Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πονος κατα τον θηλασμο


Recommended Posts

καλησπερα σε ολους σας, ειμαι καινουργιο μελος γι αυτο ζητω εκ των προτερων συγνωμη για καποιο λαθος μου. ο μπεμπουλης μου ειναι 38 ημερων. τον θηλαζω και απο την αρχη ηταν ολα καλα αλλα εχει καμια 15 ημερες που ενω τρωει ξαφνικα αρχιζει και κλαιει, τεντωνει χερια ποδια αφηνει το στηθος και μετα ξανα συνεχιζει. γιατι μπορει να το κανει αυτο ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα σε ολους σας, ειμαι καινουργιο μελος γι αυτο ζητω εκ των προτερων συγνωμη για καποιο λαθος μου. ο μπεμπουλης μου ειναι 38 ημερων. τον θηλαζω και απο την αρχη ηταν ολα καλα αλλα εχει καμια 15 ημερες που ενω τρωει ξαφνικα αρχιζει και κλαιει, τεντωνει χερια ποδια αφηνει το στηθος και μετα ξανα συνεχιζει. γιατι μπορει να το κανει αυτο ?

 

Καλησπέρα και να σου ζήσει ο γιος!

Καταρχάς μην αγχώνεσαι, όλα τα μωρά περνάνε διάφορες φάσεις...συνέχεια...:shock:

Μπορεί να έχει πονάκια (κολικούς), παλινδρόμηση(ΓΟΠ), ή να περνάει άλμα ανάπτυξης, ότι και να είναι θα περάσει... το άλμα σε λίγες μέρες και τα άλλα δύο ελπίζω σύντομα (αν συμβαίνει κάτι από αυτά τα δύο θα βοηθούσε πάρα πολύ να ελαττώσεις τα γαλακτοκομικά που καταναλώνεις!) Παρακολούθησε το μωράκι σου και πρόσφερε του ότι χρειάζεται!

 

(Νομίζω ότι με τον θηλασμό του παρέχεις σχεδόν τα πάντα και σε αφθονία:wink:)

 

Καλή συνέχεια!:-)

lulop3.pngWyeQp2.png
Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω παρα πολυ. και γω ελπιζω να περασει γρηγορα οτι και να ειναι γιατι σαν καινουργια μαμα ανχωνομαι πολυ.

 

Αχ πόσο σε καταλαβαίνω...εγώ κάθε φορά που έκλαιγε το μωρό και δεν μπορούσα να καταλάβω τι ήθελε, έκλαιγα και ο σύζυγος μου έπρεπε να μας παρηγορήσει και τις δύο:shock:...πολλά γέλια τώρα που το σκέφτομαι...:lol:

 

Σιγά σιγά όμως θα μπορείς να διαβάζεις τις ανάγκες του μωρού σου και να το βοηθάς (σε αυτό θα σε βοηθήσει πολύ ο θηλασμός γιατί θα σας φέρνει κάθε μέρα όλο και πιο κοντά)!!!

 

Φιλικά!!!

lulop3.pngWyeQp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα και να σου ζήσει ο γιος!

Καταρχάς μην αγχώνεσαι, όλα τα μωρά περνάνε διάφορες φάσεις...συνέχεια...:shock:

Μπορεί να έχει πονάκια (κολικούς), παλινδρόμηση(ΓΟΠ), ή να περνάει άλμα ανάπτυξης, ότι και να είναι θα περάσει... το άλμα σε λίγες μέρες και τα άλλα δύο ελπίζω σύντομα (αν συμβαίνει κάτι από αυτά τα δύο θα βοηθούσε πάρα πολύ να ελαττώσεις τα γαλακτοκομικά που καταναλώνεις!) Παρακολούθησε το μωράκι σου και πρόσφερε του ότι χρειάζεται!

 

(Νομίζω ότι με τον θηλασμό του παρέχεις σχεδόν τα πάντα και σε αφθονία:wink:)

 

Καλή συνέχεια!:-)

 

 

 

Κάτι άλλο που ίσως σε βοηθήσει είναι να τον βάζεις να ρεύεται κατά τη διάρκεια του κλάματος, θα τον ανακουφίζει αν πρόκειται για ΓΟΠ...

Αν είναι κολικοί ένα μασαζάκι στην κοιλίτσα ή πριν το φαγητό να τον ξαπλώνεις ανάσκελα και να πιέζεις ελαφρά τα γονατάκια του προς την κοιλίτσα του και αυτό θα τον ανακουφίσει πολύ...θα το ακούσεις:wink:!

lulop3.pngWyeQp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...