Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γιατι δεν θηλάζει; 9 μηνών


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα

Το κοριτσάκι μου είναι πλέον 9 μηνών, θηλάζει ακόμη, κάνει 3 γεύματα στερεης τροφής την ημέρα και θηλάζαμε ως πριν λίγο καιρό σίγουρα άλλες 5 φορές. Πρωι βράδυ και μεταμεσονύκτια και απόγευμα. Εδω και 15 μέρες, σταδιακά, έχει μειώσει τη διάρκεια θηλασμών, πλέον και τη συχνότητα. Προσπαθώ για παράδειγμα να μην την ταισω το απόγευμα αλλά να τη θηλάσω, εκείνη όμως αρνείται, ενω το απογευματινο το τσακιζει. Θα ήθελα να θηλάσω και άλλο, αλλά μήπως αυτό είναι φυσικός αποθηλασμός. Να σημειωσω ότι δόντι ακόμα, μάλλον βγάζει. Πιπίλα αρνείται γενικώς. Ειναι πολύ δεκτικη στο φαγητο. Ξένο δεν έχει πιει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σαν να ακουω τον εαυτο μου να μιλα!!! φυσικα καθε παιδι ειναι διαφορετικο αλλα και σε μενα συνεβει το ιδιο και με τα 2 μου παιδια, περιπου μετα απο τον ενατο μηνα θηλασμου αρχιζαν να χανουν πλεον το ενδιαφερον για τον θηλασμο και εδιναν περισσοτερο σημασια στις στερεες τροφες. ειχα τον ιδιο προβληματισμο με σενα και μαλιστα πολλες φορες "εκοβα" απο τις στερεες για να θηλασουν περισσοτερο αλλα τζιφος!!! πιεζα για περισσοτερους θηλασμους αλλα δεν ηθελαν:(:(:(( εχω ανοιξει παλαιοτερα σχετικο θεμα γιατι ειχα σκασει και εγω!!!) τελικα καταφερα να θηλασω το ενα 10 μηνες και το αλλο 11 αλλα με πολυ προσπαθεια τους τελευταιους μηνες!

παντως μπορει το μωρακι σου να περναει απλα μια φαση που θα του περασει ή ισως βγαζει δοντακια.....

καλη συνεχεια!!!!

VCkup3.png W6T5p3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...