Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝ ΤΑ ΤΡΑΒΗΓΜΑΤΑ ΧΑΜΗΛΑ


Recommended Posts

Καλημερα! Αυριο μπαινω στην 15η εβδομαδα και εδω και 2 μερες εχουν σταματησει τα τραβηγματα χαμηλα και δεν νιωθω τιποτα. Ανησυχω μηπως κατι δεν παει καλα. Ραντεβου με τον γιατρο μου εχω σε μια εβδομαδα. Ετυχε σε καποια αυτο; Υποτιθεται οτι τα τραβηγματα ειναι επειδη μεγαλωνει η μητρα. Μηπως κατι εγινε και σταματησαν ολα; φφφφφφ

i2P4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα! Αυριο μπαινω στην 15η εβδομαδα και εδω και 2 μερες εχουν σταματησει τα τραβηγματα χαμηλα και δεν νιωθω τιποτα. Ανησυχω μηπως κατι δεν παει καλα. Ραντεβου με τον γιατρο μου εχω σε μια εβδομαδα. Ετυχε σε καποια αυτο; Υποτιθεται οτι τα τραβηγματα ειναι επειδη μεγαλωνει η μητρα. Μηπως κατι εγινε και σταματησαν ολα; φφφφφφ

 

Καλημερα!! Επειδη φανταζομαι πως τα λεγομενα τραβηγματα δεν θα ηταν ολημερις και οληνυχτις, μην ανησυχεις απλα αλλες μερες ισως να ειναι σε μικροτεροβαθμο σε σημειο να μην τα καταλαβαινεις !! Υπομονη για το ραντεβου σου ! Εγω θα σε συμβουλευα, ΜΟΝΟ αν νιωσεις καποια παραξενη ενοχληση η παρατηρησεις κατι το διαφορετικο, να κανεις μια επισκεψη σ εναν γιατρο του νοσκομειου! Κατα τ αλλα να μην αησυχεις!!

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω για την απαντηση. Οχι τα τραβηγματα που ειχα πριν δεν ηταν ολη μερα κ ολο το βραδυ. Αλλα εστω μια φορα τη μερα κατι ενιωθα. Τωρα τιποτα. Ακομα τιποτα. Τι να πω.

i2P4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Αυριο μπαινω στην 15η εβδομαδα και εδω και 2 μερες εχουν σταματησει τα τραβηγματα χαμηλα και δεν νιωθω τιποτα. Ανησυχω μηπως κατι δεν παει καλα. Ραντεβου με τον γιατρο μου εχω σε μια εβδομαδα. Ετυχε σε καποια αυτο; Υποτιθεται οτι τα τραβηγματα ειναι επειδη μεγαλωνει η μητρα. Μηπως κατι εγινε και σταματησαν ολα; φφφφφφ

 

 

Καλησπερα κ χρονια πολλα! :)

απο ποτε ειχες αυτα τα τραβηγματα? ειχες κ κραμπες?

εγω εχω καθε μερα απο την πρωτη μερα καθυστερησεις και εχω απορια μεχρι ποτε τα νιωθουμε...και αυτες οι κραμπες τι ακριβως ειναι :(

uZCRp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα είναι η 2η εγκυμοσύνη μου και δεν είχα σχεδόν κθλ τραβήγματα απο την αρχή και όλα καλά!!!

 

Εγω ειχα στο μυαλο μου οτι οι εγκυες στις αρχες δεν πονανε γι αυτο χαλαρα κανουν γαμους τρεχουν .... χορευουν :-D

Δεν θα μπορουσα δλδ με τπτ να κανω εναν γαμο αν μου τυχαινε τωρα...συνεχιζω κανονικα με πονακια ...κραμπες καθε μερα....ειδικα αν λιγο -πολυ λιγο κουραστω ... και νομιζω στο κρυο , μας τυχανε και τσουχτερα κρυα τωρα! Μεχρι να περπατησω μεχρι το αμαξι η το σπιτι με εχει πιασει κραμπα

περιμενω να τα πω με την γυναικολογο :|:| Δεν εχω και που να τα ρωτησω και εχω σκασει

 

Καλη χρονια Depy και σε ολα τα κοριτσια που διαβαζουν :);)

uZCRp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα στο μυαλο μου οτι οι εγκυες στις αρχες δεν πονανε γι αυτο χαλαρα κανουν γαμους τρεχουν .... χορευουν :-D

Δεν θα μπορουσα δλδ με τπτ να κανω εναν γαμο αν μου τυχαινε τωρα...συνεχιζω κανονικα με πονακια ...κραμπες καθε μερα....ειδικα αν λιγο -πολυ λιγο κουραστω ... και νομιζω στο κρυο , μας τυχανε και τσουχτερα κρυα τωρα! Μεχρι να περπατησω μεχρι το αμαξι η το σπιτι με εχει πιασει κραμπα

περιμενω να τα πω με την γυναικολογο :|:| Δεν εχω και που να τα ρωτησω και εχω σκασει

 

Καλη χρονια Depy και σε ολα τα κοριτσια που διαβαζουν :);)

 

Καλή χρονιά!!! Δεν έχεις το θάρρος να πάρεις ένα τηλεφωνάκι το γιατρό σου να τον ρωτήσεις? Εγώ έχω ένα θηριάκι 3χρονων και όταν με κουράζει με πιάνουν πονάκια τύπου συσπάσεις/πετρώματα και παίρνω μια δόση μαγνήσιο...το έχω πει του γιατρού και συμφώνησε αλλά το βασικό που μου είπε είναι να μην κουραζόμαστε και να μην πιέζουμε τον οργανισμό μας έστω και με πράγματα που μας ήταν εύκολα πριν την εγκυμοσύνη...Αχ με το καλόοοοοοοοοοοοοοοοοοο σε όλες μας!!!

GlXHp3.png

YCLEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά!!! Δεν έχεις το θάρρος να πάρεις ένα τηλεφωνάκι το γιατρό σου να τον ρωτήσεις? Εγώ έχω ένα θηριάκι 3χρονων και όταν με κουράζει με πιάνουν πονάκια τύπου συσπάσεις/πετρώματα και παίρνω μια δόση μαγνήσιο...το έχω πει του γιατρού και συμφώνησε αλλά το βασικό που μου είπε είναι να μην κουραζόμαστε και να μην πιέζουμε τον οργανισμό μας έστω και με πράγματα που μας ήταν εύκολα πριν την εγκυμοσύνη...Αχ με το καλόοοοοοοοοοοοοοοοοοο σε όλες μας!!!

 

Δεν εχω το θαρρος μιας και μου ειπε θα τα πουμε στον δευτερο υπερηχο..

 

Να σου ζησει το μπεμπακι ! Πραγματικα τωρα αν ειχα αλο μωρακι θα ειχα θεμα!

ειχα πει στην γιατρο απο τον πρωτο υπερηχο για τα πονακια δεν μου ειπε να παρω κατι...(μονο φυλλικο οξυ και αυτο σε μικροσκοπικες δοσεις.)

 

με το καλο το επομενο μπεμπακι σου Depy. Oλα θα μας πανε τελεια :P;)

uZCRp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...