Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βρεφονηπιακός σταθμός στα νότια προάστεια


Recommended Posts

καλησπέρα, έχω ένα αγοράκι 14 μηνών τώρα και σκέφτομαι από Σεπτέμβριο όταν θα είναι περίπου 20 μηνών να τον στείλω βρεφονηπιακό λόγω της επιστροφής μου στη δουλειά. Έχω πραγματικά μπερδευτεί με τους βρεφονηπιακούς σταθμούς που υπάρχουν στην περιοχή Άνω Γλυφάδας, Αργυρούπολης και Αλίμου (είναι οι περιοχές που με εξυπηρετούν προκειμένου να μην απαιτείται πολύ ώρα για την μεταφορά). Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με την εμπειρία του, εάν δηλαδή έχει ο ίδιος κάποιο παιδάκι σε βρεφονηπιακό σταθμό της περιοχής και εάν έμεινε ευχαριστημένος; Έχω μέχρι ώρας κοιτάξει το ΄΄ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ΄΄ , ΄΄ΓΕΛΑ-ΧΑΜΟΓΕΛΑ΄΄, και το ΄΄ΓΛΥΚΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ''

 

ευχαριστώ :D

 

επίσης θεωρείται ότι θα είναι μικρός για να τον στείλω διότι έχω αγχωθεί αλλά υπάρχει το πρόβλημα της δουλειάς;

wWPdp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΕΓΩ ΜΕΝΩ ΣΤΗΝ ΑΝΩ ΓΛΥΦΑΔΑ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΓΙΑ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΤΗ ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΚΟ [ΧΡΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΓΕΛΙΑ].ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟΣ ΟΜΩΣ ΤΟΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΥΠΕΡΟΧΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΕΛΕΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ Η ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΑΡΙΣΤΗ.ΤΩΡΑ ΤΗΝ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΟΥ [ΓΕΛΑ-ΧΑΜΟΓΕΛΑ] ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΟΜΩΣ ΤΟ ΝΗΠΙΟ ΤΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΚΑΙ ΤΟΣΟ.ΤΟ ΑΛΛΟ ΣΤΟ ΣΥΝΙΣΤΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ.ΜΕ ΜΑΥΡΟ ΚΛΑΜΑ ΦΥΓΑΜΕ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ..... :P:D

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολύ μπορείς να μου στείλεις τη διεύθυνση και εάν είναι δυνατόν το τηλέφωνο του βρεφονηπιακού για να επικοινωνήσω μαζί τους;

wWPdp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΜΕΝΩ ΣΤΗΝ ΑΝΩ ΓΛΥΦΑΔΑ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΓΙΑ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΤΗ ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΚΟ [ΧΡΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΓΕΛΙΑ].ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟΣ ΟΜΩΣ ΤΟΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΥΠΕΡΟΧΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΕΛΕΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ Η ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΑΡΙΣΤΗ.ΤΩΡΑ ΤΗΝ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΟΥ [ΓΕΛΑ-ΧΑΜΟΓΕΛΑ] ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΟΜΩΣ ΤΟ ΝΗΠΙΟ ΤΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΚΑΙ ΤΟΣΟ.ΤΟ ΑΛΛΟ ΣΤΟ ΣΥΝΙΣΤΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ.ΜΕ ΜΑΥΡΟ ΚΛΑΜΑ ΦΥΓΑΜΕ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ..... :P:D

 

 

σε ευχαριστώ πολύ

μπορείς να μου στειλεις τη διεύθυνση και το τηλέφωνο του βρεφονηπαικού γιατί δεν το βρίσκω

wWPdp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΣΤΕΙΛΑ 2.5 ΧΡΟΝΩΝ. ΤΟ ΤΗΛ.ΕΙΝΑΙ 2109623976.ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 2-3 ΣΤΕΝΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΡΙΝΟΠΟΥΛΟ ΚΑΙ ΤΟ CITY PLAZA.ΑΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕΙΣ ΠΕΣ ΣΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ ΟΤΙ ΣΕ ΣΥΣΤΗΣΑΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΤΗΣ ΡΑΦΑΕΛΙΝΑΣ.ΕΤΣΙ ΛΕΝΕ ΤΟ ΜΩΡΟΥΛΙ ΜΟΥ.ΡΑΦΑΕΛΑ...ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΙΝΑΙ Η ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΕΙ.ΤΟ ΤΙ ΦΤΙΑΧΝΟΥΝΕ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ.ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΟΣ ΕΜΠΛΟΥΤΙΣΜΟΣ ΜΕ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΣΕ ΜΟΥΣΕΙΑ , ΘΕΑΤΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΛΛΑ.ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΟΒΕΡΗ ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΜΕΡΟΣ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΣΤΕΙΛΑ 2.5 ΧΡΟΝΩΝ. ΤΟ ΤΗΛ.ΕΙΝΑΙ 2109623976.ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 2-3 ΣΤΕΝΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΡΙΝΟΠΟΥΛΟ ΚΑΙ ΤΟ CITY PLAZA.ΑΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕΙΣ ΠΕΣ ΣΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ ΟΤΙ ΣΕ ΣΥΣΤΗΣΑΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΤΗΣ ΡΑΦΑΕΛΙΝΑΣ.ΕΤΣΙ ΛΕΝΕ ΤΟ ΜΩΡΟΥΛΙ ΜΟΥ.ΡΑΦΑΕΛΑ...ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΙΝΑΙ Η ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΕΙ.ΤΟ ΤΙ ΦΤΙΑΧΝΟΥΝΕ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ.ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΟΣ ΕΜΠΛΟΥΤΙΣΜΟΣ ΜΕ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΣΕ ΜΟΥΣΕΙΑ , ΘΕΑΤΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΛΛΑ.ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΟΒΕΡΗ ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΜΕΡΟΣ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ.

 

 

έχω κανονίσει αυτή την πέμπτη να πάω να δω από κοντά το Χρώματα κι Γέλια....

καταρχήν σε ευχαριστώ και να ξέρεις ότι χρησιμοποίησα το όνομα σου ...

θα μπορούσες όμως να μου πεις από την εμπειρία σου εάν είναι καθαρά (ειδικά στο θέμα αλλαγή πάνας και κουζίνα) και εάν κάνουν καλή προετοιμασία για το σχολείο δηλαδή εάν σε μεγαλύτερη ηλικία από 21 μηνών που θα πάει ο μικρός μου μαθαίνουν να μετράνε, μαθαίνουν κάποια γράμματα της αβ κτλ

α και το πιο σημαντικό εάν πλησιάζουν τα παιδιά με αγάπη και εάν συνεγάζονται μαζί σου π.χ. να ξεκινήσουμε μαζί την διαδικασία για να βγάλει την πάνα ή τι γίνεται στη φάση της προσαρμογής

συγνώμη που σε κουράζω αλλά είναι πολύ σημαντικό για εμένα να ακούσω τη γνώμη μιας μαμάς που ξέρω ότι λατρεύει το μωρό της

σε ευχαριστώ

wWPdp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΑΠΟ ΑΛΛΑΓΜΑ ΠΑΝΑΣ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΠΗΓΑ ΕΓΩ ΣΤΑ 2.5 ΣΧΕΔΟΝ ΤΟ ΕΙΧΕ ΚΟΨΕΙ.

ΤΩΡΑ ΑΠΟ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.ΑΛΟΙΜΟΝΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΟΙ.

ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΙΑΦΕΡΕΙ ΑΥΤΟΣ ΑΠΟ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΖΕΣΤΟ ΚΑΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟΥΛΙ ΣΟΥ ΘΑ ΠΕΡΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΑΠΟ ΑΓΑΠΗ.

ΧΩΡΙΣ ΚΛΕΙΣΤΕΣ ΠΟΡΤΕΣ ΚΑΙ ΨΕΥΤΙΚΑ ΠΡΟΣΩΠΕΙΑ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΔΕΙΣ ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ.ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΙΝΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΚΙΝΙΟΜΟΥΝ ΓΕΝΙΚΩΣ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΑΤΕΒΕΙ Η ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΒΛΕΠΑ ΚΑΙ ΑΚΟΥΓΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΑΝ.

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΡΟΣΩΠΟΙ ΚΑΙ ΑΥΣΤΗΡΟΙ .

ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΟΡΕΞΗ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ.

ΕΙΝΑΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ. ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΜΑΘΗΣΗ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΜΟΝΟ 2 ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΣΤΑ 3 ΗΞΕΡΕ ΟΛΑ ΤΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΡΙΘΜΟΥΣ ΝΑ ΤΑ ΞΕΧΩΡΙΖΕΙ ΣΤΑ 5 ΔΙΑΒΑΖΕ ΤΑΜΠΕΛΕΣ ΕΝ ΚΙΝΗΣΗ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΜΑΘΗΤΡΙΕΣ ΣΤΗΝ ΤΑΞΗ.ΟΜΩΣ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΑΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΑΡΚΕΤΑ.ΑΥΤΑ ΕΙΧΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ.

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΤΑ ΒΡΕΙΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΠΟΣΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙΣ.

Link to comment
Share on other sites

samatak σε ευχαριστώ πολύ .....

πραγματικά αυτό που μετράει περισσότερο είναι να έχουν αγάπη

όταν την πρωτοπήγες σε άφηναν να μπαίνεις στο χώρο;

η προσαρμογή πώς έγινε;

σε κουράζω και χιλια συγνώμη αλλά ελπίζω να καταλαβαίνεις το άγχος μου .......

ευχατιστώ :D:D:D

wWPdp2.png
Link to comment
Share on other sites

mamy-g γράψε μας αφού πας τις εντυπώσεις σου. Και για το οικονομικό που είναι σημαντικό..ενδιαφέρομαι και γω και οτι έχω ακούσει για εναν δυο καλούς σταθμούς αλλά είναι πανάκριβοι

Αγόρια μου είστε οι λατρείες μας!

Link to comment
Share on other sites

mamy-g γράψε μας αφού πας τις εντυπώσεις σου. Και για το οικονομικό που είναι σημαντικό..ενδιαφέρομαι και γω και οτι έχω ακούσει για εναν δυο καλούς σταθμούς αλλά είναι πανάκριβοι

 

 

μπορείς να μου γράψεις σε ποιους σταθμούς αναφέρεσαι;

την Πέμπτη το απόγευμα θα σου γράψω για τις δικές μου εντυπώσεις...

wWPdp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

mamy-g αναφέρομαι στις γλυκειές φατσούλες, για τις οποίες τα κορίτσια που έχουν στείλει τα παιδιά τους εκεί γράφουν τα καλύτερα. Ειδες όμως ότι τα τροφεία είναι σχεδόν 500Ε...Σεβαστό ποσό νομίζω,σχεδόν μισός μέσος μισθός. Εύχομαι στην αυριανή σου επίσκεψη να δεις κάτι που θα σε ενθουσιάσει και με το καλό να ξεκινήσει το μικρό σου

καλό πρωινό

Αγόρια μου είστε οι λατρείες μας!

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω πηρα στις γλυκες φατσουλες και μου ειπαν να αφησω το τηλ. μου να επικοινωνησουν μαζι μου για ραντεβου. Τριτη ή τεταρτη μερα σημερα και τιποτα.. Ετσι θα ειναι δηλαδη εκει? Αν θελω κατι θα πρεπει να ξεκιναμε κανα μηνα πριν την διαδικασια για να τα πουμε? Το θεωρω τουλαχιστον απαρεδεκτο. Το μωρο μου θα τους εμπιστευτω, ασχετα το οικονομικο, και περιμενω οταν θελω κατι αμεσως να βρισκω καποιον να μιλησω. Η ανιψια μου πηγαινε στον Γειτονα, πολυ πιο χαι παιδικος (δυστυχως για πιο μεγαλα παιδακια) και ολοι ηταν πολυ φιλικοι και παντα με αμεση εξυπηρετηση ακομα και απο την ιδια την ιδιοκτητρια.

annita

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΤΙ ΕΓΙΝΕ? ΠΩΣ ΠΗΓΕ Η ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ?ΣΟΥ ΑΡΕΣΕ?

 

samatak πήγα και οφείλω να μπω ότι μου ΄κανε πολύ καλή εντύπωση, οικογενειακό περιβάλλον και πάρα πολλέα δραστηριότητες ....

μου άρεσε πολύ...

απλά θα πρέπει να περιμένω λίγω διότι ο μικρός μου δεν ξέρω όταν θα φτάσει 21 μηνών εάν θα έχει κόψει να κοιμάται το πρωι δεδομένου ότι εκεί δεν υπάρχει η δυνατότητα ύπνου εάν χρειαστεί..

αλλά κατά τα άλλα πραγματικά μου άρεσε και ιδιαίτερα ο τρόπος που μου μίλησαν και με αντιμετώπισαν

 

σε ευχαριστώ.....άξιζε μακάρι ο μικρός να είναι σε θέση να πάει εκεί από Σεπτέμβρη

πάντωα είχες δίκιο ενθουσιάστικα με αυτά που κάνουν

wWPdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω πηρα στις γλυκες φατσουλες και μου ειπαν να αφησω το τηλ. μου να επικοινωνησουν μαζι μου για ραντεβου. Τριτη ή τεταρτη μερα σημερα και τιποτα.. Ετσι θα ειναι δηλαδη εκει? Αν θελω κατι θα πρεπει να ξεκιναμε κανα μηνα πριν την διαδικασια για να τα πουμε? Το θεωρω τουλαχιστον απαρεδεκτο. Το μωρο μου θα τους εμπιστευτω, ασχετα το οικονομικο, και περιμενω οταν θελω κατι αμεσως να βρισκω καποιον να μιλησω. Η ανιψια μου πηγαινε στον Γειτονα, πολυ πιο χαι παιδικος (δυστυχως για πιο μεγαλα παιδακια) και ολοι ηταν πολυ φιλικοι και παντα με αμεση εξυπηρετηση ακομα και απο την ιδια την ιδιοκτητρια.

 

 

annita με εμένα επικινώνησαν σχεδόν δύο εβδομάδες μετά και μου είπαν να πάω να δω το χώρο αυτή την Δευτέρα και ότι εάν δε μπορέσω τώρα δεν θα μπορέσουν σύντομα ξανά αλλά μετά από ένα μήνα περίπου....

πολύ γραφειοκρατικό μου ακούγεται και θα ήθελα κάτι πιο ζεστό και ανθρώπινο....

σκέφτομαι για το εαν θα πάω εσύ τι λες;

wWPdp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια καλησπερα στη γλυφαδα εχω ακουσει οτι ειναι πολυ καλο το ΒΗΜΑ-ΒΗΜΑ η κοπελα που το εχει ειναι πολυ καλη και φιλικη ειχα παει περσει με μια γνωστει σε μια εκδηλωση ηταν το κατι αλλο, θα εκπλαγειτε

 

Υπαρχει ιστιοσελιδα http://www.vimavima.gr/

Link to comment
Share on other sites

mamy-g και annita, όταν μιλήσατε με τις γλυκειές φατσούλες και σας είπαν ότι μπορούν να σας δεχτούν μετα από τόσο πολύ καιρό, ΜΗΠΩΣ σας είπαν και το λόγο;;;Γιατί απ΄το μυαλό μου περνάνε πολλά, όπως το ότι καθαρίζουν και γυαλίζουν το χώρο και ορίζουν μία ημέρα για να δέχονται τους γονείς και να κάνουν καλή εντύπωση... Αλλά και πάλι μπορεί να πέφτω έξω. Μήπως η dora ή άλλες κοπέλες που έχουν εργαστεί σε παιδικούς ξέρουν γιατί γίνεται αυτό; Τρελό δεν είναι να σου λένε ότι θα σε δεχτούμε τώρα ή μετά από ένα μήνα;;

Αγόρια μου είστε οι λατρείες μας!

Link to comment
Share on other sites

Εγω δυστυχως δεν εχω εργαστει σε ιδιωτικους παραπανω απο 2-3 μερες γιατι εκανα 2-3 αποπειρες εδω σε κοντινους της περιοχης, ηταν χαλια οι συνθηκες και εφευγα.. Προτιμησα στα ενδιαμεσα που ειχα με τις συμβασεις απο δημοτικους να κανω την σερβιτορα και την πωλήτρια (αν και δεν χρειαστηκε να το κανω και για παρα πολυ γιατι εβαζα μεσον και συνηθως δουλευα :P )..

Παντως εγω όσους σταθμους επισκεπτηκα για να γραψω τον μικρο, δεν τους πηρα καν τηλέφωνο.. Πηγα τους χτυπησα την πορτα και τους ειπα "γεια σας ηρθα.. ενδιαφερομαι για παιδικο σταθμο για να γραψω το παιδι μου.." απαιτησα να επισκεπτω τους χωρους άμεσα (εκεινη τη στιγμη δηλαδη΄που εννοειτε δεν ειχαν χρονο να κανουν καμια παρεμβαση και αυτο με βοηθησε παρα πολυ στο να διαμορφωσω αποψη και να αποφασισω.

και νομιζω οτι μεθοδος "κανω ντου" ειναι η καλύτερη.

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δε με εχουν παρει ακομα. Παντως αν με παρουν μπορει και να παω μονο και μονο για να τους πω απο κοντα τι πιστευω για αυτους. Τη μικρη παντως σε καμια περιπτωση δε θα τη πηγαινα εκει. Ουτε στο κολεγιο να ζηταγα ακροαση..

annita

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως με πήραν τηλέφωνο την πρώτη μέρα μετά από e-mail που έστειλα και μου είπαν ότι θα με ειδοποιήσουν για ραντεβού το Μάρτιο οπότε και θα ξεκινήσουν τις ενημερώσεις στους ενδιαφερόμενους γονείς. Λίγες μέρες μετά που είχαμε ένα υπόλοιπο αδείας με τον άντρα μου πήραμε τηλέφωνο για να πάμε νωρίτερα.Συννενοηθήκαμε το απόγευμα και πήγαμε το επόμενο πρωί. Η ενημέρωση κράτησε σχεδόν 2 ώρες -είμασταν 3 ζευγάρια- και μας πήγαν σε κάθε γωνία του σταθμού. Είδαμε όλες τις τάξεις την ώρα της λειτουργίας τους, τους χώρους ύπνου, τις τουαλέτες, τους χώρους για τα βρέφη τον κήπο, την κουζίνα (μας έδωσαν να δοκιμάσουμε και το φαγητό). Μου άρεσε πολύ και μιλώντας με άλλες μητέρες που είχαν πάει απροειδοποίητα κατέληξα στο συμπέρασμα ότι δεν υπάρχει θέμα "φτιασιδώματος" του σταθμού πριν τις επισκέψεις. Απλώς δεν μπορεί να είναι καθε μέρα -όποια μέρα- για τόση ώρα διαθέσιμοι οι ιδιοκτήτες και υπεύθυνοι για τις ενημερώσεις. Υπάρχουν άλλα ραντεβού, δουλειές, άλλοι γονείς που προηγούνται κτλ. Η αλήθεια είναι ότι πρόκειται για μεγάλη μονάδα προσχολικής αγωγής και όχι για "οικογενειακό" παιδικό σταθμό. Αυτό φαίνεται και από το ότι υπάρχουν 2 υπεύθυνοι, μία για το παιδαγωγικό (η ιδοκτήτρια) και ένας για το διαχειριστικό. Τα παιδιά είναι συνολικά πολλά αλλά μοιράζονται σε πολλά τμήματα κατά ηλικία και με την ανάλογη υποδομή και προσωπικό. Πάντως εμένα ο χώρος μου φάνηκε καθαρός, όμορφος, ζεστός, όλα τα παιδάκια ήταν καταχαρούμενα και οι κοπέλες πολύ καλές. Νομίζω δε πως για να λειτουργείς έναν μεγάλο σταθμό, η οργάνωση είναι απαραίτητη και ναι, μερικές φορές ισως υπάρχει κάποια γραφειοκρατία στο θέμα της ενημέρωσης αλλά -τουλάχιστον από ό,τι λένε οι γονείς που έχουν εμπειρία από τις Γλυκές φατσούλες- δεν υπάρχει τέτοιο θέμα με γονείς/παιδιά του σταθμού.

Την επόμενη μέρα της ενημέρωσης πήρα 2-3 τηλέφωνα για κάποιες συγκεκριμένες πληροφορίες και ξαναμίλησα και με τον υπέυθυνο του διαχειριστικού για το ωράριο του σχολικού αλλά και το οικονομικό. Ήταν εξυπηρετικότατοι Το μόνο μείον για μένα είναι ότι είναι λίγο ακριβό για 2 παδιά ταυτόχρονα παρόλη την έκπτωση που σου κάνουν... Με φοβίζει και λιγάκι και το μέγεθος του σταθμού γιατί με το γιο μου είχα συνηθίσει σε πολύ διαφορετική κατάσταση...

Αυτές ήταν οι εντυπώσεις μου... Ακόμα εγώ βέβαια το ψάχνω το θέμα γιατί θέλω να είμια απόλυτα σίγουρη για την αποφασί μου, ο άντρας όμως είναι με τα μπούνια υπέρ του να πάμε στις Γλυκές Φατσούλες. Θα δούμε...

Συγνώμη για το μεγάλο post,

Ελίνα, μαμά του Θάνου-22/8/2003, της Εύας και της Χριστίνας (ομοζυγωτικά δίδυμα)-15/6/2006!

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμείς πάμε στις "Γλυκές Φατσούλες" εδώκαι 2 περίπου χρόνια..

 

Δεν έχουμε κανένα απολύτως παράπονο (εκτός βέβαια από το οικονομικό..).

 

Απλά επειδή οι ενημερώσεις διαρκούν περίπου 2 ώρες (σε ξεναγούν παντού! μέχρι και τις τουαλέτες του προσωπικού μας δείξανε!) προσπαθούν να τις κλείνουν ανά 2-3 ζευγάρια....

 

Εχουμε πάει απροειδοπείητα πολλές φορές για να πάρουμε τον μικρό και δεν έχουμε διαπιστώσει καμία ατασθαλία ή χάος.Το προσωπικό είναι πολύ καλό!

 

Ο μικρός μας είναι 2,5 ετών και εκτός από τις δασκάλες του γνωρίζει και την κυρία Μαρία (Διευθύντρια παιδαγωγικού) μου μιλάει ακετές φορές για αυτην. Της στείλαμε για παράδειγμα δωράκι και αφού σχόλασε ο Σταύρος μου είπε ότι τον φίλησε η κυρια Μαρία και την επόμενη μέρα που την είδαμεμας τοείπε και η ίδια!

 

Δεν ξέρω βρε παιδιά το θέμα με τους παιδικούς σταθμούς είναι πολύ μεγάλο.Πιστεύω ότι όλοι θέλουμε να κάνουμε το καλύτερο για τα παιδιά μας απλά οι επιλογές μας διαφέρουν και βάσει των προσωπικών μας απαιτήσεων. Πιστεύω ότι όλοι μας έχουμε δίκιο γιατί όλοι μας αν μη τι άλλο θέλουμε το καλύτερο για τα παιδάκια μας.

 

Το τελευταίο πράγμα που θέλω να πω είναι να φροντίσουμε να ακολουθήσουμε τό ενστικτό μας σε οποιαδήποτε επιλογή κανουμε για τα παιδιά μας.... Σίγουρα το τέλειο είναι ίσως κάτι ουτοπικό, μπορουμε όμως να προσπαθήσουμε να το βρούμε ή να το πλησιάσουμε ε?

 

Για μένα ας πούμε που μένω σε μία πολυκατοικία με 56 διαμερίσματα οι εγκαταστάσεις στις Γλυκές Φατσούλες φανήκαν παράδεισος.....

 

Νατάσα

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα στη γλυφαδα εχω ακουσει οτι ειναι πολυ καλο το ΒΗΜΑ-ΒΗΜΑ η κοπελα που το εχει ειναι πολυ καλη και φιλικη ειχα παει περσει με μια γνωστει σε μια εκδηλωση ηταν το κατι αλλο, θα εκπλαγειτε

 

Υπαρχει ιστιοσελιδα http://www.vimavima.gr/

 

 

το θέμα είναι εάν αυτή η μαμά φίλη σου είναι ευχαριστημένη, σου έχει μιλήσει καθόλου;

wWPdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμενα δε με εχουν παρει ακομα. Παντως αν με παρουν μπορει και να παω μονο και μονο για να τους πω απο κοντα τι πιστευω για αυτους. Τη μικρη παντως σε καμια περιπτωση δε θα τη πηγαινα εκει. Ουτε στο κολεγιο να ζηταγα ακροαση..

 

τελικά πήγα τη Δευτερα τη πρωί, φάνηκαν όλα να είναι καθαρά, όλοι ευγενικοί αλλά όντως δεν μου έδωσε το οικογενειακό κίμα που θα ήθελα..

Βέβαια εγκαταστάσεις πολύ καλές, τα παιδια φαίνονταν να τα απασχολούν με δραστηριότητες, τεράστιο χώρο για παιχνίδι κτλ

Δε νομίζω οτι μπορεί να είναι τόσο στημενα τα πράγματα .....

γενικά καλή εντύπωση αλλά και αρκετά ακριβά.....

wWPdp2.png
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια μήπώς έχει ακούσει κάποια για το βρεφονηπιακό Ουράνιο Τόξο στη Γούναρη στην Α. Γλυφάδα

εάν υπάρχει κάποια που έστελνε το αγγελούδι της πολύ θα με ενδιέφερε η γνώμη της

wWPdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...