Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Σκέφτηκα σ' αυτό το θέμα να εστιάσουμε στο μετά τη Βάφτιση:

Δεξίωση, Ταβερνούλα, Catering έξω από την εκκλησία, Παιδότοπος, Σπίτι μας....

Που κάνατε; Πόσο κόσμο είχατε; Πόσο στοίχισε; Περάσατε καλά; Τι να προσέχουμε οι επόμενες;

 

Στην κόρη μου πριν 4 σχεδόν χρόνια(Οκτώβριος), καταφύγαμε στην Πάρνηθα, σε αίθουσα του "Ελληνικόν". Σχετικά έμεινα αρκετά ικανοποιημένη. Για 100 άτομα περίπου 2000 ευρώ (Κυριακή μεσημέρι - Στολισμός δικός μου - DJ extra). Φαγητό και σέρβις ικανοποιητικό!

Σημείωση: Είχα ζητήσει να μην επιτρέψουν την είσοδο σε φωτογράφους - μπαλόνια - λουλούδια κτλ (συνεργάζονται με συγκεκριμένους και βγάζουν και από 'κει αλλά εγώ θεωρώ οτι με προσβάλει στους καλεσμένους μου να τους ζητάνε οι διάφοροι λεφτά).

Για τον υιό μου σκέφτομαι μήπως βρούμε καμιά ωραία ταβερνούλα ή και παιδότοπο (ο αριθμός παιδιών στον κύκλο μας έχει αυξηθεί κατακόρυφα τα τελευταία 4 χρόνια) Καμιά πρόταση για τα βοριοδυτικά προάστια;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Εμείς χθες βαφτίσαμε τον γιο μας στη Θεσσαλονικη στον Αγ Παύλο στα χίλια δέντρα. Ο παπάς πολύ καλός και το επιτελείο του. Κάνουν πολύ καλή δουλεία και μας καθοδηγούσε συνεχώς τι να κάνουμε πως να το κάνουμε, και όλο το εκκλησίασμα. Από την εκκλησία έμεινα απόλυτα ευχαριστημένη. Αλλά από το τραπέζι (μαζευτήκαμε γύρω στα 70 άτομα) καθόλου. Για τους Θεσσαλονικείς γονείς μιλάω... Μην προτιμήσετε τον "βυσσινόκηπο". Όποιος θέλει να μάθει γιατί μπορεί να μου στείλει μήνυμα...

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτηκα σ' αυτό το θέμα να εστιάσουμε στο μετά τη Βάφτιση:

Δεξίωση, Ταβερνούλα, Catering έξω από την εκκλησία, Παιδότοπος, Σπίτι μας....

Που κάνατε; Πόσο κόσμο είχατε; Πόσο στοίχισε; Περάσατε καλά; Τι να προσέχουμε οι επόμενες;

 

 

Εμείς κάναμε δεξίωση στο coral hotel στο roof garden. Όλα άψογα! Μείναμε απόλυτα ευχαριστημένοι. Όλα έγιναν όπως τα είπαμε, άψογη εξυπηρέτηση και συνεννόηση, τα φαγητά τέλεια και ο κλόουν με τον οποίο συνεργάζονται άρεσε πολύ στα παιδιά. Το συστήνω ανεπιφύλακτα!! (δώσαμε 35 € το άτομο. Μέσα στη τιμή μας έδωσαν και δωμάτιο στο ξενοδοχείο)

 εχω δυο μπουμπουκακια

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Έχω ακούσει ότι στη Μονή Πεντέλης μπορούν να σου παραχωρήσουν (έναντι αντιτίμου... ) χώρο ο οποίος είναι πολύ όμορφος και μπορείς να χρησιμοποιήσεις catering (συνεργάζονται μόνο με τον Βάρσο απ'ότι έχω ακούσει και πάλι). Αυτό που δεν ξέρω είναι καταρχήν, αν γίνεται καθιστό catering με μενού (δύσκολο το βλέπω αλλά δεν είναι και εύκολο το όρθιο, ειδικά για μεγάλους ανθρώπους), τι χωριτικότητας είναι ο χώρος και κυρίως, πόσο πάει το μαλλί...!! Αν ξέρει καμιά κοπέλα να μας δώσει καμία πληροφορία; Για μας είναι πολύ νωρίς βέβαια αλλά η ιδέα μου άρεσε πολύ...! :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ερώτηση: Έχω ακούσει ότι στη Μονή Πεντέλης μπορούν να σου παραχωρήσουν (έναντι αντιτίμου... ) χώρο ο οποίος είναι πολύ όμορφος και μπορείς να χρησιμοποιήσεις catering (συνεργάζονται μόνο με τον Βάρσο απ'ότι έχω ακούσει και πάλι). Αυτό που δεν ξέρω είναι καταρχήν, αν γίνεται καθιστό catering με μενού (δύσκολο το βλέπω αλλά δεν είναι και εύκολο το όρθιο, ειδικά για μεγάλους ανθρώπους), τι χωριτικότητας είναι ο χώρος και κυρίως, πόσο πάει το μαλλί...!! Αν ξέρει καμιά κοπέλα να μας δώσει καμία πληροφορία; Για μας είναι πολύ νωρίς βέβαια αλλά η ιδέα μου άρεσε πολύ...! :)

 

γενικοτερα με τη μονη πεντελης το εχω ενα θεμα...

θελουν 60 ευρω για να σου κρατησουν την ημερομηνια και ζητανε 200 ευρω απο τον νονο για την εκκλησια.

 

δεν ξερω για τη δαξιωση και το χωρο. Αυτα που ξερω στα ειπα...

Link to comment
Share on other sites

το θεμα με τις εκκλησιες το ειδες καθολου??? σου εχω γραψει εκει...

 

παντως αν ενδιαφεεσαι για Πεντελη, λιγο πριν την πεντελη στο δρομο που ανεβαινεις απο βριλισσια στα πρωτα φαναρια μετα την αναπαυσεως δεξια εχει ενα παραδοσιακο εκκλησακι που ενια φοβερο... Ο Αγιος Γεωργιος... για δες το κι αυτο....

Link to comment
Share on other sites

γενικοτερα με τη μονη πεντελης το εχω ενα θεμα...

θελουν 60 ευρω για να σου κρατησουν την ημερομηνια και ζητανε 200 ευρω απο τον νονο για την εκκλησια.

 

δεν ξερω για τη δαξιωση και το χωρο. Αυτα που ξερω στα ειπα...

 

Έλεος ..... 260 ευρώ για μια βάφτιση;;;

Link to comment
Share on other sites

ΣΤΗΝ ΜΟΝΗ ΠΕΝΤΕΛΗΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ 60? ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΟΥΝ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ (ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΔΩΡΕΑ ΤΩΝ ΓΟΝΙΩΝ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΜΟΝΗ) ΘΕΛΟΥΝ 300? ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΡΑΧΩΡΗΣΟΥΝ ΤΟΣΟ ΤΗΝ ΑΙΘΟΥΣΑ ΟΣΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΓΕΡΟΝΤΙΚΟ ΠΟΥ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΛΑΝΑ ΑΠΛΑ ΠΛΑΚΟΣΤΡΩΤΗ ΚΑΙ ΓΥΡΩ ΓΥΡΩ ΧΩΡΑΦΙ.ΤΩΡΑ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟ PIARS Η ΑΙΘΟΥΣΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΟΣΤΕΝΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΣΕ ΒΟΛΕΥΕΙ ΓΙΑ ΤΙΜΕΣ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΑΝΤΩΣ ΘΥΜΑΜΑΙ ΌΤΙ ΟΤΑΝ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΔΟΥΜΕ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΑΝ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΜΑΚΡΟΣΤΕΝΗ ΚΑΙ ΜΕ ΚΟΛΩΝΕΣ ΜΕΣ ΤΗΝ ΜΕΣΗ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΟΠΤΙΚΗ ΕΠΑΦΗ ΤΩΝ ΚΑΛΕΣΜΕΝΩΝ ΜΕ ΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΠΟΥ ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλά, ότι θα θέλανε να εξαργυρώσουν την κράτηση για την βάφτιση και για τον χώρο το περίμενα.... Άλλωστε έχουν και τη φίρμα εκεί...!! Τεσπα... Τουλάχιστον σαν χώρος αξίζει τον κόπο;; Θέλω να πω, έχετε παρεβρεθεί σε βάφτιση που να έχουν χρησιμοποιήσει catering στο χώρο;; Γιατί στη Μονή έχω πάει αλλά δεν ήξερα για το συγκεκριμένο νταραβέρι που κάνουν και δεν είχα ρωτήσει... Ας πούμε αν δεν έχει καθόλου σκιά για να κάτσει κανείς στο συγκεκριμένο χώρο ή δεν επιτρέπουν καθίσματα, είναι πρόβλημα. Όπως επίσης και το πόσο απομονωμένο είναι το σημείο (αυτό το λέω με την έννοια ότι η Μονή έχει και άλλους επισκέπτες, για να μην μπλεκόμαστε...! ). Βέβαια είπαμε, είναι ΠΑΡΑ πολύ νωρίς ακόμα οπότε έχουμε άπλετο χρόνο να το ψάξουμε...!

Link to comment
Share on other sites

Lena + Sourloulou είπε:
Εμεις κλεισαμε σε ταβερνα, και συγκεκριμενα εδω.  Μας ειπε 18Ε το ατομο + τα ποτα. Το ξερει καποια;

 

Δεν το ξέρω καθόλου το μαγαζί αλλά από το site φαίνεται πολύ καλό...! Να περάσετε καλά εύχομαι!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...