Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βάφτιση στη Χαλκίδα των Φώτων!!!Ιδέες,προτάσεις,γνώμες;;;


fourfouromama

Recommended Posts

Κορίτσια, αποφασίσαμε μετά του συζύγου να κάνουμε τη βάφτιση στη Χαλκίδα!Πότε;;;Των Φώτων!!!Πώς μου ήρθε και γιατί...άγνωστο!!!Το θέμα είναι...προλαβαίνω;;;Α!Και μια λεπτομέρεια: :P Ζω και αναπνέω στη Θεσσαλονίκη...που σημαίνει ότι...α) Ο,τι μπορέσω θα το κάνω από εδώ και β) ευτυχώς έχω τα πεθερικά μου στη Χαλκίδα και είναι πρόθυμα να βοηθήσουν!!!Για εκκλησία σκέφτομαι την Παναγίτσα, πάνω από την παραλία, που είναι δίπλα στο σπίτι του άντρα μου και θα βολέψει και τη θυμάμαι και αρκετά γραφική.

Λοιπόν...Δεν θέλω πολλά...ψιλοπράγματα!!!

-Δεξίωση (σκέφτομαι κάποια ωραία γραφική ταβέρνα ή και κάτι άλλο).Αν έχετε πάει ως καλεσμένη ή έχετε δει κάτι ωραίο!

-Ανθοπωλείο (αν και θα άω και στο μη με λησμόνει που έκανα το γάμο μου και ήταν πολύ ιδιαίτερος στολισμός μήηηηπως και αναλαμβάνουν τόσο μακρυά!)

-Ζαχαροπλαστείο

-Θέμα-concept (σας το είπα...ψιλοπράγματα!!!)

-κομμωτήριο

ε και ό,τι άλλο σκεφτείτε...μη διστάσετε!!!

Vd4Sp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Η Χαλικίδα ήταν και δική μας αρχική επιλογή αλλά τελικά δεν......Κρίμα....

Λοιπόν εμείς σκεφτόμασταν για Αρτάκη. Το τελευταίο μαγαζί στην παραλία λέγεται Γιάννης, και έχει φοβερά ψαρικά και καλές τιμές. Βεβαια εκεί είναι ωραία για καλοκαιράκι γιατι είναι διπλά στη θάλασσα. Ο μέσα χώρος είναι πολύ μικρός και είναι καθαρα τσιπουράδικο- ουζερί.

Link to comment
Share on other sites

Μάγδα μου αρέσει η αποφασή σου! Όσο για τις ιδέες περί της βάπτισης έχω την εξής πρόταση: μιας και βρίσκεσαι μακριά και δεν μπορείς να ελέγξεις το χώρο , την προετοιμασία και άλλα πράγματα προτείνω να απευθυνθείς σε επαγγελματία διοργανωτή που με την πείρα του θα μιλήσει μαζί σου, θα του εξηγήσεις τι ακριβώς θέλεεις, θα σου δώσει μερικές εναλλακτικές να διαλέξεις και νομίζω θα σε καλύψει. Δες εδώ:

http://www.teleiosgamos.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=1968&Itemid=564

http://www.odigosgamou.gr/catalog.php?area=8&business=24

είναι γνωστοί για τις δουλειές τους εδώ στη Χαλκίδα.

8hyMp2.pngyXkPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μάγδα μου αρέσει η αποφασή σου! Όσο για τις ιδέες περί της βάπτισης έχω την εξής πρόταση: μιας και βρίσκεσαι μακριά και δεν μπορείς να ελέγξεις το χώρο , την προετοιμασία και άλλα πράγματα προτείνω να απευθυνθείς σε επαγγελματία διοργανωτή που με την πείρα του θα μιλήσει μαζί σου, θα του εξηγήσεις τι ακριβώς θέλεεις, θα σου δώσει μερικές εναλλακτικές να διαλέξεις και νομίζω θα σε καλύψει. Δες εδώ:

http://www.teleiosgamos.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=1968&Itemid=564

http://www.odigosgamou.gr/catalog.php?area=8&business=24

είναι γνωστοί για τις δουλειές τους εδώ στη Χαλκίδα.

Πολύ καλή ιδέα ο διοργανωτής βάφτισης, αλλά το πρώτο τουλάχιστον είναι μόνο για δεξίωση σε ανοιχτό χώρο!!!Θα ψάξω το δεύτερο, αν και μάλλον αντί για φώτα, θα πάμε λίγο πιο αργά.Πάντως σας ευχαριστώ και τις δύο που μου απαντήσατε!

elenaki, ωραία θα ήταν στην ταβέρνα που λες, γιατί...θα είχε ίδιο όνομα με τον νεοφώτιστο!!!Καλό, ε;;;

Vd4Sp3.png
Link to comment
Share on other sites

seenaurorάκι, αφού είσαι από Χαλκίδα...κάτι θα ξέρεις από ταβέρνες κτλ.Περιμένω τις προτάσεις σου!!Χιχι!!!

Το καλοκαίρι είχαμε το γάμο της κουνιάδας μου στο Ζέφυρο, αλλά δε λέει να ξαναπάμε στο ίδιο, για να δουν οι συγγενείς μας που θα έρθουν από μακρυά και κάτι διαφορετικό!Εσείς αλήθεια πότε βαφτίζετε;;

Vd4Sp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 months later...

τι μου θυμήσατε παντρεύτηκα στην Χαλκίδα σε ένα υπέροχο ξωκκλήσι στην Παναγία την Λαγκαδιώτισσα που είναι μέσα σε δέντρα και σε λοφάκι που κάτω απλώνεται η θάλασσα. Το τραπέζι το 'εκανα σε ένα club στην Νεα αρτάκη δίπλα στην θάλασσα και αν και το φαγητό δεν ήταν κάτι ιδιάιτερο ήταν ένα με την θάλασσα και ήταν υπέροχα. Θυμάμαι ότι πριν χρόνια οι τιμές ήταν πολύ καλύτερες από Αθηνα τώρα δεν ξέρω όμως αφού μπαίλντισα να ψάχνω για την βάφτιση του γιού μου σκέφτηκα μήπως την κάνωστην ίδια εκκλησία που είναι κλάσεις ανώτερη με όλες όσες βρήκα στην Αττική. Αυτό που με απασχολεί είναι το τραπέζι. Οσες είναι απόΧαλκίδα μπορούν να μας προτείνουν κάποιο χώρο στην θάλασσα για κετερινγκ η κα΄ποιο που να γίνονται τέτοιες εκδηλώσεις. Ακόμη και μια ωραία ταβέρνα με καλό φαγητό δεν με χαλάει. Ας είναι και στην Νέα Αρτάκη. Θυμάμαι οτι υπήρχε ένας ωραίος χώρος κάτω από το κόκκινο σπίτι. Επίσης εαν μπορείτε ότι προτείνετε να μας γράψετε και τιμούλες και αν ξέρει κάποια τι τιμές ζητάει ο Ζέφυρος. Ευχαριστώ

k4xS.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...