Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ζαβολακια-Πειραιας (Λευκα)


Recommended Posts

Παει καμια μαμα το παιδακι της σε αυτον τον σταθμο?

Τον συνανταω στο δρομο μου καθε πρωι που παω στη δουλεια και ειναι σχετικα(!!!!) κοντα στην περιοχη μου

Επειδη παιζει το ενδεχομενο ναν μην μου τον παρουν στον δημοσιο που εχω κανει αιτηση πρεπει να αρχισω να ψαχνω και για κατι εναλλακτικα (που ευχομαι να μην χρειαστει)

 

και ενω ειμαι απολυτα ευχαριστημενη απο τον σταθμο που παει τωρα η αποσταση ειναι απαγορευτικη . Δεν με εξυπηρετει ουτε οταν παω στη δουλεια (αντε πες απο εκει να ερχεται σχολικο).. αλλα το προβλημα ειναι τις μερες που δεν παω στη δουλεια (πχ παιρνω ρεπο για να κανω μια δουλεια και κουβαλαω και το παιδι μας.. εχω πυρετο και κυνηγαω το μικρο..Και το ακομα μεγαλυτερο προβλημα ειναι οταν δουλευω 24ωρα που αναγκαζετε η μητερα μου να τον κρατησει 2 συνεχομενες μερες (και νυχτα) εφοσον δεν υπαρχει κανεις να τον φερει πισω..ή να τον ξαναπαει το πρωι.

 

Επισης αν παει καμια εκει το παιδι της θα ηθελα να ρωτησω και κατι αλλο...

Εχει αυτος ο σταθμός καμια σχεση με τα "ζαβολακια" που παλιοτερα στεγαζοταν καπου κοντα στην Πετρου Ραλλη απεναντι απο εναν σταθμο της μητροπολης? Γιατι αν θυμαμαι καλα αυτος ηταν μεν λιγο ακριβουτσικος σταθμος συγκριτικα με τους υπολοιπους της περιοχης αλλα ηταν καλος.

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 χρόνια μετά...

Διαφημίσεις


Ξέρω οτι είναι πολύ καλός και ακριβός για την περιοχή ....

Κανένας ξέρει για το χαρούμενο καστράκι?

 

Αν σου πω οτι αυτο κοιταγα και εγω τωρα ! Αλλα δεν εχει γραψει κανεις!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το ονομα του σταθμου ειναι ζαβολάκια???:confused::confused::confused:

δηλαδή κατι τύπου διαβολάκια? ή ζαβά παιδάκια????:confused::confused::confused::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

 

Είμαι σίγουρη ότι προέρχεται από τη 'ζαβολιά' και μάλλον έκαναν συνδυασμό με το 'διαβολάκια'

Link to comment
Share on other sites

το ονομα του σταθμου ειναι ζαβολάκια???:confused::confused::confused:

δηλαδή κατι τύπου διαβολάκια? ή ζαβά παιδάκια????:confused::confused::confused::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

χαχαχαχαα καλοοοοοοοοοο πιθανως που ξερεις :wink:

εγω παντως τα στελνω στο καρουζελ!!! εξαiρετικοι!!! \:-)))

Link to comment
Share on other sites

Παει καμια μαμα το παιδακι της σε αυτον τον σταθμο?

Τον συνανταω στο δρομο μου καθε πρωι που παω στη δουλεια και ειναι σχετικα(!!!!) κοντα στην περιοχη μου

Επειδη παιζει το ενδεχομενο ναν μην μου τον παρουν στον δημοσιο που εχω κανει αιτηση πρεπει να αρχισω να ψαχνω και για κατι εναλλακτικα (που ευχομαι να μην χρειαστει)

 

και ενω ειμαι απολυτα ευχαριστημενη απο τον σταθμο που παει τωρα η αποσταση ειναι απαγορευτικη . Δεν με εξυπηρετει ουτε οταν παω στη δουλεια (αντε πες απο εκει να ερχεται σχολικο).. αλλα το προβλημα ειναι τις μερες που δεν παω στη δουλεια (πχ παιρνω ρεπο για να κανω μια δουλεια και κουβαλαω και το παιδι μας.. εχω πυρετο και κυνηγαω το μικρο..Και το ακομα μεγαλυτερο προβλημα ειναι οταν δουλευω 24ωρα που αναγκαζετε η μητερα μου να τον κρατησει 2 συνεχομενες μερες (και νυχτα) εφοσον δεν υπαρχει κανεις να τον φερει πισω..ή να τον ξαναπαει το πρωι.

 

Επισης αν παει καμια εκει το παιδι της θα ηθελα να ρωτησω και κατι αλλο...

Εχει αυτος ο σταθμός καμια σχεση με τα "ζαβολακια" που παλιοτερα στεγαζοταν καπου κοντα στην Πετρου Ραλλη απεναντι απο εναν σταθμο της μητροπολης? Γιατι αν θυμαμαι καλα αυτος ηταν μεν λιγο ακριβουτσικος σταθμος συγκριτικα με τους υπολοιπους της περιοχης αλλα ηταν καλος.

 

 

Aν εισαι εργαζομενη εψαξες καθολου τους παιδικους σταθμους μεσω των προγραμματων ΕΣΠΑ; Οι δηλωσεις ειναι ως την δευτερα 23/7 και πληρωνεις μονο σχολικο αν εχεις τα αντιστοιχα μορια. Διαβασε το eetaa.gr για τις προυποθεσεις και τρεξε να προλαβεις. Παντως εγω ξερω απο μεσα πως γινεται πολυ καλη δουλεια στα ζαβολακια γι αυτο εχει τοσα παιδακια. Η φιλη μου δουλευε συνεχομενα χρονια στο σχολικο τους. Εγω παντως για το μικρο μου παιδακι που εκανα τα χαρτια αυτη την εβδομαδα και ελπιζω τον εβαλα τον σταθμο αυτο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...