Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τη γνωμη σας για το τραπεζι!!


xiaouita

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολες και ολους! Ηρθε η ωρα να βαφτισουμε και εμεις το μπεμπακο μας και επιλεξαμε 26 Σεπτεμβρη! Θα τον βαφτισουμε στην Βαρυμπομπη στον Πετρου & Παυλου. Εγω θα ηθελα catering εξω απο την εκκλησια αλλα δεν ρωτησα αν γινετε! Ο αντρουλης μου επιμενει να κανουμε τραπεζι στην διπλα ταβερνα ωστε να μην ταλαιπωρηθει κανεις (το ειχαμε κανει και στο γαμο και πετυχε), αλλα δεν μου αρεσει! Τωρα θα κανουμε μια σχετικα κλειστη βαφτιση και θα εχουμε λιγα ατομα! Ρωτησαμε τον ιδιοκτητη της ταβερνας και μας ειπε οτι μας παραχωρει ενα μερος του μαγαζιου (οχι ολη την αιθουσα ) και να συννενοηθουμε λιγες μερες πριν το μυστηριο. Δεν ειναι λιγο περιεργο? Εμεις να εχουμε στολισει τα τραπεζια και γυρω μας να καθονται ασχετοι που εχουν βγει για φαγητο? Και λιγες μερες πριν? Και επειδη δεν θελουμε να εχουμε επιλεξει εμεις μενου αλλα ο καθενας να παραγγειλει οτι θελει για κυριως πιατο, δεν μας ειπε ουτε τιμη για τα υπολοιπα (σαλατες-ορεκτικα-ποτα κλπ)! Τι να κανω? Δεν θελει ο αντρας μου να δουμε και καπου αλλου! Εχει κολλησει με την ευκολια που ειναι διπλα! Πειτε καμμια γνωμη!!!! Ευχαριστωωωω!

7ytop2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αφου θελει τοσο πολυ ο αντρας σου, να επιμεινεις να μιλησεις με τον ιδιοκτητη της ταβερνας μηπως κ συννενοηθειτε. κ που ξερεις μπορει αυτα που θα πει στο τελος να κανουν τον αντρα σου να αλλαξει γνωμη...

Link to comment
Share on other sites

Voithia apo giagiades koubares gia na allexi gnomi o babas??

 

Prosopika den m'aresei to "ena meros tis tavernas" - episis to na paroun oi kalesmenoi to aftokinito kai na pane para dipla den einai kai megali talaiporia giati afinei afto hrono stin oikogeneia na kanoun tis photografies tous. Provlepse mono ena drink stin taverno oso sas perimenoun.

 

tora gia catering exo apo tin ekklisia den tha to synistousa giati telos septemvriou mporei na halasei o kairos (na peis kai tora ehoume astato kairo!)

 

elpizo na se voithisa,

Link to comment
Share on other sites

Είπες κοριτσάκι ότι είστε σε στενό οικογενειακό κύκλο αυτη τη φορά??? Δηλαδή πόσα άτομα 20-30?

 

Δεν είναι λίγο παράωρο επίσης να κλείσει όλο το μαγαζί για 20 ατομα ας πούμε???

 

Κανένα μαγαζί δεν θα σου παραχορηθεί ολόκληρο μόνο για λιγα ατομα απο ότι ξέρω....Πιο το κακό να έχετε στολίσει τα δικά σας τραπέζια ενω υπάρχει και άλλος κόσμος???

Link to comment
Share on other sites

Είπες κοριτσάκι ότι είστε σε στενό οικογενειακό κύκλο αυτη τη φορά??? Δηλαδή πόσα άτομα 20-30?

 

Δεν είναι λίγο παράωρο επίσης να κλείσει όλο το μαγαζί για 20 ατομα ας πούμε???

 

Κανένα μαγαζί δεν θα σου παραχορηθεί ολόκληρο μόνο για λιγα ατομα απο ότι ξέρω....Πιο το κακό να έχετε στολίσει τα δικά σας τραπέζια ενω υπάρχει και άλλος κόσμος???

 

Συμφωνώ και μου έχει τύχει αρκετές φορές να πάω να φάω κάπου και παραδίπλα να έχουν τραπέζι βάπτισης, δεν βλέπω τίποτα κακό σε αυτό, γενικα συνηθίζεται. Επίσης προτείνω να μιλησεις με την ταβέρνα ώστε να έχεις μια εικόνα για την τιμή αλλά και να είσαι σίγουρη ότι θα έχει τραπέζια διαθέσιμα εκείνη τη μέρα. Τώρα αν δεν θες με τίποτα την ταβέρνα βρες μια εναλλακτική που να είναι κάπου εκεί κοντά και ξεκίνα το μπλα μπλα στον άντρα σου μπας και πειστεί!! ;) ;) ;)

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν κλεισεις για τοσα λιγα ατομα, λογικο ειναι να μην σου κλεισει ολο το μαγαζι... κανενας δεν θα εκλεινε ολοκληρο μαγαζι για 20-3ο ατομα..

Το θεωρουν σαν μια μεγαλη παρεα... γι αυτο κιολας δεν σου ειπε να κλεισετε απο τωρα .. Απλα θα εχεις στο υποψην οτι μεχρι τοτε παιζει να εχει κλεισει καποιος αλλος το μαγαζι ολο κ να μην βρειτε εκει...

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας ευχαριστω πολυ-πολυ ολες για τις απαντησεις σας!

 

Στην βαφτιση οντως θα ειμαστε περιπου 30-40 ατομα, οποτε δεν εχω απαιτηση απο τον ανθρωπο να μου κλεισει ολο το μαγαζι! Αλλα δεν θα επρεπε να μπορω να διαλεξω ενα μερος λιγο πιο απομονωμενο τουλαχιστον? Εχει τυχει και εγω να παω καπου που να εχει τραπεζι βαφτισης-γιορτης, και παντα ειναι λιγο απομονωμενα, εχουν βαλει τα τραπεζια καπως διαφορετικα, ειναι στολισμενα. Εγω τι να πω στην κοπελα που εχει αναλαβει τον στολισμο, ποσα τραπεζια, ποσες συνθεσεις πως θα ειναι στημενα? Δεν ξερω τιποτα. και απο την αλλη, αν καποιος του κλεισει το μαγαζι για γαμο π.χ. τι θα κανω θα τρεχω τελευταια στιγμη να βρω αλλου?

 

Δεν ξερω, μαλλον θα προσπαθησω να πεισω τον αντρα μου μπας και ξεκολλησει απο αυτο το διπλα!

7ytop2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Βαπτίσαμε και εμείς την μικρούλα μας την Κυριακή που μας πέρασε και επειδή η ταβέρνα είναι τεράστια, φιλοξενούσε εκτός από εμάς ακόμα μια βάπτιση, έναν αρραβώνα και δάφορους άλλους πελάτες που απλά ήρθαν να φάνε. Εμείς είμασταν 100 άτομα, είχαμε επιλέξει από πριν το μέρος, ήταν πιο απομονωμένα και δεν κολλούσαμε με την άλλη βάπτιση, μας έστησε τα τραπέζια έτσι ώστε ξεχώριζαν (υπήρχαν τεράστιοι διάδρομοι ενδιάμεσα). Σκέψου μόνο ότι η κάθε μια εκδήλωση είχε δικό της Dj και δεν ενοχλούσαμε κανέναν αλλά ούτε και οι άλλοι εμάς. Και ο στολισμός έγινε όπως τον θέλαμε και τραπέζι ευχών βάλαμε, μέχρι και σταντ με φωτογραφίες......

Τώρα για πιο λίγα άτομα δεν ξέρω να σου πώ. Ωστόσω στον αρραβώνα μας που είμασταν γύρω στα 40 άτομα (έγινε σε άλλη ταβέρνα) μας είχε στρώσει ένα τεράστιο τραπέζι, εγώ το είχα στολίσει με ράνερ και λουλούδια αλλά είμασταν εν μέσω άλλων πελατών...... Να σου πώ την αλήθεια δεν μου άρεσε και πολύ αλλά όταν έχεις τόσα λίγα άτομα είναι λογικό να σε θεωρούν σαν μια μεγάλη παρέα. Πάντως παίζει ρόλο και το πόσο επαγγελματίας είναι ο ιδιοκτήτης.

Συμφωνώ ότι θα πρέπει να σας βάλει κάπου πιο απομονωμένα, να ξεχωρίζετε ότι είστε από βάπτιση....... Η γνώμη μου είναι να το ψάξεις καλύτερα αν δεν σε ικανοποιεί η συγκεκριμένη ταβέρνα...... και αν βρείς κάτι άλλο τότε ίσως να αρέσει και στον αντρούλη σου και να αλλάξει γνώμη, ποτέ δεν ξέρεις!!!!!!!!!

aYVcp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...