Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πολύποδας στην εγκυμοσύνη ?


Recommended Posts

Κουκλίτσες καλησπέρα.Θέλω να σας ρωτήσω κάτι κ όσες μπορείτε να μου απαντήσετε...Έχω γίνει ένά ράκος.Εδώ κ 2 μήνες προσπαθώ για νινάκι, αλλά τίποτα η σιχαμένη έρχεται.¨εκανα τεστ παπ κ όλα καλά. Σήμερα πήγα στην βιοιατρική για υπέρυγχο μήτρας κ ωοθήκες.Η εξέταση δεν έγινε κολπικά αλλά από την κοιλια.Πήγα μετά στον γιατρό κ είπε οτι όλα φυσιολογικά εκτός από κάτι στην μήτρα που το βλέπει σαν πολύποδα.Μου έιπε αύριο το πρωι να πάω στο ΜΗΤΕΡΑ να μου κάνει ο ίδιος κολπικό όμως υπέρυγχο για να σιγουρευτεί.Τον ρώτησα αν μπορεί αυτό να είναι κύηση κ μου είπε μπορεί αλλα λίγο δύσκολο γιατί αυτό είναι στρογγυλό κ η κύηση είναι λίγο πιο επίπεδη.Επίσης μου ζήτησε σπερμοδιάγραμμα κ σε περίπτωση μη κύησης μετά την περίοδο να κάνω κ σαλπιγγογραφία.Για να έχει μια ολοκληρωμένη εικόνα.Κορίτσια σε περίπτωση που είναι πολλύποδας τι κάνω; έχω διαβάσει σχετικά με αυτόν τι γίνεται.Το έχει περάσει κάποια? Φοβάμαι πολύ.. θέλω τόσο πολύ ένα μωράκι.¨Όταν το σκέφτομαι βουρκώνω συνέχεια :( Αγωνιώ για άυριο.Μακάρι να μου πει οτι είναι κύηση τελικά!!Συγνώμη για τα πολλά λόγια, αλλά καταλαβαίνεται.......

lamlamsdg20100211_-6_My+child+is.png

 

Θαυματάκι μου...σε λατρευω..εισαι ολη μου η ζωή!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλε cool!!!!!!!!!!!!

 

κ γω εχω πολυποδα στη μητρα, αρκετα μικρός μεν κ μου ειπε

ο γιατρός αφου παω για παιδι να μη τον πειράξουμε......

 

ξέρεις πόσος είναι????

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites

Ramonitsa μου, προσπάθησε να χαλαρώσεις!

Εύχομαι να δεις ένα μωράκι αυριο στον υπέρηχο, αλλά αν δεν είναι -ηρέμησε λίγο, μόνο κακό κάνεις στον εαυτό σου με το άγχος, εξ'άλλου είναι πολύ νωρίς ακόμα.

Το ξέρω, είναι παράλογο αυτό που σου ζητάω, αλλά μέσα στο άγχος ήμουν και εγώ από τους πρώτους μήνες προσπάθειας, και τι κατάφερα?!!??!

Όσο για τον πολύποδα, δυστυχώς δεν ξέρω να σου πω, το καλό είναι οτι ξεκινάς πολύ νωρίς τις εξετάσεις, τουλάχιστον θα ξέρεις τι σου γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Σαμπρινάκι δεν ξέρω πόσος είναι.Αύριο θα ξέρω που θα κάνω τον κολπικό κ αν όντως υπάρχει.έχεις κ εσύ ε? Διάβασα όμως ότι αυτός μπορεί να φταίει στο να μην πιάσεις εύκολα , κ αν πιάσεις υπάρχει κίνδυνος για αποβολή.Για να αφαιρεθεί χρειάζεται υστεροσκόπηση.Ισχύουν αυτά? τι σου είπε εσένα ο γιατρός σου?

 

Νασταζια μου ευχαριστώ πολύ.Είναι λίγο δύσκολο να διώξεις το άγχος το ξέρω, κ όταν βγαίνουν κ μικροπροβληματάκια εκέι είναι που τρελένεσαι....

lamlamsdg20100211_-6_My+child+is.png

 

Θαυματάκι μου...σε λατρευω..εισαι ολη μου η ζωή!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

για θέμα σύλληψης δεν τίθεται θέμα.......μου είπε.....

δεν επηρέαζει πουθενα

 

η απόβολη μεν παίζει....αλλα ελάχιστα,

πάντως εμένα μου ειπε να μην τον πειράξουμε τωρα που θέλω να συλλάβω

 

κ για να μου το ειπε αυτό κάποιο λόγο εχει, αποκλειεται να με άφηνε έτσι,

για επαρχία που μένω ειναι πολυ καλός γιατρός κ κάνει θαύματα

 

δεν ξέρω μεν επειδη ειναι μικρός 2 χιλ, είναι εμένα να ξέρεις....

 

εγω πάντως τον γιατρό μου χαλαρό τον είδα σε μένα, κ γω παρά μόνο όταν τον διαβάζω εδω τον θυμάμαι

 

κάπου ανοιξε κ μια αλλη κοπελα θεμα εδω πρόσφατα, κάτσε να ψαξω...

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα μπω να διαβάσω το τοπικ της κοπέλας.Μακάρι να έιναι έτσι, βέβαια δεν ξέρω πόσο είναι σε εμέα κ αν είναι.Έχω τρομοκρατηθεί λιγάκι. Εσύ προσπαθεις καιρό?

lamlamsdg20100211_-6_My+child+is.png

 

Θαυματάκι μου...σε λατρευω..εισαι ολη μου η ζωή!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

5 μηνας , πηγα πριν 10 μέρες στο γιατρό κ στην ουσία με εστειλε σπιτι μου....

ειναι νωρις ακόμα ειπε.....

 

ολα οκ να μην αγχωνομαι, σε κανα 4μηνο να ξαναπάω αν δεν γινει τιποτα

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites

Το Διάβασα ευχαριστώ πολύ που έψαξες.Σου εύχομαι ολόψυχα να κάνεις το πολύπόθητο νινάκι! :D

Αλλά βρε Σαμπρινάκι μήπως αυτό μας εμποδίζει να πιάσουμε? άλλες όταν το αφαιρούν πως πιάνουν?Είναι τυχαίο? Δεν ξέρω τι να πώ!

Αύριο που θα πάω κ εγώ στον γιατρό μου θα τον ρωτήσω. Δεν θ'ελω να είναι αυτό η αιτία που να μην μπορούμε.Αφου γίνεται να το βγάλουμε κ αν είναι χωρίς επιπτώσεις γιατί να τραβάμε αυτή την αγωνία κάθε μήνα;Θα σε ενημερώσω κ εγώ αύριο.

lamlamsdg20100211_-6_My+child+is.png

 

Θαυματάκι μου...σε λατρευω..εισαι ολη μου η ζωή!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

RAMONITSA MOU, MOLIS XTHES AFAIRESA POLYPODA APO TH MHTRA. EMENA HTAN PANO APO 12 XILIOSTA KAI OI GIATROI (GIATI PIRA 2 GNOMES) MOU EIPAN AMESH AFAIRESH GIATI MALLON EMPODIZEI TH SYLHPSH. EPISHS EAN SE PERIPTOSH EMENA EGYOS YPHRXE KINDYNOS GIA APOVOLH.

 

 

για αυτήν σου έλεγα :wink:

 

είδες άκουσε πολύποδα κ ήρθε!!!!

 

καλη αναρωση BARBIA BARBIE!!!!!!!!

 

ρε σου ειπαν όντως επηρεάζει στη σύλληψη???

εμένα ο γιατρός μου ειπε όχι....δεν νομιζω να με άφηνε έτσι....

εκτός αφτού η σύλληψη δεν γινετε στη μητρα...έτσι δεν είναι?????

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites

δε ξέρω ρε ramonitsa....

δεν θα μου τον έβγαζε λες.....?????

 

λεφτα θα έπαιρνε...τσάμπα δεν θα την έκανε....

 

εδω κάνει εξωσωματικές η αφαιρεσούλα θα τον πειραζε......????

 

κ ξέρω κ άλλες κοπεές που ο συγκεκριμένος εχει αφαι΄ρεσει πολυδα...

 

τι να πω....ρωτα πάντως εσυ που θα πας αυριο!!!!!!!!!!!!

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites

HI SABRINAKI! OPOU POLYPODAS KI EGO! GIA THN SYLLHPSH TI NA SOU PO? KI EGO NOMIZA POS HTAN ASHETO OMOS MOU TO EIPAN 2 GIATROI POY PHGA. EPISHS MIA SYNADELFOS POY EXEI KI EKEINH POLYPODA POLY MIKROTERO APO TO DIKO MOU O GIATROS THS THS EIPE NA TON AFAIRESEI DIAFORETIKA DEN YPARXEI PERIPTOSH NA MEINEI EGYOS. MIA H EKDOXH NA MHN MEINO EGYOS KAI MIA NA APOVALO APOFASISA KAI TON EVGALA. ANTE NA DOUME TORA !

3n5zp0xyentx8z7n.png

Link to comment
Share on other sites

Barbie επιπτώσεις έχει? Πόνεσες? Σου εύχομαι από δω κ πέρα να πιάσεις κ εσύ το πολυπόθητο μωράκι.Κ τον επόμενο μήνα να μας πεις τα ευχάριστα. :D

Κ εγώ άυριο θα ξέρω σίγουρα αν έιναι κ πόσος είναι, που θα κάνω τον κολπικό. Κ αν όντως είναι, έχω πάει κ τον έχω βγάλει.

Απλά φοβάμαι κ δεν θέλω να μπαίνω σε τέτοιες διαδικασίες :(

lamlamsdg20100211_-6_My+child+is.png

 

Θαυματάκι μου...σε λατρευω..εισαι ολη μου η ζωή!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ Κ ΕΓΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΑ ΛΙΓΑ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΟΤΙ ΣΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΠΕΡΑΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΛΛΗΤΗ ΜΟΥ..ΕΙΧΕ Κ ΕΚΕΙΝΗ ΠΟΛΥΠΟΔΑ ΣΤΗΝ ΜΗΤΡΑ ΤΗΣ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΑΜΕΣΑ ΤΗ ΣΥΛΛΗΨΗ, ΤΟ ΕΙΧΕ ΑΦΗΣΕΙ ΕΜΕΙΝΕ ΕΓΚΥΟΣ ΑΛΛΑ Η ΚΥΗΣΗ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΕ... ΠΗΓΕ ΣΕ 3 ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ :!::!::!: ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΤΗΣ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΤΥΧΑΙΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΔΕΝ ΕΙΧΕ Ο ΠΟΛΥΠΟΔΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΒΟΛΗ ΕΠΕΙΔΗ ΟΜΩΣ ΤΗΣ ΕΙΧΕ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΚΑΙ ΦΟΒΟΤΑΝ ΕΚΑΝΕ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ...ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΠΩΔΥΝΟ ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΩΡΕΣ ΠΗΓΕ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΚΑΙ ΣΕ 4 ΜΗΝΕΣ ΕΜΕΙΝΕ ΕΓΚΥΟΣ.ΤΩΡΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΟΙ ΓΝΩΜΕΣ ΔΙΙΣΤΑΝΤΑΙ ΑΛΛΟΙ ΛΕΝΕ ΕΜΠΟΔΙΖΕΙ ΤΗ ΣΥΛΛΗΨΗ ΑΛΛΟΙ ΟΧΙ.ΠΑΝΤΩΣ 2 ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΗΝ ΑΓΧΟΝΕΣΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ(ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΕΠΩΔΥΝΗ ΛΕΝΕ) ΠΡΩΤΑ ΖΗΤΑΝΕ ΟΡΜΟΝΙΚΕΣ ΚΑΙ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΕΝΑ 5ΜΗΝΟ ΚΑΙ ΔΕΝ...ΤΟΤΕ ΖΗΤΑΝΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΨΑΞΙΜΟ..

 

1956484dsh2s7o6cu.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ ρε κορίτσια μη με αγχώνετε....

δε νομιζω ο άνθρωπος να με αφηνει έτσι....

αλήθεια είναι πολυ καλός γιατρός!!!!!!!!!!!!

κ πολυ της τεχνολογίας....

 

ελπιζω να μη θέλει να με υποβάλει σε κάτι τετοιο αν θεωρει ότι δεν υπάρχει λόγος ακόμα αφου είμαι για μωρό....

κ εκτός αυτού ίσως είναι επειδη είναι μικρός....

 

ramonitsa μη ξεχάσεις εσυ να ρωτησεις αύριο , αμέσως να μπεις να μας πεις...

 

εντωμεταξυ κάπου μια κοπέλα εδω μέσα ειχε πει ότι ειχε κ μετα που γέννησε εφυγε....

 

θα ψαξω να το βρω....

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites

Barbie επιπτώσεις έχει? Πόνεσες? Σου εύχομαι από δω κ πέρα να πιάσεις κ εσύ το πολυπόθητο μωράκι.Κ τον επόμενο μήνα να μας πεις τα ευχάριστα. :D

Κ εγώ άυριο θα ξέρω σίγουρα αν έιναι κ πόσος είναι, που θα κάνω τον κολπικό. Κ αν όντως είναι, έχω πάει κ τον έχω βγάλει.

Απλά φοβάμαι κ δεν θέλω να μπαίνω σε τέτοιες διαδικασίες :(

PHGA IASO. MOU EKANAN OLIKH NARKOSH KAI MOU TON AFAIRESAN. DEN PONAEI KATHOLOU. APLA EXEIS LIGO AIMA GIA 1-2 MERES. MOU EIPE O GIATROS NA PERIMENO NA MOU ERTHEI PERIODOS KAI META VOURRRRRRRRRRRRRRR GIA NINAKI. RAMONITSA MOU EMENA HTAN MEGALOS KAI DIPLA STO ENDOMHTRIO. TI NA SOU PO? OTI XENO MESA MAS KALO EINAI NA VGAINEI. AFTO MOU EIPAN AFTO EKANA. KAI MONO STHN IDEA OTI MPOREI AFTO NA FTAEI NA MIN MENO EGYOS H NA APOVALO APOFASISA NA TO VGALO. PANTOS DEN EINAI TIPOTA. PAS KAI SE 2 ORITSES TO POLY EXIS FYGEI !

3n5zp0xyentx8z7n.png

Link to comment
Share on other sites

Dinaki δεν ξέρω πραγματικά. Μου είπε να του πάω κ σπερμοδιάγραμμα βέβαια, κ να μου κάνει κ ο ίδιος κολπικό υπέρυγχο.Όσο για την σαλπιγγογραφία θέλει να έχει ολοκληρωμένη εικόνα.Δερν είναι τυχαίο που ο όταν υπάρχει ο πολύποδας γίνονται όλα αυτά, κ όταν αφαιρείται βαίνουν όλα καλά. Τι να πώ?Πιστεύω οτι όταν υπάρχει όσο μικρός κ αν είναι κάποιο πρόβλημα το δημιουργεί, βέβαια δεν είμαι κ γιατρός αλλά έτσι νομίζω.Κ η φίλη σου μετά έπιασε είδες? Ευχαριστώ πολύ που μου ρίχνεται φως... :D

 

Σαμπρινάκι αύριο θα σε ενημερώσω πάντως!

lamlamsdg20100211_-6_My+child+is.png

 

Θαυματάκι μου...σε λατρευω..εισαι ολη μου η ζωή!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

αχ ρε κορίτσια μη με αγχώνετε....

δε νομιζω ο άνθρωπος να με αφηνει έτσι....

αλήθεια είναι πολυ καλός γιατρός!!!!!!!!!!!!

κ πολυ της τεχνολογίας....

 

ελπιζω να μη θέλει να με υποβάλει σε κάτι τετοιο αν θεωρει ότι δεν υπάρχει λόγος ακόμα αφου είμαι για μωρό....

κ εκτός αυτού ίσως είναι επειδη είναι μικρός....

 

ramonitsa μη ξεχάσεις εσυ να ρωτησεις αύριο , αμέσως να μπεις να μας πεις...

 

εντωμεταξυ κάπου μια κοπέλα εδω μέσα ειχε πει ότι ειχε κ μετα που γέννησε εφυγε....

 

θα ψαξω να το βρω....

SABRINAKI MIN AGHONESE. EAN EXEIS EMPISTOSYNH STO GIATRO SOY MHN TO PSAHNIS. EGO FANTASOU PREPEI NA TO EXO MHNES ALLA H GIATROS MOU DEN TO EVLEPE :idea: . TYXAIA TO EIDE ENAS GYNAIKOLOGOS SE ENA CHECKUP POY EKANA.META PHGA STO GYNAIKOLOGO THS KOLLHTHS MOU KAI AFTOS TELIKA MOU EKANE THN EPEMVASH. GIAFTO KAI ALLAXA GIATRO.

3n5zp0xyentx8z7n.png

Link to comment
Share on other sites

sabrinaki μην αγχονεσαι ο καθε γιατρος εχει και τη γνωμη του απλα και απο προσωπικη εμπειρια καλο ειναι παντα να παιρνουμε μια δευτερη γνωμη για ολα...
SYMFONO! DINAKI PHRES TO PM POY SOU ESTEILA SHMERA?

3n5zp0xyentx8z7n.png

Link to comment
Share on other sites

Barbie εννοείται ότι αν είναι όντως πολύποδας θα τον βγάλω.Είναι αυτό που λες κ είναι πολύ σωστό, οτι στην ιδέα να μείνεις έγκυος κ να αποβάλεις είναι καλύτερο να το βγάλεις.Ξέροντας οτι είναι απο αυτό έτσι?

Αχ τι να πω...Η αγωνία μου έχει φτάσει στο φουλ...Πιο Φουλ δεν πάει :?

lamlamsdg20100211_-6_My+child+is.png

 

Θαυματάκι μου...σε λατρευω..εισαι ολη μου η ζωή!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια η κολλητη μου εχει πολυποδα,αλλα εμεινε εγκυος χωρις καν να προσπαθει,και τωρα εχει μια κουκλιτσα 6 μηνων!!!

ο πρωτος γιατρος ειχε φερει την καταστροφη.....ο δευτερος ηταν πολυ χαλαρος,οπως και ο τριτος και τελικα ειχαν δικιο :D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...