Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΓΑΛΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΧΡΟΝΙΑ. (και μια αποβολή)


Recommended Posts

Παρακαλώ, όποια κυρία μπορεί ας μου λύσει την απορία. Λοιπόν, έχω ένα αγοράκι 3 ετών το οποίο θήλασα με θήλαστρο medela για ένα χρόνο. Το γάλα όχι απλά δεν μου σταμάτησε, αλλά ενώ έχω σταματήσει να θηλάζω έδω και 2 χρόνια, κατά καιρούς κάνει ξανά την εμφάνισή του... Πρίν από περίπου ενάμιση μήνα είχα μια βιοχημική κύηση και αποβολή χωρίς απόξεση. Μετά από το περιστατικό αυτό, εδώ και περίπου 3 εβδομάδες, το στήθος έχει και πάλι γάλα και με πονάει. Δεν ξέρω τί να κάνω, έβγαλα λίγο εχθές με το θήλαστρο και ήταν ένα μαρτύριο, δεν αντέχω άλλο! Εχω κάνει και εξετάσεις για προλακτίνη μετά την αποβολή και ήταν φυσιολογικές. Το θέμα είναι ότι πονάω πολύ και αναρρωτιέμαι πότε επιτέλους θα τελειώσει!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα μήπως πρέπει να συμβουλευτείς το γιατρό σου και αν χρειαστείς να πάρεις κάποιο χάπι? Εγώ είχα γάλα και για ένα χρόνο μετά αλλά κόπηκε σιγά σιγά μόνο του!

Link to comment
Share on other sites

Ο γιατρός το μόνο που μου είχε πει είναι να κάνω εξετάσεις για προλακτίνη. Εκανα, οι τιμές φυσιολογικές, αλλά το γάλα, εκεί...Όσο για το χάπι, πρέπει να αντλήσω γάλα, να αδειάσει το στήθος, να πάρω το χάπι και να δέσω το στήθος... αλλά πονάω τραγικά πολύ όταν αντλώ...

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με γιατρό ειδικό σε προβληματα μαστού και μου είπε ότι είναι πολύ σπάνιο, αλλά συμβαίνει καμμιά φορά. Με συμβούλεψε να βγάλω το γάλα και να δούμε τί θα γίνει. Επειδή η προλακτίνη είναι φυσιολογική μαλλον αποκλείεται να κάνω επαναγαλακτισμό. Μαλλόν φταίει η αποβολή που είχα, εγινε ανω κατω ο οργανισμός μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αποθήλασα με αφέψημα μέντας και αφέψημα φρασκόμηλου (όχι ανάμειξη)

 

δε ξέρω ίσως σε βοηθήσει στην περίπτωση σου!!!

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...