχα τέτοια κούραση που κανονικές ορμές είχα μετά το έτος, όταν πια αποφάσισε η μικρή να κοιμηθεί συνεχόμενο οχτάωρο και ξεκουράστηκα λίγο. Για να είμαι πιο σωστή: τότε σταμάτησα να αισθάνομαι απέχθεια και μόνο στη σκέψη της επαφής, αλλά για να "κυνηγήσω" τον άντρα μου πέρασε καιρός...

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...