Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ ΡΕΤΖΙΚΙ-ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙ (ΘΕΣ/ΝΙΚΗ)


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Salva καλώς ήρθες στην παρεούλα μας!:lol:

Τελικά τα πιο όμορφα παιδάκια βρε παιδί μου πηγαίνουνε στον Μ.Π!!-Το έσωσα????:P:lol:Χαίρομαι που είναι μαζί τα παιδάκια μας.

Αχ και εμείς αρρωστήσαμε πολλές φορές.Τρελάθηκα.Να μη το ματιάξω έχουμε αρκετές μέρες που είμαστε καλά.

Εγώ μένω Πολίχνη,κοντά στον περιφερειακό.

Άντε βρε κορίτσια κανονίστε να βρεθούμε.

Link to comment
Share on other sites

Το χειμώνα με τα χιόνια όμως τι γίνεται στο μικρό πρίγκηπα? Δεν είναι δύσκολα?[/QUOTE]

 

Ορίστε τα μελέτησες και ήρθαν καλή μου eirtap!!!:D:rolleyes:

Να σου πω πως σήμερα με πήραν απο το σχολείο το πρωί και μου είπανε

πως λόγο της κατάστασης που επικρατούσε δε θα λειτουργούσαν.Για αύριο δε μπορούσαν να μου πουν οι άνθρωποι,οπότε θα καλέσω το πρωί ,πρώτα ο Θεός.

Καλέ,τι όμορφα που ήταν το πρωί!!Ακόμη καλύτερα βέβαια θα ήταν αν δεν πήγαινα στη δουλειά...και έπινα καφεδάκι σπιτάκι μου...και χουζούρευα...

και δε γυρνούσα τέτοια ώρα πτώμα....και να δούμε πόσες φορές θα ξυπνήσει ο Χρηστάκης πάλι απόψε.................Κουράγιο μανα!:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήταν πολύ ωραία που χιόνισεεεεε!!!!!?????

Έγω ήμουν σπίτι και το απολάμβανα. Και εμείς αποκλειστήκαμε. Από εβδομαδα ξεκινάω πάλι δουλειά. Μέχρι σήμερα είχα άδεια λόγω της γέννας. Από εβδομάδα πάλι στο πρόγραμμα!

ΠΕΡΙΚΛΗΣ 29-06-2008

ΣΠΥΡΟΣ 15-11-2009

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ήταν όντως τέλεια με το χιόνι το πρωί.!!

Καλά σε εσάς θα ήταν ακόμη πιο ωραία ,δε το συζητάμε!:-P

 

Πόσο έκατσες?Εμένα δε με έπιασε ο καινούριος νόμος.Εν τω μεταξύ του έδινα μόνο δικό μου γάλα για επτά μήνες και ήμουν στη δουλειά με το θήλαστρο..Ταλαιπωρία μεν αλλά χαλάλι για το ζουζουνάκι μου.

 

Αντε ,να ευχηθώ καλή επιστροφή στη δουλειά σου και καλό κουράγιο!

Δεν ξέρω για σενα αλλά εγώ περίμενα πως και πως να ξαναγυρίσω γιατί είχα σκάσει στο σπίτι--Άσχετα που μετά το μετάνιωσα:rolleyes:

 

Τι θα κάνεις με τα παιδάκια σου?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι ελεύθερη επαγγελματίας και δεν έχουμε τίποτα στάνταρ από άδειες τοκετού. Έκατσα 2,5 μήνες όπως είχα κάτσει και στο πρώτο μου παιδί.

Και εγώ θηλάζω, οπότε με το θήλαστρο στο γραφείο από εβδομάδα. Και την άλλη φορά έτσι έκανα. Θήλασα 8 μήνες.

Τα παιδιά θα είναι στο σπίτι με τη μαμά μου. Εντομεταξύ επειδή είναι και τα δύο μικρά και θέλουν χέρια, θα βοηθάει τη μαμά μου μία γυναίκα που ευτυχώς μένει και εδώ στη γειτονιά μου. Την είχα δεσμεύσει πριν σκεφτώ για παιδικό σταθμό, οπότε παιδικό θα πάμε μάλλον από το καλοκαίρι ή το Σεπτέμβρη σίγουρα.

Το καλό με τη δουλειά είναι ότι επειδή είναι δική μου, έχω κάπως ελαστικό ωράριο.

ΠΕΡΙΚΛΗΣ 29-06-2008

ΣΠΥΡΟΣ 15-11-2009

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Καήμέρα μανούλες. Έχετε καμιά σας εμπειρία από τον παιδικό Γέλα Χαμογέλα?

Ο μικρός είναι 15 μηνών και αναγκαστικά από 1 Ιουνίου πρέπει να τον πάμε σε παιδικό.

 

Μου φάνηκε αρκετά καλός αλλά θα ήθελα και την γνώμη σας αν γνωρίζετε

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα Ιβόνη. Τώρα είδα το μήνυμα. Για το Γέλα Χαμόγελα δεν ξέρω τίποτα να σου πω. Το μόνο που σκέφτηκα είναι αν θα σε ενδιέφερε δημοτικός σταθμός του Δήμου. Ξέρω ότι άνοιξε νέος σταθμός στα Πεύκα τώρα το Μάρτιο. Είναι φυσικά φθηνότερα από όποιον ιδιωτικό (αν είναι κριτήριο σου αυτό). Εγώ, τους δικούς μου τους στέλνω στο δημοτικό σταθμό της Γρυπάρη (δημοτικός σταθμός) και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Πέρσι το μεγάλο τον είχα στο Δελασαλ και ήταν πολύ καλά.

Δεν ξέρω αν τελικά τον έγραψες. Ελπίζω να ξεκινήσετε και να προσαρμοστεί εύκολα για να μην παιδεύεστε. Αν θέλεις οτιδήποτε στείλε μου και πμ

ΠΕΡΙΚΛΗΣ 29-06-2008

ΣΠΥΡΟΣ 15-11-2009

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις

  • 2 months later...

καλησπερα!!!περασαμε με τους καινουργιους πινακες στον μικρο πριγκηπα μεσω εσπα(ευτυχως) θα ηθελα να μαθω αν εχει περασει κ καμμια αλλη μανουλα που πηγε για εγγραφη τι ακριβως ζητησαν???με την σιτιση τι γινεται?πληρωνουμε εξτρα?και απο χαρτια ληξιαρχικη πραξη μονο?ευχαριστω και περιμενω!:D

2009-2011

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...