Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΑΦΤΙΣΗ ΜΕ ΘΕΜΑ ΠΕΙΡΑΤΗΣ


Recommended Posts

και εγω τελικα τον πειρατη θα εχω θεμα μετα απο αναζητηση μηνων κατεληξα επιτελους

νομιζω οτι ειναι ομορφο θεμα.

το προσκλητηριο ειναι αυτο

http://www.miocanto.gr/el/product/baptism-boy/invitation/b27-el

αν και βλεποντας το site που βρηκες βλεπω οτι μου τον επισαν λιγο πολυ ακριβα αλλα εχει πολυ ωραια χρωματα και ειναι ολο μεταλιζε και ο φακελλος.

μπομπονιερες μεγαλων

http://www.an-agapas.gr/baptisi/mpomponieres-baptisis/mpomponiera-baptisis-ksylino-imerologio-peiratis

τις βρηκα τελικα 2 ευρω

διακοσμηση τραπεζιων αυτη

http://www.happyevents.gr/index.php/2010-03-04-08-39-39/2010-03-02-00-25-08/2010-03-02-00-54-26/vaptisi-agori-diakosmisi

οι κρεμαστρες κοστισαν 2 ευρω και τα γλειφιντζουρια 1, 60

οι παιδικες μπμπονιερς θα ειναι ιδια κουβαδακια με χαρτια αφης και θα εχουν μεσα την παιδικη μπομπονιερα που ειναι ξυλινοι πειρατες που εχουν κορδονακια και κουνανε τα χερακια και τα ποδαρακια δεν ξερω πως τα λενε και μεσα θα εχει αυτο το μπισκότο

http://www.facebook.com/photo.php?pid=4605926&id=369393269259

και ενα κεκακι ψαρακι http://www.tourtes.com/?news

θα βαλω και σμαρτις μεσα οποτε οι μαναδες θα με κυνηγανε

στην εκκλησια μονο λουλουδια επιτρεπονται στο εκκλησακι της παλληνης

και θα βαλω δυο μπουκετα με λευκες ορτανσιες στα χερουλια και μια γαζα σε γαλαζιο μπροστα , μια σκαλα που θα ακουμπαει στην εισοδο με τσιγκινα κουβαδακια που θα εχουν ορτανσιες και λευκα τριανταφυλλα. Επισης στα δεντρα θα κρεμασουμε κορδελες και λευκα τριανταφυλλα. Αυτα βγαινουν 200 ευρω.

στο κεντρο θα εχουμε κοπελα ντυμενη πειρατινα και θα παιξουν κυνηγι θησαυρου και διαφορα.

Τα τραπεζια των παιδιων θα εχουν επανω σουπλα με πειρατες το ιδιο οπως το προσκλητηριο και πιατελες με μπιφτεκακια πατατες κλπ και χυμους.

Επίσης θα εχω ενα τραπεζι ευχων με δισκους με κεκακια ψαρακια μπισκοτα πειρατες σμαρτις κουφετα χατζηγιανακη με γευσεις και χωνακια για να βαζουν οσοι θελουν.

αυτα προς το παρον μπαλονια δεν ξερω αν θα εχω μπορει να βαλω στα τραπεζια των παιδιων γιατι κανουν χαρα θα το δω δεν το εχω ακομη δουλεψει αυτο.

Αυτα προς το παρόν.

k4xS.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 277
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αν μένεις στην Αθήνα θα σου πρότεινα να πας μια βόλτα μέχρη την πλατεια κουμουνδούρου που υπάρχει ένα κατάστημα που πουλάει χονδρική είδη βαπτισης και στον πάνω όροφο θα βρείς πάρα πολλές ιδέες και σχέδια. όσο για τα κουφέτα είναι όντος πολύ καλά αλλά δεν αξίζει να δώσεις 20 εθρώ το κιλό. σκέψου πόσες φορές έχεις φάει κουφέτα απο μπομπονιέρα ? και το απλό κουφέτο των 10 ευρώ είναι μια χαρά. αν πας σε αυτό το κατάστημα ζητα να δοκιμάσεις τις γεύσεις που έχει. εγω ψωνίζο πολύ συχνά γιατι τυχαίνει να φτιάχνω μπονπονιέρες για συμπλήρωση εισοδήματος και όλοι οι πελάτες μου είναι πολύ ευχαριστημένοι .

 

Μπορείς να μου πεις ακριβή διεύθυνση για το κατάστημα αυτό ? Αν έχεις και τηλέφωνο ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

κοριτσια τα φωτα σας!!!ξερω πως ειναι παλιο το θεμα αλλα κλασσικα κι εμεις βαπτιση με θεμα πειρατης!!!τελεια οσα ειδα αλλα μηπως εχετε καμια πιο φρεσκια ιδεα?

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια να σας βαλω και εγω φωτο απο τη διπλη βαφτιση ( ξαδελφακια ) του μικρου μου γιου που εγινε το Σεμπτεμβρη με θεμα πειρατης

 

Σταυρος - βαφτιστικα - μαρτυρικα

 

Page003.jpg

Οι δυο ερωτες της ζωής μου :

:DΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ 12-08-08 :DΣΤΕΛΙΟΣ 05-03-10

Link to comment
Share on other sites

Αποψη απο τα τραπέζια

Το βιβλιο ευχων το εφτιαξα μόνη μου και το ζωγραφιασα επίσης - Θα βαλω και φωτο εσωτερικα αφού το φωτογραφίσω πρώτα)

Page023.jpg

Οι δυο ερωτες της ζωής μου :

:DΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ 12-08-08 :DΣΤΕΛΙΟΣ 05-03-10

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πολυ ομορφα ολα!!κι εμεις την ιδια μπομπονιερα παραγγειλαμε, τον πειρατη καθισμενο στο σεντουκι του!!!ο στολισμος θα ειναι τυρκουαζ-λαχανι. τον φαρο απο που τον πηρες?

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites

O φαρος ταιριαζε με το εκκλησακι που είχε απο πίσω φαρο !!

Τον είχε παρει η αδελφη μου το καλοκαιρι απο τα SPRINDER STORES στα είδη σπιτιου και μαλιστα είχε εκπτωση και ηταν σε πολύ καλή τιμη ( δε θυμαμαι πόσο όμως)

Για τη μπομπο προσοχη γιατι αποκεφαλίζεται ευκολα

Εγω είχα πολύ φύρα δυστυχως :(

Οι δυο ερωτες της ζωής μου :

:DΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ 12-08-08 :DΣΤΕΛΙΟΣ 05-03-10

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η μπομπονιερα

 

DSC_0353.jpg

 

Λεπτομερεια από τα κλαδια που στολιζαν το χωρο της βαφτισης ( μεσα σε γυαλα με μεγακες πέτρες δεξια και αριστερα από την κολυμπηθρα )

 

DSC_0011.jpg

 

Τα γλυκα - παστακια στο κεντρο

 

76.jpg

Οι δυο ερωτες της ζωής μου :

:DΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ 12-08-08 :DΣΤΕΛΙΟΣ 05-03-10

Link to comment
Share on other sites

Eirini...να ρωτήσω ποιό είναι αυτό το εκκλησάκι;

 

Ειναι ο Αγ Αλεξανδρος στο 3ο Λιμανακι Δασκαλιού στην Κερατεα

Ονειρεμένο σκηνικό !!! αν θες σου στελνω κι αλλες φωτο Ειναι πανέμορφο !!Απο πίσω εχει φαρο και εχει φοβερη θεα , πολύ ομορφο και για βαφτιση και για γαμο αλλά μόνο καλοκαίρι

Οι δυο ερωτες της ζωής μου :

:DΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ 12-08-08 :DΣΤΕΛΙΟΣ 05-03-10

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

κοριτσια καλησπερα!!!βρηκα το τελειο κουτι πειρατικο καραβι γαι τα βαπτιστικα!!!!ανυπομονω να παμε με τους νονους να το δουν!!!ειναι τελειο!!!

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα!!!βρηκα το τελειο κουτι πειρατικο καραβι γαι τα βαπτιστικα!!!!ανυπομονω να παμε με τους νονους να το δουν!!!ειναι τελειο!!!

 

 

Εύγε!!!Να το βγάλεις και φωτό να μας το δείξεις!!

Link to comment
Share on other sites

ειναι πανεμορφο!!!!το λιγοτερο που μπορω να πω!!!!τελειο!!!!εκλεισα και τα προσκλητηρια, αγορασα και νυφικο και παρανυφικο για την πριγκηπισσα μου, ολα τελεια!!!!

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites

ειναι πανεμορφο!!!!το λιγοτερο που μπορω να πω!!!!τελειο!!!!εκλεισα και τα προσκλητηρια, αγορασα και νυφικο και παρανυφικο για την πριγκηπισσα μου, ολα τελεια!!!!

 

 

Άντε κουκλίτσα μου,με το καλό σας εύχομαι!!:D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα! Και εμείς μάλλον στο θέμα πειρατής θα πάμε...το προσκλητήριο με τον πειρατή είναι της εταιρείας mas..s και μου είπαν τιμή 2,50 ευρώ γιατί είναι χειροποίητο. Έχει και κάποιο άλλο με 1,90..

 

γεια σου! δες εδώ http://www.2invite.gr προσκλητήριο πειρατής με 1,70 νομίζω στέλνουν σε όλη την ελλάδα, δεν είμαι σίγουρη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Και εμείς μάλλον στο θέμα πειρατής θα πάμε...το προσκλητήριο με τον πειρατή είναι της εταιρείας mas..s και μου είπαν τιμή 2,50 ευρώ γιατί είναι χειροποίητο. Έχει και κάποιο άλλο με 1,90..

 

γεια σου! δες εδώ http://www.2invite.gr προσκλητήριο πειρατής με 1,70 νομίζω στέλνουν σε όλη την ελλάδα, δεν είμαι σίγουρη

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλημερα.ειμαι καινουργιο μελος και ζητω συγνωμη αν κανω καποιο λαθος.δυστυχως δεν μπορω να μπω στην ιστοσελιδα του Ναρλη:-(

θα με ενδιεφεραν οι ξυλινες κρεμαστρουλες πειρατης αλλα δεν ξερω πως ειναι.τι θα μπορουσα να κανω;

 

πειρατοκρεμαστρες εκλεισα κ εγω 4 σχεδια με 0,87 ετοιμες στον παπανικολαου στο περιστερι... στην οδο παναγη τσαλδαρη..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...