Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πως πείθουμε τον σύζυγο για ένα ακόμη παιδάκι??


Recommended Posts

Kαλησπέρα LENA!!

 

Μικρότερος κύκλος ..περισσότερες πιθανότητες!!

 

καλό είναι αυτό..! εύχομαι να έχεις νέα... :)

 

 

 

 

Και εγώ καλά κορίτσια..όπως τα ξέρετε..

συνεχίζω να ακούω διάφορα..από διάφορους για το θέμα

αλλά δεν δίνω πια σημασία..

ο σπιτονοικοκύρης να φανταστείτε μου λέει προχτες..

''Καλά ..παλιά κάνανε παιδιά γιατι δεν υπήρχε η έκτρωση:shock:

(έτσι ωμα όπως το λέω)

εσείς τώρα γιατί τα κάνετε? δεν σας αφήνουν οι παπάδες να τα ρίξετε?:shock::shock:

και σκεφτείτε ότι ειναι 75 χρόνων άνθρωπος..

μάταια προσπάθησα να του εξηγήσω πως το θέλαμε..και ότι Δεν ριχνουμε παιδιά!! δεν κατάλαβε τίποτα!!

 

μου πετάει και το κορυφαίο...

 

ποιός θα σου νοικιάζει σπίτι με τόσα παιδιά?!!!

 

 

κατα τα άλλα ...

όλα καλά και όλα ανθηρά...(που έλεγε και η παλια ελληνική ταινία);)

 

:shock::shock::shock:

 

Δε βρίσκω λόγια..

 

Μένω λοιπόν στο ότι είστε καλά και χαίρομαι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σου Λενάκι! Εμείς ήσυχα.. Ο σύζυγος δεν μ έπεισε για άλλο ένα παιδάκι προς το παρόν.:lol: Πέρασα και κάτι δύσκολες μέρες με ιώσεις, ξενύχτια και εγκλεισμο στο σπίτι και είμαι σωματικά και ψυχολογικά ένα ράκος. Τέλος πάντων θα περάσει.

 

Δηλαδή υπάρχει ενδεχόμενο να έχουμε νέα;; Άλλαξε γνώμη ο σύζυγος;;

 

 

Ω ..Free dom μου το είδα...

το έχει ο φετινός χειμώνας..κουράγιο..όλα θα περάσουν!

 

τωρα που ανοίγει ο καιρός θα σου φιάξει και η διάθεση

(εμένα έτσι συμβαίνει..)

 

λέγε σε εμάς ότι και αν σου έρχεται....και όσο μπορούμε θα βοηθάμε!;)

Link to comment
Share on other sites

Ω ..Free dom μου το είδα...

το έχει ο φετινός χειμώνας..κουράγιο..όλα θα περάσουν!

 

τωρα που ανοίγει ο καιρός θα σου φιάξει και η διάθεση

(εμένα έτσι συμβαίνει..)

 

λέγε σε εμάς ότι και αν σου έρχεται....και όσο μπορούμε θα βοηθάμε!;)

Να σαι καλά καλή μου εγκυούλα.. Είναι από αυτές τις μέρες που λες δεν την παλεύω, πέφτουν όλα μαζί, όλοι περιμένουν εσένα και απλά δε βγαίνει.. Δε βαριέσαι, περαστικά να είναι και όντως όσο φτιάχνει ο καιρός, βγαίνουμε και λίγο έξω και αλλάζει η διάθεση..

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα LENA!!

 

Μικρότερος κύκλος ..περισσότερες πιθανότητες!!

 

καλό είναι αυτό..! εύχομαι να έχεις νέα... :)

 

 

 

 

Και εγώ καλά κορίτσια..όπως τα ξέρετε..

συνεχίζω να ακούω διάφορα..από διάφορους για το θέμα

αλλά δεν δίνω πια σημασία..

ο σπιτονοικοκύρης να φανταστείτε μου λέει προχτες..

''Καλά ..παλιά κάνανε παιδιά γιατι δεν υπήρχε η έκτρωση:shock:

(έτσι ωμα όπως το λέω)

εσείς τώρα γιατί τα κάνετε? δεν σας αφήνουν οι παπάδες να τα ρίξετε?:shock::shock:

και σκεφτείτε ότι ειναι 75 χρόνων άνθρωπος..

μάταια προσπάθησα να του εξηγήσω πως το θέλαμε..και ότι Δεν ριχνουμε παιδιά!! δεν κατάλαβε τίποτα!!

 

μου πετάει και το κορυφαίο...

 

ποιός θα σου νοικιάζει σπίτι με τόσα παιδιά?!!!

 

 

κατα τα άλλα ...

όλα καλά και όλα ανθηρά...(που έλεγε και η παλια ελληνική ταινία);)

 

Μακάρι να ισχύει αυτό που λες για τον κύκλο Μαμά αγκά..Αν και ο δικός μου όλο μεγαλώνει...Εκτός κι αν αυτό τον μήνα είναι άλλη η αιτία...;)

 

Όσο γι΄αυτό που σου συνέβη....μην δίνεις σημασία απλά...ο κόσμος είναι κακός κι ο καθένας λέει ό,τι του κατέβει...και στο κάτω κάτω δεν θα σου πει κανένας τι θα κάνεις ούτε στο κρεβάτι σου, ούτε στο σπίτι σου γενικότερα...άντε γιατί τα πήρα με τον παπού...:evil:

 

Κοίτα τώρα ν΄αλλάξει η διάθεσή σου και μαζί με την φύση να γίνουν όλα πιο χρωματιστά, ανθηρά και αισιόδοξα ...

Link to comment
Share on other sites

Aσ τα Λένα μου.. Ο καφές με φίλη αποκλείεται γιατί έπιασε τον άντρα μου η μέση του κι έχω να γηροκομώ κι αυτόν μέσα σ όλα. Αλλά η ιδέα με το σπα μ άρεσε. Άσε που πρέπει να κάνω ένα μπάνιο κι εγώ σαν άνθρωπος, δεν αναβάλλεται με τίποτα όμως!:lol: Θα τους κοιμίσω όλους και θα το εφαρμόσω!

 

Όσο για τον δικό σου, αφού δε φοράει την αρματωσιά εξ αρχής, μάλλον χαλάρωσε με το θέμα..;) Για να δούμε..

 

 

Free dom φαντάζομαι πως μετά το "σπα" ήρθε η ώρα να χαλαρώσεις...Κανόνισε από τώρα για την 25η που δεν δουλεύει ο άντρας σου λίγη ώρα για σένα...κανένα καφέ, κανένα νυχάκι, ό,τι σου κάνει κέφι τέλος πάντων...σου αξίζει λίγος χρόνος μόνο για σένα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πού είστε καλέ τόσες μέρες?

 

Λενάκι, άσε να περάσει η αυριανή μέρα και μετά μπορούμε να ελπίζουμε όλες μαζί.Να μην του πεις τίποτα του συζύγου, άστο για σουρπρίζ!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:Μέσα από την καρδιά μου να έχεις τα νέα που θες!

 

Freedomaki, ένα μπάνιο χρειάζεται, αχαχαχαχα!Κι εμείς περάσαμε γαστρεντερίτιδα η οποία θέρισε το μικρό μας και κόλλησε το μεσαίο μας...Πάει κι αυτό πέρασε, κοιτάμε μπροστά ε?

 

Μαμα-αγκα, πώς είσαι κοριτσάκι μου?Έκανες β επιπέδου, το είδατε το μπεμπόνι σας?Τον κυριούλη δεν τον σχολιάζω καν!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

Λενάκι, Μαράκι πού είστε μανούλες, πήζετε με τα 4??Λάβ?Παρομοίως??:-D:-D:-D

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου...

Λοιπόν, τα δικά μου τα νέα είναι πως ακόμη ΔΕΝ...Η καθυστέρηση καλά κρατεί..;)(Είμαι στην 31η μέρα με τελευταίο κύκλο 26). Βέβαια έχω κάτι πονάκια που δεν ξέρω τι σημαίνουν...

Ο σύζυγος κάτι κατάλαβε γιατί του είχα πει πως αυτό το ΣΚ θα αδιαθετούσα και δεν θα είχαμε "παιχνιδάκια" και ξαφνικά πήγα ορεξάτη..:oops:

Κατά τ΄άλλα από 25η Μαρτίου και μέχρι την Κυριακή θα έχω φιλοξενούμενους την οικογένεια της κουμπάρας μου (με δυο παιδιά 5 και 3,5) οπότε με τόσο κόσμο στο σπίτι, ούτε χοριακή θα μπορώ να κάνω, ούτε αν έχουμε νέα να τα ανακοινώσω στον άντρα μου...εκτός αν το εκμυστηρευτώ στην κουμπάρα...

Link to comment
Share on other sites

Α, Λενάκι, θα μας έχεις σε αγωνία! Να μας ενημερώνεις!

 

Έκανα μπάνιο, έφτιαξα και μαλλί!;) Χλιδή ,ε; Τι να κάνω δυο τσολιάδες σε δυο γιορτές θα πάω να καμαρώσω αύριο, να μην καλλωπιστώ η μάνα;

 

Μπροστά κοιτάμε Μαρουσκάκι, γίνεται κι αλλιώς; Καλά γαστρεντερίτιδα το χειρότερό μου! Πέρα απ τα αρρωστούλια που πρέπει να φροντίσεις, έχεις να μαζέψεις και τα "ατυχήματα" από χαλιά, κουβέρτες, στρώματα.. Α πα πα, ούτε να το σκέφτομαι..

Link to comment
Share on other sites

Μαρουσκάκι περαστικά σας....και σε σας freedom...

Με το καλό να τα χαρούμε τα τσολιαδάκια μας...Κι εμείς πρώτη φορά θα τα ντύσουμε...

Θα είστε οι πρώτες που θα μάθετε το όποιο νέο...

Πραγματικά έχω αγχωθεί λίγο...Κι αν είναι θετική η χοριακή, που το θέλω τόσο, θα τα βγάλω πέρα...?Αν κρίνω απ΄την μέχρι τώρα συμμετοχή του συζύγου, μάλλον μόνη θα το τραβήξω το κουπί...Θα φανώ δυνατή...?

Δεν ξέρω ακόμη πότε θα πάω, μάλλον την Πέμπτη αν δεν έχει έρθει μέχρι τότε...Θα σας κρατώ ενήμερες...

Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια θα φανείς δυνατή και θα τα βγάλεις πέρα. Δε θα έχεις και άλλη επιλογή εδώ που τα λέμε!:P:p:p

 

Και θα χρησιμοποιήσεις όσο περισσότερο γίνεται παππουδογιαγιάδες!

 

Ας έρθει το ποθούμενο κι εδώ θα είμαστε να τα λέμε..;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Α, Λενάκι, θα μας έχεις σε αγωνία! Να μας ενημερώνεις!

 

Έκανα μπάνιο, έφτιαξα και μαλλί!;) Χλιδή ,ε; Τι να κάνω δυο τσολιάδες σε δυο γιορτές θα πάω να καμαρώσω αύριο, να μην καλλωπιστώ η μάνα;

 

Μπροστά κοιτάμε Μαρουσκάκι, γίνεται κι αλλιώς; Καλά γαστρεντερίτιδα το χειρότερό μου! Πέρα απ τα αρρωστούλια που πρέπει να φροντίσεις, έχεις να μαζέψεις και τα "ατυχήματα" από χαλιά, κουβέρτες, στρώματα.. Α πα πα, ούτε να το σκέφτομαι..

 

μπάνιο..μαλλί...πω πω..όντως χλιδή!!!

 

Και εγώ τα ατυχήματα ''βαριέμαι'' στην γαστρεντερίτιδα ..γιαυτο τα έχω να κυκλοφορούν με μια λεκάνη παραμάσχαλα σε τέτοιες περιπτώσεις! χαχα

και στο κρεβάτι, δίπλα από το μαξιλάρι..πάλι με την λεκάνη κοιμούνται!!

 

Μόνο το μικρό που δεν καταλαβαίνει να το κάνει, το κοίμισα στο καρότσι και εγώ δίπλα στο καναπε..με την λεκάνη!!μόλις άκουγα κατι ..τσουπ το λεκανακι στο στόμα..πολύ πλάκα!!)

 

Ε πόσα να πλένω η μάνα..ειναι και χειμώνας και δεν προλαβαίνουν να στεγνώσουν τα άτιμα (σεντονια, παπλώματα κλπ..)

Link to comment
Share on other sites

μπάνιο..μαλλί...πω πω..όντως χλιδή!!!

 

Και εγώ τα ατυχήματα ''βαριέμαι'' στην γαστρεντερίτιδα ..γιαυτο τα έχω να κυκλοφορούν με μια λεκάνη παραμάσχαλα σε τέτοιες περιπτώσεις! χαχα

και στο κρεβάτι, δίπλα από το μαξιλάρι..πάλι με την λεκάνη κοιμούνται!!

 

Μόνο το μικρό που δεν καταλαβαίνει να το κάνει, το κοίμισα στο καρότσι και εγώ δίπλα στο καναπε..με την λεκάνη!!μόλις άκουγα κατι ..τσουπ το λεκανακι στο στόμα..πολύ πλάκα!!)

 

Ε πόσα να πλένω η μάνα..ειναι και χειμώνας και δεν προλαβαίνουν να στεγνώσουν τα άτιμα (σεντονια, παπλώματα κλπ..)

Χα χα! Σας κάνω εικόνα με τέσσερα πιτσιρίκια και τα λεκανάκια ολόγυρα! Όντως πολύ γέλιο!:lol:

Link to comment
Share on other sites

μπάνιο..μαλλί...πω πω..όντως χλιδή!!!

 

Και εγώ τα ατυχήματα ''βαριέμαι'' στην γαστρεντερίτιδα ..γιαυτο τα έχω να κυκλοφορούν με μια λεκάνη παραμάσχαλα σε τέτοιες περιπτώσεις! χαχα

και στο κρεβάτι, δίπλα από το μαξιλάρι..πάλι με την λεκάνη κοιμούνται!!

 

Μόνο το μικρό που δεν καταλαβαίνει να το κάνει, το κοίμισα στο καρότσι και εγώ δίπλα στο καναπε..με την λεκάνη!!μόλις άκουγα κατι ..τσουπ το λεκανακι στο στόμα..πολύ πλάκα!!)

 

Ε πόσα να πλένω η μάνα..ειναι και χειμώνας και δεν προλαβαίνουν να στεγνώσουν τα άτιμα (σεντονια, παπλώματα κλπ..)

 

 

Εμείς και σε "υγιείς" περιόδους έχουμε πολλά πλυσίματα...Να που θα μας φύγουν καμιά φορά...να που θα δωθεί εντολή απ΄το σχολείο θεραπία για ψείρες για όλους τους μαθητές, μας ξέκαναν...!!!Υπομονή μάνες...(Θα έρθει κι η εποχή που θα έχουμε νύφες να τους φροντίζουν :lol::lol::lol:)

Link to comment
Share on other sites

μπάνιο..μαλλί...πω πω..όντως χλιδή!!!

 

Και εγώ τα ατυχήματα ''βαριέμαι'' στην γαστρεντερίτιδα ..γιαυτο τα έχω να κυκλοφορούν με μια λεκάνη παραμάσχαλα σε τέτοιες περιπτώσεις! χαχα

και στο κρεβάτι, δίπλα από το μαξιλάρι..πάλι με την λεκάνη κοιμούνται!!

 

Μόνο το μικρό που δεν καταλαβαίνει να το κάνει, το κοίμισα στο καρότσι και εγώ δίπλα στο καναπε..με την λεκάνη!!μόλις άκουγα κατι ..τσουπ το λεκανακι στο στόμα..πολύ πλάκα!!)

 

Ε πόσα να πλένω η μάνα..ειναι και χειμώνας και δεν προλαβαίνουν να στεγνώσουν τα άτιμα (σεντονια, παπλώματα κλπ..)

 

Mama-aga, κι εγώ το σύστημα λεκανάκι εφάρμοσα, κάτω από το κρεβάτι του Ανδρέα!!;)Όχι ότι γλίτωσα τα πλυσίματα, αλλά κάποια τα γλίτωσα!

Freedom, ήταν να μην πάρεις φόρα, πλήρης καλλωπισμός χαχα!Με το καλό να καμαρώσεις τα τσολιαδάκια σου σήμερα!Εμένα οι μεγάλοι θα πάνε να δούνε τη γιορτή στο δημοτικό κι ο μικρός θα πει ποίημα με τα καλά του και θα πάω να τον καμαρώσω η κουκουβάγια μάνα!!

Λενα14, άμα είσαι θα τρελαθώ εγώ για σένα στο λέω!!Κι εμείς είχαμε κόσμο πριν μάθω για το τέταρτο λες???Θα περιμένουμε, μη μας ξεχάσεις!Και μετά...θα τα βρούμε όλα, μη φοβάσαι!;)

Καλημέρααααααααααα!

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα περίφανες μανούλες...

Να τα χαιρόμαστε τα καμάρια μας...

Εγώ τα δυο, γιατί τελικά ήταν τζάμπα ο "συναγερμός"...Αν και καθυστερημένα, ήρθε η άτιμη...:(

Μη χάνεστε...να΄στε καλά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα περίφανες μανούλες...

Να τα χαιρόμαστε τα καμάρια μας...

Εγώ τα δυο, γιατί τελικά ήταν τζάμπα ο "συναγερμός"...Αν και καθυστερημένα, ήρθε η άτιμη...:(

Μη χάνεστε...να΄στε καλά...

Εσύ να μη χαθείς μανάρι...Πέφτουμε, αλλά ξανασηκωνόμαστε...Στα δυο χρόνια πριν έρθει το νινί ξέρεις πόσες φορές περίμενα ότι είχε γίνει το θαύμα?Ανά δυο μήνες τεστ έκανα...Όταν θέλουμε κάτι τόσο, μπαίνουμε στο τριπάκι αυτό το ψυχοφθόρο....Εγώ ένιωθα εντελώς βλάκας κάθε μήνα....Ήθελα να σε ρωτήσω πώς αντέδρασε ο ανήρ στην προοπτική του να υπήρχε τρίτο...Αν θες λες κι όταν θες....;)

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Εσύ να μη χαθείς μανάρι...Πέφτουμε, αλλά ξανασηκωνόμαστε...Στα δυο χρόνια πριν έρθει το νινί ξέρεις πόσες φορές περίμενα ότι είχε γίνει το θαύμα?Ανά δυο μήνες τεστ έκανα...Όταν θέλουμε κάτι τόσο, μπαίνουμε στο τριπάκι αυτό το ψυχοφθόρο....Εγώ ένιωθα εντελώς βλάκας κάθε μήνα....Ήθελα να σε ρωτήσω πώς αντέδρασε ο ανήρ στην προοπτική του να υπήρχε τρίτο...Αν θες λες κι όταν θες....;)

 

Να πω την αλήθεια, απογοητεύτηκα λίγο, (μ΄αρέσει να βλέπω την άνοιξη φουσκωμέμες κοιλίτσες...πάντα μου αρέσει, αλλά την άνοιξη περισσότερο...) αλλά είμαι καλά...

Μακάρι να γίνει το θαύμα...άλλωστε έχει 5-6 μήνες μου καρφώθηκε η ιδέα του 3ου παιδιού...

Ο ανήρ ήταν σχεδόν σίγουρος ότι θ΄αδιαθετούσα αλλά επειδή τον Νοέμβριο ξαναπέρασα τέτοιο άγχος και τον είχα πρήξει, μου είπε "κοίτα τώρα, μην ξαναρχίσεις εκατό χοριακές και τεστ.."και του λέω "δηλαδή να μην σου πω αν έχω νέα?"

και μου απάντησε "μόνο όταν είναι τα τελικά, μην αρχίζεις τα "αν" και τέτοια..."

Δεν τον βλέπω να μαλάκωσε ιδιαίτερα, αλλά τουλάχιστον υπάρχει λίγο "παιχνίδι" πλέον χωρίς προστασία, οπότε όλα είναι πιθανα...;)

Link to comment
Share on other sites

Να πω την αλήθεια, απογοητεύτηκα λίγο, (μ΄αρέσει να βλέπω την άνοιξη φουσκωμέμες κοιλίτσες...πάντα μου αρέσει, αλλά την άνοιξη περισσότερο...) αλλά είμαι καλά...

Μακάρι να γίνει το θαύμα...άλλωστε έχει 5-6 μήνες μου καρφώθηκε η ιδέα του 3ου παιδιού...

Ο ανήρ ήταν σχεδόν σίγουρος ότι θ΄αδιαθετούσα αλλά επειδή τον Νοέμβριο ξαναπέρασα τέτοιο άγχος και τον είχα πρήξει, μου είπε "κοίτα τώρα, μην ξαναρχίσεις εκατό χοριακές και τεστ.."και του λέω "δηλαδή να μην σου πω αν έχω νέα?"

και μου απάντησε "μόνο όταν είναι τα τελικά, μην αρχίζεις τα "αν" και τέτοια..."

Δεν τον βλέπω να μαλάκωσε ιδιαίτερα, αλλά τουλάχιστον υπάρχει λίγο "παιχνίδι" πλέον χωρίς προστασία, οπότε όλα είναι πιθανα...;)

Εντάξει, έχει δίκιο, το περνάμε εμείς το ζόρι, ας μην περνάνε κι αυτοί το ίσως ναι, ίσως όχι, δεν ξέρω, σε δυο μέρες κλπ....Χωρίς αρματωσιά όλα παίζουν!5-6 μήνες?Εμένα μου φαίνεται τίποτα αυτό:mrgreen::mrgreen::mrgreen: Λογικό που απογοητεύτηκες...Κι εγώ κάθε φορά σου λέω τρέλα με έπιανε...Και παντού έβλεπα κοιλίτσες....Πέρυσι το φθινόπωρο μέσα σε 2 μήνες είχα μάθει για 10 εγκυμοσύνες σε γνωστές, γντουπ!! Κάθε εποχή είναι ωραία η κοιλίτσα, μη σκας!:wink:

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Να πω την αλήθεια, απογοητεύτηκα λίγο, (μ΄αρέσει να βλέπω την άνοιξη φουσκωμέμες κοιλίτσες...πάντα μου αρέσει, αλλά την άνοιξη περισσότερο...) αλλά είμαι καλά...

Μακάρι να γίνει το θαύμα...άλλωστε έχει 5-6 μήνες μου καρφώθηκε η ιδέα του 3ου παιδιού...

Ο ανήρ ήταν σχεδόν σίγουρος ότι θ΄αδιαθετούσα αλλά επειδή τον Νοέμβριο ξαναπέρασα τέτοιο άγχος και τον είχα πρήξει, μου είπε "κοίτα τώρα, μην ξαναρχίσεις εκατό χοριακές και τεστ.."και του λέω "δηλαδή να μην σου πω αν έχω νέα?"

και μου απάντησε "μόνο όταν είναι τα τελικά, μην αρχίζεις τα "αν" και τέτοια..."

Δεν τον βλέπω να μαλάκωσε ιδιαίτερα, αλλά τουλάχιστον υπάρχει λίγο "παιχνίδι" πλέον χωρίς προστασία, οπότε όλα είναι πιθανα...;)

Και βέβαια είναι όλα πιθανά. Εγώ έτσι έμεινα έγκυος στον πρώτο που δεν ήταν στο πρόγραμμα-οι υπόλοιποι ήταν προγραμματισμένοι! Και να φανταστείς δεν υπήρξε καν επαφή στις γόνιμες μέρες.. Αν είναι να έρθει, θα έρθει.. Μην απογοητεύεσαι, έχουμε μήνες μπροστά μας, γερές να μαστε!

Εμένα πάλι γιατί μου φαίνεται απ αυτά που λες ότι χαλάρωσε ο αντρούλης σου; Αυτοί αν δε θέλουν παιδί ούτε που πλησιάζουν χωρίς αρματωσιά!

Link to comment
Share on other sites

Να΄στε καλά βρε κορίτσια...

Σας ευχαριστώ για την συμπαράσταση...

Όσο για τον αντρούλη μου που πλέον δεν φοράει έστω και για λίγο αρματωσιά, ναι , εκεί χαλαρώσαμε λίγο γιατί του το ζήτησα γλυκα κι έπιασε..;)

Οπότε όλα είναι πιθανά..:rolleyes:

Αφήστε που (πρώτα ο θεός) είναι να στρώσουν τα οικονομικά μας οπότε ένα από τα βασικά του επιχειρήματα καταρρίπτεται...Μακάρι...!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολα τα κοριτσια!

 

Λενα καταλαβαινω απολυτα πως νιωθεις οταν εισαι Η ΜΟΝΗ ΠΟΥ ΑΛΗΘΙΝΑ ΕΠΙΘΥΜΕΙς ΚΑΤΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙς (εκτος απο δω!) για να μοιραστεις τον πονο σου που αδιαθετησες...πολλες τρελλες το εχουμε αισθανθει αυτο, ειμαι σιγουρη!

 

ΜAMA AGA και Μαrouskaki ελπιζω να περνατε σχετικα χαλαρο β τριμηνο...;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολα τα κοριτσια!

 

Λενα καταλαβαινω απολυτα πως νιωθεις οταν εισαι Η ΜΟΝΗ ΠΟΥ ΑΛΗΘΙΝΑ ΕΠΙΘΥΜΕΙς ΚΑΤΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙς (εκτος απο δω!) για να μοιραστεις τον πονο σου που αδιαθετησες...πολλες τρελλες το εχουμε αισθανθει αυτο, ειμαι σιγουρη!

 

ΜAMA AGA και Μαrouskaki ελπιζω να περνατε σχετικα χαλαρο β τριμηνο...;)

 

Καλησπέρα...

Πράγματι στην παρέα σας βρήκα κατανόηση και συμπαράσταση...Ακόμη πιστεύω πως θα το καταφέρω κάποια στιγμή το 3ο έστω κι αν αργήσει λίγο...

Ως τότε θα μείνω στην παρέα σας...(και μετά εννοείται,καθώς θα χρειάζομαι συμβουλές από εσάς τις έμπειρες...).

 

Χαίρομαι που με τόσα παιδιά και υποχρεώσεις έχετε πάντα κάτι γλυκό να πείτε...να΄στε καλά...!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολα τα κοριτσια!

 

Λενα καταλαβαινω απολυτα πως νιωθεις οταν εισαι Η ΜΟΝΗ ΠΟΥ ΑΛΗΘΙΝΑ ΕΠΙΘΥΜΕΙς ΚΑΤΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙς (εκτος απο δω!) για να μοιραστεις τον πονο σου που αδιαθετησες...πολλες τρελλες το εχουμε αισθανθει αυτο, ειμαι σιγουρη!

 

ΜAMA AGA και Μαrouskaki ελπιζω να περνατε σχετικα χαλαρο β τριμηνο...;)

 

Love4, όλα καλά κυλάνε, δόξα τω Θεώ....Χαιρόμαστε κάθε μέρα που περνά και μας φέρνει πιο κοντά στο νινί μας, ε μαμα-άγκα μου?;) Αυτό που λέει η Λένα ρε κορίτσια κι η Λαβ, μόνο εδώ βρίσκεις κατανόηση...καλημέρα σε όλες σας φιλάκια σε παιδάκια και χαδάκια σε κοιλίτσες!

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολα τα κοριτσια!

 

Λενα καταλαβαινω απολυτα πως νιωθεις οταν εισαι Η ΜΟΝΗ ΠΟΥ ΑΛΗΘΙΝΑ ΕΠΙΘΥΜΕΙς ΚΑΤΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙς (εκτος απο δω!) για να μοιραστεις τον πονο σου που αδιαθετησες...πολλες τρελλες το εχουμε αισθανθει αυτο, ειμαι σιγουρη!

 

ΜAMA AGA και Μαrouskaki ελπιζω να περνατε σχετικα χαλαρο β τριμηνο...;)

 

Λένα ...όντως το β τρίμηνο είναι πιο χαλαρό...αλλά κούραση υπάρχει..

με το που θα κάτσω σε καναπέ με έχει πάρει ο ύπνος!!:rolleyes:

 

 

Και κορίτσια εδώ πραγματικά βρίσκεις κατανόηση και παρηγοριά..

μια ανακούφιση...

 

φιλιά πολλά σε όλες!!

 

χαίρομαι τόσο που έχουμε αυτη την όμορφη διαδικτυακή παρεούλα!!;)

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου σας διαβαζω σχεδον καθημερινα, ακομα κι οταν δεν γραφω.. Αυτες τις μερες εχω μια εικονα στο μυαλο μου σαν παρομοιωση κ μου δημιουργει τυψεις.. Σκεφτομαι αν καποιος καλος και γενναιοδωρος κυριος μας εστελνε ενα πανεμορφο δωρο με ωραιο περιτυλιγμα και περιεχομενο καθε 2-3 χρονια δεν θα χαιρομασταν? Φυσικα.. Αν ομως σε καποια φαση εμεις δεν θελαμε αλλο ομορφο δωρο και του λεγαμε να μη μας ξαναστειλει, πως θα του φαινοταν? Και πως θα νιωθαμε εμεις? Ε, το ιδιο πιστευω ισχυει για καθε καινουριο παιδακι που ερχεται η δεν ερχεται.. Ειναι τελικα αχαριστια προς τον Δημιουργο να λες δεν θελω αλλα παιδια? Και εμεις καποτε δεν θα μετανιωσουμε που δεν ειμασταν ετοιμοι-ες για αλλο ενα υπεροχο δωρο? Αυτα.. Ελπιζω να μην σας μπερδεψα..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...