Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

αν σκεφτεις οτι πηρε 4 κιλα σκονη humana σχεδον 40 ευρω κ στην ελλαδα τα 400 γρ κανουν 15 η 17?:shock: δηλαδη για την ιδια ποσοτητα στην ελλαδα θα ηθελε 120 με 130 ευρω μονο για το γαλα.κ αυτη στην ιδια τιμη τα πηρε ολα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 148
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ναι, αν είναι έτσι, καμία σχέση. Δεν κοίταξα πόσο στοιχίζουν τα συγκεκριμένα εδώ, αλλά όντως παρα-συμφέρει να τα προμηθεύεται έτσι. Γιατί όμως δεν έχουν και άλλες μάρκες γάλα σε σκόνη παρά μόνο Humana? Άδικο. :|

wyaMp2.pngcEVCp2.png
Link to comment
Share on other sites

αχαχαχαχαχαχαχ θα ψαξω μηπως κ βρω για τη νυφη μου!!!χααχαχχα σε ποια χωρα παραγεται?δε ξερω σορρυ :P:p aaa κ ποσο το αγοραζεις?κ τα ποσα γραμμαρια?almiron 1?2?3??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

To Almiron 3 της Nutricia τους δίνω. Τα 900γρ. στοιχίζουν 17 ευρώ. Σε κάποια site που μπήκα τώρα και κοίταξα, είδα ότι έξω έχουν κουτιά των 800γρ. και η τιμή τους είναι από 15,50-22 ευρώ. Αν πάει σε όλες τις χώρες έτσι, δεν νομίζω να με συμφέρει να το παραγγέλνω απ'έξω γιατί μία-η-άλλη θα μου έρχεται.

wyaMp2.pngcEVCp2.png
Link to comment
Share on other sites

To Almiron 3 της Nutricia τους δίνω. Τα 900γρ. στοιχίζουν 17 ευρώ. Σε κάποια site που μπήκα τώρα και κοίταξα, είδα ότι έξω έχουν κουτιά των 800γρ. και η τιμή τους είναι από 15,50-22 ευρώ. Αν πάει σε όλες τις χώρες έτσι, δεν νομίζω να με συμφέρει να το παραγγέλνω απ'έξω γιατί μία-η-άλλη θα μου έρχεται.

 

sta γαλατα νο3 δεν εχει διαφορα στην τιμη.οι τιμες στην ελλαδα σε αυτη την κατηγορεια ειναι χαμηλες γιατι δεν πολυπουλανε

Link to comment
Share on other sites

αχαχαχαχαχαχαχ θα ψαξω μηπως κ βρω για τη νυφη μου!!!χααχαχχα σε ποια χωρα παραγεται?δε ξερω σορρυ :P:p aaa κ ποσο το αγοραζεις?κ τα ποσα γραμμαρια?almiron 1?2?3??

 

ειδα στα σαιτ που γραφεται αλλα δεν εχει το aptamil extra care μηπως το εχεται δει πουθενα?'ή το almiron 1 ?παραγεται στην ολλανδια.

Link to comment
Share on other sites

Άρτεμις, σ'ευχαριστώ. Όντως, το Almiron 3 μπορώ να πω ότι σε σχέση με κάποιες άλλες χώρες που είδα, εδώ το αγοράζουμε και πιο φθηνά. Δε συμφέρει.

 

Mary, ένα site που είδα με Almiron 1 (και ομολογουμένως δεν μπόρεσα να βρω και πολλά, τα πιο πολλά είναι Ισπανικά), το δίνει 19,45 ευρώ τα 800 γρ. Νομίζω ότι στην Ελλάδα είναι πιο φθηνό. Κοίταξε εδώ

http://www.antag.es/go/search/idx/6070800/mot/Nutricia_almiron/t/1/go.htm

 

Ίσως κάποια κοπέλα που τα ψάχνει πιο πολύ με το εξωτερικό να βρει άλλα "μαγαζιά" με καλύτερες τιμές.

wyaMp2.pngcEVCp2.png
Link to comment
Share on other sites

ειδα στα σαιτ που γραφεται αλλα δεν εχει το aptamil extra care μηπως το εχεται δει πουθενα?'ή το almiron 1 ?παραγεται στην ολλανδια.

 

δε το γνωριζω το συγκεκριμενο απταμιλ.ειναι καινουριο?βρηκα αυτο

http://www.britishsupermarketworldwide.com/acatalog/Milupa-Aptamil-Extra-Baby-Milk-900g.html

 

απο οτι κοιταξα εχει κ για ελλαδα.δες αν θες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δε το γνωριζω το συγκεκριμενο απταμιλ.ειναι καινουριο?βρηκα αυτο

http://www.britishsupermarketworldwide.com/acatalog/Milupa-Aptamil-Extra-Baby-Milk-900g.html

 

απο οτι κοιταξα εχει κ για ελλαδα.δες αν θες

 

ευχαριστω θα το δω,ειναι για τους κολικους.και βγαινει μονο σε μικρη συσκευασια των 400γρ.

Link to comment
Share on other sites

Άρτεμις, σ'ευχαριστώ. Όντως, το Almiron 3 μπορώ να πω ότι σε σχέση με κάποιες άλλες χώρες που είδα, εδώ το αγοράζουμε και πιο φθηνά. Δε συμφέρει.

 

Mary, ένα site που είδα με Almiron 1 (και ομολογουμένως δεν μπόρεσα να βρω και πολλά, τα πιο πολλά είναι Ισπανικά), το δίνει 19,45 ευρώ τα 800 γρ. Νομίζω ότι στην Ελλάδα είναι πιο φθηνό. Κοίταξε εδώ

http://www.antag.es/go/search/idx/6070800/mot/Nutricia_almiron/t/1/go.htm

 

Ίσως κάποια κοπέλα που τα ψάχνει πιο πολύ με το εξωτερικό να βρει άλλα "μαγαζιά" με καλύτερες τιμές.

 

κοστιζει 26,60 το μεγαλο κουτι σε εμας.

Link to comment
Share on other sites

Άρτεμις, σ'ευχαριστώ. Όντως, το Almiron 3 μπορώ να πω ότι σε σχέση με κάποιες άλλες χώρες που είδα, εδώ το αγοράζουμε και πιο φθηνά. Δε συμφέρει.

 

Mary, ένα site που είδα με Almiron 1 (και ομολογουμένως δεν μπόρεσα να βρω και πολλά, τα πιο πολλά είναι Ισπανικά), το δίνει 19,45 ευρώ τα 800 γρ. Νομίζω ότι στην Ελλάδα είναι πιο φθηνό. Κοίταξε εδώ

http://www.antag.es/go/search/idx/6070800/mot/Nutricia_almiron/t/1/go.htm

 

Ίσως κάποια κοπέλα που τα ψάχνει πιο πολύ με το εξωτερικό να βρει άλλα "μαγαζιά" με καλύτερες τιμές.

 

εχει 22 ευρω μεταφορικα το κιλο!!!!ευχαριστω παντως!!!!

Link to comment
Share on other sites

ειδα στα σαιτ που γραφεται αλλα δεν εχει το aptamil extra care μηπως το εχεται δει πουθενα?'ή το almiron 1 ?παραγεται στην ολλανδια.

το Aptamil εχτρα care κυκλοφορει με την ονομασια aptamil comfort

http://www.babyneo.de/catalog/product_info.php?products_id=284&osCsid=929a7a3266ccdf351c5c773de89770f6

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το Aptamil εχτρα care κυκλοφορει με την ονομασια aptamil comfort

http://www.babyneo.de/catalog/product_info.php?products_id=284&osCsid=929a7a3266ccdf351c5c773de89770f6

 

aptamil comfort ναι ετσι το ξερω εδω,αυτο επινε για 2 μηνες ο μικρος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!βρήκα μια γαλλική σελίδα για το νοβαλακ.οι 4 συσκευασίες των 900γρ με μεταφορικά 75 ευρώ ενω εδω τα 400γρ κάνουν 12,75 !απλά εχει διαφορετικό σχεδιο το κουτί!bestpharma.fr

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετές -ηλεκτρονικές- αναζητήσεις για το Novalac IT1 βρήκα αυτό

 

Είναι ηλεκτρονικό κατάστημα από... Σλοβενία. Αναφέρει πως στέλνει και εκτός Σλοβενίας κατόπιν συνεννόησης με e-mail ή τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια γεια σας!

Υπάρχει κάποιο site για να παραγγείλω πιο οικονομικά το γάλα S26 Gold 1; Στοιχίζουν τα 400 γραμ. 13 ευρώ. Το κουτί λέει "made in Ireland".

 

Σας ευχαριστώ που υπάρχετε...!!!

Link to comment
Share on other sites

Μανουλες καλησπερα,εχω το μωρακι μου 2 μηνων κ προσπαθω να μαθει το ξενο γαλα σαν συμπληρωμα,της εδωσα αλμιρον κ δεν το πηρε με τιποτα,τωρα πηρα ναδοκιμασω το ΝΑΤΙΒΑ1,ειναι το guigoz που λετε εσεις???γιατι το κουτι κατω γραφει guigoz .

ο αστερης μας, ηρθε στη ζωη 29/10/07!!!!

η τοσοδουλα μας,ηρθε στη ζωη 14/11/09!!!

Link to comment
Share on other sites

για οσες μενετε κερατσινι ή σας εξυπηρετει η περιοχη και για οσα μωρακια πινουν novalac, το φαρμακειο στη γρηγοριου λαμπρακη 417 & π. τσαλδαρη, τηλ. 210 4001889, το πουλαει 10 ευρω τα 400 γρ.

 

μεχρι να το ανακαλυψω, το αγοραζα απο τα αλλα φαρμακεια 12,50...ελεος δηλαδη.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα εμεις πιναμε το novalac it 14,80 ΕΥΡΩ απο φαρμακειο στο Παγκρατι.Τωρα της δινω το guigoz περιπου 7 ΕΥΡΩ απο το super market εξισου καλο χωρις να της δημιουργει δυσκοιλιοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω βρήκα το νοβαλακ 9,70 σε φαρμακειο στα μελίσσια.Το νοβαλακ ιτ 12,50!!Οποια θέλει ας μου πει!

 

Καλησπέρα!

Μπορείς να ρωτήσεις στο φαρμακείο πόσο έχουν το S26 Gold 1; Τα 400 γραμ. Εγώ το παίρνω 13 ευρώ από φαρμακείο στο Ν.Κόσμο.

Ευχαριστώ!

 

Σας ευχαριστώ που υπάρχετε...!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...