Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πως πείθουμε τον σύζυγο για ένα ακόμη παιδάκι??


Recommended Posts

και για να μην ξεφευγουμε νομιζω πως ελαχιστοι αντρες θα σου πουν ναι ακομα και σε δευτερο παιδι...σου λεει ηρθε το πρωτο(που για μενα ειναι το πιο δυσκολο)και τα αλλαξε ολα,εκλεψε σχεδον ολοκληρωτικα τη προσοχη της γυναικας του,γκρινιαζει εχει εξοδα και πανω που παει να γινει πιο ανεξαρτητο ανθρωπακι,(μπας και ξαναβρουμε τον εαυτο μας δηλαδη)ξανα μανα απτην αρχη?μπα......νομιζω πως οι αντρες το εχουν πιο δυσκολο να μοιραζονται τον εαυτο τους και να τον βαζουν λιγακι πιο πισω για χαρη των παιδιων...οι μαμαδες το εχουν στο dna τους!γιαυτο θα σου πουν καθε ειδους δικαιολογια(γιατι ποσες δεν ακουσατε "ας μην κανουμε ακομα παιδι(μιλωντας για το πρωτο) δεν ειμαστε σε καλη οικονομικη κατασταση..."κλισε!!!

το σημαντικο ειναι να γινει με κοινη θεληση γιατι αλλιως μονο εντασεις φερνει(στις περισσοτερες περιπτωσεις που γνωριζω τουλαχιστον),το θεμα ειναι να μην ειναι ο αλλος τελειως απολυτος ετσι με το λεγε λεγε κατι θα γινει πιστευω...

το παιδι σου ειναι ο μονος ανθρωπος που αγαπας ενευ ορων πριν καν τον γνωρισεις..:!:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

WHAAAAAAATTTTT???

ΜΠΡΑΒΟΟΟΟ, ΖΗΤΩΩΩΩΩΩΩΩ

 

Θερμά συγχαρητήρια Μαρουσκάκι μας. Σου εύχομαι την πιο ήρεμη και χαρούμενη εγκυμοσύνη. Και φυσικά έναν γερό κορίτσαρο ή αγόραρο!!!!!!

 

Ει ψιτ, για πες και τα ζουμερά...:rolleyes:

Έτυχε... ή πέτυχε???:mrgreen:

Insanity is doing the same thing over and over again and expecting different results.

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Και ναι, το θέμα της mama-aga είναι γούρικο!:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P

 

Marouskakiiiiiiiiii μπαινεις για τα καλα στον κοσμο των "παλαβων" πολυτεκνων??????????!!!!!

 

Συγχαρητηριααα:P:p:p:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κοριτσάκια μου, πετάω!!!Είναι πάρα πολύ νωρίς, αλλά κοιτάω να χαίρομαι την κάθε μέρα που περνά:D:D:D

Άννα, έτυχε, φυσικά, αφού όπως θυμάσαι ο σύζυγος ήταν και είναι τελείως αρνητικός...Με ωορρηξία κάθε μήνα τη 14η μέρα, αυτό το μήνα έγινε τρεις μέρες νωρίτερα οπότε η θεωρητικά μη επικίνδυνη 8η μέρα έγινε γόνιμη!!!Ούτε εγώ το πίστευα!

Love4, εγώ στον κόσμο σας θέλω να μπω εδώ και δυο χρόνια, για να δούμε αν γίνει πραγματικότητα τελικά!!!

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ κοριτσάκια μου, πετάω!!!Είναι πάρα πολύ νωρίς, αλλά κοιτάω να χαίρομαι την κάθε μέρα που περνά:D:D:D

Άννα, έτυχε, φυσικά, αφού όπως θυμάσαι ο σύζυγος ήταν και είναι τελείως αρνητικός...Με ωορρηξία κάθε μήνα τη 14η μέρα, αυτό το μήνα έγινε τρεις μέρες νωρίτερα οπότε η θεωρητικά μη επικίνδυνη 8η μέρα έγινε γόνιμη!!!Ούτε εγώ το πίστευα!

Love4, εγώ στον κόσμο σας θέλω να μπω εδώ και δυο χρόνια, για να δούμε αν γίνει πραγματικότητα τελικά!!!

Μπραβο κοπελα μου! Και για την εγκυμοσυνη και για τη δυναμη και την αγαπη σου- που σιγουρα εχεις πολυ κι απ τα δυο. Κατι τετοιες περιπτωσεις ειστε εμπνευση για μενα. Ευχομαι τα καλυτερα για σενα και την ομορφη οικογενεια σου!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κοριτσάκια μου, πετάω!!!Είναι πάρα πολύ νωρίς, αλλά κοιτάω να χαίρομαι την κάθε μέρα που περνά:D:D:D

Άννα, έτυχε, φυσικά, αφού όπως θυμάσαι ο σύζυγος ήταν και είναι τελείως αρνητικός...Με ωορρηξία κάθε μήνα τη 14η μέρα, αυτό το μήνα έγινε τρεις μέρες νωρίτερα οπότε η θεωρητικά μη επικίνδυνη 8η μέρα έγινε γόνιμη!!!Ούτε εγώ το πίστευα!

Love4, εγώ στον κόσμο σας θέλω να μπω εδώ και δυο χρόνια, για να δούμε αν γίνει πραγματικότητα τελικά!!!

Αντε με το καλο να σου πανε ολα!

Δεν το πιστευω οτι ζηλεψα ( με την καλη έννοια). Εγω με το ζορι εκανα τριτο ενώ ο συζυγος το ηθελε πιο πολυ! Τωρα που η μπουμπου κοντευει να χρονισει μου κακοφαινεται οτι τελειωσα εδω. Ο αντρας μου ειναι καθετος οτι δε θα κανουμε άλλο γιατι δε μας παιρνει απο πολλες αποψεις. Δουλευουμε και οι δυο και κουραζομαστε παρα πολυ. Η μαμα μου με το ζορι προσεχει τη μικρη οποτε αποκλειεται για να μου κρατησει κι αλλο και τα οικονομικα μας ειναι πολυ στριμωγμενα.

Απλα νομιζω οτι ειμαι μικρη ηλικιακα για να κλεισει το μαγαζι απο τωρα

(33). :-(

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο κοπελα μου! Και για την εγκυμοσυνη και για τη δυναμη και την αγαπη σου- που σιγουρα εχεις πολυ κι απ τα δυο. Κατι τετοιες περιπτωσεις ειστε εμπνευση για μενα. Ευχομαι τα καλυτερα για σενα και την ομορφη οικογενεια σου!

Eυχαριστώ κοριτσάκι μου, να είσαι καλά!Εσύ, τι έγινε?Πώς πας με το τρίτο?

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Αντε με το καλο να σου πανε ολα!

Δεν το πιστευω οτι ζηλεψα ( με την καλη έννοια). Εγω με το ζορι εκανα τριτο ενώ ο συζυγος το ηθελε πιο πολυ! Τωρα που η μπουμπου κοντευει να χρονισει μου κακοφαινεται οτι τελειωσα εδω. Ο αντρας μου ειναι καθετος οτι δε θα κανουμε άλλο γιατι δε μας παιρνει απο πολλες αποψεις. Δουλευουμε και οι δυο και κουραζομαστε παρα πολυ. Η μαμα μου με το ζορι προσεχει τη μικρη οποτε αποκλειεται για να μου κρατησει κι αλλο και τα οικονομικα μας ειναι πολυ στριμωγμενα.

Απλα νομιζω οτι ειμαι μικρη ηλικιακα για να κλεισει το μαγαζι απο τωρα

(33). :-(

Κι εγώ το ίδιο ακριβώς είχα πει στον άντρα μου κι είμαι 37!!!Ότι είμαι μικρή για να μην ξαναθηλάσω:oops::oops::oops::oops: Κι εμείς δουλεύουμε και οι δυο, κι εμείς κουραζόμαστε, αλλά λίγες μέρες που το ξέρω, σου μιλάω ότι έχω βρει τέτοια κουράγια μέσα μου που δε φαντάζεσαι...Χαίρομαι τα παιδάκια μου, κάθομαι μαζί τους, κάνω υπομονή....Ελπίζω να συνεχίσουμε έτσι!Ό,τι καλύτερο σου εύχομαι!

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το ίδιο ακριβώς είχα πει στον άντρα μου κι είμαι 37!!!Ότι είμαι μικρή για να μην ξαναθηλάσω:oops::oops::oops::oops: Κι εμείς δουλεύουμε και οι δυο, κι εμείς κουραζόμαστε, αλλά λίγες μέρες που το ξέρω, σου μιλάω ότι έχω βρει τέτοια κουράγια μέσα μου που δε φαντάζεσαι...Χαίρομαι τα παιδάκια μου, κάθομαι μαζί τους, κάνω υπομονή....Ελπίζω να συνεχίσουμε έτσι!Ό,τι καλύτερο σου εύχομαι!

Αυτό πιστεύω και γω. Σε ευχαριστώ πολύ.

Μπορεί σε κανα δυο χρόνια να τον πείσω ή αν θέλει ο θεούλης να μας το στείλει απρόσμενα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτό πιστεύω και γω. Σε ευχαριστώ πολύ.

Μπορεί σε κανα δυο χρόνια να τον πείσω ή αν θέλει ο θεούλης να μας το στείλει απρόσμενα!

Ναι, κοπέλα μου, μικρή είσαι ακόμη!Κι αν το θέλεις πολύ ο Θεός ακούει;););)

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ κοριτσάκι μου, να είσαι καλά!Εσύ, τι έγινε?Πώς πας με το τρίτο?

Η αληθεια ειναι οτι βρηκαμε το ρυθμο μας γρηγοροτερα απ οτι περιμενα! Μετα απ το πρωτο σοκ, προσαρμοστηκαμε ολοι, γυρισα και στη δουλεια και δοξα τω Θεω ολα καλα! Η κουραση κουραση αλλα μου βγαινει μια απιστευτη ενεργεια-απορω απο που. Βεβαια για τεταρτο δεν το σκεφτομαι ακομη, αλλα ουτε το αποκλειω(για πολυ αργοτερα;)).

 

Madena, ιδια ηλικια ειμαστε, εχουμε ακομη χρονια μπροστα μας, δε βλεπω να το "γλιτωνουμε" το τεταρτο:lol:

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι βρηκαμε το ρυθμο μας γρηγοροτερα απ οτι περιμενα! Μετα απ το πρωτο σοκ, προσαρμοστηκαμε ολοι, γυρισα και στη δουλεια και δοξα τω Θεω ολα καλα! Η κουραση κουραση αλλα μου βγαινει μια απιστευτη ενεργεια-απορω απο που. Βεβαια για τεταρτο δεν το σκεφτομαι ακομη, αλλα ουτε το αποκλειω(για πολυ αργοτερα;)).

 

Madena, ιδια ηλικια ειμαστε, εχουμε ακομη χρονια μπροστα μας, δε βλεπω να το "γλιτωνουμε" το τεταρτο:lol:

Μια χαρά λοιπόν, τσάμπα το άγχος ε?Άντε όλα έτσι να συνεχίσουν!Η ενέργεια βγαίνει από μέσα μας....πάντα βρίσκεις αποθέματα εκεί που έλεγες ότι δεν υπάρχουν άλλα!

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Και ναι, το θέμα της mama-aga είναι γούρικο!:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P

 

 

 

Συγχαρητήρια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

χαίρομαι αφάνταστα!!!!!!!!

και στα δικά μας!!!!!!!!!!!!!χαχαχα

 

και τωρα που το καταλαβα...τα πρωτα σου είναι τρίδυμα??

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

χαίρομαι αφάνταστα!!!!!!!!

και στα δικά μας!!!!!!!!!!!!!χαχαχα

 

και τωρα που το καταλαβα...τα πρωτα σου είναι τρίδυμα??

Όχι καλέ, τι τρίδυμα?Δε βλέπεις ημερομηνίες από πάνω??;););)Το 2006, το 2008 και το 2011 ο τρίτος!

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όχι καλέ, τι τρίδυμα?Δε βλέπεις ημερομηνίες από πάνω??;););)Το 2006, το 2008 και το 2011 ο τρίτος!

 

 

χΧΑχα..είδα 'ενα στίκερ και δεν κοίταξα ημερομηνίες!!!

 

Να σου ζήσουν όλα και με το καλό και το νεότερο μέλος!! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Kαλησπέρα κι από εμένα! Παρακολουθώ το θέμα εξαρχής (γιατί άραγε???!!!) και μπήκα για να ευχηθώ στο Μαρουσκάκι! Χάρηκα πάρα πολύ κούκλα μου! Με το καλό σε ένα πανέμορφο και υγιέστατο κοριτσάκι σου εύχομαι! Αυγουστομανούλα θα είσαι? Κι ο γιος μου Αύγουστο γεννήθηκε! Στις 10 του μήνα τον περιμέναμε κι ήρθε στις 14! Σούπερ παιδάκια τα λιονταράκια!

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα κι από εμένα! Παρακολουθώ το θέμα εξαρχής (γιατί άραγε???!!!) και μπήκα για να ευχηθώ στο Μαρουσκάκι! Χάρηκα πάρα πολύ κούκλα μου! Με το καλό σε ένα πανέμορφο και υγιέστατο κοριτσάκι σου εύχομαι! Αυγουστομανούλα θα είσαι? Κι ο γιος μου Αύγουστο γεννήθηκε! Στις 10 του μήνα τον περιμέναμε κι ήρθε στις 14! Σούπερ παιδάκια τα λιονταράκια!

 

Κι εγώ έτσι παρακολουθούσα το θέμα κι έπαιρνα κουράγιο από τη μαμα-αγκα που τα κατάφερε.Ακόμη και τώρα όταν διαβάζω λίγα ποστ πιο πίσω δεν πιστεύω ότι ο Θεός μου έκανε αυτό το δώρο, αλήθεια σου λέω!!!Αν το θέλεις κι εσύ, στο εύχομαι μέσ από την καρδιά μου!Κι εμένα δεν ήθελε ο άντρας μου, έπαθε σοκ όταν του το είπα, αλλά χθες που κάναμε συζήτηση με μια φίλη για το ότι θα είναι λιονταράκι κλπ είπε αυτά είναι χαζά, γερό να είναι...:mrgreen::mrgreen::mrgreen:Αχ το συνηθίζει, κατάλαβες??Και ναι, εγώ λέων εκείνος λέων ξέρω τι σημαίνει ένα λιοντάρι στο σπίτι-φαντάσου τρία!!!Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου και να ελπίζεις...Η ελπίδα δεν πεθαίνει ποτέ!

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Είπα να γράψω. Μπας και ... δηλαδή. Άιντε να δούμε, γιατί πολύ αργεί το ντελίβερι έχω παραγγείλει πολύ καιρό...

 

μακαρι να σας ερθει το νινι κοριτσακι.ο μπαμπας ψηνεται για δευτερο η μπαα;αν οχι εσυ εχεις πολλαααααα επιχειρηματα μιας κι εχετε ενα.;);)

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Miriki, προσπαθείτε; Εύχομαι να σας το φέρει το νέο έτος το νινί! :D

 

Εντάξει κι εγώ δεν τρελαίνομαι για ζώδια, αλλά, μεταξύ μας, σούπερ τα λιοντάρια! ;)

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια τι ωραια παρεά και πόσο όμορφες ευχες στελνετε!αν ποτε μεινω εγκυος στο 4 σε αυτο το τοπικ θα μπω να μου ευχηθειτε, γιατι αν περιμενω ωραιες αντιδράσεις απο τον περίγυρό μου, παει χάθηκα!!!!!νομιζω οτι θα με περάσουν όλοι για τρελή και θα σκεφτούν οτι κάνω ανοησίες...δεν έχω σταθερή δουλειά και ο άντρας μου είναι ελεύθερος επαγγελματίας.έχουμε όμως δικό μας σπίτι και μόλις ξεχρεώσαμε το αυτοκίνητο.δεν είμαστε άνετοι οικονομικά αλλά βρε κορίτσια, γιατί νιώθω οτι η ζωή μου είναι υπέραρκετη μέσα σε αυτό το σπίτι με τα παιδάκια μου, όσο κ αν με κουράζει η καθημερινότητά τους.....;;

wCzlp2.png
Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια τι ωραια παρεά και πόσο όμορφες ευχες στελνετε!αν ποτε μεινω εγκυος στο 4 σε αυτο το τοπικ θα μπω να μου ευχηθειτε, γιατι αν περιμενω ωραιες αντιδράσεις απο τον περίγυρό μου, παει χάθηκα!!!!!νομιζω οτι θα με περάσουν όλοι για τρελή και θα σκεφτούν οτι κάνω ανοησίες...δεν έχω σταθερή δουλειά και ο άντρας μου είναι ελεύθερος επαγγελματίας.έχουμε όμως δικό μας σπίτι και μόλις ξεχρεώσαμε το αυτοκίνητο.δεν είμαστε άνετοι οικονομικά αλλά βρε κορίτσια, γιατί νιώθω οτι η ζωή μου είναι υπέραρκετη μέσα σε αυτό το σπίτι με τα παιδάκια μου, όσο κ αν με κουράζει η καθημερινότητά τους.....;;

 

τι σε νοιαζει βρε μαναρι μου τι θα πουνε;ας πουνε.αν εσενα γεμιζει η ψυχουλα σου με τα παιδακια και δε θες κατι αλλο εισαι ευτυχισμενη και τελος:wink:

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...